Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 3

  • 96 646
  • 284
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 818
Gushanka,страхотна е тортата   bouquet.С готовия фондан ли е?

# 91
  • Мнения: 5 873
harmony broken,дай парола!

# 92
  • Мнения: 1 209
извинявам се Embarassed , забравих да променя настройките
сега трябва да е ок
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1953141

# 93
  • Мнения: 2 099
Много свежа торта, а цветчетата са направо супер. Какви бои използва?

# 94
  • Мнения: 1 209
жълтото е те4на боя, светлозеленото- суха сладкарска, тъмно зелената - те4на, синята е суха , но тя се оказа най- никаква. на живо леко сивее, слаба е .

# 95
  • Мнения: 5 873
Тортата е много хубава.А каква е отвътре,и покритието от какво е ?Мерси. Simple Smile

# 96
  • Мнения: 1 209
отвътре какаов блат, сиропирана  скафе й бейлис, сметана с бейлис и няколко плода от сладко от бели 4ереши.
покритието е парено стесто. т.е марципан варна, но без нишесте. украсата също е такава.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Gushanka,страхотна е тортата   bouquet.С готовия фондан ли е?

Правих я с марципан "Варна". Според мен с  готовия такъв резултат е невъзможен. Правих 2 торти с него - ужас!

harmony_broken, и мен ме интересува с какво изрязваш тези малки цветчета?

# 98
  • Мнения: 1 209
цвет4етата са правени с форми4ка спатия, но без дръжката, листата- на ръка- някой бе пуснал скоро снимка на комплекта форми4ки във форума- метални подредени в кръг4е, като за сладки, но много малки, около 1/1 см- те са си за айсинг.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Тук не съм виждала такива малки newsm78. Дано намеря! Благодаря ти!

# 100
  • Мнения: 370
Здравейте момичета чета ви от доста време и от все сърце се възхищавам на уменията,нямам думи да изразя това което правите,вие ме научихте на първите стъпки към това "изкуство",за което съм ви страшно благодарна.
С ваша помощ направих първите си торти едната за годежа на зълва миhttp://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1958101 а другата за нова годинаhttp://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1958102
Ще приема всякакви критики и поучения.Благодаря ви,че ви има. Hug Hug Hug

# 101
  • Мнения: 370
Извинете,обаче незная как да кача снимките така,че да ги видите.

# 102
  • Мнения: 2 099
Здравейте,
Първо да ви кажа за формичките- вчера видях такива мънички в Мио Амико П-в, но бяха към 15-тина лв. и се поскъпих та не си взех.
Снощи си направих чудесна розичка от фондан, като и прибавих червена боя за яйца (пишеше че не е вредна, тъй като била сладкарска и я бях купила от Торнадо), та розичката като за първи мой опит беше доста успешна, сложих я в хладилника и за моя голяма изненада вижте какво открих днес.

Боята се беше разтекла, а розичката омекнала - сами виждате на какво беше запреличала.
Моля кажете ми къде ми е грешката.
Искам също да попитам относно фондана (купен от Торнадо), бях чела в предишни постове, че ако е мек и не може много добре да се моделира с него може да му се прибави малко пудра захар. Снощи също експериментирах и с една 5 см. седнала кукличка- направих си главата, шапчица, рокличка, ръчички. Слепих ги с глюкоза, тъй като отделните части не искаха да се залепят от пудрата захар, но всичко беше толкова меко, че като е изправих отново почти се обезформи- глават вече не приличаше на топка, а по-скоро на сплесната топка и отново днес боята се беше разтекла, а фиг. приличаше на безформена могилка. Моля ви отново за съвет, наистина много искам да се науча да правя поне прилични украси и някой ден и аз да направя вашите калинки и тортата на harmony_broken.

# 103
  • Мнения: 22 867
Извинете,обаче незная как да кача снимките така,че да ги видите.

Иди тук, избери снимката от твоя компютър, щракни върху ЗАГРУЗИТЬ. Като се отвори нова страница щракваш на ОТКРЬІТЬ, копираш линка, пействаш го в съобщението си, маркираш го и кликваш на първата иконка от втория ред над прозореца на съобщението - вмъкни изображение. Това е. Любопитна съм да видя тортата ти! Grinning

# 104

Общи условия

Активация на акаунт