Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 3

  • 96 641
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 220
Извинявайте, не се полу4и с картинката... Ще опитам пак  .....
нещо не мога да се справя...Как качвате снимки!?

# 211
  • Мнения: 1 220
Гушанка, благодаря ти! Утре ще опитам!

# 212
  • Мнения: 818
Gushanka,в какви пропорции се смесват цветовете за да си получи черно newsm78

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Взех по равно количество от трите цвята и пробвах върху малко марципан.
Ако цветът кафевее, слагаш още синьо.

# 214
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Много благодаря и от мен за черния цвят  Hug Как не се включи по-рано, толкова отдавна се дискутира пустия му черен айсинг  Wink

# 215
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
...... Определено не съм доволна, че толкова неща имаше да върша, та накрая не остана време да довърша тортата като хората  Cry. Трябваше да е полята със шоколад и да има бели шоколадови пеперудки, ама както виждате нищо общо няма с идеята. Другия път ще предвидя повечко време за нея, за да се представя по-добре.

korneliia_h, какво не си доволна, тортата ти е разкошна! Много красива и ефектна! Страшно ми хареса, направо и вземам модела. Кажи сега накратичко какво има вътре?
Embarassed Ой, благодаря за хубавите думи за моята тортичка. Всъщност незнам какво точно не ми хареса, не че е лоша, но може би защото имах друго на ум да направя и когато не ми остама време да го осъществя всичко друго ми бледнееше. Но след толкова хубави думи се засрамвам ей сега  Blush. Благодря на всички!   bouquet
labrex тортиката вътре е "Трюфел", но  с малко повече течна сметана в крема, защото аз вече се оплаках в темата за торите, че обърках крема и се наложи да импровизирам малко. Положителното от цялата обърквация беше, че имаше толкова много креме накрая  ooooh!, че блатовете буквално се загубиха. Имам снимка на разреза, ама мъжо ми приватизира фотото преди да си сваля снимките, та тази вечер ще се вредя да я свърша тая работа.
laskova моите шоколадови листенца са намазани от 'лицевата' страна на листенцата и пак се получава, аз само прибавих малко масло в шоколада, за да стане повечко материала.  Hug А белите розички на твоята торта от какъв материла са станали толкова бели? Разкошни са.
ilang-ilang благодаря за рецептата. Аз гледах една друга рецепта за фъдж, ама там се печеше и затова изпаднах в голяма чуденка за твоята рецепта. Благодаря ти много.   bouquet

# 216
  • Мнения: 1 341
само  да се разпиша

# 217
  • София
  • Мнения: 546
Момичета, благодаря, че Ви има. До сега само четях, но днес се престраших и да покажа какви съм ги забъркала  Laughing
Отчитам се с тортата за РД на дъщеря ми. Далеч е от прекрасните неща, които творите, но Тя много си й се радва.
тортата
и разрез

# 218
  • Мнения: 22 867
Прекрасна е!!!  smile3501 Да ти е жива и здрава сладката дъщеричка!

# 219
  • Мнения: 1 341
А моята щерка видя торта Барби и каза, че иска такава за рождения ден. И аз си бях решила такава да й правя, но да си призная често не се справих с топката. Правих тортата  с кроасаните и сметаната (ммммм много вкусно), но нещо не ми стана желирането.
Ще ми помогнете ли? То рождения ден е далече, но трябва да се изрепетирам преди това с едни .... за тате

# 220
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, благодаря, че Ви има. До сега само четях, но днес се престраших и да покажа какви съм ги забъркала  Laughing
Отчитам се с тортата за РД на дъщеря ми. Далеч е от прекрасните неща, които творите, но Тя много си й се радва.
тортата
и разрез


Много добре си се справила даже! Честито на малката принцеса!  bouquet

# 221
  • Мнения: 7 106
А моята щерка видя торта Барби и каза, че иска такава за рождения ден. И аз си бях решила такава да й правя, но да си призная често не се справих с топката. Правих тортата  с кроасаните и сметаната (ммммм много вкусно), но нещо не ми стана желирането.
Ще ми помогнете ли? То рождения ден е далече, но трябва да се изрепетирам преди това с едни .... за тате

Жени, кое точно не ти се получи - не се стегна тортата ли? Колко желатина използва? И какъв най-важното?

Питам, защото и аз ще правя тази година торта за РД на Евка и моделът, който съм избрала също ще е под формата на кръгла торта. Правих пробен опит наскоро и се получи добре. Аз обаче, сметаната я подсилих с бял шоколад (разтопен) и сложих по 1 желатин на 500 мл. сметана. Желатина е на др. Йоткер. Стегна идеално.

# 222
  • Мнения: 370
Момичета здравейте-страхотни сте и ви се възхищавам на красотите които творите.Имам един въпрос и ще съм ви много благодарна ако някой може да ми помогне,та на въпроса:Как се прави глазурата за плодова торта или по-точно с какво се заливат или топят плодовете отгоре върху тортата,за да са толкова лъскави?

# 223
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
До колкото аз знам,като се подредят плодовете върху тортата,се заливат с разтворен желатин  в сок от компот,или сироп от вода и захар.Като поизстине малко се полива внимателно с лъжица.Така мисля аз,но тук има много по знаещи и можещи момичета от мен,затова нека кажат и те. Hug

# 224
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
А аз да питам кака се справяте с желирането на кивито. Защото аз де що има киви все неуспешно желиране имам. Това киви хич не се поддава на желиране май или става доста трудно. Дайте някаквъ съвет, че сладкишите стават по колоритни с него и на цвят и на вид, а аз да му се не види неможах да се справя с тая задачка  Hug
irinopolis мноооого добре си се справила smile3521.

Общи условия

Активация на акаунт