Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 3

  • 96 708
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 873
Торта Мечо Пух

# 256
  • Мнения: 2 099
max-mama късаш си парченца марципан, слагаш в парченцето мъничко сладкарска боя/някои оцветяват и с Танг/ и размачкваш...
Ванчето много сладка торта. chefТрансфера ти е станал отличен, пеперудките са супер.

# 257
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Много благодаря,mimival.Само да успея ще се отчета.

# 258
  • Мнения: 5 873
Ванчето много сладка торта. chefТрансфера ти е станал отличен, пеперудките са супер.
Благодаря , mimival. Flutter

# 259
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета!


mimival, много сладка тортичка! bouquet

Ванчето, както винаги майсторско изпълнение! Кефи ме тревата - една такава арт, като развълнувана от вятъра - абе просто супер! Hug Heart Eyes

koteto7975, наистина е добре под захарното покритие да се сложи крем на маслена основа - или маслен крем (размекнато на стайна температура масло + пудра захар на вкус) или млечно маслен крем - сварен млечен крем или пудинг + маслен крем в съотношение 2:1. Добре е преди да се сложи жърху него захарното покритие, да се остави поне 2 часа да се стегне в хладилника. Трябва да е изгладен много добре. Има и друг вариант, да намажеш тортата отгоре с леко разреден кофитюр от кайсии(за да се намаже по-добре), като се оставя да изсъхне добре преди да сложиш захарното покритие!

Успех!  bouquet

# 260
  • Мнения: 5 873
Наталинка Heart Eyes,благодаря! Hug

# 261
  • Мнения: 7 106
Ванчето, тортата с Мечо Пух е страхотна. Ти си майсторка на тронсверите, то е ясно   bouquet. Затварям темата, защото дъщеря ми му е фенка и ще трябва и аз да я направя веднага  Laughing.

mimival, и ти си се справила страхотно. Я виж каква хубава мацка си направила, изобщо много сладка тортичка. Поздравления!

# 262
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
mimival, Ванчето страхотни торти. Все се каня да се пробвам с трансфера, ама не съм се престрашила още  Mr. Green. И ви се чудя как успявате с тия малки заврънтолени фигурки от марципан Варна. По мекичък ли го оставяте, защото моя обикновенно съхне много бързо и за такива дребни нещица да свързвам ми е просто немислимо. И с какво ги залепяте после отделните част. А и друго да питам  Mr. Green, а с масло или с маргарин правите пареното тесто (марципан Варна)  newsm78. Не ме  #2gunfire моля, знам че много питам понякога  Mr. Green добре, че mimival пита за шприцованите розички, че мислех да питам и аз понеже непрекъснато ми се разваля формата им, а аз искам да са си гладички и оформени и да не се спихват. А някакъв маслен лесен крем за шприцоване на розички ще ми кажете ли?. Спирам с въпросите, че много ми стана вече  Blush   bouquet

# 263
# 264
Ванчето,mimival ПЕРФЕКТНИ торти сте направили пак!Надявам се и аз да мога да се включа с някоя тортичка още преди св.Валентин.Комплименти и на двете! smile3501

# 265
  • Мнения: 2 099
Ето още една тортичка и от мен, за утре за свекъра и свекървата ми .

# 266
  • Мнения: 855
Ох и тук какви красоти  Grinning Имате златни ръце да знаете  Hug

# 267
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Отчитам се  Mr. Green



Благодаря за помощта на всички, които се смилиха над бедната ми учеща се душица  Hug

# 268
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
mimival, я виж как страхотно са ти станали сметановите розички. Много готинка торта, много ми харесва браво   bouquet. В сметаната сложи ли нещо все пак за да се запази украсата или ...
Деб   bouquet

# 269
  • Мнения: 2 099
Корнелия мерси много и аз съм много доволна от себе си, въпреки че детската тортичка на вкус не ми хареса много, но пък втората беше по рецепта -шоколадова с рула и стана чудничка, всички много я харесахме.
В сметана сложих капчици лимонов сок по инфо от mers5 и наистина си запази формата вече втори ден.
П.С. Преди малко четох поста ти в "Моите любими торти" и да ти кажа честно и моят мъж все е недоволен от нещо, дори и за окрасите не получавам похвала, затова си ги показвам тук Laughing Ужасно е капризен по отношение на храната, но и той предпочита по-сиропиранки блатове и кремчета тип парфе. А каква е тази торта Алказар, можеш ли да ми дадеш рецепта и ако можеш снимчица.

Общи условия

Активация на акаунт