Разкажете за ваши изцепки в кухнята :D

  • 6 583
  • 106
  •   1
Отговори
# 75
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Един път (единствен!) правих варен ориз в тенджера на газов котлон.
Оризът загоря.
Тенджерата загоря.
Тенджерата се проби.
Майка ми си насади цветя в нея.

В къщи официално ми забраниха да готвя!

# 76
  • Мнения: 730
Като дете много обичах да готвя и един ден реших да изненадам нашите и да им сготвя фрикасе.Гледала недогледала майка ми как го прави,сложих колкото вода почти толкова брашно.Като дойде време да сервираме,майка ми се опита да извади лъжицата от яденето и заедно с нея се вдигна и цялото ми фрикасе.Много се смяхме,а и баща ми сума време ме бъзикаше,че съм сготвила лепило за тапети,а не манджа.

# 77
  • Мнения: 6 417
Първият ми кулинарен опит от детството беше картофена супа. При пренасянето обаче я изсипах без да искам и някак си се изсули от тенджерата в обувките на баща ми. Съседите бяха свикнали с гъстите кълба дим, които се носеха от терасата ни-постоянно забравях нещо да бълбука в кухнята. Често отварях вратата и се чувствах като в рая-навсякъде дим  Crazy

# 78
  • София
  • Мнения: 51
Решавам аз да правя руло (сладкиш), обаче много го запекох и не може да се навие на руло. Реших, че не чак толкова важно - и ненавито ще го изядем.  Намазах го с едно сладко, не помня от какво беше, но червено поочти като домати. Прибиира се мъжа ми и казва: "Пица ли ще ядем тая вечер?"

# 79
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Тази е от периода, когато се учих да готвя. Забърква ми мамето от предната вечер сместа за пълнени постни чушки и ми казва на другия ден да ги напълня и да ги сготвя. Обаче на мен оризът ми се вижда малко, допълвам си аз дозата и напълвам чушките, ама хубаво.

Още една издънка с ориз от същия период. Ще готвя супа-топчета. Ама пак нещо не ми харесва количеството на ориза. Като се прибра мамето: Ти нали супа-топчета щеше да готвиш? Аз: Ми да де. Тя: Ма то това е ОРИЗ с топчета.
И на мен ориза все малко ми се струва  Embarassed Веднъж бях правила кюфтета с доматен сос и към каймата реших да сложа и "малко" ориз Embarassed Е после можеше да се замярваме с тези кюфтета  Joy

# 80
  • Мнения: 4 447
Накратко иначе ще стане дълго:
2. Направих кекс. Чудих се защо не се надува,
а после разбрах, че съм правила блат за торта  hahaha
3. Пуснах фурната да си стопля ядене и си отидох в стаята.
Вместо фурната обаче съм пуснала котлона,
който не ползвахме, защото имахме газов,
който стоеше върху капака на печката,
изолиран с кори за яйца опаковани в опаковъчна хартия.
След известно време започна да ми намирисва на изгоряло.
В кухнята не се виждаше от дим, корите за яйцата се бяха
запалили и газовия котлон беше в пламъци. Не ме питайте
какво изживях. Грабнах кофа с вода и без да мисля за
последствията я излях върху котлона след което се разревах - може би от шока.
O-o-o-x напиках се от смях  hahaha hahaha Joy Laughing Mr. Green

 rotfImbo rotfImao smile3532

Аз пък имам няколко тенджерки с много черно дъно - от вътрешната страна, и един почернял бързовар. Да ви предупредя - в печката не слагайте на последния "етаж" тавата с яденето за печене до реотаните (наща има..ъъъ...имаше...грил) - вЕрвайте ми - олиото гори сголям пламък!

# 81
Сложих на една супа сода за хляб вместо сол и после като си сложихме оцет няма да ви кажа какво стана,голяма трагедия,супата просто започна да ври и кипи  от чинията.Жалко беше.
И още една.Оцветих едни целувки с боя за питието мента,а тя се разтваряла само в течност.Баща ми наблегна много на обичания десерт,но като ходи да пика и се върна беше блед като платно и казва на майка:"Жена много съм болен",а майка:"Какво ти е бе?" , а татко:"Ами пикая зелено".......

# 82
  • Мнения: 23
Веднъж като студент(средата на '90) бях сготвил манджа от развалено месо. Ауууу. По едно време през ноща си бяхме организирали щафета до тоалетната с другите 2 съквартиранти. Така беше тогава, месо не се изхвърляше  Mr. Green

# 83
  • NY
  • Мнения: 209
спомням си за 2 изцепки
Първата ........аз свежа , свежа на американска земя.  С мои приятели  ще  правим новогодишно парти и единият от тях има и рожден ден......така че гостите ще са много. Съответно умните ни глави решават ,че трябва да ги гостим по български ....какво , какво да е? Мусака! 2 големи тави !
Аз ги изпратих със списък до магазина......картофи, кайма, червен пипер, олио ..... Връщат се те с продуктите, всичко точно ,2 торби картофи, един голям буркан цервен пипер....абе бол от всичко
Дойде време да слагаме подправките на мусаката и на мен нещо интензитета на цвета и все не ми харесваше (професионално изкривяване  Rolling Eyes)... и добавям ли добавям червен пипер.
После ,като почнахме да хапваме......мамма мия  Shocked
Червения пипер не бил паприка, а чили пеперс.....люто не се трае  Embarassed
а сигурно 3 часа ги белихме и рязахме картофите ........ ooooh!

Втората.....обикновено мъж ми прави баниците в къщи, ама реших и аз да му направя баница....Ама нещо по така, с френски сирена ,магданоз и други зелении  Mr. Green
 не можете да си представите каква вуня се разнесе от изпечената баница. Мъж ми има смелоста да я опита за да не ме обиди ,от тактичност....как я пеглътна той си знае  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 6 993
6 пържени филийки със 6 яйца  Shocked ooooh! Гаджето ми беше много доволен. Майка ми умря от смях.
С двама от съквартирантите ми ще правим пълнени чушки. Аз съм на печката. Единият е в коридора. Другият е в хола и слуша инструкции от майка си по домашния телефон. Предава на онзи в коридора, той предава на мен. Станаха  #Crazy

# 85
  • Мнения: 22
моите са толкова много 4е не мога да ги изброя, първия ориз които зготвих,бе6е като стъкло.слагам аз ориз,сол, подправки,олио и пека.никои не ми е казал,4е се слага и вода..........  пуканките в микровълновата ве4но окадяват цялата кухня.А миналата година се прибирам  аз от  работа  и есествено слагам  нещо  да готвя  на газовия  котлон  които  е на терасата. влизам си  аз в кухнята  шетам си нещо, и на входната врата  се  звъни  .Отварям ,дъщерята на комшиите на къщата  срещу нас.  Едва дишаики  от ти4ането ми вика  4е газовия котлон  ми гори .Представете си какъв пламък е бил защото ние живеем в блок  на 5 етаж

 преди две седмици бързах много да изпера,да зготвя и още много работи едновременно , така
бях претоварила контакта,4е разклонителя първо се подпали и после  със страхотен трясък
изгърмя.

А то4но тази сутрин,първо ме сабуди много силна гръмотевиц,съпроводена  от силен дъжд. Първо
се зарадвах ,4е наи после жегата ще  свърши. Та седя си аз на дивн4ето , пия първото кафе
с първата цигара за деня ,кефя се на времето и   хладната  сутин  и изведнъж нещо по4ва да ка
пи върху  GSM -ма ,върху захарницата,  и т.н. вси4ко на маси4ката, и се превърна  в те4ащ водопад
от полилея.Оказа се ,4е улуците не са смогнали на силния дъжд и водата епотекла по покрива,
тавана ипрез инсталацията на осветлението  в хола

# 86
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Изгасих пожара и чистих цяла нова година. Кухнята приличаше на пещера, а майка ми беше "бясна" меко казано. Три дена не се прибирах. После тя запали кухнята и после аз пак я запалих.

 Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha

# 87
  • Мнения: 143
Ей, сега докъто чета вашите изцепки нещо в кухнята изгърмя.
5 яйца са инкрустирани на тавана!

 

# 88
  • Мнения: 490
Слагам аз кисело мляко, нарязвам некадърно краставиците, слагам копър, олио, ОЦЕТ  Joy 
Абе свекърва ми (оттам и мъжът ми) нормално така правят таратора - с оцет Thinking И аз не го възприемам, но пък и не бях забелязала, докато не ми казаха Grinning

В училище веднъж правихме кекс по готварство, бях забравила да купя яйца и ползвах някакви на прах - кексът приличаше на бисквита и имаше вкус на риба Sick Но пак се намериха доброволци да го ядат.

Също много често ми се случваше да правя кафе на нашите и да го забравям с часове на котлона. При поредния такъв случай джезвето от медно беше станало черно, аз се изплаших, че ще стане пожар (?!?!), ако не го махна на секундата и от бързане го хванах с гола ръка. После не съм спала цяла нощ от зверски болки от изгореното и дълго време имах червена дръжка на дланта  Laughing




 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 89
  • Мнения: 3 674
Като малка/12 годишна/ се опитах да направа ореховки.Годините бяха по комунистическо....и захарта беше кът а и скъпа  на това отгоре .Ореховките ги изгорих.... ooooh! и ги засилих в кофата...  Whistling .
Използвах около 1  кило захар ....да стана по-сладки.Станаха  малки кафяви..корави  тухлички... Crazy

Майка ми  къташе захарта за  специални случаи...и като видя изгорелите ореховки в кофата ...ми хвърли едно яко мъмрене придружено  с два  яки перпендикулярни шамара по бузите... Rolling Eyes От тогава ми мина  всякакъв мерак да пека  сладки.... Crossing Arms ...все си мисля че ще ям бой ако не се получат... Joy Та затова де....ме няма много в сладките изделия. Blush Все готови тортички купувам... Sunglasses

Освен това имах си един  любим лимонадов кекс който беше лесен за правене..и си го правех често.Един ден реших да го направя за приятелки които щяха да ми идват  на гости.Реших да увелича дозата на содата та да се надуел повече... Rolling Eyes..Тоест хакнах двойно от нормалното. Много се притесних за тоз кекс..и естествено по закона на Мърфи..кекса реши че не иска да става равен..и се изду от едната стана като Хималаите...а от другата страна стана  като равната тракийска долина .Изглеждаше ужасно  Sick... а на това отгоре и недоизпечен..  а и на вкус беше  ..отврат... hahaha е това вече съвсем ме разубеди да правя сладки,когато чакам гости. Tired

Трагедията беше пълна! Добре че я нямаше мама наоколо да ми зашие два шамара за това че бях похабила яйцата и захарта... Blush


Последна редакция: нд, 20 май 2007, 03:28 от roza66

Общи условия

Активация на акаунт