Бибероните - от латекс или силикон?

  • 2 840
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Това е въпросът ми, момичета. Подготвям последните неща за бебето си, което трябва да се роди през февруари и не знам кои биберони са по-добри и дали изобщо има някаква разлика между двата вида и каква е тя newsm78.

Ще се радвам да споделите опит.  Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 019
аз използвам силиконови на авент и съм доволна от тях,за другите незнам

# 2
  • Мнения: 57
Точно на Авент гледах днес, но ми направи впечатление, че почти всички производители имат силиконови и латексови. Ами сега newsm78?

# 3
  • Мнения: 831
аз използвам силиконови на авент и съм доволна от тях,за другите незнам
и аз така, леко раждане!

# 4
  • Мнения: 2 271
Споделям,но само за шишета!залъгалка не сме ползвали.
Първо купувах само от каучук(на Чико),но много бързо се размекват и скапват.После купих силиконови и докато ползвахме шишета не съм ги сменяла.Не мръднаха въобще.Е кърмих я 1г,та не са ползвани толко много-само за вода и сок.

# 5
  • Мнения: 2 956
аз използвам силиконови на авент и съм доволна от тях,за другите незнам
Peace И аз

# 6
  • Мнения: 4 668
И аз започнах с каучукови , но наистина много бързо се скапват и се раздуват . По - добре е силиконови .
Моят син обаче не искаше силиконова залъгалка , признаваше само тези изцяло каучуковите на Чико ...

# 7
  • София
  • Мнения: 8 933
Зависи си и от детето, синът ми не понасяше каучукови, само силиконови. На дъщеря ми давам от двата вида. Силиконовите са по-издръжливи, но пък някак се втърдяват.

# 8
  • Мнения: 1 440
Пламена от раждането е с каучукова на Авент(залъгалка) и съм страшно доволна PeaceТя я смуче доста, но не съм забелязала да се е скапала...Освен това аз винаги купувам по 2бр. и ги сменям през ден. Иначе шишетата ни са със силиконовите на Авент и също много издържат...с времето омекват, но пак стават.

# 9
  • Мнения: 2 897
аз използвам силиконови на авент и съм доволна от тях,за другите незнам

И аз,латексовите не ми допадат.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 611
Аз съм ползвала и двата пъти силиконови но на Нук и съм доволна.От хигиенична гледна точка силиконовите са по-удачни

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Използвам силиконови на Авент и нямам от какво да се оплача  Wink

# 12
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И аз започнах с каучукови , но наистина много бързо се скапват и се раздуват . По - добре е силиконови .
Моят син обаче не искаше силиконова залъгалка , признаваше само тези изцяло каучуковите на Чико ...

Точно поради тази причина взех силиконови за първото дете и такива ще купя и за второто ако се наложи

# 13
  • Мнения: 3 334
аз използвам силиконови на авент и съм доволна от тях,за другите незнам
Peace

# 14
  • Мнения: 4 621
Винаги съм ползвала силиконови Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
Ползвах и от двата вида - от силиконовите съм по-доволна  Hug

# 16
  • Мнения: 3 500
Силиконови - по-издръжливи са.Всичките ми биберони са на Авент - супер качество са.Имам приятелка, която ползва каучокови на Чико, защото детето й само такива обича и вика че са големи боклуци и че се развалят много бързо.

# 17
  • Мнения: 1 064
аз използвам силиконови на авент и съм доволна от тях,за другите незнам
Peace

# 18
  • Мнения: 8 505
Използвах силиконови за дъщеря си.

# 19
  • София
  • Мнения: 480
Залъгалките ни бяха първо изцяло каучуковата на чико, а после силиконова на гербер. След това се отказах да му пробутвам залъгалки. За шишетата - тези, които купих на чико си вървяха с каучукови биберони. Когато започнаха да лепнат ги смених със силиконови и от тогава само такива докато минахме на чашки. Не е необходимо от сега да купуваш много шишета. Първите няколко месеца ползвахме само едно за вода (не че я пиеше).

Цитат
4. Силиконов или каучуков биберон?
Каучуковите са много здрави и еластични, но с течение на времето стават лепкави, освен това някои деца проявяват алергии. От друга страна силиконовите са много издръжливи на висока температура, но се късат лесно. Не се препоръчват за деца, които имат вече зъбки, защото могат да си откъснат парченце и да го глътнат или да се задавят.

# 20
  • Мнения: 3 360
Аз използвах силиконови  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 57
Не е необходимо от сега да купуваш много шишета. Първите няколко месеца ползвахме само едно за вода (не че я пиеше).

И аз като теб не смятам да купувам шишета - само едно, колкото да имаме ако се наложи в краен случай. По-нататък ще видим

# 22
  • Мнения: 5 140
Силиконовите са най добри, според мен. И такива използвахме.
Но всяко бебе си има различно предпочитание.
Купи си от единят и от другият вид и пробвай коя ще му допадне.
Леко раждане!  bouquet

# 23
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравете

# 24
  • Мнения: 1 382
При нас и двата вида бяха вървежни  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 5 362
Бях купила силиконов,макар че го ползвахме само няколко дни. Grinning

# 26
  • Мнения: 1 877
Каучуковите ,освен че се скапват бързо,и миришат неприятно на гума.Ние сме със силиконови на НУК.

# 27
  • Мнения: 57
Като гледам тенденцията е към силиконови.... Като за начало ще пробвам с такива пък да видим  Naughty

Благодаря на всички майчета за пожеланията за леко раждане. Всичко хубаво пожелавам и на вас и много щастливи мигове с вашите бебоци!!!!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 858
От самото начало взех каучук.след това като пробвах със силиконов не го искаше.И до сега сме със каучуков на NUK Peace

# 29
  • Мнения: 1 232
Силиконови ще купя,такива ползвах и с Вики,понеже имат по-дълъг живот.По собствено наблюдение съдя,че децата свикват с този материал и форма,който им се даде най-напред.За шишетата ползвахме Нук и камера най-вече,но залъгалките понеже нямах много инфо в началото,дадохме на Вики най-обикновена Камера,после нито каучукова нито ортопедична нито най-прехвалената я забаламосваше.

# 30
  • Мнения: 1 043
Аз използвам каучукови биберони на Чико-и за шишетата и за залъгалка.Купих ги преди да родя и сигурно Марти свикна с тях и не признава други.Сменям ги всеки месец,защото се раздуват и започват да лепнат Peace

# 31
  • Мнения: 522
Чувала съм някъде ,че в началото трябва да са каучуково,защото са по-мекички,друг е въпроса че бебчето веднъж като свикне с тях едва ли ще поеме твърдия силикон.Недостатък е наистина,е много бързо се износват и трябва често да се сменят,така че изборът е твой,на мен лично каучуковите повече ми допадат и такива сме използвали и за шишетата на Чико,въпреки че остоянно ги подменях Peace.

# 32
  • Мнения: 3 478
Silikonovi. Imah edin kauchukov i mnogo burzo vze da lepka i tova mi beshe opita s tiah.

# 33
  • Мнения: 439
Аз използвам силиконови pacifier pacifier на Avent 

# 34
  • Мнения: 1 104
На мен приятелки ми препоръчаха силиконови и такива си взех.

# 35
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Понеже имаме куп педиатри - семейни приятели, когато родих дъщеря си събрах мнения от няколко страни. Всички единодушно ми препоръчаха силиконови биберони за шишетата за вода и сок (най-добрият вариант е на "Авент", наистина не мърдат), и каучукови залъгалки, задължително анатомични, като най-добрият модел поне преди 2,5 години беше на "Нук". Сега може и да има други добри на пазара, но тогава това препоръчаха. Това и ползвахме.
Имай предвид само, че при купуването на биберон за шише е добре да съобразиш номера му с възрастта на детето. За пеленаче се купуват тези с най-малки и най-малко на брой дупчици. Аз лично предпочетох директно да си взема цялата чанта на "Авент" с помпа, шишета, биберони и още разни аксесоари. В нея бяха точно от най-малкия номер биберони.

# 36
  • Мнения: 432
Предпочитам силиконовите.Латексът бързо се скапва.

# 37
  • Мнения: 287
аз използвам силиконови на авент и съм доволна от тях,за другите незнам
същата работа  Grinning

# 38
  • Мнения: 2 498
Силиконови  Peace

# 39
  • Мнения: 6 164
Ъъъ...

Каучук и латекс е едно и също, тъй ли? newsm78

Аз за каучукови и силиконови знам. И двата имам, но каучука наистина е почти за 5-кратна употреба. Една каучукова залъгалка /Нук/ ми побеля след второто стерилизиране, но пък каучуковите биберони за шишета на Чико изкараха почти 2 месеца!  Crazy Нещо, което никога няма да се случи със силикона, това и години може да изкара. Така, че по-добре силикон. Нищо, че е по-твърд. Айде може първите месец-два да вземеш каучук, но и със силикона няма да е проблем.

# 40
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
По възможност-никакви.

# 41
  • някъде
  • Мнения: 4 956
силикон Peace

# 42
  • Мнения: 393
  И аз взех силиконови биберони! Peace

# 43
  • Мнения: 30
Бебетата предпочитат каучук, а ние мамите силикон, че е по-устойчив на стерилизация. Аз ползвам каучукови биберони и залъгалки Чико и ги сменям приблизително на 2 месеца. Много съм доволна. Чувала съм, че силикона на Чико е по-мек от този на Авент. Вие забелязали ли сте разлика?

# 44
  • Мнения: 7 186
Аз ползвах силиконови на Авент- страхотни са.

# 45
  • Мнения: 5 393
Силиконовите са по-издръжливи.  thumbsup

# 46
  • София
  • Мнения: 1 252
Преди да родя накупих залъгалки и шишета, но младежът бързо ми стана фен и не признава ни залъгалки, ни шишета. Вода не пие, а като дойде времето вече ще ползва чаша. Подарих всичко закупено на приятелки, които не искаха да кърмят.  Не се презареждай, купи си най-необходимото.

# 47
  • Мнения: 999
силиконови. те са по здрави

# 48
  • Мнения: 1 425
Каучуковите мног лесно се скапват и не ми харесват. Ползвам на АВЕНТ силиконовия. Те имат по месеци от 0-3, 3-6 и т.н.

# 49
  • Мнения: 6 461
Силиконови  Peace

# 50
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
От началото използвам каучукови на Чико - имам 3, които използвам една след друга и още не са се скапали. Взех й и една силиконова на Нук, но тя категорично я отказва, може би защото формата е различна от Чикото, не знам.

# 51
  • Мнения: 1 949
аз използвам силиконови на авент и съм доволна от тях,за другите незнам

И аз,латексовите не ми допадат.

След време започват да лепнат и да миришат на гума.  Sick

# 52
  • Мнения: 1 097
Еми аз се заредих с Авент - малко, голямо, Д-р Браун, Чико, Камера, и още няколко....
Биберони каквито искаш имам - фозиологични, анатомични...
Моето бебе се кърми на поискване, вида не пиеше до 3-4 месец  Rolling Eyes Фактически ми трябваше само едно шише, и то към 4-тия месец. Не се презапасявай, купи само ако няма да кърмиш със сигурост. А после - магазина е на 5 минути Wink

# 53
  • Мнения: 903
Незнам да ти кажа кои биберон е по добър, но Иванна предпочете силиконовите...

Успех   bouquet

# 54
  • Мнения: 5 391
За шишета ползвам силиконови, за залъгалки имам и от двата вида, синът ми няма предпочитания.

# 55
  • Мнения: 5 026
 Бибероните-залъгалки са силиконови, на Нук. Иначе ползвам шише на Др. Браун, което е също със силиконова биба.

# 56
  • Мнения: 4 111
Здравейте! Аз чакам бебче и съм купила каучукови на Нук, защото ходих на лекция за кърменето и там ни казаха, че недостатъка на силиконовите бибки е, че силиконът е изкуствен материал и за разлика от каучука може да бъде опасен при поглъщане на част от него, когато детенцето има зъбче и го раздере, пък и е по-твърд. Съгласна съм, че издържа доста повече и изглежда по-добре, но това за поглъщането ме изплаши. Само споделям какво съм чула, дано не предизвикам спорове и скандали!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт