Втора бременност след секцо-кога най-рано?

  • 2 395
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 478
Аз от личен опит незнам, но от познати съм видяла, че е възможно и само след 6-12 месеца след секцио да се бременее и да се роди отново без последствия.
Софи, възможно е след секцио нормално раждане. Има тук теми из форума мисля по този въпрос. Имам приятелка с първо секцио и после 2 нормални. Просто си зависи от доктора. Втория път е случила на човек, ръчно е завъртял бебето, защото е имало трудности и се е разминало второ секцио. Така че намери си доктор, който не би имал против да води нормално раждане след секцио, довери му се, довери се и на себе си че можеш да се справиш и всичко ще бъде ок. Успех!

# 16
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Моят доктор ми каза 2-3 години. Peace

# 17
  • Мнения: 2 309
На мен лекарката ми каза,да изчакаме година.
Ние не изчакахме година,а почнахме още след 4м...друг е въпроса,че все още не е станало Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 5 755
Най-рано 6м след раждането може да се забременее, а 2г. е срока ако искаш 2то да е нормално раждане, така ми каза моя д-р

# 19
  • Мнения: 2 159
и аз знам за 2 години, но ми се иска да пробваме по-скоро да имаме второ детенце Simple Smile

# 20
  • Мнения: 8 917
Принципно препоръчват да не се ражда отново преди да са минали две години, но познавам жени, които по една или друга причина не са изчакали толкова време и всичко е било наред Peace

И аз съм на същото мнение Peace

# 21
  • Канада
  • Мнения: 494
Моят доктор ми каза,че ако забременея до една година след това секцио,най вероятно ще се наложи и второто раждане да е секцио.Но по принцип няма проблем да се изкара една напълно нормална бременост дори и да се забременее скоро след операцията.

# 22
  • Мнения: 239
на кака приятелката има 11месеца м/у двете секцио и всичко е наред

# 23
  • Мнения: 2 622
Родих второто си дете точно 2г.и 7м.след първото.Значи съм забременяла когато каката е била на 1г.и10м.Изкарах си напълно нормална бременност.Второто раждане пак беше секцио,просто ме достраша да се пробвам да родя нормално,пък и лекарката заяви,че нямала да си прави експерименти и заложи на "сигурно" Wink

# 24
  • Мнения: 2 897

Моята лекарка каза след година и 3-4 месеца. Т.е. след 2 години да родиш, а не да забременееш.
Peace
От първото секцио до второто трябва да има разлика минимум 2 години.

И моят доктор ми каза така Peace

# 25
  • Мнения: 592
Аз забременях точно 2 години след секциото ми,защото така ми бяха казали.Но мисля,че това е много относително има много мами,които по рано са забременявали и не са имали проблеми

# 26
  • Мнения: 910
В момента съм бременна,2години и 1месец след секциото.

# 27
  • Мнения: 1 866
Моят лекар ми каза да изчакам 1 година преди да забременея с второто. Но уточни че имал пациентки забременели 4 месеца след секцио и нищо им нямало. Аз го послушах и родих второто си дете 2 години и 1 месец след първото. Никакви проблеми, даже вторият път се възстанових по-бързо от първия.

# 28
  • Мнения: 1 294
Моя хирург ме посъветва да започна с опитите за второ дете, най-късно месец след секциото, защото шансовете били по-големи.Да уточня, че моята бременност дълги години беше- мисията невъзможна.

# 29
  • Мнения: 44
Ako ще е пак секцио, може след няколко месеца, ако второто ще е вагинално-3 години. Аз родих нормално след секцио след 5 години и нямаше никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт