Частна детска ясла в София

  • 192 910
  • 1 039
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 3 524
за мое съжаление, вероятно септември октомври, тъй като поради фианснови съображения вероятно ще се върна на работа... Confused

# 376
  • София
  • Мнения: 1 724
Аз мисля да задъра детегледачка до около 2 години или 2 г и 7,8 месеца и тогава да я дам. Като гледам финансово е все тая... Иначе още отсега ходя на работа по 4 ч.
Извинете за спама.

# 377
  • София
  • Мнения: 627
Това е сайта на Вила Вилекула в Редута (http://www.vila-pipi.com), но там пише, че приемат деца от 2 години, така че ние с по-малките бебоци май нямаме шанс за там...

# 378
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Това е сайта на Вила Вилекула в Редута (http://www.vila-pipi.com), но там пише, че приемат деца от 2 години, така че ние с по-малките бебоци май нямаме шанс за там...
Извинявайте, че чак сега се включвам.
Всъщност така пише, но вече имат няколко малки дечица. Чувстват се доста добре там.
Моята Андрея няма още две години, а ходи там откакто навърши годинка.

# 379
  • София
  • Мнения: 627
luda, сподели повече за Вила Вилекула-доволна ли си; с какво работно време са; какви са цените; боледува ли Андрея често и т.н. Ще ти бъда много благодарна за каквото и да е информация за там, тъй като това се оказа май най-близката детска градина до нас (кв. Хаджи Димитър)

# 380
  • София
  • Мнения: 2 437
luda, сподели повече за Вила Вилекула-доволна ли си; с какво работно време са; какви са цените; боледува ли Андрея често и т.н. Ще ти бъда много благодарна за каквото и да е информация за там, тъй като това се оказа май най-близката детска градина до нас (кв. Хаджи Димитър)

Малко по-напред и тя, и аз сме писали. А пък още по-в началото има още мнения на майки, чиито деца посещават яслата. Има мнения, цени, всичко.

# 381
  • Мнения: 3 929
Някой да води детето си в "Чудната къщичка" в Люлин 2? Или да има отзиви на свои познати за тази частна градина? Тя е нова.

# 382
  • Мнения: 912
На нас днес ни е първи ден в "Чудната къщичка" Wink, като я взема довечера ще пиша или евентуално в  края на седмицата за по-изчерпателна информация Peace

# 383
  • Мнения: 214
ще изкажа впечатленията си от това, което видях във Вила Вилекула. Когато през март миналата година с мъжа ми обикаляхме детските ясли, минахме и през ВВ. Първо, влезнахме без някой да ни посрещне - достъп свободен, заключиха чак като им обърнахме внимание. В помещението, където бяха децата беше доста хладно и всички деца бяха с течащи носове (такова нещо не съм виждала, макар че собственичката на ВВ ни увери, че това е неизменно), а гвоздея беше когато ни покани в офиса, където смърдеше на фасове. Там имаше и една бебешка количка, в която приспиват най-малкия посетител на занималнята за следобеден сън - някакво бебенце. Не знам как това дете е спяло на цигарен дим. За следобедна закуска им бяха нарязали от кексовете на Суис Рол с мармалад. много мизерно и претупано ми се видя.
Съветът ми е хубаво да оглеждате и разпитвате за всичко. 

# 384
  • София
  • Мнения: 627
BoGaDa, мерси, че сподели какво си видяла във ВВ. Това, което пишеш не звучи никак добре-да не кажа ужасно. Как ще приспиват бебе в стая с цигарен дим, те са за  #2gunfire

# 385
  • Мнения: 912
Относно "Чудната къщичка"- засега нещата вървят добре, да не кажа страхотно...пу пу да не е уруки  Blush Малката даже спа там още първия ден, справили са се чудесно с нея явно, защото не е ревала, не плака и на отиване, а даже им се усмихва и после им дава целувка на тръгване. Blush Само с яденето сме зле, щото напоследъкл е 'злояда' - не сме по супите и манджите и зеленчуците, че даже и повечето плодове, та цял ден почти е стояла гладна, милата, ама накрая са й дали солети и ябълка. Иначе не знам какво им е менюто, което ме тревожи, трябва да им го поискам- те им дробят нещата, а тя обича да си ги яде сама по цяла филия хляб или парче пилешко месо, знам че вчера са имали доматена супа и пиле с ориз, но не е яла нищо...Вкъщи после вечеря доста обилно милото. Гледам засега да закусва вкъщи- водя я към 9 и я вземам между 4 и 5, тази седмица така ще бъде. Като цяло съм много доволна, още отсега забелязвам положителна промяна в малката с това, че й се създава режим и че ще започне да се отпуска покрай други деца, защото тя досега предимно самостоятелно си играеше, без да се закача с никого.питайте ме нещо, ако ви интересува и не съм го засегнала.

# 386
  • Мнения: 8
Моля Ви мами споделете ако имате впечатления от детска градина ЛИДИ в Бояна.

# 387
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
ще изкажа впечатленията си от това, което видях във Вила Вилекула. Когато през март миналата година с мъжа ми обикаляхме детските ясли, минахме и през ВВ. Първо, влезнахме без някой да ни посрещне - достъп свободен, заключиха чак като им обърнахме внимание. В помещението, където бяха децата беше доста хладно и всички деца бяха с течащи носове (такова нещо не съм виждала, макар че собственичката на ВВ ни увери, че това е неизменно), а гвоздея беше когато ни покани в офиса, където смърдеше на фасове. Там имаше и една бебешка количка, в която приспиват най-малкия посетител на занималнята за следобеден сън - някакво бебенце. Не знам как това дете е спяло на цигарен дим. За следобедна закуска им бяха нарязали от кексовете на Суис Рол с мармалад. много мизерно и претупано ми се видя.
Съветът ми е хубаво да оглеждате и разпитвате за всичко. 

Нещо си се объркала, мила.

Елисавета не е боледувала от месеци, дори хремичка не е имала.
Андрея е още мъничка, режимът на който я подлагаме е доста тежък за едно мъниче, и въпреки това е боледувала един единствен път. Имаше ларингит.
Били са и в държавна детска градина, и зная какво значи непрекъснато боледуващи и хремави деца.

Вратата непрекъснато е заключена. Отиваш, звъниш на звънеца, идват, посрещат детето, обуват му пантофките и вратата се заключва веднага щом родителят си тръгне.
Студено е само в антренцето, където се преобуват обувките, но общо взето е безсмислено да се отоплява, защото престоят там е около минута.
Храната се доставя от Хер Бебе.

ПП. Андрея ходи там от средата на април миналата година и впечатленията ми са оттогава. Не зная как е било преди това.


И спи ето тук:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4781183

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 18:26 от luda

# 388
  • София
  • Мнения: 2 437
Що си губиш времето да обясняваш  ooooh! Казали сме си мнението преди, а пък който има глава на раменете да си преценява.
То всичкото написано мога да го оборя, но ще оспамим темата- и за вратата, и за цигарите, и за приспиването на бебето, и за "хладничкото" и т.н.
Запази хладнокръвие  Laughing

# 389
  • Мнения: 3 929
Относно "Чудната къщичка"- засега нещата вървят добре, да не кажа страхотно...пу пу да не е уруки  Blush Малката даже спа там още първия ден, справили са се чудесно с нея явно, защото не е ревала, не плака и на отиване, а даже им се усмихва и после им дава целувка на тръгване. Blush Само с яденето сме зле, щото напоследъкл е 'злояда' - не сме по супите и манджите и зеленчуците, че даже и повечето плодове, та цял ден почти е стояла гладна, милата, ама накрая са й дали солети и ябълка. Иначе не знам какво им е менюто, което ме тревожи, трябва да им го поискам- те им дробят нещата, а тя обича да си ги яде сама по цяла филия хляб или парче пилешко месо, знам че вчера са имали доматена супа и пиле с ориз, но не е яла нищо...Вкъщи после вечеря доста обилно милото. Гледам засега да закусва вкъщи- водя я към 9 и я вземам между 4 и 5, тази седмица така ще бъде. Като цяло съм много доволна, още отсега забелязвам положителна промяна в малката с това, че й се създава режим и че ще започне да се отпуска покрай други деца, защото тя досега предимно самостоятелно си играеше, без да се закача с никого.питайте ме нещо, ако ви интересува и не съм го засегнала.
Ами, да, интересуват ме много неща. Предпочитам да е от човек, който води детето си там, а не от персонала. Колко деца са? В групи ли са? Твоята дъщеричка ходила ли е преди това на друга ясла, защото моето синче ходи на държавна ясла, но много боледува, та ме интересува, дали е по-малка вероятността да боледува на частна ясла. Освен това синът ми е свикнал с лелките в яслата и предполагам, че ще му е трудно на ново място. Никак не ми се ще наново да се адаптираме, че с тези ревове... Но ако е здрав и не боледува в частната ясла, съм готова на какво ли не. Как почиват през лятото? Знаеш ли? Абе, пиши всичко, за което се сетиш. За обстановката, за помещенията, виждала ли си ги, топло ли е достатъчно, жените, които работят там дали са квалифицирани и т.н. Ако се сетя още нещо, пак ще ти досаждам.

Общи условия

Активация на акаунт