Оперираха ме.Вече съм вкъщи

  • 7 364
  • 87
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
В 14ч30 днес приключи операцията ми в Онкологията.
Камък ми падна от сърцето. Отлагам тази операция повече от 5 години.
Отлагам я, защото днес ми беше Петата оперция, пето рязане, доста неприятно.
За пети път ми вадят фиброаденом, имам вече 3 рязания на едната гърда и 2 рязания на другата гърда.

За 12 години това е пета операция и толкова силно се надявам да е последна и да няма повече Praynig За радост в момента нямам други бучки, 2000г когато ми махнаха 2 наведнъж тази която махнаха днес беше съвсем малка 9mm в диаметър, и за 6 години стана огромно нещо, над 4см в диаметър, днес като я извадиха ми я показаха, честно не си го представях толкова голямо, чак не повярвах колко е пораснало Shocked

Вече съм вкъщи, упойката не беше пълна и по-добре беше така.

Момичета, шапка свалям на всички лекари там в Операционната, това е изключително тежка работа, имаше 5 или 6 тежки операции преди мен, тези лекари имат пълното ми уважение просто.....

Но това, което искам да кажа с тази тема е:

Недейте да пренебрегвате профилактичните прегледи на гърдите, ходете редовно, и ако усетите нещо, бучка или нещо подобно реагирайте своевременно, не чакайте 5 или 6 години като мен, всички други 4 фиброаденома ги махах още докато бяха малки, но понеже след 4 рязания ми беше писнало, отгледах добре този Пети, трябваше да го махна много по-рано.

И така, ходете редовно на Профилактика, мили майки!

Много се надявам да не ме режат повече Praynig за една година нямам нови бучки, слава Богу Praynig 2000год. имах около 5 такива, бях като "географска карта" както се изрази тогава д-р.

# 1
  • Мнения: 1 937
Liorena, това е чудесно!
А апелът ти, повече от важен.
Което ме подсеща и мен - другата седмица на преглед.

Пожелавам ти само положителни емоции оттук насетне!

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е трябвало да чакаш толкова- няколко години си отлагала. Дано нямаш повече фиброаденоми Peace

# 3
  • Мнения: 764
Пожелавам ти бързо възстановявяне и всички болести да останат в миналото!  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
всичко е добре, когато свършва добре. пожелавам ти наистина да е свършило!

съветите и предупрежденията ти са много навременни, много адекватни, но нали знаеш - докато не ти дойде до главата... откога отлагам такъв преглед ooooh! а не трябва да е така.

# 5
  • Мнения: 6 315
Тъкмо мислех днес да ти се обаждам да те чуя как си.

Радвам се, че всичко е минало добре и искрено се надявам да е зад гърба ти и това да е последната операция! Бързо възстановяване!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 456
Лиорена, ти си много, много силна жена !!!

Познавам те само от постингите ти , но искрено ти се възхищавам !!!

Искам да знаеш, че ми вдъхваш много кураж и смелост да се боря и с моите болести, защото последните 3,6 години ми се събра наистина непосилно много горчилка!!! newsm51 smile3525
 Flowers Four Leaf Clover
Радвам се, че нещата са минали успешно и ти пожелавам (за пореден път и от цялото си сърце) пред теб да има само "широки пътища и безоблачно небе"!!! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Мами, много, много ви благодаря за милите думи  bouquet

и въпреки, че трудничко дишам в момента (превръзката ме е стегнала като в менгеме) се надявам, темата да подсети, всички онези, които отлагат профилактиката, защото е много, много важно, дори и без съмнения за нищо - отидете ( не чакайте пък недай си Боже като мен, знаейки дори , че пак ще стигна до операционната, но при мен този пети път ми дойде малко в повече, но друг път няма, стиснах зъби и така......)

Благодаря ви, момичета, настроението ми е под нулата в момента, но от друга страна, наистина ми падна голям камък от сърцето, нещо което го мислех и отлагах толкова време вече приключи. Whistling

# 8
  • по света
  • Мнения: 1 587
Желая ти бързо и леко възстановяване!От все сърце се надявам това да е последната ти операция!

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Бързо да се възстановяваш! И никога повече да не те режат, за каквото и да било  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 11 707
Желая ти бързо възстановяване!

# 11
  • Мнения: 2 237
Скъпа Лиорена,бързо възстановяване и никога,никога повече не влизай в операционна !!!
Благодаря че сподели с нас,дано от тук нататък за теб следват само благополучни и щастливи дни !   bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.......

Много се надявам да не ме режат повече Praynig 

 Peace

И аз ти го желая, Лио! Това да ти е било последното "рязане"!

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Лио,  Hug
Как така нищо предварително не сподели да сме духом с теб. Wink
Радвам се, че всичко вече е зад гърба ти и дано  Praynig   Praynig  Praynig ти е за последно!

  bouquet   bouquet  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 2 196
Лиорена,пожелавам ти бързо възстановяване и дано тази операция да ти е последната.  bouquet
Аз съм оперирана веднъж,но както вървят нещата,май ще се наложи и при мен още една операция,но на другата гърда. Confused

# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
Лиорена, пожелавам ти от все сърце това да е за последно, никога вече да нямаш такива хирургически намеси, всичко да е добре и това да наистина петата последна бучка Praynig
Много здраве и щастие ти желая, по - малко болести, повече усмивки!  bouquet Hug

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Още веднъж, голямо благодаря за подкрепата.  bouquet   bouquet  bouquet

А да отговоря на Анушка - за малко снощи щях да пусна тема Wink, и после си казах, че днес ще сторя това като мине всичко, но тази нощ няма да ми е от най-леките - за първи път съм с такава превръзка, много стегната, увита цялата в бинт и през гърба и отгоре сутиен и така и трябва да спя, никакви цялостни душове 14 дни, почти всеки ден превръзки.....въпреки, че се води лека операция, не е никак приятно усещането, едвам, едвам си поемам въздух.....

ох, наоплаках си се Cry, както писах малко по-горе, настроенито ми е в минусовата скала, но най-хубавото са вашите постове в този момент, честно Heart Eyes  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 657
Lio,бързо възстановяване мили4ка  bouquet
Радвам се,4е накрая се нави и реши да махнеш и тази Wink
4см,ами то моята беше толкова за 3 години нарастнала на минаата операция.

Ти ве4е знеш и при мен вси4ко мина,сега 4акам епикризите за двете топ4ета и дано е наред....Аз и този път легнах с пълна,но много трудно излязох и беше яд..имам 4увството,4е нещо мръднах с центровката от тогава Mr. Green

Хубавото при мен е,4е сега и двете ми ги махна само с един разрез...та имаше една приказка-с един куршум,два заека Laughing

Дано и на двете ни,никога не ни се появяват пак Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Лио, желая ти бързо възстановяване, мила и да забравиш веднъж завинаги за операции... Hug  bouquet
Нормално е да се чувстваш така - до операцията си била напрегната и притеснена и сега изведнъж си се отдала на емоциите...Ще ти мине  Wink Ние сме с теб   love001

# 19
  • Мнения: 430
Лио, радвам се за теб!  Hug
Сигурно сега хич не ти е "конфортно", но пък си кажи :"е, и това мина!" и ще влезеш в положителната скала. Поне аз така си вдигам настроението.
Желая ти от сърце това да е края на тревогите ти!

# 20
  • София
  • Мнения: 276
Радвам се, че си добре. Желая ти бързо възстановяване и повече да нямаш такива проблеми!

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
mumi Hug Heart Eyes

Нати, права си, наистина сега съм се отдала повече на емоции май, ама си взех един аналгин да не се правя съвсем на герой Wink

Йо, ако искаш ми вярвай, но днес се сетих точно за теб Hug, съвсем честно, и наистина дано и на теб не ти се налага повече никога, и аз през 2000г бях с 2 рязания наведнъж по едно на всяка гърда.

Но ако има нещо положително в цялата работа, това е, че си познавам лекаря от 1996г., в смисъл днес той ме ряза за 4 път (през 94 най-първото ми го е махал друг лекар), но от 10 години този не бих го сменила за нищо на света Wink (дано не се налага повече де, чук-чук, пу-пу, то, че на контролни прегледи ще се ходи - това е ясно, но да е това Whistling

Фов, благодаря ти  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 657
Я да ти вдигна настроението бе душко Joy
Ей сега ще ти кажа за излизането ми от упойка Mr. Green
Помня,4е държах доктора здраво за краката и го стисках и виках-махна ли ми изродите,а той-махнах ги Mr. GreenА,аз-ама и двата ли,а той-и двата-споко.Дано не стигаш пак до мен,а аз другия път дано се видим на кафе,а не тук Joy
И по едно време казвам,доктореееее/ама едно такова провла4ено/,мъжо каза да ми напълниш циците,4е ве4е нищо не остана от тях hahaha Joy

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
 Joy Joy Joy Joy
ти сериозно ли? Joy Joy Joy
опасна си, ейййй Mr. Green Joy Joy Joy Wink

# 24
  • Мнения: 2 657
Joy Joy Joy Joy
ти сериозно ли? Joy Joy Joy
опасна си, ейййй Mr. Green Joy Joy Joy Wink

сериозно бе,сериозно Embarassedи още к'ви ги дрънках,ама ще си спестя да разказвам Embarassed
Знам,4е ме беше срам да ида на другия ден на превръзка,щот ме беше ударило на оби4 и само виках на кръстницата-ей много те оби4ам,та се 4удих цял ден,дали не съм се изцепила така и пред доктора Mr. Green

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
дали не съм се изцепила така и пред доктора Mr. Green

малеее, то е било голяма лИбоФ, ти наистина ме разсмя Joy (ама  и да се хиля ми е трудничко в момента)

# 26
  • Мнения: 2 657
дали не съм се изцепила така и пред доктора Mr. Green

малеее, то е било голяма лИбоФ, ти наистина ме разсмя Joy (ама  и да се хиля ми е трудничко в момента)

оффф,това си помислих,4е ще ти е трудно хиленето,ама ве4е бях ударила публикация ooooh! Wink

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
ето това е хубавото, освен подкрепа от всички, е чудесно да срещнеш и сродни души, сега съвсем друго е, например съпругът ми ми е чудесна подкрепа, прави всичко човекът, търпи ми всички капризи и прочие, но си е друго да размениш 2 приказки с така да се каже "сродна душа" Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 959
Моята приятелка има същият проблем,като теб и вече е тотално отчаяна от тези неспирни операции.Разбирам,какво ти е и ти желая наистина да е било за последно Hug

# 29
  • Мнения: 5 468
Повече няма да имаш такива гадости!
Пожелавам ти успешно възстановяване и добро здраве занапред Peace Hug.

От кой да вземем направление за мамолог и къде да идем? Защото веднъж поисках от личната, тя каза, че ще ми даде за гинеколог, пък той щял да ми даде за мамолог, но само на определени дати да съм идела, че свършвали. Отидох на гинеколог, а той не помня, какво стана и не ми даде направление за мамолог. Така си останах. А после - Що идваш толкова късно.. .ами никой не ми обръща внимание.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 352
Лио, пожелавам ти много бързо възстановяване.  Hug

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

Лио, ти си невероятна!  Hug Абсолютно ти се възхищавам!!! За годините ти толкова операции не са ти никак малко, а си такава куражлийка! И аз до преди година бях като теб, но след едни неприятни емоции с разни гадни болести с моята баба се промених до неузнаваемост - сега съм повече от шубе и много ме е яд на мене си. Нямам смелост да ида на лекар и все си мисля за най-лошото. Та ти направо ми вдъхваш кураж!
Пожелавам ти от все сърце много здраве и повече никога да не ти се налага да лягаш под ножа!   bouquet  bouquet  bouquet

# 32
  • Мнения: 512
Бъди здрава!
И колкото и изтъркано да звучи - благодаря ти, че даваш такъв пример на всички нас - дано българската жена най-после се научи да ходи редовно на профилактични прегледи и да не се страхува да погледне истината в очите!
Благодаря ти за смелостта!
  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 7 036
Liorena, най-искрено ти пожелавам да не ви се налагат никакви влизания в болница и на двете с Ади. Желая ви много здраве и късмет.

# 34
  • Мнения: 287
Пожелавам ти бързо възстановявяне и всички болести да останат в миналото!  bouquet

... и от мен  newsm10

# 35
  • Мнения: 122
Liorena,герой си, пожелавам ти бързо възстановяване, късмет и много  усмивки

# 36
  • Мнения: 323
Пожелавам ти бързо възстановявяне и всички болести да останат в миналото!  bouquet
пРИСЪЕДИНЯВАМ СЕ КЪМ НАПИСАНОТО ПО-ГОРЕ!
ТИ СИ ЕДНА ИЗКЛю4ИТЕЛНО СИЛНА И СМЕЛА ЖЕНА!
ПОЗДРАВИ ОТ МЕН!  bouquet

# 37
  • Мнения: 9 093
Лио, ти си герой Hug
Не се самокритикувай затова, че не си отишла по-рано за операцията, ти си знаеше отдавна че е просто фиброаденом, повярвай ми ако е било нещо по-сериозно, щеше да го свършиш веднага.  Heart Eyes Немърливост е да усетиш че имаш бучка и да не идеш на лекар, както и да не си правиш профилактика въобще...
Оправяй се бързо, жалко че сега не ти е много комфортно, но...няма как Confused
Прегръщам те и ти пращам положителна енергия Hug

# 38
  • Мнения: 891
Желая ти бързо възтановяване и дано тази ти операция е била последната за теб   bouquet
 

# 39
  • Мнения: 2 529
Лио, от сърце ти желая бързо възстановяване и край на проблемите! Sunglasses
Една от най-близките ми приятелки (колкото мен на възраст) също има няколко операции на фиброаденом, не е нещо рядко срещано за съжаление и се надявам четящите тук да вземат предупреждението ти на сериозно...

# 40
  • Мнения: 130
Бързо възстановяване и дано да е било за последно!   bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 7 242
Лио, бързо оздравяване. Дано това е бил последният път. От тук нататък само здраве и щастие Hug

# 42
  • Мнения: 8 505
Дори не знаех,че ти предстои операция.Радвам се,че е приключила и дано наистина е последна!Възтановявай се бързо!  bouquet

# 43
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Ееееех, чак сега влизам във форума за днес и.....нямам думи просто Hug

а така ми се иска да отговоря на всяка от вас лично и да ви благодаря от сърце за подкрепата, такава подкрепа мога да срещна само и единствено тук.

Днес бях на превръзка, махнаха ми дрена (една малка тръбичка), пак съм бинтована като фронтовак Mr. Green, но се чувствам добре, само с къпането малко е кофти, че ги деля нещата от кръста надолу, и от гърдите нагоре Mr. Green, ама все ще трябва да изтърпя и това до махане на конци.

Понеже Ню попита, значи направление не съм искала, ама аз имам картон в Онкологията като добър стар познайник от 94г там, Но сега за операцията ходих при Личната лекарка за Талон за Хоспитализация и бележки представих от базата данни на НОИ, че съм с непрекъснати здравноосигурителни права.

А по принцип в Онкологията има хора от цялата страна и мисля, че за преглед не ти трябва направление за там, ама знам ли newsm78, да не говоря някакви глупости.

# 44
  • Мнения: 1 680
Браво Лио, аз сега научавам Embarassed и не можах да ти стискам палци, но пък ще се моля да ти е за последно и напълно да се възстановиш Hug

# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Liorena, бързо възстановяване и да няма следващи операции!  bouquet

Аз не знам дали си въобразявам, но по време на мензис усещам нещо като удебелен възел под мищницата си. Това е от няколко месеца насам. Когато ми свърши - нищо няма и всичко е наред.
От работата ми ни пращат на профилактични прегледи - та ще го споделя това с гинеколога. Само се притеснявам дали прегледът и лекарят ще са добри, защото само опипва с ръце, но ще видим.

# 46
  • Мнения: 5 140
Лио, сега научавам от темата ти за премеждията, които си извървяла.
Дано наистина това да ти е за последно. Peace
Желая ти бързо възстановяване и много, много здраве и късмет.  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug

# 47
  • Мнения: 511
успех за напред и дано никога повече да нямаш този проблем

# 48
  • Мнения: 46 516
Бързо възстановяване  Hug дано не ти се налага повече да минаваш през това  Praynig

# 49
  • Мнения: 9 990
Първо-бързо зазрдавяване и да е за последно.Знам, имам опит, неприятно е, стресиращо е.Права си-хирурзите, лекарите там са чудесни хора!Дрена щом са махнали-минало е!С този разрез какъв ти е шевът и кройката, ако не е тайна?Козметичен ли го направиха?Мажеш ли с нещо за белези въобще/ и при предишните рязания/
И да кажа и аз-профилактика му е майката-не отлагайте!
Операцията минава и по пътека, взима се направление, посещава се Онкологията и там те поемат.
Мануален преглед като начало е добре-все пак аз така открих сама проблемът, следват ехограф, гледа се и щитовидна жлеза.

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 10:10 от пенелопа

# 50
  • Мнения: 245
И от мен много бързо възстановяване и повече никакви операции Simple Smile

Радвам се, че всичко е зад гърба ти  bouquet
Прегръщам те  bouquet

# 51
  • Мнения: 3 360
Радвам се ,че всичко е минало добре!Оправяй се бързо и дано не ти се налага повече такава манипулация  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 657
Лио,как си?

Снощи съм се сетила пак за теб  Hugпонеже си оглеждах белезите и се 4удех,кой от двата ще ли4и пове4е Mr. Green

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лио, чак сега виждам Темата ти  ooooh! и през какво си минала.
Мога само да кажа - ти си най-куражлията човек в последно време. Браво!  Hug Радвам се  Heart Eyes, че най-после всичко е свършило за теб и се надявам никога повече да нямаш никакви фиброматозни образувания  Praynig

ПРИЗИВА ти е много важен! Нека повечко го прочетат и отзоват (в това число и аз  Blush)!

Пиши как си днес... как е настроението ти вече... и Ади слуша ли те...?!  Rolling Eyes

# 54
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Чъвствам се много добре, тази операция я понасям най-леко от останалите, не знам защо.
Ходя на превръзки през 2 дни, скоро махане на конци няма да има, но това е положението.

Ади много ме слуша, много е внимателна, много внимава как ме гушка, много съм доволна от нея Heart Eyes

след 14 дни махане на конци, и чак тогава цялостен душ, сега е доста гадничко с къпането.
не ме боли нищо, слава Богу, и така я карам някак си, горе-долу добре.

Благодаря ви още веднъж, мили мами Hug  bouquet

# 55
  • Мнения: 2 657
Абе Лио,защо след 14 дни ще махат конците newsm78

Аз в4ера се натътрих и отидох да си взема епикризата.То за едното се знаеше,4е е фиброаденом,ама за другото не бяха много сигурни на ехото....Ама и двете са фиброаденоми Peace

Радвам се,че не те боли Hug
Мен и двата пъти не ме болеше,втория ден съм кукуряк и хвър4а по задължения,понеже няма кой ooooh!

# 56
  • Мнения: 9 990
Лио, моля те, кажи ми за шевовете-какви са? ThinkingНа мен ми махаха конците на 8-9 ден едните.То явно зависи и колко са все пак, колко е разреза.Неприятното беше че спях със сутиен , но бързо мина.Белези си нося Laughingма не ми е проблем, важното е да съм изчистена и здрава. HugСлед упойката поне 3-4 дена ме болеше, но нормално-рана е все пак.

# 57
  • Мнения: 6 315
Момичета, как ви ги откриха? Февруари месец всичко при мен беше ОК. От 2 месеца обаче периодично напипвам бучка. Всъщност миналият я напипах по време на цикъл и изчезна, после започна одисеята с Йоанчо и забравих. В болницата пак се появи по време на овулация и при сегашния ми цикъл отново я хванах и утре съм на мамолог. Страх ме е, излишно е да го казвам, а и се начетох на какво ли не  Confused. Май спирам с ровенето из нета вече......

Лио, бързо възстановяване!

# 58
  • Мнения: 3 334
Лио стискам палци за бързо възтановяване и да не ти се налага повече никога такава интервенция Hug

# 59
  • Мнения: 3 334
Марго,дано всичко е о.к. Praynig

# 60
  • Мнения: 9 990
Марго, около цикъл е нормално.Опипай се хубаво след цикъл, започни от подмишниците.И си отиди на порофилактичен все пак-да те опипа опитна ръка. HugКогато аз отидох за 1 път беше след напипана от мен собственоръчно бучка в гърдата, случайно.И аз изчаквах, уж щяло да се разсее, уж било мастно образувание, ама не, не мина, а нарастна.Тогава отидох  за направление, направих преглед при мамолог, който мануално и с видеозон установи фиброаденом, който обаче трябваше да се докаже с биопсия.Щом нараства-редно е да се отстрани.Първото, което ме питаха всички беше-дали не съм вцикъл случайно и чак след това-от кога е бучката Winkзначи-около цикъл гърдите се променят все пак, нали?Самата операция също се прави след цикъл.
Хайде, успех и няма страшно нито прегледът е неприятен и болезнен, нито операцията е сложна, ако се наложи!Да не се налага де! Hug

# 61
  • Мнения: 3 205
Дано никога повече не ти се налага!
Бързо и леко възстановяване!

# 62
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Ами шевовете, не знам, newsm78 както всички останали, аз всеки път на превръзка си го гледам и ми харесва най-много от всички до момента как е направено. най-интересно ми беше като ми го показаха в чашката след като го извадиха, никога не съм предполагала, че такова грамадно нещо може да се побере на такова място #Crazy , даже го пипнах от външна страна през чашката, мога да кажа, че  това наистина беше най-интересното от операцията и беше едно такова меко, в смисъл аденомът беше обвит в тъкан явно, много интересно, в операционната поне имаше хубава музика  Mr. Green, ако не друго, а-а-а, да и друго което няма да забравя, при първия разрез такъв фонтан кръв бликна, че чак после имах кръв на шапката, която си запазах за спомен.
И на 14-я ден ще махнем конците, ама така е било и преди.
Белези си имам от всички операции, но вече са доста бледи, и не може да няма белези, иначе как ще помня, че са ме оперирали толкова пъти Mr. Green
няколко дни спях със сутиен, сега вече не, то със сутиен е много гадно да се спи.
в четвъртък съм на превръзка.

вече съм в по-добро настроение, както май личи от постинга, щом днес изчистих основно апартамента, значи нещата вървят към подобряване, ама май малко се престарах.....
и да, около цикъл нещата се променят много, всеки път гледахме първо цикъла и тогава планувахме операция, така, че Марги - спокойно Peace

и пак да си кажа, най-гадното нещо от цялата работа ми е къпането, голяма мъка ми е, че не мога да си взема нормален душ Close ей, това е най-гадното.....

# 63
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Леко възстановяване, както досега, Лио. Дано не се появяват тези бучки повече !
Хубаво е да се ходи на преглед между два цикъла, така мамограмата няма да боли толкова и ще е по-качествена  Simple Smile, ултразвука също.

# 64
  • Мнения: 2 959
...вече съм в по-добро настроение...
Лиорена, бързо възстановяване и дано не "вече" а завинаги доброто настроение бъде с Теб. Успех в четвъртък, смело Момиче!

# 65
  • София
  • Мнения: 13 206
ЕЕЕЕ, Лио, много се радвам, че всичко с теб е наред!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 2 381
Бързо възстановяване и от мен Лиорена и дано повече няма операции за теб!
И аз смятам скоро да отида за първи път в живота си на мамолог... Дано да няма нищо...

Момичета, как ви ги откриха? Февруари месец всичко при мен беше ОК. От 2 месеца обаче периодично напипвам бучка. Всъщност миналият я напипах по време на цикъл и изчезна, после започна одисеята с Йоанчо и забравих. В болницата пак се появи по време на овулация и при сегашния ми цикъл отново я хванах и утре съм на мамолог. Страх ме е, излишно е да го казвам, а и се начетох на какво ли не  Confused. Май спирам с ровенето из нета вече......

Лио, бързо възстановяване!
Стискам палци да нямаш основания за притеснения!  Praynig

# 67
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Леле, Лио, какво си преживяла!
Дано това е последната операция, на която ти се налага да се подлагаш!  Praynig
Прегръщам те (лекичко!)!!! Hug

Ита, дано притесненията ти са напразни! Пиши после за резултатите. Heart Eyes

# 68
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Мами, още веднъж благодаря ви много  bouquet

И наистина ходете редовно, профилактично, ако не знаете къде, ще ви кажа, няма проблем, моят лекар е мамолог, познавам го вече повече от 10 години, 4 от операциите ми ги е правил той, изключително симпатичен, никакъв проблем да ви насоча, ако сте решили и не знаете към кого да се обърнете.

И не отлагайте! ( то кой го казва де Embarassed, ама .... този път си бях за голяяяям бой, но ..... нищо, де, важното е, че свърших и тази работа)

# 69
  • Мнения: 4 392
Браво на теб! Желая ти много здраве отсега нататък и никакви ножове повече!  bouquet Grinning

# 70
  • Smallville
  • Мнения: 994
Лиорена,скорошно оздравяване и никога повече да не ти се налага да те режат за каквото и да било  bouquet
И на мен ми предстои посещение при мамолог,не бучка имам а болки в едната гърда и как ме е свило под лъжичката Tired,но като ви четох реших, няма да отлагам повече.....

# 71
  • Мнения: 3 456
Пиши как мина профилактичният преглед !!!  costumed050
Стискампалци, всичко да е О.К newsm17

# 72
  • Мнения: 6 315
Докладвам веднага.

Вчера следобед ме прегледа мамолог в мед. център близо до офиса ми. Първо - палпация, бучката трудно я напипа и после ме видя на ехограф. Каза, че самата ми гърда е с такава структура (лекувала съм мастопатия преди 6 години аз) и че според него няма от какво да се притеснявам, но иска и второ мнение и ме прати да ми направят мамография. Днес сутринта отидох (една лаборатория зад ИСУЛ е) и д-рът там, който беше много симпатичен обясни, че това което имам е уплътняване вследствие кърменето. Лявата гърда - тази с оплакванията - ми създаваше доста проблеми и в самото начало на кърменето получих бучки, които се разнесоха в последствие, уж. Според него няма нищо притеснително. Аз имам и още кърма (като стисна и излиза, но не съм пробвала от няколко месеца). В понеделник ще ходя пак при първия лекар да каже нужно ли е лечение, макар че четох, че мастопатията е състояние на гърдата а не заболяване.

Ходете, няма нищо страшно, важна е ранната профилактика. Една жена пред кабинета (на 75 години) ми каза, че са я оперирали 4 пъти вече, като първата операция е била доста отдавна и си ходи редовно да я снимат. Просто е много важно наблюдението, самоизследването - също.  bouquet

# 73
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Марги, много се радвам  bouquet Heart Eyes

И не мога да не споделя най-хубавата новина за мен днес.
След като днес бях на поредната превръзка, излязла ми е хистологията, не вярвах, че толкова бързо, само 7 дни след операцията, бях се подготвила да чакам поне 14 дни, но Днес вече беше готова.

Аз знаех, че е доброкачествено, както и предните 4, но някак си все не можех да се зарадвам напълно докато не излезе хистологията.

Ами резултатите са перфектни както се изразиха и в болницата, 100% като предишните, доброкачествено, никакви проблеми.

не знаете колко се радвам само...... Grinning днес мога да кажа, че ми е един от най-хубавите дни Grinning

# 74
  • Мнения: 6 315
Изключително много се радвам за теб!!! Повярвай ми, зная как се чувстваш!  Heart Eyes  bouquet

# 75
  • Мнения: 2 534
Чудесно  Simple Smile
Друго си е човек да е сигурен  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 2 381
Супер новина!

# 77
  • Мнения: 358
Бъди жива и здрава! Heart Eyes

# 78
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Радвам се, мила. Чудесна новина, както се и надявахме всички.юДано с това ти приключат вече всички проблеми!

# 79
  • Мнения: 9 990
Бравос!Отдъхна си, нали?Чакането на хистологията е най-гадното.

# 80
  • Мнения: 2 196
Браво!  bouquet
Чакането на хистологията е много неприятно.Уж си знаеш,че всичко ще е наред,но докото не излезнат резултатите,непрекъснато си под напрежение.

# 81
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Абсолютно сте прави, чакането на хистологията е много неприятно.
все ти едно такова напрегнато малко или много.

# 82
  • Мнения: 3 456
 smile3525 smile3525 smile3525

Браво сега вече можеш да си наистина спокойна!!!

# 83
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Преди 2 дни ми махнаха конеца и разбрах, защо бях 14 дни с него.
Видях шефа, този е направо перфектен, не е като другите Grinning

и въпросът ми е, понеже от 2000г нямах рязане, искам да мажа белега с някакъв крем против белези, колко и да знам, че белег винаги ще има, съдейки по останалите 4 белега, които почти са се заличили вече, но си ги има, и какъвто и да е крем, не може да заличи 100%, но искам все пак да мажа с нещо, но предварително казвам, ако знаете нещо различно от Contractubex. Това мазило няма да го купя сега.

# 84
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Лиорена, радвам се  ...... може да ти се стори странно, но понякога си мисля за теб ......беше писала и преди за тези неща ......... пожелавам ти много здраве и само хубави емоции ..... и да забравиш какво е това операция  Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 2 386
Четох,четох и си поплаках..
Лиорена,пожелавам ти това да е последната болежка в живота ти! От сега нататък-само здраве bouquet
Иначе аз реших да отида на мамолог...Малко ме е страх,но си трябва. Peace

# 86
зрдавейте Simple Smileаз имам един голям проблем...преди време имах много проблеми и няколко пъти съм се самонаранявала(нанасяне на дрески по ръцете или така нареченото рязане)...видях го от познати както винаги става и всичко се почна...много съжелявам,че го направих,но времето не може да се върне,както и белезите...не са големи но седят ве4е няколко месеца и мисля че скоро родителите ми ще ги видят,а не желая,защото с тях имам страхотни отношения и не искам да губя доверието им,знам че трябваше да помисля преди да направя всичко,уви....та искам 1 да попитам Contrastubex  ще ми помогне ли,а ако ли не някакув друг начин,който да не е скъп и по вузможност да не изисква посещение при специалист...ще съм много благодарна на скорошен отговор... Simple Smile

# 87
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
И аз ти желая бързо възстановяване и никога повече да не ти се налага да лягаш на операционната маса!

Общи условия

Активация на акаунт