Януари без пари?

  • 3 022
  • 57
  •   1
Отговори
Здравейте! Това е поредната тема за майчинството, за което се изписа толкова много. Ясно е, че ще попълваме декларации с данните ни и банковата сметка, по която да ни превеждат парите. Тези декларации щяло да се разпространят в книжарниците тази седмица. Така ми казаха от работата днес. Но също така какво ще правим след като тези пари ще се преведат най- рано февруари и няма да има застъпване на две плащания февруари? Така ми казаха. Тези хора как си мислят, значи един месец ще си останем без пари? А аз съм и със заем и откъде сега да взема парите и да си ги внеса по заема? Чудно защо никой не коментира това по телевизията?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 345
ей това е гадно аз нищо не знаех по въпроса понеже си ги получавам по сметка си мислех че всичко ще е наред ми и аз имам заем дано някой да знае повече по въпроса и  да се включи

# 2
  • Мнения: 119
На мен ми казаха, че ще взема пари чак през март /в момента съм в болничен 45 дни преди раждане/.И аз изплащам заем и ще трябва да внасям до тогава пари по сметка. А това за декларацията не го знаех.

# 3
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
а някой да знае какво е положението при майките който не влиза този закон.в смисъл че аз вече съм повече от година в майчинство.някой ми каза че на нас трябва работодателя да ни изплаща парите до края на майчинството.

# 4
а някой да знае какво е положението при майките който не влиза този закон.в смисъл че аз вече съм повече от година в майчинство.някой ми каза че на нас трябва работодателя да ни изплаща парите до края на майчинството.
Аз доколкото разбрах от януари майчинството се изплаща от НОИ за всички и мисля, че и при теб ще ти го изплатят за януари най- рано февруари. Така поне са казали на моята приятелка, на която 2- те години майчинство изтича февруари. И тя е със заем и се принуди да започне работа.

# 5
  • Мнения: 742
Ей това е гадно Tired
ами на мен нищо не са ми казвали сега какво трябва да си вадя карта ли???
Ами ако не изкам???
Защо и банките да скубят от Мнооооогото ни майчинставо???
Оф за мен всичко това е голяма глупост ooooh! ooooh! ooooh!

# 6
  • Мнения: 330
а някой да знае какво е положението при майките който не влиза този закон.в смисъл че аз вече съм повече от година в майчинство.някой ми каза че на нас трябва работодателя да ни изплаща парите до края на майчинството.
Аз знам че за майките ,който са в майчинство над една година т.е. в заварено положение, парите със сигурност ще се изплащат както е досега - от работодателя,но дали ще има забавяне на плащането  за месец януали не съм чула.Ще следя темата.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
И аз ще следя темата, защото ме интересува. Дано продължат изплащането по стария начин  Praynig Не смятам, че ще има забавяне, ако е така  Peace

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 19:01 от Тарталета

# 8
  • Мнения: 2 584
а някой да знае какво е положението при майките който не влиза този закон.в смисъл че аз вече съм повече от година в майчинство.някой ми каза че на нас трябва работодателя да ни изплаща парите до края на майчинството.
Аз знам че за майките ,който са в майчинство над една година т.е. в заварено положение, парите със сигурност ще се изплащат както е досега - от работодателя,но дали ще има забавяне на плащането  за месец януали не съм чула.Ще следя темата.

и аз така чух по телевизията, тези който са в заварено положение ще получават както и преди, от работодателя си

# 9
  • Мнения: 683
а някой да знае какво е положението при майките който не влиза този закон.в смисъл че аз вече съм повече от година в майчинство.някой ми каза че на нас трябва работодателя да ни изплаща парите до края на майчинството.
При завареното положение майчинството ще продължи да се изплаща от работодателя както до сега. От НОИ ще изплащат болничен и майчинство само за майки, които излизат в такъв от 1 януари.
Има такава декларация, кочто се подава с ноимер на банкова сметка и бележка от съответната банка.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 932
На майките в заварено положение, изплащането продължава по стария начин, от работодателя. Така че ако той ти ги бави по принцип, пак ще ти ги забави, ако не ще ти ги даде по стария начин.

# 11
  • Мнения: 3 042
Декларацията за банкова сметка може да си свалите от www.noi.bg------- Нормативи--------------Текст на Наредбата с приложенията---------Приложение 7.
Освен това трябва и бележка от банката, в която ви е сметката.

# 12
  • Мнения: 326
а при майките заварено положение колко ще бъде майчинството и на нас ще ни платят ли болнични за разликата 315-45dena

# 13
  • Мнения: 5 362
На майките в заварено положение, изплащането продължава по стария начин, от работодателя.
Точно така.

# 14
  • Мнения: 999
а някой да знае какво е положението при майките който не влиза този закон.в смисъл че аз вече съм повече от година в майчинство.някой ми каза че на нас трябва работодателя да ни изплаща парите до края на майчинството.
  Получават се от  работодателя, знам защото днес аз си ги получих от шефа.

# 15
  • Мнения: 1 138
момичета а на тези като мене дето ще им продължават болничния докато детето навърши 9 месеца знаете ли как ще плащат болничния, на работодателя или по сметка. А после майчинството как ще го взимаме нали и ние сме заварено положение. Мерси предварително.

# 16
  • Мнения: 3 042
а при майките заварено положение колко ще бъде майчинството и на нас ще ни платят ли болнични за разликата 315-45dena

Майките с деца под 9м възраст ще имат право да си получат обещетението полагащо се от 135 до 315 дни.

То не се изплаща на основата на издаден болничен лист, а се подава молба-декларация във фирмата. Самото изплащане е като на болничен за бременност и раждане 90%.

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте! Това е поредната тема за майчинството, за което се изписа толкова много. Ясно е, че ще попълваме декларации с данните ни и банковата сметка, по която да ни превеждат парите. Тези декларации щяло да се разпространят в книжарниците тази седмица. Така ми казаха от работата днес. Но също така какво ще правим след като тези пари ще се преведат най- рано февруари и няма да има застъпване на две плащания февруари? Така ми казаха. Тези хора как си мислят, значи един месец ще си останем без пари? А аз съм и със заем и откъде сега да взема парите и да си ги внеса по заема? Чудно защо никой не коментира това по телевизията?

Работодателя е длъжен да представи в НОИ болничните листове и декларации издадени след дата 01.01.2007 г. на следващия ден след изплащането на заплатите и внасянето на дължимите осигурки. От НОИ превеждат по декларираните от служителите банкови сметки дължимите обезщетения в срок до 30 дни след датата на представяне на документите.
Така че може да се окажа, че някои ще си получат обезщетенията за м. януари дори през м. март

# 18
  • Мнения: 817
Единственото което мога да коментирам ,е че това една подигравка към хората #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 19
  • Мнения: 750
Записвам се да следя темата, дано да прочета за някоя мама дето ги е видяла тия пари преди март Praynig

# 20
  • Мнения: 193
Аз се обаждах днес в НОИ и ми казаха,че за майките в заварено полужение нямало нужда да подават декларация а трябвало да представят само болничен лист във фирмата както до сега.Незнам вече и аз последно какво трябва да се прави #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 21
  • Мнения: 145
А този болничен от кого трябва да се издаде от личния лекар или от педиатъра на детето??

# 22
  • Мнения: 79
Е аз направо думи нямам вече.То пък толкова глупости кой можа да ги измисли.Като че ли дават милион месечно на всяка майка.Всеки път като отида при счетоводителката ми казва нещо ново във връзка с болничните предхождащи офицялни болничен който се дава 45 дни преди термина.Значи парите от тези болнични трябва да ги очаквм след като родя. #2gunfire #Cussing out

# 23
  • Мнения: 326
а някой да знае какво е положението при майките който не влиза този закон.в смисъл че аз вече съм повече от година в майчинство.някой ми каза че на нас трябва работодателя да ни изплаща парите до края на майчинството.
При завареното положение майчинството ще продължи да се изплаща от работодателя както до сега. От НОИ ще изплащат болничен и майчинство само за майки, които излизат в такъв от 1 януари.
Има такава декларация, кочто се подава с ноимер на банкова сметка и бележка от съответната банка.

Така е!

# 24
  • Мнения: 962
Аз говорих с наща счетоводителка и тя каза че през януари ще има пари но ще ги пол.около 20.01,през февруари вече ще е от ной директно и ще се превеждат пак около 20 число

# 25
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Освен ако вашата с\етоводителка не знае за някаква промяна з нормативната уредба е сгрешила. Заварените случаи ще си получават обезщетенията от работодателя, а тези които започват да получават такива след 01.01.2007 г. ще ги получават директно от НОИ в определения за това срок.

# 26
  • Мнения: 3 042
А този болничен от кого трябва да се издаде от личния лекар или от педиатъра на детето??

За какъв болничен става дума при положение, че от лентичката става ясно, че детето е навършило вече 4м т.е. ползван е вече болничен в размер на 135 кал. дни. Остатакът до 315 дни не се ползва въз основа на болничен. За да се ползва се подава молба-декларация във фирмата. Това е регламентирано в Наредбата за работното време, почивките и отпуските. Ако искате, че пусна и цитат на съответният член по късно, защото в момента нямам време.

А по отношение на завареното положение ДейзиГ е напълно права. Така, че си търсете правата и не се оставяйте от фирмите да ви баламосват.

# 27
  • Мнения: 3 456
А как стоят нещата с нормалните болнични? Аз днес нося болничен на работа за 15 дни ( може да сте попадали на моите теми за пневмонията) и счетоводителката ми заявява, че понеже болничните ще се изплащат вече от НОИ този месец заплатата ми можело да излезе на минус #Crazy #Crazy #Crazy, тъй като до 8 бяхме в отпуск, от 8 пък аз съм била в болничен, аз се връщам на работа (живот и здраве на 23, а заплатите се изплащат на 25, но предполагам се изчисляват по-рано, та с една дума нямало да имам отработени дни до датата на заплатата  bambam и понеже болничният ще ми го плаща НОИ, а не работодателя, няма да има , какво да получа. newsm61. НОИ щели да изплащат болничните към края на февруари. Питам тия малоумни ли са?  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 Виждам, че тук има мами, които са в час с нещата- та кажете- така ли е - БЕЗ ЗАПЛАТА ли ще съм този месец?

# 28
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
А как стоят нещата с нормалните болнични? Аз днес нося болничен на работа за 15 дни ( може да сте попадали на моите теми за пневмонията) и счетоводителката ми заявява, че понеже болничните ще се изплащат вече от НОИ този месец заплатата ми можело да излезе на минус #Crazy #Crazy #Crazy, тъй като до 8 бяхме в отпуск, от 8 пък аз съм била в болничен, аз се връщам на работа (живот и здраве на 23, а заплатите се изплащат на 25, но предполагам се изчисляват по-рано, та с една дума нямало да имам отработени дни до датата на заплатата  bambam и понеже болничният ще ми го плаща НОИ, а не работодателя, няма да има , какво да получа. newsm61. НОИ щели да изплащат болничните към края на февруари. Питам тия малоумни ли са?  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 Виждам, че тук има мами, които са в час с нещата- та кажете- така ли е - БЕЗ ЗАПЛАТА ли ще съм този месец?


След като ви изплащат заплатите на 25-то число би трябвало да са включени дните от целия месец. До 8-сте били в отпуск, ако е платен ви се дължат 3 надници за 3,4,5.01. От 08 до 23 сте в болничен, за които дни ще си получите обезщетението от НОИ най-късно до 30 дни след представяне на документите от представител на фирмата в НОИ /което би трябвало да бъде на 26.01.2007 г./. За работните дни след 23.01. ако се върнете на работа също би трябвало да получите възнаграждение.

# 29
Аз съм в заварено положение,работодателката каза че ще си взимам парите както досега и вчера си получих парите за януари Grinning

# 30
  • Мнения: 24
Здравейте.
В момента съм от завареното положение на промените в майчинството, и имам един въпрос. От кога се изчисляват тези 90%, в смисъл 6 месеца преди 01.01.07 или 6 месеца преди взимането на първия болничен лист /тоест както са ми изплащани 135-те дни/, и има ли срок за подаване на декларацията и молбата. Благодаря за отговоритe.

# 31
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз съм в заварено положение,работодателката каза че ще си взимам парите както досега и вчера си получих парите за януари Grinning

Месец януари не е изтекъл и няма как да сте получили парите за него. Сигурно това са парите за м. декември 2006 г.
НОИ превежда сумите по изплатените обезщетения на работодателя след изтичане на месеца за който се отнасят, след внасяне на дължимите за периода осигурителни вноски и след подаване на данните с деклр. обр. 1

# 32
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте.
В момента съм от завареното положение на промените в майчинството, и имам един въпрос. От кога се изчисляват тези 90%, в смисъл 6 месеца преди 01.01.07 или 6 месеца преди взимането на първия болничен лист /тоест както са ми изплащани 135-те дни/, и има ли срок за подаване на декларацията и молбата. Благодаря за отговоритe.

Използва се базата която е била за изчисляване на болничните за бременност и раждане от 135 дни, но за 2007 г. са гарантирани минимум 180 лв. месечно.
Възможно най-скоро си подайте нужните документи във вашето счетоводство за да ви предвидят във ведомостта за м. януари с това обезщетение.

# 33
  • Мнения: 832
На майките в заварено положение, изплащането продължава по стария начин, от работодателя.
Точно така.
newsm10

# 34
  • Мнения: 3 456

Ами то да ти платят  в края на месеца три дни си направо смешно..., жалко, ...подигравка...
 А отсега нататък болничните винаги така с месец закъснение ли ще се изплащат ?- това е безумно.

# 35
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231

Ами то да ти платят  в края на месеца три дни си направо смешно..., жалко, ...подигравка...
 А отсега нататък болничните винаги така с месец закъснение ли ще се изплащат ?- това е безумно.


За сега по Наредба от НОИ са си определили този срок - до 30 дни от датата на представяне на документите и то в случай че всичко по документите е наред.

# 36
Papina, кутията ти е препълнена и не мога да ти пратя лично съобщение. Изтрий малко от съобщенията си и ще ти пратя.

# 37
  • София
  • Мнения: 203
Лорка, за мен това с болничните си е жив геноцид. Не стига, че си болен, недай си, Боже, детето ти е болно, трябват ти средства за лекарства, а те и от заплатите вече ще ни режат  #Cussing out #2gunfire!!! Абе, нямам думи!

# 38
  • София
  • Мнения: 1 345
Мами имам лоша новина говорих с една позната която я прехвърлиха точно в този отдел новия който ще обработва тези болнични и майчинството каза че дори компютри още не са им дали нито има готови програми за преводите. Така че скоро пари няма да има може и през февруари да няма ако не се задействат гадините newsm61 smile3514

# 39
  • Мнения: 11 004
Малко встрани от темата но:
тези, които са в заварено положение и получават болничните си от работодателя, също ли остават без пари?  #Crazy

# 40
  • Мнения: 2 271
а някой да знае какво е положението при майките който не влиза този закон.в смисъл че аз вече съм повече от година в майчинство.някой ми каза че на нас трябва работодателя да ни изплаща парите до края на майчинството.
Аз знам че за майките ,който са в майчинство над една година т.е. в заварено положение, парите със сигурност ще се изплащат както е досега - от работодателя,но дали ще има забавяне на плащането  за месец януали не съм чула.Ще следя темата.
Така знам и аз.А за забавяне не е редно!!!

# 41
  • София
  • Мнения: 1 345
Малко встрани от темата но:
тези, които са в заварено положение и получават болничните си от работодателя, също ли остават без пари?  #Crazy

болничният също ще минава през новия отдел в нои та дори и за болест да е така че си прецени ще проверяват достоверността му и куп глупости вече

# 42
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Малко встрани от темата но:
тези, които са в заварено положение и получават болничните си от работодателя, също ли остават без пари?  #Crazy

Обезщетенията получени чрез работодателя се запазват както досега. Забавяне ще има само ако фирмата забави осигуровките или не подаде данни с декларация обр. 1

# 43
  • София
  • Мнения: 8 932
Малко встрани от темата но:
тези, които са в заварено положение и получават болничните си от работодателя, също ли остават без пари?  #Crazy

Обезщетенията получени чрез работодателя се запазват както досега. Забавяне ще има само ако фирмата забави осигуровките или не подаде данни с декларация обр. 1
Моят шеф ми дава парите със заплатите на другите хора, а после счетоводителката си ги тегли. Така че наистина може да има забавяне ако фирмата ти ги дава, чак когато и преведат парите от НОИ, а счетоводителката се е забавила с подаването на данните.

# 44
  • Мнения: 3 456
Лорка, за мен това с болничните си е жив геноцид. Не стига, че си болен, недай си, Боже, детето ти е болно, трябват ти средства за лекарства, а те и от заплатите вече ще ни режат  #Cussing out #2gunfire!!! Абе, нямам думи!
Това означава, че всички работещи с по-дълъг болничен ( което предполага по-сериозно разболели се) остават без пари в месеца, в който им трябват тези пари, за да се лекуват, но какво успокоение само те ще получат тези пари следващия месец...
Няма ли кой , синдикати или друга организация , да спре това безумие  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Не мога да повярвам, че това ще се случи наистина... #Cussing out
Това е алогично, антихуманно- Кой плиткоумник го измисли ?

# 45
Момичета, вижте какво намерих в интернет:

"Обезщетения за болнични, директно от НОИ
Аз жената| 2007-01-10

Предвидените промени от 1 януари за изплащането на обезщетенията за болнични, трудоустрояване, бременност, раждане и отглеждане на дете, както и отпускане на помощи в случай на инвалидност, поради общо заболяване ще бъдат изплащани от НОИ, затова всеки трябва да има лична банкова сметка. Това едва ли ще е проблем, за по-голямата част от българите, тъй като почти всеки днес разполага със своя лична сметка в банка.

Обезщетението ще е отново 80% от средната надница за последните 6 месеца, но вече няма да има значение дали човек е ползвал болнични до този момент или не. Но ще минават между 40 и 60 дни от датата на болничния, до момента, в който ще получим обезщетението. Това ще се усети чувствително при хората, които ползват повече от 20 дни болнични, защото реално един месец ще бъдат без доходи.
Както и преди, работникът трябва да занесе болничния си лист в счетоводството на фирмата, но наред с това трябва да даде и банковата си сметка. Бланката за болнични е нова, като част от информацията се попълва вече и от работодателя. Освен това работникът трябва да попълни и молба декларация по образец. Всички тези документи работодателят трябва да занесе в НОИ, в първия ден, след като е платил заплатите за месеца, да се срещне със служител, който да провери дали всичко е наред и да вземе входящ номер за всеки болничен лист. От тук нататък работникът трябва да изчака 30 дни, след което да търси обезщетението за болнични в банковата си сметка.
Предвидените средства за болнични са 194 млн. лева.

Териториалните поделения (ТП) на НОИ ще са тези, които ще приемат заявления за отпускане на парично обезщетение при трайна безработица."

# 46
  • Мнения: 5 026
Аз питах счетоводителката от работата ми,тя отговори, че ще има навреме пари този месец,но ще си ги получавам на ръка от работата,защото съм в заварено положение.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Вчера говорих с нашето ТРЗ и ето съвсем прясна информация:
Когато се разболееш и вземеш болнични, носиш болничния в счетоводството на фирмата. Оттам ги събират, правят описи, разни декларации и каквото още е необходимо.
В края на месеца или когато ви се плащат заплатите за въпросния месец и се внасят осигуровките, счетоводителят следва да занесе болничните с останалите документи в НОИ. Срокът бил "на следващия ден след деня на плащане на заплати+осигуровки".
Оттам нататък в 30-дневен срок от НОИ трябва да ви преведат по банковите сметки сумите за болнични.
За първите няколко месеца обаче можело да има забавяне. От НОИ й казали, че може да се забавят парите до края на май, докато подкарат системата. Т.е. ако сте били в болнични януари ще си получите парите най-късно до края на май.
После ще си важи този 30-дневен срок.

# 48
  • Мнения: 1 273
Момичета, вижте какво намерих в интернет:

"Обезщетения за болнични, директно от НОИ
Аз жената| 2007-01-10

Предвидените промени от 1 януари за изплащането на обезщетенията за болнични, трудоустрояване, бременност, раждане и отглеждане на дете, както и отпускане на помощи в случай на инвалидност, поради общо заболяване ще бъдат изплащани от НОИ, затова всеки трябва да има лична банкова сметка. Това едва ли ще е проблем, за по-голямата част от българите, тъй като почти всеки днес разполага със своя лична сметка в банка.

Обезщетението ще е отново 80% от средната надница за последните 6 месеца, но вече няма да има значение дали човек е ползвал болнични до този момент или не. Но ще минават между 40 и 60 дни от датата на болничния, до момента, в който ще получим обезщетението. Това ще се усети чувствително при хората, които ползват повече от 20 дни болнични, защото реално един месец ще бъдат без доходи.
Както и преди, работникът трябва да занесе болничния си лист в счетоводството на фирмата, но наред с това трябва да даде и банковата си сметка. Бланката за болнични е нова, като част от информацията се попълва вече и от работодателя. Освен това работникът трябва да попълни и молба декларация по образец. Всички тези документи работодателят трябва да занесе в НОИ, в първия ден, след като е платил заплатите за месеца, да се срещне със служител, който да провери дали всичко е наред и да вземе входящ номер за всеки болничен лист. От тук нататък работникът трябва да изчака 30 дни, след което да търси обезщетението за болнични в банковата си сметка.
Предвидените средства за болнични са 194 млн. лева.

Териториалните поделения (ТП) на НОИ ще са тези, които ще приемат заявления за отпускане на парично обезщетение при трайна безработица."
newsm09 newsm09 newsm09 newsm09 newsm09 newsm09 newsm09 newsm09 newsm09 smile3515 smile3515 smile3515 smile3515 smile3515 smile3515 smile3518 smile3518 smile3518 smile3518 smile3518

# 49
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Вчера говорих с нашето ТРЗ и ето съвсем прясна информация:
Когато се разболееш и вземеш болнични, носиш болничния в счетоводството на фирмата. Оттам ги събират, правят описи, разни декларации и каквото още е необходимо.
В края на месеца или когато ви се плащат заплатите за въпросния месец и се внасят осигуровките, счетоводителят следва да занесе болничните с останалите документи в НОИ. Срокът бил "на следващия ден след деня на плащане на заплати+осигуровки".
Оттам нататък в 30-дневен срок от НОИ трябва да ви преведат по банковите сметки сумите за болнични.
За първите няколко месеца обаче можело да има забавяне. От НОИ й казали, че може да се забавят парите до края на май, докато подкарат системата. Т.е. ако сте били в болнични януари ще си получите парите най-късно до края на май.
После ще си важи този 30-дневен срок.

След като ще има такова забавяне по тяхна вина трябва да преведат парите на хората с лихва, но няма да стане. Но ако се забавиш да си платиш нещо веднага ти начисляват лихва и то ОЛП +10 пункта

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Права си, ДейзиГ, ама е загубена кауза, особено като знам какъв кошмар са им програмистите и колко време минава докато подкарат някоя нова програма  Rolling Eyes

# 51
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Това не е наш проблем. След като знаят какви са им програмистите няма да слагат такива срокове или ще си отделят пари за лихви. Мисля че има доста способни хора, които за малко време да направят небходимите програми.

# 52
  • Мнения: 4 546
аз се учудвам, че въобще не се споменава за това по медиите. май сега му е времето отново да се протестира  Rolling Eyes

# 53
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Е как ще се спомене. Хората направо ще линчуват служителките на гишетата ако се разбере

# 54
  • Мнения: 27
Да не се случи да си сериозно болен и да си дълъг болничен. Ще има да чакаш пари и да караш на фотосинтеза. А как ще си купиш лекарства...

# 55
А може пък на програмиститте да съм им дадени "ненормални" срокове.
И svetli ти от къде знаеш какви "са им програмистите"?

нещата са недомислени на много високо ниво!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 887
А може пък на програмиститте да съм им дадени "ненормални" срокове.
И svetli ти от къде знаеш какви "са им програмистите"?

нещата са недомислени на много високо ниво! 
Ами просто съм потърпевш доста години от програмите им - все стават след 2 месеца, правят им по няколко поправки и накрая пак има нещо недогледано - я за някой отрасъл ще има объркан праг, я някой процент. Последно се сещам за 2005 г. така и не оправиха прага на управителите в ниво "Производство на дървени изделия" и се налагаше във всеки файл на ръка да коригирам сумата. Ама не всички са грамотни да го правят  Crossing Arms
А как сложно им се инсталират програмите под dos изобщо не ми се коментира.

Както и да е, не в това е темата. Просто пак ще гледаме поредното забавяне, обяснено с недовършен софтуер.

# 57
svetli  Hug
аз работя по болничните в момента и честно ти казам подпалило ми се дупето! Simple Smile
Само дето от нас не се знае какво се иска и всеки ден се сменя концепцията.
А аз тържествено съм обещала да подкарам нещата до другия месец!

Общи условия

Активация на акаунт