Програмата за детегледачките

  • 9 590
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
zdraveite!!! Mnogo se izvinjvam za latinitcata!Iskam da pitam:V momenta sam po majtcinstvo,no ne sa mi iztecli 315dni.Koga moga da se vazpolzvam ot programata?

# 16
  • Мнения: 1 671
Безмерна, тъй като никоя от нас в Сдружението практически няма да може да се възползва от програмата, всъщност ти си първият човек, който споделя реални впечатления от извора.

За съжаление, аз лично не бих могла да ти дам никакъв отговор на поставените въпроси, по-скоро ти би могла да ни дадеш ценна информация как на практика се вършат нещата.


Мери Лу, след като ти изтекат 315-те дни можеш да подадеш документи за програмата "В помощ на майчинството".

# 17
  • София
  • Мнения: 1 457
Тези 50% се дават на майката, ако се върне на работа, но не е наела детегледачка. В случай, че наемеш детегледачка, сумата от 180 лв /колкото е пълното майчинство/ се плаща на детегледачката, а освен това й се покриват всички осигуровки.
Здравейте, искам да се възползвам от темата, за да не пускам нова и да попитам следното:
Тъй като ще тръгвам на работа, преди детето ми да навърши 2 г. и ще ползвам детегледачка, която няма право да се възползва от програмата за детегледачки, ще ми се изплащат ли 50% от майчинството, както беше досега? Или има някаква нова промяна  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 6 171
Тъй като ще тръгвам на работа, преди детето ми да навърши 2 г. и ще ползвам детегледачка, която няма право да се възползва от програмата за детегледачки, ще ми се изплащат ли 50% от майчинството, както беше досега? Или има някаква нова промяна  newsm78

Ако работиш по трудов договор и не си прехвърлила отпуска за гледане на дете на друг и не се възползваш от програмата "В подкрепа на майчинството" ще си получаваш 50% от обезщетението докато детето навърши 2 г.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 457
Благодаря   bouquet

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 52
Здравейте
И аз се опитвам да се включа в програмата.
Служителите в Агенцията за социално подпомагане, наистина са абсолютно неориентирани.
Миналата седмица ми отговориха, че програмата не е приета, още нямат ниаккви указания, та какво остава да имат образец-декларация?!

Ако имате възможност, дайте копие на декларацията.

Благодарности

# 21
  • Мнения: 264
имам заявлението сканирано на моя компютър в jpg формат, но не знам как да го копирам тук,  newsm78. Ако някой знае, моля да ми каже. Ако не, ще го набера на ръка, няма проблем. Grinning

# 22
  • Мнения: 1 671
Безмерна, качи го тук
http://www.snbm.org/album/index.php

или го прати на мейл bg_maiki@abv.bg


После аз ще го пусна в темата

# 23
  • Мнения: 264
качих го в папка Kupon, не знам там ли трябваше, ама не погледнах че има няколко  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 671
няма проблем, ей сега ще го пусна тук

# 25
  • Мнения: 1 671


Линк към горната снимка, където може да се чете уголемено
http://www.snbm.org/album/albums/Kupon-29.12.2006/zaiavlenie.jpg

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 22:39 от Моли Уизли

# 26
  • Мнения: 4 181
Момичета, бюджета за програмата е приет на 1-ви февруари, в момента се пишат указания за това как ще действа програмата.
Тази седмица няма да съм в София, но следващата ще ходя до министерството да обсъдим как вървят нещата.
Много ви моля, каквито въпроси имате или сте недоволни от нещо пишете ги тук, за да мога да ги обсъдя с хората в МТСП.  Peace

# 27
Здравейте, момичета!
Аз се надявах много тази програма да заработи, защото започнах работа от намалото на тази година с намерението чрез тази програма да прехвърля майчинството на майка ми, която е  безработна. В момента тя гледа сина ми, докато работя. но уви програмата все още не е действаща.
След голямо ходене по мъките и сблъсъка с некомпетентността на служителите от "Социално подпомагане" най-после преди няколко дни подадох Заявление, защото дотогава нямаха такава бланка. От там най-учитиво ме предупредиха, че може да ми загубят документите и да и, че трябва да съм подговена, че може да се наложи да попълвам нови.
Може би и самите служители нямат вина, защото явно сега се пишат указанията, но ми се струва, ме нищо няма да се получи.
Фактът, че са намесени няколко институции и че все още се подготвят указанията, предопределят тромавостта на програмата, но се надявам за 10 те месеца, които остават докато моето детенце стане на 2 годинки все пак да има задвижване.
Това е момичета. След 20тина пъти ходене и звънене на Соц. подпомагане вече съм подала молба и чакаммммм......, но засега нищо .... уви.

# 28
  • Мнения: 144
Здравейте и от мен.Аз много се надявам програмата да заработи скоро.Ходих в "Соц.подпомагане и ми казаха че това ще стане от 1 март.Исках първо да започна работа    и когато програмата заработи тогава да прехвърля майчинството на майка ми но ми отговориха че не може.Така ли е наистина?

# 29
  • Мнения: 1 671
Здравейте и от мен.Аз много се надявам програмата да заработи скоро.Ходих в "Соц.подпомагане и ми казаха че това ще стане от 1 март.Исках първо да започна работа    и когато програмата заработи тогава да прехвърля майчинството на майка ми но ми отговориха че не може.Така ли е наистина?

Да, вярно е. Започнеш ли работа, ще получаваш 50 % от майчинството . А ако прехвърлиш майчинството на майка ти по програмата за детегледачките, тя ще получава 180 лв. плюс осигуровките. Разликата е двойна. Така че,  или трябва да изчакаш да тръгне програмата, или да се върнеш на работа с 50% от майчинството. Обаче имай предвид, че върнеш ли се на работа, после не можеш да кандидатстваш по програмата.

Общи условия

Активация на акаунт