подути крака

  • 2 429
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 466
Здравейте , изкам да попитам относно подуването на краката в края на бременоста - до колко е нормално да го има ?
В момета съм в началото на 38 г.с остават ми 15 дни до секциото .
От два три дни забелязвам ,че ми се подуват краката при глезена и отгоре меката част -повече левият крак се подува . Когато си лежа почти не са подути , но когато съм права започва да си личи , ама все легнала не мога да съм . Последно нямаше албумин в урината , кръвното си го мера всеки ден 120/80 е . Чудя се на вас подуват ли ви се краката и ръцете в края на бременноста и много ли си личи ?

# 1
  • Мнения: 9 050
На мен още от средата на петия месец краката ми бяха абсолютно кръгли вечер. Добре е, че говориш за глезени, защото аз изобщо нямах такива. Стъпалата ми бяха с по 5 сантиметра по-широки от всяка страна. Кокалчетата ми не се виждаха изобщо.
Обаче след като родих все едно някой ме спука с игла като балон. Всичко изчезна на секундата.
Щом изследванията са наред, значи няма от какво да се притесняваш. За твое спокойствие можеш да споделиш с лекарката си, но това са нормални неща. Краката ти са под голямо напрежение.
Леко раждане.

# 2
  • Мнения: 1 273
На мен 1-2 пъти са се подували краката през последния месец, но това защото не мърдах никаде( преди това  работех по 8 часа на крак и не са отичали изобщо). Аз първо си помислих за амбумин и кръвно, но всичко беше ОК. Взех да правя разходки и не съм имала проблеми

# 3
  • Мнения: 1 217
И на мен ми остават 15 дни до секциото и от 3 дена забелязвам подуване на краката и ръцете.Пръстите са ми станали като кебапчета.Утре съм на лекар и ще видя за албумин ,но се чувствам добре и мисля че това е нормално.Даже таткото изяви желание да ми подари пръстен и ходихме да си избирам ,но не ми стна нито един. Joy Laughing

# 4
  • plovdiv
  • Мнения: 199
Аз съм в 8 месец и моите крака са постоянно надути.Няма вечер няма сутрин.И при мен изследванията са добри.Едвам си обувам обувките и доста ме болят най-вече при допир.Казват,че като родиш се оправяли.

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Няма страшно,и аз бях така с глезените и ръцете и също нямах албумин.При мен явно е от тежеста,защото дори и сега са ми така,а знам че след раждането спадат значително отоците Peace

# 6
  • varna
  • Мнения: 1 012
аз съм в 32гс и на мен почнаха  да ми се подуват краката и ръцете-но по-малко.акушерката ми каза че си е нормално-от тежестта.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
При мен проблема започна в 8ми месец, но дори и сутрин като станех пак нямах глезени и бях като нахапана от пчели, причината беше високо кръвно и албумин. Но при теб мисля, че е от тежеста, нормално е в края на бременноста.

# 8
  • Мнения: X
Моите започнаха да се подуват около Нова Година, преди това подобни проблеми не съм имала. Ама подуване- бая подуване. Днес не съм мърдала от стола и не приличат на човешки крака...Кръвното ми е нормално (като твоето) , но си мисля, а и съм чувала, че в 9-ия е нормално да се подуваме така и може би няма нищо обезпокоително. Все пак е добре да се следи и кръвното за успокоение.
Кураж!!!

# 9
  • Мнения: 141
Нормално е не се притеснявай.И моите се надуваха.Даже като си натиснех крака с пръст оставаше дупка на мястото.А как ме боляха особено вечер едва вървях.Но като родих всичко си мина.Стискам палци всичко да е наред. Peace

# 10
  • Мнения: 287
Май е нормално: от средата на 8-ми месец краката ми бяха двойни.. Нямах албумин, нито високо кръвно. След като родих веднага се върнаха в нормално състояние.

# 11
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
След като няма албумин и кръвното е наред - няма страшно. Възможно е да е от тежестта, от задържането на течности в организма, от стоенето на крак през деня.
Аз също бях така, откриха ми хидронефроза на единия бъбрек(задържане на течност), оказа се, че е нормално през бременността, след раждането ми мина.
Дръж крачката на високо и полягай като имаш възможност Peace

# 12
  • Мнения: 3 360
И аз бях същата!Спокойно всичко ще се оправи като се роди бебо!Успех! Peace

# 13
  • Мнения: 2 498
И аз бях последния месец като слоница в краката....нямах албумин-оправих се след секциото....и при мен повече отичаше левия крак...
Леко раждане!

# 14
  • Мнения: 1 157
Нормално е не се притеснявай.И моите се надуваха.Даже като си натиснех крака с пръст оставаше дупка на мястото.А как ме боляха особено вечер едва вървях.Но като родих всичко си мина.Стискам палци всичко да е наред. Peace
Peace

# 15
  • Мнения: 683
Щом албумина и кръвното са наред - значи няма страшно. Не се тревожи, напълпно нормално е. Пък и ти си съвсем накрая вече. Леко раждане.  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 671
И на мен в тези седмици ми се подуваха глезените и пръстите на ръцете. Всичко си беше наред и с раждането нещата се нормализираха.

# 17
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Няма страшно след като нямаш албумин и кръвното ти е добре. И аз бях така от 8 месец докато родих. то беше една жега, август, мале като си спомня............. Дори на изписването не ми станаха обувките. Повече си почивай и хапвай извара и никаква сол. При мен това с изварата помагаше частично, защото не можах да свикна с вкуса й.

Леко раждане!

# 18
  • Мнения: 5 362
Да,особено в деветия като влязох много ми бяха отекли краката.Докторката ми каза да огранича соленото и киселото.Нямах високо кръвно обаче.
След като родиш всичко си се оправя.
Успех Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Моите се подуха още в седмия месец,единият повече.Най-подути ми бяха и краката и ръцете точно по време на секциото!Всичко си дойде на мястото една седмица след раждането-нямаше никакви отоци.И аз като тебе бях с добри изследвания и нормално кръвно.Въпреки това доктора ми забрани:шоколад,газирано/особено кола/,кафе,свинско,сол,патладжани,сини сливи,всякакви колбаси,сметана,банани и доста други имаше/Боже,ама наистина всичко се забравя!/Почивай си повечко-не ти остава много време!
Успешно раждане и здраво бебче!  ylinfant

# 20
  • Мнения: 6 461
Когато влязох в 9ти месец беше нещо кошмарно.
Ужасно ми бяха надути краката  Crazy
Но пък всички изследвания ми бяха ок.... Wink
Успех и леко раждане Peace

# 21
  • Мнения: 4 784
И моите от месец и нещо са подути, а нямам албумин и кръвното си ми е нормално. Може би от тежестта на тялото, незнам, но не се притеснявам, мисля че е нормално, а и малко остана...  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605
На мен краката ми  започнаха да се подуват още от средата на 8 месец и така докато родих. Нямах проблеми, просто отичаха. Споко бъдещи мамчета - като родите /или няколко дни след това/ ще видите предишната си форма на краката и тогава ще сте си викате леле колко красив и слаб крак имам.  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 336
Моите крака започнаха да се надуват в средата на 4-ти месец, а сега в 5-тия започнаха да ме болят ръцете и леко поддуване, но това било нормално. Леко раждане  Peace

# 24
  • Мнения: 11 003
От две седмици ми се подуват краката - не е много и не е постоянно, но се усеща. Иначе всички изследвания са ми нормални и се чувствам добре  Peace

# 25
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
И моите крака от една седмица са подути, в на4алото и аз се претесних, но като прочетох се оказа че е нормално- и моите изследвания са добри.
Освен това някаде бях чувала че това е знак че раждането наближава- но това е очевидно нали Joy

# 26
  • Мнения: 601
Не се плашете момичета!!! Ето ги моите крака една седмица преди да родя. Имайте в предвид, че в нормално състояние съм 53 кг. и имам тънки глезени и слаби прасци. http://i160.photobucket.com/albums/t196/pettya/Picture017.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t196/pettya/Picture018.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t196/pettya/Picture015-1.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t196/pettya/Picture020.jpg
 Embarassed Embarassed Embarassed

# 27
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И на мен доста ми се подуваха и ръцете и краката още от 7 месец,но щом нямаш албумин не се притеснявай,след раждането всичко отшумява PeaceПри теб е скоро,така че леко раждане и да се похвалиш!

# 28
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не се плашете момичета!!! Ето ги моите крака една седмица преди да родя. Имайте в предвид, че в нормално състояние съм 53 кг. и имам тънки глезени и слаби прасци. http://i160.photobucket.com/albums/t196/pettya/Picture017.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t196/pettya/Picture018.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t196/pettya/Picture015-1.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t196/pettya/Picture020.jpg
 Embarassed Embarassed Embarassed

Аууу,моите крака бяха абсолютно същите #Cussing out

# 29
  • София
  • Мнения: 3 405
Да, усещах ги подути.
После всичко отмина. Леко раждане, мила  Hug

# 30
  • Мнения: 596
От 9-я месец започнаха да ми се подуват краката и ръцете. Лекарят ми обясни , че щом нямам високо кръвно и албумин в урината , всичко е наред, организмът е склонен да задържа вода, както и бъбреците се натоварват повече. Трябва да се изключи солта, подправките.  Наистина усещането е много неприятно ( от подуването трите пръста на лявата ми ръка бяха изтръпнали постоянно, и ръцете ми по време на сън болезнено изтръпваха целите) , но след раждането оттоците изчезнаха. Леко раждане!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт