Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 5

  • 33 555
  • 316
  •   1
Отговори
# 75
Светлена, нас ни оперира д-р Чаначев и лично аз съм доволна от него. за сега всичко е наред. Март ще стане 1г. от операцията. Бяхме на 3м. когато го оперираха. Условията са ужасни - трабва да си носиш походно легло (което се разпъва само вечер), лекарства(панадол, нурофен....),може да си носиш и телевизор тогава нямаше. Стаите са много малки има стаи за 1 дете и стаи за 2. Ние стояхме 22дни и едвам издържах, дно не ни се налага пак да влизаме.Пожелавам ви всичко да мине успешно.

# 76
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
момичета не се отчайвайте
има майки дето не биха раждали в Бг и биха казали - бягайте в чужбина
аз познавам такива
ама КАтрин74 - три ги е родила /аз лично също не бих родила три деца в Бг... и две са ми в повече като спомени/
така че я не се паникьосвайте - да гадно е, долно, противно...
но сме свикнали
всеки ден е трудно в Бг да си майка
оцелява се и съм убедена, че само доктора да е добър и да си свърши работат - другото се преживява... минаваш през ада но важното е че после детето е добре и всичко ще бъде наред

Герда и Светлена моля не се предавайте
има далеч по-тежки неща...но вие го знаете
просто си отиде някой дето можеше да облекчи нещата...но света се върти и има и др добри хора и винаги ще се намери някой да помогне и нещата с мъка но се подреждат когато ИМА лечение за децата ви
затова благодарете се че има лек
до него се стига бавно и с много мъки...понякога поради лекарска и сестринска мързеливост и немарливост - и с детска болка... но важното е да свърши добре... и дай Боже бързо
бъдете силин и всичко ще се оправи

# 77
  • Мнения: 101
Благодаря ви за подкрепата! PraynigИ дано всичко да завърши с благополучен край,а каквото трябва ще изтърпим нямаме друг шанс.Поне ние имаме шанс,а има деца които нямат.

# 78
  • София
  • Мнения: 120
svetlena, пиши кога ще влизате в Пирогов и ако имаш нужда от нещо или просто от малко подкрепа може да се уговорим и ще дойда да ви видя.

# 79
  • Мнения: 186
Момичета, има ли тук дечица с двустранна хидронефроза? Вчера бяхме при Буева и тя ни притесни, като каза, че в ляво (където беше по-голямото разширение на легенчето) хидронефрозата е нарастнала почти с половин сантиметър. В дясно уж било пренебрежимо малко разширението на легенчето, но пък за там тя има съмнение, че е с рефлукс дясното бъбрече. Предлага ни да направим динамична сцинтиграфия и тогава да мислим за по-нататък, но не е изключено и при нас да се наложи операция. Много съм притеснена. Поне единия бъбрек на бебо да е наред, пък то...и двата. Дали има други, като  нас тук?!

# 80
  • Мнения: 163
Здравейте момичета
и на нас датата за операция наближава. В понеделник ни приемат в Пирогов и след като направят необходимите изследвания ще определят датата. Много съм притеснена и ме е обзела страшна паника. Пък и като чета какви са условията в Пирогов.... Миналата седмица направихме ЯМР и се оказа, че хидронефрозата ни е ІІ-ІІІ степен, а не както ми казваха първоначално от ехографските прегледи ІV ст. Имаме стеснение на уретера до бъбрека. Дано имам сили да издържа.

# 81
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Момичета, има ли тук дечица с двустранна хидронефроза? Вчера бяхме при Буева и тя ни притесни, като каза, че в ляво (където беше по-голямото разширение на легенчето) хидронефрозата е нарастнала почти с половин сантиметър. В дясно уж било пренебрежимо малко разширението на легенчето, но пък за там тя има съмнение, че е с рефлукс дясното бъбрече. Предлага ни да направим динамична сцинтиграфия и тогава да мислим за по-нататък, но не е изключено и при нас да се наложи операция. Много съм притеснена. Поне единия бъбрек на бебо да е наред, пък то...и двата. Дали има други, като  нас тук?!

Има, да. Марти беше с двустранна хидронефроза, два мегауретера със стеснение на единия при пикочния мехур а другия направо влизаше в дивертикул на пикочния мехур, също и стеснение на изхода на пикочния мехур към уретрата. С две думи - отгоре до долу. Сега все още задържа урин ав двата бъбрека но според лекарите подобрение трябва да очакваме след 6-7 месеца. А днес говорих с една майка на чието дете са правили операция на 7 месеца и сега 5 години по-късно все още има следи от хидронефроза.  Така че се настрои за дълго възстановяване.
Ако е за операция по-добре по-скоро да го оперират.

Красимам, ще стискаме палци операцията да мине благополучно и детенце да се възстанови бързо. А ти да имаш здрави нерви да издържиш на напрежението.

# 82
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ние сме с двустранна хидронефроза
но в дясно е сериозната беше 0.8 последно май беше към 0.6, а в ляво е малка
следи ни Буева и за сега не предлага снимка...

АВА дано всичко бъде максимално добре!

# 83
  • Мнения: 186
martisun, а на вас доц. Минков какво ти каза във връзка с прогнозата на това заболяване...или по-скоро дефект? Т.е. корекцията е на двата бъбрека и двата уретера, така ли? А правили ли сте сцинтиграфия? Това е изследване, което ще покаже с какъв процент участва всеки от бъбреците в обмяната. Иначе досега сме правили само ЯМР в Правителствена и тогава се установи, че никъде няма стеснение и така се разминахме със срещата с доц. Минков, защото като няма обструкция, не се предвижда операция. Да ама изглежда, че състоянието ни е динамично, защото сега Буева пак иска да "визуализираме" нещата и тогава да обсъждаме за операция ли сме или не. Пак! Sad Просто съм отчаяна!

catnadeen, струва ми се, че тези размери са на границата. Като бях бременна, Мазнейкова ми беше казала, че 0.7мм е граничния размер на легенчето. Кажи как е Мария? Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 23:23 от Ава

# 84
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ава до 1 е ок.

А при вас какви са размерите? МОже би просто има някакъв моментен срив. МОля те не се притеснявай предварително - просто иди на това изследване да се види какаво и що и после ако наистина се налага оперативна намеса - пак няма да се отчайваш. ДОкато има лек - има и надежда. Виж когато няма открит лек...тогава става страшно.
Бъди силна и смела - винаги си ми давала надежда и си ме успокоявала - не се отчайвай от едно изследване и от един момнтно влошаване на нещата. Динамика - там е истината - нещата се движат ту добре, ту не толкаво...не се отчайвай преди да си направила изследването

# 85
  • Мнения: 5 531
: krassymam , аз мисля че човек винаги трябва да мисли позитивно.
catnadeen  е много права - ,,ДОкато има лек - има и надежда. Виж когато няма открит лек...тогава става страшно'' Детенцето ти ще се оправи. Условията в Пирогов наистина са лоши, но бъди силна и се въоражи със здрави нерви и търпение.
Ава, направете наистина първо необходимите изследвания. Тревогите и притесненията са неизбежни, но бъди силна.

# 86
  • Мнения: 430
Добри новини от Ели и Вики!!!
Днес се чухме и Ели каза, че може би във вторник ще ги изпишат. Момчилов казал, че в понеделник ще махнат катетъра и ако всичко е ОК, ще ги пуснат въ вторник.
Красимам, ако влизате в понеделник, може би ще се засечете с Елеонора-76. Потърси я и ако имаш въпроси ила просто едно рамо, тя ще ти помогне. Много е мила. Детенцето и е Вики.
Стискам палци и ви желая от сърце да сте здрави.

Ели изпраща на всички много поздрави!!!!

# 87
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Здравейте, момичета. Включвам се най-вече по повод условията в Пирогов. Изписаха ни от там на 5-ти този месец, след операция на лявото бъбрече и престой точно три седмици. Майчета, на които предстои операция, не е толкова страшно там. На мен лично никой не ми се е карал за нищо, но пък и аз винаги съм се съобразявала с реда там. От персонала има и много мили и "сухарки" като навсякъде. Може и да съм единствената, която ще го каже или пък защото влязох като вас с нагласата, че там  условията са отвратителни, повярвайте ми не е така. Ако си създадеш условия като у дома, т.е. пренесеш всичко необходимо, бързо се свиква. Детето ми беше на 11 месеца като влязохме /там посрещнахме и първият рожден ден/, затова ни настаниха в бебешките боксове, където определено е по-добре. Там стаите са самостоятелни и такива с две легла. Майките си носят походни легла, които се отварят за през нощта. За през деня си носете стол. Имаше майки, които си носеха шезлонги. За разлика от другите стаи, които са със самостоятелен санитарен възел, боксовете имат обща тоалетна и баня. Непременно включете в багажа: бяла престилка, термокана /ако преварявате вода/, дрехи за температура над 25 градуса и нагоре, защото е доста топло и пюрета за бебето. За деца до 3 г. храната е изключително еднообразна: пюре от картофи и супа.
Не мога да се оплача много от престоя си там, все пак е болница, въпреки че от околните на мен ми беше най-тежко, защото другите деца или вече ходеха или лежаха-бебетата, а ние бяхмев период на прохождане. В началото след операцията едва го удържах да лежи; след това като се изправяше в креватчето непрекъснато дебнех да не си оплете маркучите или като лежи да не ги изтръгне /което обезсмисляше операцията/, а накрая хем го водех с една ръка, хем носех торбата с маркуча. Е, не беше лесно, но друг начин няма. Та, тава е, изкарва се някак. Събирате кураж, повече багаж и парички разбира се, които подавате където ви кажат /не много/.

# 88
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Забравих да спомена, че там се засякох с Ели и Вики. Много са мили и много ми помогнаха. Моят син щом излезех от стаята и веднага се разплакваше, та не мърдах никъде. Добре, че Ели няколко пъти ходи да ми купува неща за ядене и до аптеката за лекарства, иначе щях да гладувам докато дойдат нашите. Майчета, предвидете и начин за прехраната. Към края на престоя ми открихме една пицария /близо до Пирогов/, която доставя храна срещу 1 лев, а за поръчки над 15 лева е безплатно.

# 89
  • Мнения: 186
Бори моля, разкажи повече за вашия проблем. Кой ви оперира и с каква диагноза.

Общи условия

Активация на акаунт