Малко ми се струва.

  • 545
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 273
Здравейте, имам един въпрос, че много се измъчвам от вчера. Вчера мерихме малкия и се оказа, че е качил 360гр от изписването до сега (21дена) Sad. Струва ми се много малко. А той яде доста или поне така ми се струваше ама направхме контролно кърмене и се оказа, че яде 100мл--с много мъки от гърда на гърда. Явно нещо не правя както трябва Cry. Оф незнам какво да правя. Много моля за съвет Praynig Praynig Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, честит бебок:)!
 100 мл съвсем не е малко за  бебе на 20 дни. А за теглото - бебетата качват скокообразно, има примери, когато за 3 седмици качва 300 грама и после за следващата 700гр. Как се храните, с режим или без, вода даваш ли, нощем хапва ли? Гърдите ти препълват ли се?

# 2
  • Мнения: 1 273
Храним се на режим, но негов. Той е като часевник на всеки 3 часа.Но понякога иска през половин час #Crazy Водичка му давам от време на време. Гърдите ми се препълваха първата седмица и сега ако пропуснем някое хапване-- обикновено нощем, през деня няма пропуск.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По всичко личи, че се справяш чудесно - 100мл е превъзходно количество мляко за бебе на 21 дена Grinning Наддаването също е съвсем в границите - и сигурно ще е още повече по-нататък. Първите няколко седмици бебето още е сънливо и се учи как да суче - а твоето бебче очевидно вече е усвоило това умение Grinning
Чудесно е, че храниш бебето винаги, когато е гладно - старай се да имате поне 8 кърмения за 24ч и давайте така Grinning Сигурна съм, че ще бъдеш изненадана на следващото мерене, когато направите 1 месец Grinning

# 4
  • Мнения: 851
Не се тревожи и не бързай да се притесняваш. До края на месеца има цели 10 дни и за тях той може добре да си навакса Laughing Това което аз направих беше да давам няколко дни и от двете гърди на по час и половина, а после спрях от веднъж и почнах да давам само от едната. Просто за да изяжда и така нареченото задно мляко, което е по-хранително. А иначе наистина 100 мл. е супер количество за такова малко бебе. /попринцип го дават че трябва да изяжда по 80 мл. Peace /. А и да ти кажа така като го пресмятам сега той качва по около 120 грама на седмица, което си е горе долу в нормата.  Wink

# 5
  • Мнения: 1 273
Много благодаря. Цяла нощ не спах от притеснение--сигурно е много глупаво Rolling Eyes.Вчера така се бях отчаяла, че не му стига--а много искам да сме само на кърма. Изплаших се да не би да трябва да го дохранвам с АМ, защото с помпата не мога да изцедя и 10мл след като е хапвал.
П.С. Докторката ни изписа Нан за доханване и каза че бил наддал много малко(туко що говорих с нея) Cry Cry Cry
И СЕГА ?

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 12:57 от apv

# 6
  • Мнения: 689
Здравей, честит бебок:)!
 100 мл съвсем не е малко за  бебе на 20 дни.
  Peace
Аз мисля, че няма за какво да се притесняваш.

# 7
  • Мнения: 1 427
Много благодаря. Цяла нощ не спах от притеснение--сигурно е много глупаво Rolling Eyes.Вчера така се бях отчаяла, че не му стига--а много искам да сме само на кърма. Изплаших се да не би да трябва да го дохранвам с АМ, защото с помпата не мога да изцедя и 10мл след като е хапвал.
П.С. Докторката ни изписа Нан за доханване и каза че бил наддал много малко(туко що говорих с нея) Cry Cry Cry
И СЕГА ?
Не слушай докторката, следвай майчиния си инстинкт!Детето си наддава чудесно.Щом е доволно и спокойно-всичко е наред! PeaceАко всички следвахме заръките на педиатрите да дохранваме този форум щеше да е пуст!

# 8
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
според мен направете след поне една седмица още едно мерене без да даваш АМ Така с моето първо детенце дадох още първия месец и приключих с кърменето Сега бъди само спокойна и всичко ще е О.К LaughingИ аз след хранене не мога да изцедя и 10 мл.

# 9
  • Мнения: 1 273
според мен направете след поне една седмица още едно мерене без да даваш АМ Така с моето първо детенце дадох още първия месец и приключих с кърменето Сега бъди само спокойна и всичко ще е О.К LaughingИ аз след хранене не мога да изцедя и 10 мл.
Точно това си мислех да направя. Дано не се налага да давам АМ Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 12 229
   Може да има разминаване също в кантара в болницата и при педиатърката. При мен беше същото, на консултацята две седмици след като ни изписаха ги изкара, че са наддали само по 200 и по 300 грама и разбира се да ги дохранвам. След още две седмици си се оказа че са наддали вече 850 грама. Така че изчакай да видиш какво е положението на следващата консултация и тогава вземи решение. Не мисля че има повод за тревога, тепърва ти се регулира на теб кърмата, а бебчо се учи да суче.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
За твое успокоение - моят Борис беше качил за 2 седмици от изписването 380 гр - от 3200 на 3580. Педиатърката ни, която ПОДКРЕПЯ изключителното кърмене каза, че това е добро наддаване и да си продължим така. Никакво пробно кърмене, никакви добавки. На следващата консултация беше качил 320, а на по-следващата - 500 гр. Детето си изглежда добре и док не е и споменала за добавки. Всъщност, той се и роди дълъг и тънък Laughing - 3370/52 и е доста подвижен. Така че, не се безпокой и опитай да устискаш без добавките, успех Peace

# 12
  • Мнения: 119
Давай  на бебчето винаги, когато поиска и не се тревожи за резултатите при педито. Ние бяхме подобен случай. За целия първи месец наддаде 750гр, а следващите 2 седмици 950гр.На пробното кърмене изсука едва 50гр. с триста зора, но и дума неможеше да става за дохранване.

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 21:50 от mima kalina

# 13
100 грама си е добър резултат. Това, че се е нахранил за 1 час не бива да те притеснява. Ще се научи, ще заякне и ще започне да яде по-бързо.
Остави го педито какво ти говори за АМ. Кърми си и ще видиш, че на следващото хранене ще сте качили достатъчно.
Ние 1-ия месец качихме 650гр, а 2-ия 1кг и 300 гр.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт