За срещите с HIV-позитивни

  • 16 572
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Правила съм си тест за СПИН  резултата е отрицателен. Нямам  познати, но ми стана интересно дали във форума има HIV- позитивни. Предполагам, че ще им бъде неудобно да пишат за това Лиска ако иска може да сложи анкета

# 61
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Правила съм си три пъти тест - все по причина операции - и трите са отрицателни. Не познавам ХИВ-позитивни. Поне така мисля.
Не вярвам, че бих променила отношението си, ако науча за  някого - обикновеното общуване не носи риск.
Леко съм предубедена към болниците и възможността там да ми се случи нещо. Но не параноично.

# 62
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Като повечето бременни в БГ. и аз съм си правила тест за ХИВ - отрицателен.
Не познавам болни от СПИН хора!

Не бих си променила мнението или поведението към такъв човек! Повечето хора с това заболяване предполагам са достатъчно съзнателни, за да пазят околните, ако има опасност да ги заразят!

# 63
  • Мнения: 2 759
                     А серопозитивните имат ли някакво документче или друго, че са такива? В смисъл, ако катастрофирате заедно например, но ти не знаеш, че някой от компанията в колата е такъв, как ще разберат в болницата? Или чак като излязат тестовете?

# 64
  • Мнения: 558
по принцип тестът е анонимен,поне тук, и на никой не дават инфо,нито бележка...ако отидеш с партньора,тогава казват и на двамата,но само ако е отрицателен..иначе всеки според морала си...

а по темата-мисля,че се правим на доста толерантни когато нямаме такъв човек в обкръжението си...но недай си боже да има,тогава всяко нещо се премисля 5 пъти...

# 65
  • Мнения: 742
Заради отношението си към негри, цигани и болни от СПИН ще горя в Ада.
Не мога да го превъзмогна, толерантна съм само на думи. Съжалявам.
Не че членувам в Ку Клус Клан, против насилието съм, но нямам нищо против да не ми се пречкат. Знам, че звучи грозно, но това е положението.
Ако, не дай боже, се случи на член от семейството- сигурно друга песен ще запея.
Сигурно за възмездие някоя от дъщерите ми ще се залюби с афро. Което е по-добрия вариант от циганин или серопозитивен.

# 66
  • Мнения: 2 759
...Сигурно за възмездие някоя от дъщерите ми ще се залюби с афро. Което е по-добрия вариант от циганин или серопозитивен...
                   Афро и серопозитивен не са взаимоизключващи се понятия. Май наистина е въпрос на съвест. Както е и при психическите заболявания. Макар при вторите по-лесно да се разбира...

# 67
  • Мнения: 742
...Сигурно за възмездие някоя от дъщерите ми ще се залюби с афро. Което е по-добрия вариант от циганин или серопозитивен...
                   Афро и серопозитивен не са взаимоизключващи се понятия. Май наистина е въпрос на съвест. Както е и при психическите заболявания. Макар при вторите по-лесно да се разбира...

приемам упрека  Peace


# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
По темата- има нещо в закона, с което не мога да се съглася. Ако си вирусоносител, личният ти лекар няма да научи резултатите. А не мислите ли, че трябва да се знае- относно особеното изваряване на някои уреди ?

Страх ме е, пази Боже от тази страшна болест. Може би бих се ръкувала с болен, но ако видя по него някъде раничка, ще умра от страх.

# 69
  • Мнения: 2 759
...Може би бих се ръкувала с болен, но ако видя по него някъде раничка, ще умра от страх..
                   Малко са хората, които биха го признали. Браво ти!

# 70
  • Мнения: 2 641
ами то заразата може да стане при зъболекар, лекар, операция, замърсени игли и секс без презервативи. както виждате всеки от нас може да е един от тях. друг е въпроса че някои си го търсят и си го намират. немога да гарантирам за никой от познатите ми дали е или не е. засега гаранция имам аз и мъжа ми защото скоро ми излезе теста - нали съм бременна. иначе си мисля че ако някой е болен или носител трябва да си каже. аз лично не бих си променила отношението към него, но трябва да се внимава за порезни рани и други подобни неща.

# 71
  • Мнения: 558
да си кажат,ама колко са тея, дето дори и не подозират,че са вирусоносители,щото "на мен това няма да ми се случи"...а има и ужасно много,които са сигурни,,че СПИН е ле4им #Crazy

# 72
  • Мнения: 2 759
...както виждате всеки от нас може да е един от тях. друг е въпроса че някои си го търсят и си го намират...
                  Категорично не мога да се съглася за търсенето и намирането  Naughty. Абсурдно е да се говори така по отношение на толкова сериозно заболяване  Crossing Arms. Още повече предвид първото цитирано изречение...

# 73
  • Мнения: 1 299
Никога не съм си правила тест... Не познавам (или поне така си мисля) серопозитивни хора....

http://www.vbox7.com/play:8ec3a225

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 00:09 от Ланфеар

# 74
  • Мнения: 1 299
Ами ако мен някой мъж ме зарази по полов път, ще искам да си отмъстя, ще спя с всички, които обича...

И ще заразиш невинни хора, които нищо не са ти пречинили само за да му отмъстиш????????

 Shocked Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт