Малък Сечко се зададе , със сняг ли ще ни изненада

  • 6 736
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 472

Наси, и Виктор обича много децата и играчките, но се оказа, че това е само в градинката или когато им е на гости.
За съжаление в яслата не е така. Днес е плакал през цялото време докато беше там.  Cry
Но дано при вас не се получи същото. Все пак дъщеря ти е по-малка и може  да свикне по-лесно.


Ох дано, че иначе незнам какво ще правя....Яслата ми е надеждата.

# 46
  • Мнения: 2 070
Споко бе мацки, всички дечица свикват с яслата и градината, кой за седмица кой за месец-два. Няма страшно! Нормално е да плачат за вас и вие за тях... Всичко ще се нареди, ще видите!  Hug

# 47
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте дами, виждам, че вие си говорите тука за детски градини, та идвам да ви разнообразя като ви разкажа съвсем на кратко как изкарах на феста. Мииииииии съвсем на кратко - добре! Mr. Green Участвахме с Георги в състезание за деца с шейнички (много гот, че е малък и покрай него и аз намазах спускане с шейна - голям кеф!). Освен това го пуснах и по един детски тролей и той много се накефи. Времето първия ден беше гадно, имаше гъста мъгла и изкарахме в чайната на Мальовица на хапване и пийване (много гот си беше де...особено греяното вино) на следващия ден обаче времето беше супер, пускахме се с шейна, разхождахме се и тн. Абе беше много добре. За вечерта въобще няма нужда да споменавам - ядене, пиене, веселба с още 100 човека - всички готини хора купонджии. Георги получи награда от състезанието с шейнички (всички участници получиха), а аз диплома за най-бърза майка в спускането с шейнички  Joy, абе голям смях! Айде стига толкова, че иначе току виж много сте ми завидяли, важното е, че изкарахме добре и без произшествия.

# 48
  • Мнения: 2 534
Псилютно ти завидях , Радеее  Mr. Green

Евче , как е няколко дни след това , по-спокойно ли е детето ?
Наси , споко , както Деси е написала , всички свикват ... почти  Sick

# 49
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Тук има снимки и от двата феста! на който му се гледат. Някъде може и мен да ме има, Георги сигурно.



И в тоя ред на мисли.... Ине на вас как ви е интернета?

# 50
  • София
  • Мнения: 6 180
Виктор най-накрая като че ли почва да свиква с яслата.
Не че стои там повече от 2-3 часа, но днес са успели да го нахранят, което си е голямо постижение.
Освен това си е играл с другите деца и е налитал да прегръща две по-малки момиченца.  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 2 534
Евче, радвам се , че започва да привиква
Ама ти доста време го взимаш по обяд , за кога ти казаха да го оставиш вече цял ден  newsm78
Налита на мацки , а  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 6 180
Ама ти доста време го взимаш по обяд , за кога ти казаха да го оставиш вече цял ден  newsm78

За кога ли? Днес се прибрах бясна.  #Cussing out
Водя го в яслата вече втора седмица.
В понеделник е плакал, но е било след два почивни дни и освен това има и още едно ново детенце. И двамата са плакали, а покрай тях и някои от другите деца.
Във вторник вече е бил доста спокоен. Поплакал е сутринта, когато го оставих, но след това се е успокоил и си е играл с децата.
Вчера и днес е било същото, като дори са го нахранили. При това е ял и супа, и второ. А той е много труден на готвени ястия.
След като ми казаха как добре се е държал попитах дали не може вече да го задържат и за по-дълго. Жената, която ми го доведе и ми каза как е минал днешния ден беше почти готово да се съгласи. В следващия момент обаче дойде една госпожа, която се държи като шеф и като ми заобяснява, че не можело така. Трябвало да свикне по-добре с тях, да не плаче въобще  Confused и тогава. Не можело заради моето дете да не спят останалите 15. Аз не споря за подобно нещо, но те откъде знаят без да са пробвали, че детето ще плаче и ще им пречи. Освен това по това време се застъпват двете смени и са поне 4 жени. Ако другите деца спят без проблеми каква е пречката една от тях да обърне малко внимание и на новото дете докато свикне?
Когато се опитах да кажа, че Виктор вече две седмици ходи при тях, и че последните три дни е бил спокоен и може все пак да се опита и по-дълъг престой бях обвинена, че едва ли не съм лоша майка  Cry, която не се интересува от спокойствието на собственото си дете. И че заради моето безотговорност ще страдат другите 15 деца, чиито родители разчитали, че в яслата се грижат добре за тях. И поне до края на другата седмица не можело да стои и след обяд.
Също така ми беше заявено, че съм най-неразбраната от всички майки. Друга такава като мен нямало. Била ми повтаряла сто пъти едно и също, а аз не съм искала (или може би не съм можела  Sad) да я разбера. Като това ми беше казано и с повишен тон без от моя страна да е имало такъв.

Наистина ли съм безотговорна? И наистина ли не съм права да искам детето ми да остава в яслата повече от 2-3 часа дневно?

И според тях колко време ще трябва да мине докато го задържат достатъчно дълго, за да мога да се върна на работа? Шефа ми няколко пъти ме пита кога ще се върна. В момента имат нужда от мен, но ако се забавя още няколко седмици, ще му омръзне да ме чака и ще си намери друг за мястото. И какво ще правя аз тогава? Може би ще трябва да кандидатствам за мястото на някоя от тях, за да си гледам детето.  #2gunfire

# 53
  • София
  • Мнения: 6 180
Моля тези от вас, които са се сблъсквали с яслите да гласуват в анкетата ми. Благодара ви предварително!   bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167544.0;viewResults

# 54
  • Мнения: 4 978
... Когато се опитах да кажа, че Виктор вече две седмици ходи при тях, и че последните три дни е бил спокоен и може все пак да се опита и по-дълъг престой бях обвинена, че едва ли не съм лоша майка  Cry, която не се интересува от спокойствието на собственото си дете. И че заради моето безотговорност ще страдат другите 15 деца, чиито родители разчитали, че в яслата се грижат добре за тях. И поне до края на другата седмица не можело да стои и след обяд.
Също така ми беше заявено, че съм най-неразбраната от всички майки. Друга такава като мен нямало. Била ми повтаряла сто пъти едно и също, а аз не съм искала (или може би не съм можела  Sad) да я разбера. Като това ми беше казано и с повишен тон без от моя страна да е имало такъв.

Наистина ли съм безотговорна? И наистина ли не съм права да искам детето ми да остава в яслата повече от 2-3 часа дневно?
...

Права си да се ядосваш, но не и да поставяш под въпрос това дали си добра майка.
Просто в понеделник, като заведеш Виктор на ясла, потърси госпожата и й обясни, че след като по закон даването на детето в ДЗ е предпоставка за спиране на обезщетението за майчинство и по презумпция задължение за връщане на работа, то тя няма никакво право да ти поставя срокове и да не приема детето за целодневен престой в яслата. Още повече, че таксата, която плащаш, е за целодневен престой на детето. Ако пак каже нещо изискай да ти покаже писмен документ, въз основа на който тя е оправомощена за такива решения.  Peace

# 55
  • Мнения: 472
Точно така Евче, дръж си на правата и изобщо не си задавай въпроси, на които знаеш отговора.
Писна ми в тази държава хората да не си вършат работата, а ти да трябва да разбираш от всичко. Кажи как е минало.......

# 56
  • София
  • Мнения: 6 180
Вчера пак си говорих с тях. В крайна сметка от вторник ще остава да спи там. Но искат в началото да го взимам към 15.30 ч. Ще го оставя на тяхното, но само за няколко дни и от март ще си стои при по цял ден.  Crossing Arms


Давайте съвет.
Когато ми се налагаше да оставя Виктор сам в стаята го слагах в леглото, за да не се нарани или направи някоя беля. Но преди малко е щял да падне от там с главата надолу, ако баща му не го е бил хванал.  Sad

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 21:00 от Mrs February

# 57
  • Мнения: 472

Давайте съвет.
Когато ми се налагаше да оставя Виктор сам в стаята го слагах в леглото, за да не се нарани или направи някоя беля. Но преди малко е щял да падне от там с главата надолу, ако баща му не го е бил хванал.  Sad


Ами какво да ти кажа Евче, аз слагах Аля там, когато пускам прахосмукачката, че изпада в ужас и страх. Веднъж, когато я пусках, тъкмо я сложих в леглото и се обърнах да почистя се чу едно туп. Вярвай ми получих удар, оказа се че е паднала и лежеше по лице плачейки неистово. До ден днешен незнам как се е набрала и е паднала..........на нея нищо и нямаше, но аз след това махнах преградата на леглото. Сега, когато иска се качва там, а вечер когато спи, дърпаме леглото до нашето, за не падне на земята.....Това е нашата сага

# 58
  • Мнения: 2 534
Моята шушонка направи първия си скок още на осем месеца , право с главата надолу  ooooh!
Като стана на 2 и 4 м. я настанихме в нормално единично легло, не е паднала дори веднъж  Wink
Еми Евче , няма отърване вече , с теб навсякъде  Twisted Evil

# 59
  • София
  • Мнения: 6 180
Точно защото още преди време правеше опити да излиза от леглото, освен двете фабрични нива на матрака, направихме и трето още по-ниско. Но явно и за него вече е прекалено висок. Следващото е да го сложим направо на пода.  Confused

До ден днешен незнам как се е набрала и е паднала..........

Като беше по малък се хвашаше за горния ръб и с крачета се набираше по обиколника докато дупето се озове по-високо от главата и от там е лесно да се продължи с главата надолу. Затова махнах обиколниците и направихме ново ниво за матрака.

Като стана на 2 и 4 м. я настанихме в нормално единично легло, не е паднала дори веднъж  Wink
Еми Евче , няма отърване вече , с теб навсякъде  Twisted Evil

Това не става за сега защото все още се върти много и ако я няма решетката много бързо ще се озове на пода.
С мен навсякъде добре, но за целта като му кажа не трябва и да почне да ме слуша. А за сега това го прави избирателно и по-често въобще не ме чува.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт