Как се дават хомеопатичните лекарства?

  • 13 165
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 927
Сръчка, поздрави на д-р Хаджиев! Много съм го хвалила из форума  Laughing!
Мамасита, моят съвет е да обърнеш по-задълбочено внимание на това,което Сръчка и Александър са написали. Дано ти помогнат.

# 31
  • Мнения: 4 451
Зълва ми е завършила курс по класическа хомеопатия. От нея знам, че тя разтваря по 3 гранулки в шишенце (онези кафевите, стерилните, които се продават в аптеките) с вода и малко спирт. Преди всеки прием на лекарството го разклащам, удряйки го (шишето) в другата длан. После отсипвам малко количество в капачката и капвам няколко капки в устичката, като внимавам да не опирам капачката до устните. Така ми е казала, така правя.

# 32
  • Мнения: 1 866
Виждам огромно нежелание да се прочете -твоето здраве е в твоите ръце.Само с четене и сравняване могат да станат нещата.

Тези линкове,които помествам носят огромна информация ,но това което вие искате тя да бъде смляна и предадена във вид готов за консумация.ПРОЧЕТЕТЕ линковете и след това говорете колко е страхотен вашият лекуващ хомеопат-трябва да имате база са сравнение-да тои ви е излекувал,но знаете ли каво сте пила ,отворихте ли някъде да прояетет дори и минимална информация за лекарството което сте приемала?Ако вие се задоволявате с това ,аз задавам въпроси и като не ми отговарят започвам сама да си ги търся.Да живее интернет.

мамасита, виждам, че си решила непременно да ни убедиш колко сме изостанали от теб самата и колко сме невежи в твоите очи. Не си прави прибързани заключения за хората, това никак не помага нито в живота като цяло, нито пък за намирането на добър хомеопат...Не само съм чела колкото трябва, но и съм ходила на курс по хомеопатия - не за да стана хомеопат, а просто за да извлека полезна за мен информация и за да се уверя, че действително искам да се лекувам по този начин. Много добре знам какво давам на децата си, не знам защо така бързо заключи, че не знам...А в случая с линковете, които размахваш, не знам дали се досещаш, но не всеки тук може да извлече каквато и да било полза от тях, защото са написани на английски, а материята е достатъчно сложна, за да бъде поднасяна на чужд език. Ако искаш да бъдеш истински полезна, а не само поучителна - прави както други хора тук във форума - вземи преведи нещо. Аз боравя с друг език, на който намирам достатъчно полезна информация за себе си. Имам си и програма за различните медикаменти и няма нужда да влизам в интернет всеки път, за да направя справка. Живяла съм 9 години в града на френския производител на хомеопатични, посещавала съм не само Бг, но и френски хомеопат и имам достатъчно база за сравнение, за да си направя нужните за мен изводи. 


ЛАЛА,а ти как разбираш от форума кои и какъв опит имат,как разбираш че твоят хомеопат прави нещата  както трябва.


Мисля, че по този въпрос бях достатъчна ясна още в предния си постинг. Не съм решила от форума, че хомеопатът ми е добър, решила съм след като многократно ме е лекувал успешно - мен и децата ми. Мисля, че това е повече от достатъчно.

Продължавам да твърдя, че опитът ми, а не четенето ме направи по-уверена в това лечение и че нямам никакво намерение да знам повече от хомеопата, който ме лекува. Все пак като отидем на нормален лекар, не изчитаме преди това всички учебници по медицина... Доверието е една от ключовите думи в хомеопатията. Моят опит на това ме научи. Много пъти ме е глождила мисълта, че може би не съм на прав път и ето сега детето ми няма да се оправи, но хомеопатът винаги е излизал прав. И се радвам, че му/им гласувах доверие и имах нужното малко търпение, защото резултатите са налице.

Между другото хомеопатът във Франция даже ми даваше само да спя с тубичката гранулки пъхната под дрехите ми, както и Александър спомена, бях го забравила това. Тогава бях бременна. И никога не е споменавал за разтваряне. Една моя позната се лекува при него вече 10 години - тя и децата й. Никога не е взимала друго лекарство освен хомеопатия на гранулки и също е много доволна от него. Сега какво, въпреки успешното лечение да вземе да се откаже от него, защото не й разтваря лекарството ли? Явно и във Франция, и в България хомеопатите не струват. Налага се да емигрираме... ooooh!

# 33
  • Мнения: 98
Виждам огромно нежелание да се прочете -твоето здраве е в твоите ръце.Само с четене и сравняване могат да станат нещата.

Тези линкове,които помествам носят огромна информация ,но това което вие искате тя да бъде смляна и предадена във вид готов за консумация.ПРОЧЕТЕТЕ линковете и след това говорете колко е страхотен вашият лекуващ хомеопат-трябва да имате база са сравнение-да тои ви е излекувал,но знаете ли каво сте пила ,отворихте ли някъде да прояетет дори и минимална информация за лекарството което сте приемала?Ако вие се задоволявате с това ,аз задавам въпроси и като не ми отговарят започвам сама да си ги търся.Да живее интернет.

мамасита, виждам, че си решила непременно да ни убедиш колко сме изостанали от теб самата и колко сме невежи в твоите очи. Не си прави прибързани заключения за хората, това никак не помага нито в живота като цяло, нито пък за намирането на добър хомеопат...Не само съм чела колкото трябва, но и съм ходила на курс по хомеопатия - не за да стана хомеопат, а просто за да извлека полезна за мен информация и за да се уверя, че действително искам да се лекувам по този начин. Много добре знам какво давам на децата си, не знам защо така бързо заключи, че не знам...А в случая с линковете, които размахваш, не знам дали се досещаш, но не всеки тук може да извлече каквато и да било полза от тях, защото са написани на английски, а материята е достатъчно сложна, за да бъде поднасяна на чужд език. Ако искаш да бъдеш истински полезна, а не само поучителна - прави както други хора тук във форума - вземи преведи нещо. Аз боравя с друг език, на който намирам достатъчно полезна информация за себе си. Имам си и програма за различните медикаменти и няма нужда да влизам в интернет всеки път, за да направя справка. Живяла съм 9 години в града на френския производител на хомеопатични, посещавала съм не само Бг, но и френски хомеопат и имам достатъчно база за сравнение, за да си направя нужните за мен изводи. 


ЛАЛА,а ти как разбираш от форума кои и какъв опит имат,как разбираш че твоят хомеопат прави нещата  както трябва.


Мисля, че по този въпрос бях достатъчна ясна още в предния си постинг. Не съм решила от форума, че хомеопатът ми е добър, решила съм след като многократно ме е лекувал успешно - мен и децата ми. Мисля, че това е повече от достатъчно.

Продължавам да твърдя, че опитът ми, а не четенето ме направи по-уверена в това лечение и че нямам никакво намерение да знам повече от хомеопата, който ме лекува. Все пак като отидем на нормален лекар, не изчитаме преди това всички учебници по медицина... Доверието е една от ключовите думи в хомеопатията. Моят опит на това ме научи. Много пъти ме е глождила мисълта, че може би не съм на прав път и ето сега детето ми няма да се оправи, но хомеопатът винаги е излизал прав. И се радвам, че му/им гласувах доверие и имах нужното малко търпение, защото резултатите са налице.

Между другото хомеопатът във Франция даже ми даваше само да спя с тубичката гранулки пъхната под дрехите ми, както и Александър спомена, бях го забравила това. Тогава бях бременна. И никога не е споменавал за разтваряне. Една моя позната се лекува при него вече 10 години - тя и децата й. Никога не е взимала друго лекарство освен хомеопатия на гранулки и също е много доволна от него. Сега какво, въпреки успешното лечение да вземе да се откаже от него, защото не й разтваря лекарството ли? Явно и във Франция, и в България хомеопатите не струват. Налага се да емигрираме... ooooh!




скъпа ЛАЛА моята цел е не вие да емигрирате ,а да прочетете и друго мнение и моите линкове

за целта Ви предлагам мнение на LEADING HOMEOPATH-ще си позволя да преведа свободно-ИЗТЪКНАТ ХОМЕОПАТ-от него се учат много хора,включително други хомеопати и други лекари хомеопати.
За съжаление се чувствам задължена  да отговоря на вашите нападки, а това отнема време и не мога да седя и да превеждам  когато имам 5 месечно дете,пък и вие щом знете чужд език сте имали  опит колко много време отнема  да се превежда.За това аз предлагам линковете,които са написани на НАУЧНО ПОПУЛЯРЕН ЕЗИК ,за да могат хорат да прочетат и да се учат от грешките си .

Не ЛАЛА не съм решила непременно да убеждавам никого  колко е изостанал -това е твоя трактовка на нещата.Никога не съм казала че някои е изостанал-стана ГУЗЕН НЕ ГОНЕН БЯГА.

Ефектът които целя е да седнете и да задавате въпроси,защото ако си спомняш както в началото споменах че съм била при други двама ХОМЕОПАТА.Аз точно по това време започнах да се интересувам.
 
Не си прявя заключения предварително за никого,но ти го направи за мен със захапка - е трябва ли да емигрираме------------има ли значение къде живея,за да ме  чуете какво говоря.

 Това  че си ходила на курс по хомеопатия е много похвално,но не всичко което лети се  се яде -много други хора не са и никога няма да отидат,но ще цъкнат в бг мамма.Не мога да разбера това упорство да видиш ОЩЕ нещо-да вярвам че всички които го четат това знаят за хомеопатията малко или много , е защо да не разберат още нещо при това от  такъв ВОДЕЩ ХОМЕОПАТ.

 ДА , напълно се досещам че с линковете които помествам,а не размахвам(уточнение)не всеки може да прочете-ами около 200 човека я гледат тази тема- никои ли не може да преведе-.

ДА искам да съм полезна и за това ги давам тези линкове,за съжаление имам 5 месечно дете което има нужда от моето внимание,а днес цял ден водя кореспонденция  и то страда от това-моето дете е преди всичко-вярвам за всеки родител е така.Длъжна съм да отговоря на Сръчка ,когато тя помести нещо и ще го направя в СЪБОТА.


Не  ще си остана само поучителна-мерси за определението.
След като и ти владееш чужд език при това ФРЕНСКИ-можеш да си пуснеш търсачка и ти да превеждаш.Човека е БЕЛГИЕЦ-100% има инфо на френски.
Това че си живяла 9 години  в града на френския производител на хомеопатични лекарства е чиста доза хвалба-  какво от това че живея до милионери? това прави ли ме милионер.стига сериозна жена сте.....няма никакво значение кои къде  живее .това че живея извън БГ има ли значение-просто съм срешнала нещо ,което в моята морална система съм сметнала за неправилно или нека го кажа много по-меко- сметнала че е непълно и искам споделя че има и по-добро.

 Това че някои има уебсайт,компютър и програма ли го прави хомеопат?



Това че  ти можеш да си правиш изводи ,не означава че и жената която пита за  LYCOPОDIUM<CALCAREA CARBONICA I SILICEA- знае какво да направи-и ето пита тук.



да ние всички вярваме в хомеопатия спор по този въпрос няма,но аз вярвам в Добрата хомеопатия-а как ли съм разбрала  коя е по-добра?-повярваи ми не с доверие вече--- към някакъв човек,които лекува с алтернативна медицина неизлечими болести.имах двама хомеопата преди да попадна на този,с които работя сега.не исках да обяснявам подробности,но се налага защото   виждам  че се получават огромни недуразумения-

хомеопат номер 1 -какъв е той  дава едно лекарство ,след като почнах да му звъня-не си вдига телефона-веданага беше сменен

хомеопат номер 2-дава едно лекарство,виждаме че не това лекарството ,даваме 7 които съм описала в началто............

хомеопат 3-клатим си нещата и всичко се получава,непропускаме и да се похилим в това време-маитап да става.

ако беше написано че живея в село Мадан,пак ли щяхме да се  заяждаме така.......

не не емигрирайте,а търсете хомеопат които се интересува от нещата и вашите деца.


благодаря, че го прочетохте.прекращавам всякакви  безмислени спорове ,кото има желание ще се оправи.

# 34
  • Мнения: 1 866
Аз така и не можах да разбера в какво искаш да ни убедиш? newsm78 Ти си била недоволна от хомеопатите си, търсиш информация, намираш каквото ти трябва и сменяш хомеопата...Аз лично нямам проблем с хомеопата си, какво имам да търся повече? Твоите линкове съм си ги сложила настрана и смятам като имам малко време да си ги прочета, защото с английския не съм много добре и за мен е малко по-трудоемко, но със сигурност няма да пропусна да видя за какво става въпрос. Но каквото и да прочета нямам никакво намерение да сменям лекаря си, защото при него нещата се получават и толкова.

Споменах затова къде съм живеяла, защото точно заради това защото живях там започнах живо да се интересувам от хомеопатията. Иначе нямаше откъде да чуя, по това време нямах деца, не съм боледувала сериозно и хомеопатията никак не е била на дневен ред.
Не съм те нападала, ти ме нападна първа обвинявайки ме, че едва ли не съм невежа! Аз само бях споделила опита си с теб, не съм си позволявала да те поучавам както ти направи...

А за превеждането - който в този форум ме е попитал за нещо и всеки път когато съм можела да бъда полезна, съм давала каквото мога от себе си. Не с линкове, а с директен съвет по конкретен случай.

За емигрирането - ами аз не съм чувала в България хомеопат, който да дава само разтворени лекарства, а по твойта логика, всички тези които не го правят са шарлатани. Какво ни остава друго тогава?
Пожелавам ти успех в намирането на добър хомеопат и най-вече бъдете здрави!

# 35
  • Мнения: 3 161
Цитат
хомеопатичните лекарства трябва да бъдат разтворени ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВЪВ ВОДА.След като преминах "лечение" при двама  "хомеопата"попаднах на  един уеб саит и сега се лекуваме при  трети-Абсолютно ГРЕШНО е да се дават лекарствата във суха форма(разбрах го впоследствие и аз),Ако някои "хомеопат' ви каже такова нещо  спрете да си давате парите.Лекарството-трябва да бъде разтворено във вода-от това което чета, не се съветва повече от две гранули-за бебета-една.както  един много известен хомеопат каза -под езика   няма никава загадка.......трябва да се разтвори гранулата-които ви казва обратното не е чел и един ред от основната хомеопатична книга -"ОРГАНОН"

mamasita, няма значение къде живееш - в Ню Йорк или Мадан - не е редно да се изказваш така категорично и безпардонно по нещо, дето си намерила един сайт в интернет и си "прозряла". Виж Александър, който вероятно знае малко повече от теб по темата, не употребява никъде толкова крайни мнения и не лепи етикети. Така че сама предизвика нападките - е, признавам, сръчка прекали с подигравките, можеше просто да разясни къде бъркаш, според нея.

За мен стана ясно едно от написаното от Александър - че лекарството не трябва да влиза в стомаха, а да проникне през лигавицата на устата. Което може да стане и във воден разтвор, и чрез смучене на гранулката.

А това за потенцирането на лекарството чрез преливания, разреждане и тръскане мисля, че наистина е тънка работа - предозирране може да стане, аз лично съм го изпитвала на гърба си - не от броя гранулки, а от степента на разреждане и тръскане - това поне установих от моя скромен опит. И затова е по-добре да се прави от самия хомеопат, иначе става "чиракът магьосник" - правиш неща, които не разбираш и ефектът е неочакван, понякога стряскащ.

# 36
  • Мнения: 1 655
не мога да се сдържа


 the dry 4th edition method with the watery solutions of 5th and 6th (LMs) editions of the Organon.



 а ето го и линка

http://www.minimum.com/bb/viewtopic.php?t=189


В линка, който си дала е описано за ЛМ потенциите по принцип и тяхното действие. Никъде не видях нещо по въпроса защо е по-добре да се вземе от разтвора на лекарството във вода вместо същия разтвор накапан върху млечна захар.

Всеко, който се е поинтересувал поне малко от хомеопатия, знае как се постигат необходимите потенции - чрез многократни разреждания и сикусии в разтвор от вода и спирт. Но дали получения разтвор ще се капне директно върху езичето или ще се напои гранулка млечна захар , която след това се смуче - е едно и също.
Дай ми конкретни линкове за това, което се опитваш да ни убедиш. Другите ти линкове за съжаление не успях да отворя.

# 37
  • Мнения: 326
Благодаря на Весси78 за поздравите, макар че не знам за кого точно да предам  Embarassed
Лала, наистина се радвам, че съм помогнала на някой да се ориентира в посоката (спомням си този спор - това беше темата "Едно уточнение за хомеопатията"). По онова време имах много свободно време, защото бях в майчинство и влизах всеки ден в бг-мамма. Сега нещата са други (и в тази тема всъщност съм случайно).
Мамасита, голямо икскюзми от мен  Peace - наистина не исках да се заяждам. Приемам обяснението на Александър, че ентусиазмът ти е в повече, затова и главните ти букви са много. Жалко, че не ме познаваш, иначе щеше да разбереш, че моя смях не е злобен и подигравателен. Просто наистина се забавлявах с факта, че има хора, които могат много силно да повярват в нещо от едно прочитане на "истината". Между другото ако можеш четни на Тери Пратчет "Истината" - надавям се, че ще те накара да се замислиш.
Една програма, сайт и компютър наистина не те правят хомеопат (особено успешен). Но когато това се съчетае с много четене, семинари, практика, мисля, че може да се получи. Поне това наблюдавам аз от позицията си на благословена да се движи в кръговете на хомеопатите (уверявам те, че познавам LEADING HOMEOPATH, макар и не тези, които имаш предвид ти, а тези от България и Индия).
Аз не уча хомеопатия, нямам и намерение. Още повече, че нямам медицинско образование (което съм убедена, че е задължително).
За себе си мога да кажа, че не бих поверила живота на децата си в ръцете на някой некадърник. Което не ме предпазва от попадане на такива. Но щом се ориентирам, че е такъв - просто си разделяме пътищата. Но това няма да ме накара да седна да уча хомеопатия - когато колата ми се повреди я карам на майстор, не чета ръководства на Опел.
Нямаш представа колко е дълбока науката Хомеопатия, затова си седнала да четеш. Пък Органона е толкова труден за смилане, че чак се чудя на ентусиазма ти. Твоето поведение ми прилича на чиста дива сикоза - сигурно миазмите си ги чела вече. Аз ако съм, ще гледам да изляза от нея и да се движа в псора - много добре се чувствам там. Това е, което мога да ти дам като съвет. От къде четеш, какво четеш и кого слушаш си е твоя работа. Естествено можеш да даваш съвети и на останалите къде да търсят информация. Подразни ме само категоричността и големите букви ("в никакъв случай сухи гранули"), затова и се смях така.
А хомеопат 1 според мен си го сменила доста прибързано (е, ако не ти е вдигнал и после не ти е прозвънил, това вече е друга работа). "Не вдигнал телефона" не може да бъде причина за смяна на читав доктор. Не си ли помисли, че в този момент този човек вероятно е помагал на някой болен, който има толкова право на неговото внимание, колкото и ти?

# 38
  • Мнения: 4 150
Мамасита,приемаШ ли една психотерапия,която не помага на материално ниво?
Или мислиШ,че само което може да се види и докосне може да бьде лекарство?
ХУбавите и истинни неЩа понякога са видими само zа сьрцето. Peace

# 39
  • Мнения: 4 392
mamasita , имам сериозни съмнения, че прекаляваш с алкохола! Joy
Нарече ме "лузърка" , защото ползвам хомеопатия, а ти си заболя главата в дебелите хомеопатични книги и отвреме- навреме се чуват само възторжените ти  викове, с които искаш да убедиш всички как нищо не разбират, а ти знаеш най - добре!
Смени попрището и толкова! Peace

# 40
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Мамасита,приемаШ ли една психотерапия,която не помага на материално ниво?
Или мислиШ,че само което може да се види и докосне може да бьде лекарство?

 - Ще и дам Само един пример:

 - как, така мъжът и (или любимия), само като си я представи гола , и се над..рвя (придобива ерекция) от една нематериална Мисъл?  Sick

# 41
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
От много разум ще да те, тва де, тестостерона  Wink Simple Smile ...

# 42
  • Мнения: 294
Ех, наистина много интересно се е развила тази тема Laughing. И на мен ми беше много интересно да я прочета. И аз не съм "спец" в хомеопатията, но за "задължително разреждане" от пациент на лекарство за първи път чувам... Може би в САЩ имат друга практика? мамасита, извинявай, хомеопатите, при които си се лекувала всичите ли са американци, или само последният? Wink Шегувам се, но толкова убедително звучиш, а пък всички ние другите тук не сме чували такива неща, и аз стигнах до извода, че може да е от местожителството... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт