Да потвърждавам написаното от ela79 в ако дете  се роди в Окръжна болница със неефективно собствено дишане / тоест с асфикция при раждането или с неработещи дробчета / няма нужната апаратура и децата се транспортират до АГ болница в състояние на кислороден глад , а  това е много опасно във всяка пропусната секунда умират мозъчни клетки . На моя близка детето почина - било е стрета степен асфикция реанимиран е като реанимацията представлява инжекция адреналин в сърцето за да заработи то отново детето се транспотира в АГ без да е на командно дишане без да са му направени вливания за да се подобри газовият анализ на кръвта/ а при тежка асфикция без кръвта не може да се свързва с кислород и подаването му с маска няма особен ефект / . Но непростимото е че ОБ няма необходимата техника и транспортира деца в кислороден глад ако попиташ директно лекар от ОБ за това обикновено смънква , но не ти отговаря конкретно . Аз знаех това от друга майка и отидох да раждам в АГ , като бях убедена че бебето едва ли ще има нужда от спешна намеса , но такава се наложи раждането беше нормално , бебето заседна в таза заради усукана пъпна връв и се роди задушена . Благодаря на Господ и на бързата намеса на неонатолозите но детето ми е добре , макар че  при нас в началото нещата бяха под въпрос , явно сме били на косъм . Докато ходех 7 дни да получавам информация за бебето на 3ти етаж в АГ , на ден в отделението  постъпваха по 3-4 деца с асфикция от АГ и също толкова 3-4 от Окръжна болница , така че оказа се че асфикция по време на раждане е нещо доста често срещано . Непростимо е едно родилно отделение да няма спешна помощ за бебетата и да обясняват на майките ама няма страшно за 5 мин са в АГ , 5 минути е много време . Другото непростимо нещо за мен е че лекарите никога не знаят предварително дали детето е с усукана пъпна връв а е просто минава се на Доплер преди раждането имат такъв в АГ но аз например не минах през него а бях израждана насляпо и на късмет , както много други родилки, дори Иван Танев се оказа че изражда без да провери за усукана пъпна връв , а процента на задушени бебетаи увредени трайно  от това бебета е доста висок, може да го видите и от форума на деца с увреждания . Моят съвет е ако ще раждате нормално искайте Доплер на пъпна връв и ако е усукана по -сигурният за бебето вариант е секцио , и ако говорим за болници в АГ мизерията е единственото място на което могат да окажат спешна помощ на новороденото , на другите места дори и да искат нямат апаратура