Хайде МАРТ да наближава, че бебокът в мен отдавна вече шава!

  • 19 587
  • 293
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 122
Очакващи бебета през

                             






bilbo bo- Стара Загора- 1во stork-boy




sky angel- Варна stork-boy
tina78-  Варна- 2ро stork-boy




mimi4- 31г- Бургас- 1во stork-girl  - планово секцио 19.02
Tanya Genova- 25г- София stork-boy
NRG- stork-boy




rosito_m_m- 23г- Варна/ Калифорния- 2ро stork-boy
face off- 35г- София- 2ро stork-boy




mini_79- 27г- Стара Загора- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl - частна клиника Селена, Пловдив
poohcho
neopitna- Варна- планово секцио 26.02




EliMeli- 26г- USA- stork-girl
tmeri
marchella- 27г- Пловдив /Стара Загора/- 2ро stork-boy
mirannda-  21г- София- 1во stork-boy- планово секцио 7.03
tielen
milix- Палермо, Италия- 1во stork-girl
scruchi




bopsi- 26г- Добрич- 2ро newsm32
4о4ка- 26г- София- 1во stork-girl
маия- 28г- Варна- 1во newsm32
f_5pm- 27г- Варна- 1во stork-boy - планово секцио 27.02
звездица- София- 2ро stork-boy




FEMA-bg- 27г- Пловдив- 2ро- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-boy
wish- 26г- Бургас- 1во stork-boy
Еллица- 30г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
tan4a- 25г- Троян- 1во stork-girl
marissha- София- 2ро stork-girl - планово секцио 01.03- Шейново, София
Лъчезарна- Пловдив




Sade- 29г- София- 1во stork-girl
soni@- 36г- София- 2ро newsm32
Маm4е 85- Kaрлово




dakra- 30г- 2ро stork-boy
svetlan4o- 29г- Горна Оряховица- 1во  stork-boy
Мама на слънце- 31г- София- 2ро stork-girl - Шейново, София
 



deni_k- 26г- Габрово- 1во stork-boy





Milen4o
zlp- 29г- София- 1во stork-boy
Ann-G- 24г- Карлово- 1во stork-girl
ves4eto- Асеновград- 1во newsm32




mimina75- 31г- Шумен- 2ро newsm32

 


petygs- 1во stork-boy ВМИ, Пещерско шосе, Пловдив
arabela82- 1 во stork-girl - Шейново, София- планово секцио 19-20.02

 


cher- 27г- Пловдив- 1во newsm32
freia- Пловдив- 1во stork-girl




eva74- 32г- София- 2ро- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-boy - I АГ св. София /Тина Киркова/, София
Джу- 26г- 1во newsm32 - очаквам да е stork-boy
Raadinela- 27г- Пловдив- 1во stork-boy - частна клиника Селена, Пловдив- планово секцио 6-8.03  
Veronika44- Варна




Vall- stork-boy
morgause- Милано stork-girl




Felizidad- 23г- София- 1во stork-boy
Deina- 36г- София- 2ро stork-boy
bimba- Карлово- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
babble- 33г- Бургас
Vess33- 2ро newsm32




Silvito- 1во stork-girl
honey_81- 25г- София- stork-girl  - I АГ св. София /Тина Киркова/, София
galia80




zayo- 28г- София, Младост- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
SunshineMery- 26г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-girl
witchie- Пловдив- stork-boy - ВМИ Пещерско шосе, Пловдив
Biliana26- София
HRISSTA- Плевен- 2 ро newsm32




Stef4eto
Saqita
gertrudka- София- 1во:stork-girl: - I АГ св. София /Тина Киркова/, София
katia_vladimirova- 1во stork-boy




Winnie- UK, Cambridge- 1во stork-girl
Муцуна- 24г- София- 1во stork-boy
AlaBeny
mimi85- 21г- Монтана- 1во stork-boy
panda7- Варна- 1во newsm32




Indi- 30г- Монтана- 2ро stork-boy
trust- 25г- София- 1во stork-boy
tina77- newsm32 newsm32




lubricant- Пловдив- 1во newsm32- МБАЛ Св.Мина (Весела), Пловдив
ala-bala- 30г- Габрово- 2ро stork-girl
mango- 27г- Пловдив- 1во stork-girl- ВМИ Пещерско шосе, Пловдив
qk77- Бургас- 2ро stork-boy
chillysun- 29г- Русе- 1во stork-boy
mama Irena- София- 3то newsm32
dicheva_79- 27 г- Варна- stork-boy- АГ, Варна



tanya kkk- Смолян- 1во stork-girl




morki- Холандия
mila_pa- София- 2ро stork-girl - частна клиника "Райна Княгиня", Княжево, София
viki1984_- Бургас- 1во stork-girl




Mama Mishi /Галя/- 32г- София- 2ро stork-girl
kalasita- 23г- Бургас/ Велико Търново stork-girl




ДАН- Варна- stork-girl




t.a.s- София stork-girl




p4eli4kа- 27г- Монреал, Канада- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
mishchitzata- София- 1во stork-boy


Общо 94
очакваме 34 и 31 и една двойка
останалите 30 все още са


Това сме ние  smile3509

user: martenki
password:2007



Предишни теми:
1. Мартенски майчета
2. Баба Марта нас ще ни дари с бебоци здрави и добри
3. Мами от близо и далече МАРТ ще гушнат своето човече
4. През МАРТ със мартенички бели и червени и с бебоци сладички засмени!
5. МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка
6. Вече имаме коремчета с малки МАРТенски човечета
7. През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?
8. Време е да се разбере, какво ще бъде МАРТенското дете - момиче или момче?
9. Март все още далече, маминка усеща своето човече
10. МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение!
11. Месец МАРТ не е далече, мама среща своето човече!
12. МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!
13. МАРТенското ни човече, маха вече с ръчички и крачета!
14. МАРТенското бебче рита, шава и лудува, и кара мама да будува!
15. След Коледа е тук и Новата Година, за всекиго от нас МАРТенче ще има!
16. Чук, чук, мамо, аз съм тук! Ще зарадвам татко и мама, като МАРТ им се представя!
17. Тясно е вече в корема на мама, че месец МАРТ наближава!
18. Щъркели през МАРТ ще долетят, здрави бебенца на нас ще донесат!
19. МАРТенските ни кореми вече са големи, скоро ще си люшкаме бебенца засмени!



Предложения за следващи теми:    
  Мамите сега се радват на кокиченца, а през МАРТ на момченца и момиченца!
  МАРТенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече. Смело се усмихнете и скоро бебчо прегърнете!
  Иде МАРТ и пролет пука, сладко бебе ще ни гука!
  Баба Зима по прозорците чудни приказки рисува, кара МАРТенските майчета свойте бебчета да засънуват...! 
  Овенче или рибка, МАРТенчето чакаме с усмивка! (Овенче или рибка, МАРТенчето вече доста ритка)
  Купуваме вече легла и колички за МАРТенските ни звездички!
  Към МАРТ обърнали главите, броиме ние дните!
  През месеца на виното и любовта очакваме ний наш'те МАРТенски слънца.
  Пухкав сняг започна да вали, МАРТ пък щъркелът щe долети!
  Нека ветрове и бури днес да веят, но през МАРТ малките ни слънчица ще греят!
  Мама много е щастлива, МАРТенче си е родила!
  МАРТенчето сладко спинка, щом разхождат го в градинка!
  МАРТенско юначе в къщи вече плаче!
  Пеят птичките щастливи, а МАРТенските мами гушкат бебенца красиви!
  Колко мило, колко сладко е на МАРТенчето при мама и при татко!
  У дома спокойно спинка вече МАРТенското ни човече!
Март е тука  , идва малкото човече няма скука вече !!!
 

 


Полезно:

Полезни връзки 1 - www.9m-bg.com
Полезни връзки 2 - mama.start.bg
Полезни връзки 3 - bulgarianbaby.hit.bg

Календар на бременността по седмици
Калкулатори за бременността
Размерът на бебето по седмици
Бременност и лекарства

Определяне пола на бебето 1
Определяне пола на бебето 2
Определяне пола на бебето 3

Българските имена 1
Българските имена 2
Имена
Имена и нумерология

Списък с необходимите покупки за бебо 1
Списък с необходимите покупки за бебо 2
Списък с необходимите покупки за бебо 3
Сак за родилното
Какво да вземем за родилното?


bebe.start.bg
Грижи за новороденото
Рожба – от 1 ден до 1 година
Развитие на бебето

Кърмене и лекарства
Пози при кърмене
Правилно позициониране и поставяне на гърда

Филмчета за раждането
Възстановяване след раждането 1
Възстановяване след раждането 2


 
Детски магазини:
София: 
1. "Штъркел",  бул. Стaмболийски №188
2. "Малечко", бул. Константин Величков №85
3. "Царството на детските стоки", бул. Константин Величков, ъгълът с ул. Пиротска
4. "Пинокио",  ж.к. Дружба 1; бул. Княз Дондуков №39; кв. Лозенец, ул. Малин камък
5. "Бебе Маркет", кв. Иван Вазов, ул.  Янко Забунов бл.41
6. Mагазин зад Била на бул. България
7. Mагазин в Люлин
8. "Пакостник", ж.к. Овча купел 1, ул. Монтевидео и Обиколна, Търговски център "Овча купел" ет. 2
9. "Стефи"
10. ж.к. Хаджи Димитър ул. Макгахан бл.69 (до пазара) - 3 магазина /дрехи, колички, кошари, аксесоари/
11. Детски хипермаркет "МЕЧО ПУХ", кв. Горубляне ул. Самоковско шосе №82

12. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски център Sky City, ж.к. Гео Милев, ул. Коста Лулчев №52

13. Дибо (детски мебели) - ул. Цар Симеон №217 (на ъгъла с Константин Величков) и бул.Сливница №164 (между бул. Христо Ботев и бул.Мария Луиза)


Пловдив: 
1. "Штъркел", бул. Свобода №10
2. "Пинокио", бул. България №190
3. Детска стокова борса "Вис Виталис", бул. 6-ти Септември №258

4. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс "БЕНЧМАРК" бул."Санкт Петербург" (до МЕТРО - Пловдив)

5. Дибо (детски мебели) - ул. Цариградско шосе №94а


Велико Търново:
1. Хипермаркет "Хиполенд" - Central Mall ул. Оборище №18

Варна:
1. "Штъркел" , ул. Бр. Миладинови №20
2. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс  "Пикадили - Практикер" бул. Владислав Варненчик №268


Русе:
1. "Штъркел", ул. Борисова №63


Бургас:
1. "Штъркел", ул. Антим І №26, до Археологическия музей
2. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс "Пикадили" кв. Изгрев №147


Стара Загора:
1. "Premaman" - ул. Х. Д. Асенов №96

Сливен:
1. Дибо (детски мебели) - ул. Лъджанска № 1



Обезщетения за бременност и раждане и майчинство:
 
болничният за бременност и раждане от 1.01.2007г. 135 дни става 315 дни. След тези 315 дни обезщетението за отглеждане на дете се увеличава от досегашните 160 лв на 180 лв
   предвижда се нова възможност, ако майката иска да се върне на работа след изтичането на тези 315 дни тя ще може да си наеме детегледачка от Агенцията за социално подпомагане и обезщетението, което би получавала тоест 180 лв да се плащат на детегледачката, като държавата поема осигуровките.
   възможността майчинството да се прехвърля си остава.
   ако излезете в болнични след 1.01.2007г болничните ще ви се превеждат директно от НОИ, а не от работодателя.
   във всички случаи, когато лицата са започнали ползването на отпуск за временна неработоспособност, бременност и раждане или отглеждане на малко дете или трудоустрояване поради временно намалена работоспособност преди 1 януари 2007 г., паричните обезщетения се изчисляват и изплащат по “досегашния ред”, независимо от обстоятелството дали е започнало плащането на паричното обезщетение и коя е правопораждащата му дата. По досегашния ред се изплащат и всички неизплатени обезщетения и помощи, отнасящи се за периода до 1 януари 2007 г., както и обезщетенията за бременност и раждане в случаите на § 22е от ПЗР на КСО. По досегашния ред се изплаща и паричното обезщетение за бременност и раждане, /но за срока от 315 календарни дни/ на майката, заварена към 1 януари 2007 г. в отпуск за патологична бременност, след изтичането на който непосредствено е преминала в отпуск за бременност и раждане.
   за да получавате майчинство е необходимо да имате 6 месеца осигурителен стаж и към момента на излизане в болнични да се водите на трудов договор - безсрочен или срочен със срок до навършването на 2 г. възраст на детето.
   болничният за бременност и раждане не може да бъде по-малък от МРЗ (минимална работна заплата) незвисимо от това каква заплата сте получвали и на каква сума са ви осигурявали. МРЗ за 2006г е 160 лв, а за 2007г е 180лв.
   болничният за бременност и раждане е в размер на 90 % от средния осигурителен доход за 6 месеца назад, но не може да бъде по-голям от нетното ви възнаграждение, тоест не може да получавате повече отколкото като сте били на работа.

Вестители за бебончета:

mini_79- 0899 15 46 11
Deina- 0899 16 80 63
mango- 0889 61 02 70
mirannda- 0887 61 54 09
Witche- 0899 84 34 42
EliMeli- USA 408-355-8889
Tanya Genova- USA 1-818-306-0301
gertrudka- 0887 35 32 78
rosito_m_m- +19493941190


  galkakm- 27г- София/ Варна- stork-boy мама на ангел 

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 08:33 от mini_79

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Айде честита нова тема Simple Smile

# 2
  • Мнения: 492
Честита ни новата хубава темичка!
Мини, благодарим отново   bouquet
Дано в нея споделяме все хубави неща, а лошите да бягат надалече - визирам болестите най-вече.
 Hug

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да се разпиша преди да тръгна на разходка.

Нали вече ви споделих, че започнах да гледам това предаване "Моето бебе" по RTL. Обаче освен милите моменти, вече 2 дена дават как ражда една жена. То не бяха болки, пъшкане и т.н.
Мисълта ми е, че това ни чака, ясно. Ама май повече няма да го гледам. Защото не се притесявам, а след това предаване започвам само за неприятностите по време на раждане да мисля.

Аз ще съм с нормално раждане, без обезболяване.

Знам, че при всеки е индивидуално, ама нещо се постреснах. Sick

# 4
  • Мнения: 2 122
Мила, на вас бързо оздравяване!  Hug
Ама вие верно се амбицирате да пишем повече от една тема за седмица, като си спомня в началото- едва за две седмици успявахме, понякога и повече. Ама така ще е до края, все повече неща почват да ни вълнуват.
Да обясня как е най- лесно с темите- влизате на първа страница, натискате бутончето "цитат" на автора на темата и копирате всичко вътре, като изчистите таг-а  [quote autor= ...]  [/quote]- това е всичко, после само оправяте името на новата тема като избирате от предложенията и давате линк към старата. Като почнат да валят бебоците, сигурно доста от нас ще се изредят като автори на теми.

# 5
deni_k и аз стявам току що от телевизора и съм на същото мнение като теб - днес предаването беше ужастно. Какво беше това раждане - то не бяха крясъци и мъчения, а и нищо друго интересно не дадоха. И аз съм на мнение, че вече ще го избягвам - само напрежение внася вече в мен.

# 6
  • Мнения: 376
Само да се запиша и да благодаря на Мини !!!

# 7
  • Мнения: 1 467
Честита тема и от мен:)
И аз май съм на всяка манджа мерудия:)

Исках да ви питам дали и вие като мен, усещате едно ритмично ритане. Бебето рита, но като че ли си тактува, просто много е ритмично, чудя се какво ли е това?

# 8
  • Мнения: 2 122
Честита тема и от мен:)
И аз май съм на всяка манджа мерудия:)

Исках да ви питам дали и вие като мен, усещате едно ритмично ритане. Бебето рита, но като че ли си тактува, просто много е ритмично, чудя се какво ли е това?
да не би да е хълцане това- пак подскача корема, но на равни интервали.

# 9
  • Мнения: 1 467
Честита тема и от мен:)
И аз май съм на всяка манджа мерудия:)

Исках да ви питам дали и вие като мен, усещате едно ритмично ритане. Бебето рита, но като че ли си тактува, просто много е ритмично, чудя се какво ли е това?
да не би да е хълцане това- пак подскача корема, но на равни интервали.

Не, не е хълцане, защото е много леко, като леко потупване...

# 10
  • Мнения: X
Исках да ви питам дали и вие като мен, усещате едно ритмично ритане. Бебето рита, но като че ли си тактува, просто много е ритмично, чудя се какво ли е това?

Привет в новата тема, симпатяги Simple Smile
Morgause, да- и аз като тебе Simple Smile Засичала съм,че издържа да го прави по 20 мин нон-стоп. Сигурно развива мускулатура, макар и в отсъствие на гравитация  Wink
Муцунке, много са ни сходни тревогите, че бебето е малко. Вчера на прегледа пак ми напомниха, че "не е голямо"  Rolling Eyes Отговаряло си на седмиците и било в норма. Ама не ми казва колко кг е и ме дразни вече... Успокои ме,че всяко бебе, родено м/у 2700 и 4700 е в норма. Като гледам какви големи моми износват "колежките", ние с тия фини мъже направо ще станем за смях Wink Майтап бе.  Ще порастнат, къде ще идат с тия върлинести родители /имам предвид себе си и Големия Джони/
Раждането ми потвърдиха,че ще е секцио по медицински показания. Заради фрактурата на таза от катастрофата и заради бъговете на сърцето. Не знам дали това е хубаво или не, само се надявам да е най-доброто за бебето и мен.
Хубав ден на всички ви, много да се усмихвате и много да се разхождате на слънце!
Мини, мерси отново за бързината, скоято отреагира на нарастналия писателски ентусиазъм  Hug Надявам се в Селена да ви обърнат необходимото внимание и да си доволна. При мен изборът ми е м/у ВМИ и Торакс /аз си вървя след лекарката, защото и имам голямо доверие и залагам на психологическата сигурност/.

# 11
  • Мнения: 492
Честита тема и от мен:)
И аз май съм на всяка манджа мерудия:)

Исках да ви питам дали и вие като мен, усещате едно ритмично ритане. Бебето рита, но като че ли си тактува, просто много е ритмично, чудя се какво ли е това?
да не би да е хълцане това- пак подскача корема, но на равни интервали.

Не, не е хълцане, защото е много леко, като леко потупване...
И аз напоследък от време на време усещам същото, но не знам как да го нарека.


# 12
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Най-после да стигна до компютъра. То не беше зает, то не къпах кучето, гладих, пък и че станах в 10...  Laughing
Днес ми е първият ден от 45-те дни майчинство  Party. Да си призная вчера като си тръгвах от работата ми стана мъчно, още малко и да се разцивря. От как се помня чакам момента да излеза в майчинство, ама на таз работа съм от близо 10 години и вчера ми беше криво, не че няма да ходя да си виждам колегите, ама все пак  Confused
Утре съм на среща с ЖК, да ми дадат болничният и да видим малката мушмурочка.

Мини, ще си върнеш за темичката като родиш  Laughing. Сигурно като се пръкне малката хич няма да ти е до нови теми, а аз по план график съм 20 дни след теб.

# 13
  • София
  • Мнения: 725
Привети момичета,

току що идвам от консултация и рапортувам:

Моята девойка пак се е обърнала седалищно  newsm78. Върти се като пумпал това дете. Сега пак започвам да се настройвам за вариант секцио. А и много е дръпнала пак за две седмици (това по измерване на матката).

Иначе ме похвалиха даже, че съм много добре с килограмите, кръвното и всичко ми е ОК.

Няма как - явно риба иска да си дойде девойката и това е - трябва да почвам да мисля за дата поне 10 дни преди термин.

Мorgause, да не би да хълца детето? На хълцавне ми прилича така както го описваш.

# 14
  • Мнения: 1 232
Да се разпиша преди да тръгна на разходка.

Нали вече ви споделих, че започнах да гледам това предаване "Моето бебе" по RTL. Обаче освен милите моменти, вече 2 дена дават как ражда една жена. То не бяха болки, пъшкане и т.н.
Мисълта ми е, че това ни чака, ясно. Ама май повече няма да го гледам. Защото не се притесявам, а след това предаване започвам само за неприятностите по време на раждане да мисля.

Аз ще съм с нормално раждане, без обезболяване.

Знам, че при всеки е индивидуално, ама нещо се постреснах. Sick
абе тези предавания винаги са били адски стресиращи за мене,винаги съм казвала,че аз в такъв филм не съм участвала,момичета раждане с раждане не си приличат освен това прага на чуствителност на болката е различен за всеки човек така че не се влияйте от чуждите усещания.Наистина понякога има много трудни раждания,но те са много нисък процент,  там винаги си има някаква причина.Ще видите колко силни и мобилизирани ще бъдем когато дойде момента,аз лично останах приятно изненадана от себе си и после се чуствах герой,два часа докато висях в срледродилна с торбичките с пясък се чудех какво да правя и въртях телефони като"луда" да кажа на света какъв подвиг съм извършила Joy,е после ми беше смешно,щото не всеки го вълнуват моите емоции,но за момента такава ефория ме беше завладяла,че няма накъде JoyПорадвайте се на коремчетата в оставащите седмици и като дойде  Мига се доверете изцяло на своите лекари,те е бъдат до вас  и ще ви помогнат Hug
Дени ,а ти защо твърдо отказваш обезболяване,остави си вратичка може пък да ти се наложи.Майка ти нали беше акушерка тя какво казва по въпроса
УУУУУУУУф забравих,честита ни темичка и благодарско на Мини  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт