Отговори
  • Мнения: 157
Моето бебе до 4 мес. заспиваше само на ръце, до 5-тия и на ръце и само в креватчето, а след това само в креватчето само - изобщо не искаше на ръце.

# 1
  • Мнения: 4 621
Винаги е заспивала сама в креватчето - никога не съм я приспивала.

# 2
  • Мнения: 338
Заспива си самичък-много рядко се е налагало да го преспиваме по какъвто и да е начин Hug

# 3
  • Мнения: 1 455
Сина ми беше много ревливо бебе и го приспивах като лягах до него.
Дъщеря ми заспива самичка.

# 4
  • Мнения: 9 050
Моят мъник е на 4 месеца и половина и в повечето случаи заспива сам. Рядко се случва да е много нервен и да не може да заспи. Тогва го приспивам на ръце или го слагам до мен на спалнята. Но това е много рядко. В повечето случаи си лежи в кошарата, мрънка си някакви неща, хили се на нещо и изведнъж заспива. Баща му се шегува, че от космоса му спират захранването. Толкова внезапно заспива Simple Smile

# 5
  • Мнения: 867
Само в креватчето. Аз и да искам не мога на ръце, защото ми тежи още от малка. Ако мрънка нещо или се върти отивам, галя по главата, давам биба. В краен случай ако се разреве съвсем, вадя от кревата и давам да суче пак и тя заспива. Но това са единични случаи, обикновено докато я сложа на 2-рата мин. е заспала.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 161
Ние все още заспиваме на ръце с люшкане.   smile3511Баба и я научи така и сега няма оправия. А вече е на 1годинка (без 10 дена) Banghead

Кажете някои начин за отучване....  33uu

# 7
  • София
  • Мнения: 1 249
Заспива си самичък-много рядко се е налагало да го преспиваме по какъвто и да е начин Hug
Против съм за заспиването на ръце.Само ако го боли или е болно.

# 8
  • Мнения: 1 701
Самичка си заспива от самото начало, пу-пу!  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 309
Допреди месец някъде само на ръце - 3 пъти дневно, после само на гърда, ако е с мен, а ако е с баба си - в креватчето, но с люшкане и пеене...като цяло дъщеря ми е голям противник на спането, не й е ясно, защо я карам да спи Grinningи всеки път реве, дърпа се, докато се докара до пълно изтощение...вече се примирих, че явно е до характер, защото съм виждала деца, които само като ги сложиш в кревата се отцепват.

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
След като стана на 1 месец започна да реве без видима причина, установихме, че реве защото му се спи и иска да го люшкаме за да заспи и така се започна, до към 10месец на ръце, после решихме, че вече много тежи за да го приспиваме по 30мин. така. И решихме да го сложим в леглото да го гушнем и да го люшкаме с ръце и още се приспиваме така, рядко заспива без люшкане, но задължително държи да сме при него и да ни усеща.

# 11
  • Мнения: 990
От както са се родили заспиват сами в креватчетата си.Никога не съм ги приспивала на ръце , нито съм стояла при тях докато заспят. Просто ги слагам по леглата , гася лампата и излизам от стаята.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
От няколко дни сам в креватчето,преди с люшкане в количката или на гърда, ама порасна ми момчето Wink И аз установих, че е много кисел малко преди да заспи и го оставям да си помрънка 5 мин и е заспал!

# 13
  • Мнения: 277
Ох....болната тема #2gunfire
САмо на ръце. До края на 6 мес. бяхме с ужасни колики и все на ръце...и така сега ако не се люлеем и не пеем песни4ки не заспиваааааааааааааааааа
Спасете меееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее

# 14
  • Мнения: 670
Сами си заспиват. Дъщеря ми имаше един период от десетина дни, когато беше на година и 2 месеца, искаше присъствие в стаята, но без значение моето или на баща си.
Никога не съм приспивала на ръце.
За сега и малкия си заспива сам..

# 15
  • Варна
  • Мнения: 94
през деня гушнат в мен, вечер сам в леглото

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 239
В началото сама, после от втория до към шестия месец през деня я приспивах с люлеене в шезлонга, а вечер и през нощта на гърдата; след това се научи с биба и сама да заспива в кошарата, както е и до момента. Слагам я, загасям, и излизам. Тя се върти, става, ляга и накрая заспива.  Laughing

# 17
  • Мнения: 326
На една година сме- през деня на ръце с люшкане, а вечер сама в кошарата

# 18
  • Мнения: 163
Да не казвам голяма дума,че сме още малки ама до сега самичка в креватчето си заспива...пу пу Mr. Green(изключително рядко се е налагало да я вземаме на ръце)

# 19
  • Мнения: 2 381
Заспива на гърда.

# 20
  • София
  • Мнения: 480
Винаги си заспива с кърмене. Като се унесе го слагам в креватчето. 3-4-5 часа по-късно се събужда и идва да си доспи при нас.

# 21
  • Мнения: 7 474
Винаги сама в креватчето  Peace

# 22
  • Мнения: 1 183
За сега заспива самичка в кошарката,но още сме много малки и незнам как ще е по нататък  Wink

# 23
  • Мнения: 683
Чак сега - на 1 год- сам.

# 24
  • Мнения: 999
до 4м. на ръце, след това сама в креватчето.Сега само на обяд заспива в нейното креватче, а вечер заспива при нас и после я местим.

# 25
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
За сега заспива самичка в кошарката,но още сме много малки и незнам как ще е по нататък  Wink

Да и при нас е така

# 26
  • Мнения: 6 461
Като бебче Тошко заспиваше сам в кошарата,а Пламен на ръце.
Сега вече ги слагам на спалнята и аз лягам до тях(разбира се че са обърнати с гръб към мен за да не ме гладат)и много бързо заспиват
.

# 27
  • Мнения: 227
Мойто момиченце е на 10 месеца и заспива на ръце все още,но на мен не ми пречи.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 833
До 6 месечен заспиваше самичък в леглото,от тогава досега заспива пак сам,но.... в кошницата за кола Rolling Eyes.

# 29
  • Мнения: 2 641
Посмъртно не мога да приспя Кремена на ръце HugВечер заспива в кошарата,през деня предимно на шезлонга(люшкам я докато заспи)или ако сме навън-в количката.

# 30
  • Мнения: 330
Макар че сме големи за следобедния сън я гушкам, за да заспи, но и на мен ми е приятно да я гушна, та нали един ден ще порасне и няма да дава да я гушкам така. Вечер заспива сама в креватчето си като гушва една моя блузка, която нарича "пепко".

# 31
  • Мнения: 390
До петия месец го приспивах и на ръце, и в киличката, и сам е заспивал в кошарата, изобщо както дойдеше.
От петия месец започна сам да си заспива в кошарата, и досега е така.
Може да заспи само  в неговата кошара.

# 32
  • София
  • Мнения: 663
ние заспиваме все още на ръце, не мога да я отуча и това си е то (сега е на 1г). като беше малка, бе много злояда и капризна и като заспи в мен се успокояваше, свикна и сега няма отказване. направо се чудя какво да я правя newsm78

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
До 1г и 2 месеца заспиваше сама в кошарата,но оттогава заспива само с мен на леглото.

# 34
  • Мнения: 1 237
До 10 мес. на ръце,а след това в леглото,но в мое присъствие.

# 35
  • Мнения: 2 159
от самото начало си заспива сама в креватчето, сега като почнат зъбките не знам как ще бъдем

# 36
  • Мнения: 210
Поли е на 3 месеца и засега заспива само на ръце.

# 37
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Здравей, Моли!
Ако имаш проблеми с приспиването на бебока, не се притеснявай - с времето ще се оправи от само себе си.
Ако бебето ти плаче - гушкай го и си го люшкай на ръце колкото можеш - това действа успокоително на бебетата, особено в периода след раждането, когато майката ги гушка - те познават майката изключително добре, и близостта до тялото й, тупкането на майчиното сърце, както и люшкането им напомня за пеирода, когато са били полюшвани в корема. Това наистина ги успокоява, защото им е чувство за сигурност. Така се успокояват, унасят и заспиват. А да не забравяме и за коликите при повечето бебета - притискането и затоплянето на корема помага.
Ако бебето ти не плаче - не го свиквай на ръце, за да можеш да си вършиш всяка друга работа в този ценен момент.
Но да знаеш, че рано или късно, независимо как заспива детето в момента, то няма да иска да го гушкат и люшкат, когато заспива.
Моето дете никога не е спяло на ръце, не е и приспивано така. Но когато е било болно, все го гушках и държах на ръце. Но той си искаше на леглото и на възглавницата  Simple Smile

Дано сега и с второто дете всичко да ни е така спокойно  Peace



# 38
  • Мнения: 1 986
  Моята дъщеря си заспива вечер самичка  Wink,през деня,когато я храня,понякога заспива в ръцете ми и тогава я оставям в леглото й-а понякога просто ми е хубаво да я държа до себе си Wink

# 39
# 40
  • Мнения: 2 197
Винаги е заспивала сама в креватчето си. Даже и когато плаче я оставям и след 2 минути е заспала. Изобщо никога не би ми хрумнало да я приспивам, ако иска да спи, ако не иска - да прави каквото реши.

# 41
  • Мнения: 356
Моето синче заспива сам по принцип още от както се е родил, случвало се е да заспива докато се храним. Понякога вечер както си спинка се събужда и започва да плаче, като го взема при мен и го гушна за малко пак си заспива и после си го връщам в кошарката. Определено избягвам да заспива в мен на ръце или при нас в леглото, защото ... лош навик

# 42
  • София
  • Мнения: 1 423
На четири месеца е и заспива сам в леглото  Peace

# 43
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравей, Моли!
Ако имаш проблеми с приспиването на бебока, не се притеснявай - с времето ще се оправи от само себе си.
Ако бебето ти плаче - гушкай го и си го люшкай на ръце колкото можеш - това действа успокоително на бебетата, особено в периода след раждането, когато майката ги гушка - те познават майката изключително добре, и близостта до тялото й, тупкането на майчиното сърце, както и люшкането им напомня за пеирода, когато са били полюшвани в корема. Това наистина ги успокоява, защото им е чувство за сигурност. Така се успокояват, унасят и заспиват. А да не забравяме и за коликите при повечето бебета - притискането и затоплянето на корема помага.
Ако бебето ти не плаче - не го свиквай на ръце, за да можеш да си вършиш всяка друга работа в този ценен момент.
Но да знаеш, че рано или късно, независимо как заспива детето в момента, то няма да иска да го гушкат и люшкат, когато заспива.
Моето дете никога не е спяло на ръце, не е и приспивано така. Но когато е било болно, все го гушках и държах на ръце. Но той си искаше на леглото и на възглавницата  Simple Smile

Дано сега и с второто дете всичко да ни е така спокойно  Peace


Да това е така, пък и кога друг път ще ги гушкаме, колкото по големи стават повече ще се дърпат от нас и няма да ни дават. Всеки момент на близост създава по дълбока връзка между родител - дете, които са решаващи за периода в пубертета, когато децата се противопоставят на авторитета и правилата и стават враждебни към родителите си.

# 44
  • Разград
  • Мнения: 3 110
До 11 месец на ръце,на крака.Накрая не му издържах,отидох и му купих люлеещо легло,и оттогава люлеем се,но в леглото.Е,вече не ми се налага да люлея много.

# 45
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Винаги е заспивала сама в креватчето си. Даже и когато плаче я оставям и след 2 минути е заспала. Изобщо никога не би ми хрумнало да я приспивам, ако иска да спи, ако не иска - да прави каквото реши.
И аз така. Peace

# 46
  • Мнения: 8 917
Доскоро заспиваше сама. Сега - при всички останали - баби, тате, гледачка, заспива отново сама, а мен ме "работи" - иска да си говорим и пеем докато заспи Mr. Green

# 47
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На година и 5 месеца е, заспива сам в креватчето си!

# 48
  • Мнения: 27 524
Винаги сам, винаги в леглото си.
На ръце - никога!

# 49
  • Мнения: 3 089
петра е на година и 3 месеца. през деня заспива гушната в мен на люлеещие се стол и спи на дивана в хола; вечер заспива сама в креватчето си в стаята си.

# 50
  • Мнения: 141
Спи в креватчето си от самото начало.Първите три месеца като имаше колики спеше в креватчето, но я люлеех.После като преминаха коликите си заспиваше сама.Никога не съм я приспивала на ръце.

# 51
  • София
  • Мнения: 5 606
Заспива в креватчето, но когато я мъчат много зъбчетата я поглезвам с приспиване на ръце.

# 52
  • Мнения: 151
Аз по принцип избягвам да дондуркам малката на ръце. Заспива си винаги сама в леглото.

# 53
  • Мнения: 1 485
Винаги сама в леглото си,единствено като бебе когато е била болна съм я приспивала на ръце

# 54
  • Мнения: 3 456
Досега само два пъти ми се е налагало да я приспивам на ръце- бяха "кризисни ситуации"

# 55
  • Spain
  • Мнения: 3 750
заспиваше до 10 месец само на ръце ... по4на да и тежи дупето и по4нах да я приспивам в леглото ни . и до сега се приспиваме така . ве4ер дори заспива при нас и аз я премествам в неиното креват4е , което е съединено с нашата спалня

# 56
  • Мнения: 503
Да е жив и здрав този,който е измислил шезлонга Grinning

# 57
  • Мнения: 510
На 11 месеца винаги е заспивал сам в креватчето, не съм го носила на ръце. От няколко месеца иска някой да е в стаята докато заспива, иначе преди това направо гасях лампата и той си заспиваше самичък.

# 58
  • Мнения: 437
Като беше по-малка заспиваше сама. Сега иска да съм при нея и да й държа ръчичката или да я галя по главичката докато заспи. Не сме се приспивали на ръце.

# 59
  • Мнения: 5 026
 До 1-2 месец заспиваше сам в креватчето си и от тогава до сега -все на ръце.

# 60
  • Мнения: 2 040
Отначало в креватчето без люшкане, после в креватчето, но преди това люшкане на ръце, минахме през това да спи на нашето легло почти 1 година, сега ляга сама в креватчето си, но аз трябва да съм в стаята и да лежа до нея, да пея и да чета приказки ..

# 61
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
никога не съм я приспивала на ръце за сметка от баба й,дядо й и баща й .заспива на леглото до мен.няколко пъти се пробвах да я сложа в нейното легло и така да заспи но уви.излежда че всичко си е до дете.тя е толкова щурава и палава че абсурд е да зазпи без чуждо присъствие.

Общи условия

Активация на акаунт