Когато семето на съмненията бъде посято ...............

  • 5 111
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 629
Ако веднъж ме излъжат не мога да го забравя и връзката от там нататък става много трудна.

Мисля си, че човек лъже, за да спести разочарованието на другият, който му е забранил да направи нещо (за каквото там е лъжата). В желанието си да не изглеждаме лоши в очите на тези, които обичаме лъжем. И, ако лъжата излезе на яве изглеждаме още по-лоши, и ги разочароваме още повече..... "Лошите" постъпки, веднъж след като са направени дали ще ги признаем или ще бъдем хваната в лъжа за тях, носят сдамо негативи във връзката  Sad

# 61
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ако веднъж ме излъжат не мога да го забравя и връзката от там нататък става много трудна.


зависи какво е излъгал
пък и   е лесно да се говори като не си страдал реално
истината е че се губи вярата - но само ако си ТВЪРДО УБЕДЕН в лъжата
губи се вярата става трудно... но зависи каков те е излъгал!
ако е за жена - става  много трудно
ако е нещо свързано с пари или др дреболии - преглъща се по-лесно
но жена...тогава зависи защо е лъгал, а дори и да има нещо - пак е възможно да се продължи...вече зависи дали човека си струва да останеш с него
но винаги винаги остава съмнението...а неговия размер зависи от мемнтната ви връзка - т.-е. ако нещо се скарате и сдърпате и се обострят отношентията ви - винаги съмнението почва да изплува
абе няма лесно...но пък кой каза че живота трябва да е песен?

# 62
Хора, защо не живеете по-простичко?  Grinning Изневярата е нещо толкова нормално! Не може с един човек цял живот, нима не е ясно?

Ти добре ли си  Rolling Eyes

Не знам за какво става въпрос в случая и не мога да коментирам , но подобни изказвания като това по - горе ме карат да мисля , че човека насреща не е в ред най малкото ...


Добре ,защо да не е добре? Нали има една приказка" Нека да не се следим за да не се хванем''.Не че изневярата е нещо нормално, но за да се е стигнало до там значи си има причина

# 63
  • Мнения: 4 629
Ако веднъж ме излъжат не мога да го забравя и връзката от там нататък става много трудна.


зависи какво е излъгал
пък и   е лесно да се говори като не си страдал реално

Незнам как разбра, че ми е лесно и , че не съм страдала реално  Rolling Eyes И разбира се, че има значение за какво е лъжата, но за каквото и да е аз не мога да я забравя и връзката ми става трудна. Както Джулиана казва след първата лъжа това не те ли кара да се съмняваш във всичко след това - мен да

# 64
  • Мнения: 4 380
Ако той има подозрения, че ти нещо знаеш, не бива да мълчиш. В противен случай може да оставиш впечатлението, че си глупачка, която може да си върти на пръста и да лъже както си иска. Добра тактика за момента- изчакай, може разбирайки че нещо знаеш, сам да започне разговор, но силно съмнително това да стане. Ако не, подпитай какво, как, защо без нотки на съмнение ("я ми ела тука да си поговорим!"). Току-виж си имало и напълно нормално обяснение за лъжата му -готви ти романтична изненада за деня на влюбените примерно  Grinning. Не знам за каква лъжа става на въпрос, но човек може да лъже по много причини и огромна част от тях- благородни.

# 65
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ако веднъж ме излъжат не мога да го забравя и връзката от там нататък става много трудна.


зависи какво е излъгал
пък и   е лесно да се говори като не си страдал реално

Незнам как разбра, че ми е лесно и , че не съм страдала реално  Rolling Eyes И разбира се, че има значение за какво е лъжата, но за каквото и да е аз не мога да я забравя и връзката ми става трудна. Както Джулиана казва след първата лъжа това не те ли кара да се съмняваш във всичко след това - мен да

права си
на практика съм написала това дето и ти си пиксала

# 66
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Съмнението е отвратително нещо....... ако се съмнявам веднага провеждам един разговор и си казвам всичко, какво , защо , как и какво ще направя ако се окаже истина ..... да го видим .....  не е хубаво хората да се карат заради глупости ..... аз вероятно бих простила .....  вече съм го правила ..... дано всичко завърши добре  Heart Eyes

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да държиш да научиш истината значи, че си готова да го напуснеш (ако се оправдаят съмненията ти). Би ли сложила край на брака ви заради лъжата му?

# 68
  • Мнения: 4 380
 Confused Ммм...не съм съгласна с перспективата за напускане задължително. При евентуален разговор не е нужно да се навлиза дълбоко в подробности, но да му се даде да знае, че е сгафил жестоко и заслужава презрението и...донякъде може да си позволи жена в подобна ситуация. Ако се чувства гузен още дълго после ще я носи на ръце. Laughing Laughing

Спомних си една история с баща ми, когато бях в пубертета. Идва една семейна позната в къщи с нейна приятелка, която не познаваме. Докато майка ми е в кухнята да сервира нещо, дочува разговор, в който се подразбира, че непознатата е имала авантюрка с баща ми. Запазва самообладание, а по-късно притиска семейната позната да разкаже историята. Няма да забравя иронията с която го поде в последствие, какъв бъзик падна и колко примерен баща имах дълго време след това. Laughing Да се драматизира е излишно, но да се използва в своя изгода тази ситуация може и трябва.

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз намам предвид да го притиска......ако към моя постинг е коментара.... само да му каже истината, за да види как ще реагира ...... но не трябва да се разчувства, а да се държи по- скоро делово...ако може такова нещо..... като бизнес партньори, които решават дали да разделят фирмата ...но партньори, а не враждуващи страни

# 70
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе Джул..пий две ракии и...тегли една...ще ти мине Sad Не знам какво да ти кажа, освен старото клише, че времето лекува. Тъпо, но факт! После вече нищо не е същото, но може пак да е хубаво, по различен начин, но все пак хубаво  Tired

# 71


xenia az te sujaliavam,
ako ot sega mislim nie mladite 4e e normalna izneviarata -egati i tupotiata,
6te go izritam no za normalno niama da go priema, puk ti si jivei s iluziata 4e e
vsi4ko OK

# 72
  • Мнения: 46 516
Прави впечатление, че тези, които сме на повече години и с по-дълъг семеен стаж сме се научили да гледаме по-философски на нещата. Докато по-младите мислят, че всичко, което хвърчи се яде ...

При мен е точно обратното.
Пораснах и осъзнах, че човек първо трябва да уважава себе си.

Джул, надявам се мъжът ти скоро да даде разумно обяснение  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря ви на всички за съветите, мненията и
подкрепата   bouquet
Тази вечер говорихме и се оказа нещо, което и
без това знаех, но просто той е имал известни
притеснения.
Наистина както предположиха някои ме е излъгал
от страх, че няма да го разбера  Sad
Както и да е. Важното е, че адът в който живях 2 дни
свърши. Изяснихме се и си мисля, че е въпрос на време
да забравим тази неприятна случка.
Може да ви се сторя наивна, но аз му вярвам  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 1 638

Пораснах и осъзнах, че човек първо трябва да уважава себе си.

 Много ценно изказване. Подкрепям.

 Все си мисля, че това,  което ни качва едно стъпало по-нагоре от животните е разумът и възможността да изпитваме истински чувства, а не само първични инстинкти. Думи като "сексът си е секс" или " разбиранията на възрастните за любовта и чувствата са на светлинни години от нашите " ме карат да се замислям изобщо останали ли са някакви морални ценности на новото поколение. Колкото и шаблонно да ви звучи това с "моралните ценности" - жалък факт е, че все повече липсват в днешно време.
 Секс, заради самия секс  -  не мога да приема след като си се обвързал с човек, с когото искаш да останеш докрай. Ако наистина уважаваш този човек и  държиш на собственото си и неговото достойнство би трябвало да можеш да преодолееш първичните и животински инстинкти в себе си.
 Въпрос на ценностна система -  всеки има право на избор каква да е неговата.

 Джу, съжалявам, че малко отклонихме твоята тема. Дано сте изяснили недоразумението помежду си, ако не сте -  по-добре го направяте, защото няма смисъл да съсипваш живота си във вечни съмнения.   Hug

Общи условия

Активация на акаунт