Цените на такситата стават 1 лев за км.

  • 5 215
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 990
Дуци, аз пък съм сигурна, че никой не слага всички под общ знаменател.Но няма и как да отсееш и да кажеш-всички, без Пешо и Драган, например.Или очакваш след всеки пост всеки да споменава това-да не слагаме всички под общ знаменател.То това се изясни още в другата тема, хайде стига!Повечето от нас имат  приближени, роднини таксиметрови....знаем какво говорим! Crossing Arms

# 76
  • Мнения: 208

Избиват ни като пилци!, както драматично възкликна по новините оня ден един таксиметър... Опасна работа е това, ей! Все едно по улиците на Бейрут ги карат тия таксита, да му се невиди!
Много грозно спекулират със смъртта на 2мата си колеги. Според мен таксиметровите шофьори са само марионетки в случая - фирмите за които работят ги организират за тия искания.
Тия дето пътуват само в чисти таксита и без чалга сигурно живеят в паралелна вселена - защото в моята реалността е такава. Ако помоля да махнат чалгата ме питат защо не  съм на кеф  Rolling Eyes
Започвам да пращам това http://bezbakshish.hit.bg/ на  всички мои приятели

# 77
  • Мнения: 6 167
Интересно ми е да чуя чужбинските майки.Имам приятели в Германия,там такситата са много скъпи.Изобщо съм чувала,че в сверата на услугите всичко е скъпо и не само в Германия.Там е лукс да се возиш в такси.
Аз лично не бих могла да си го позволя.Въпреки,че Буболина е права,случвало ми се е и на 7,00лв. тарифа да се кача,но съм си блейка и хич не гледам тарифите.От тогава си имам 4ри фирми на които разчитам и от които съм доволна.На чалга и вмирисана кола не съм попадала. Naughty

в моя град такси се вика. не можеш да го спреш на улицата. незаконно е.
естествено има таксита около гарата , летището.
тарифите не знам какви са, хората пове4е имат коли и наистина трябва да имаш нужда от такси, за да вземеш. веднъж съм взимала такси в милано, от гарата до консулството, но не помня колко дадохме.

имам впе4атление от такситата в Будапеща , Токио  и Лондон.
и отново . цените не ме втрещяват, по скоро обслужване, 4истота, отношение.
няма нищо, ама нищо общо с един софийски бакшиш.
Да не говорим, 4е е някаква руска рулетка с тия шофьори из София.
какъв страх съм брала от летището до НДК дали ще оцелеем по цариградско.. Rolling Eyes
тоя ологифрен караше със 140 сигурно. в най_лявата лента, на 4 см от предния олигофрен с джип... и в главата ми дънеше онази песен на Румънеца и Ен4ев.. нещо за хан Аспарух.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 363
Повечето от вас са се изказали като пълни простачки. Евала smile3501

Дуци, мери си приказките!  Close

# 79
  • Мнения: 4 965
Такаааа, съгласна съм да си платя, когато ми се наложи да ползвам такси и ако това си е личен мой избор (наистина 1 лв. на км. е много - на мен лично, при всекидневно возене през цяла София и обратно с личния автомобил, ми излиза не повече от 50 лв., но ако ми е по-удобно с такси и знам каква е тарифата - без да ме удря в километража и в рестото, естествено - ще си платя като поп, защото никой не ми е опрял нож в гърлото да се кача).
Нооооо, отказвам от моите пари (т.е. от данъците и т.н., които плащам) да се оборудват и обезопасяват ЛИЧНИТЕ автомобили на таксистите. Сори, ама да се сравняват с градски транспорт направо е наглост.
То и аз искам някой от Парламента да ми сложи нова блиндирана врата, решетки и паник бутон; може и пистолет да ми подари за лична самозащита; може и паник бутон да ми сложи - няма да откажа; пък най-много искам да ми монтират камера на вратата, ама качествена и  да ми я вържат на тв-то, че да не ми се чуват токчетата, когато отивам до шпионката. Къде отива моята сигурност? Защо тези неща трябва да си ги платя сама? Ами алармата на колата ми - защо аз си я купих? Ами, не е честно.
За Витошка няма да коментирам - представям си как се разхождам по уж затворената улица и през мен прехвърча въпросният "градски транспорт".
А и последните дни ми се налага да се возя 3 пъти на такси - всички са толкова "солидарни" към убития колега, че не си включват апаратите, пазарят се за цената и отказват да дават касова бележка. Последният път направо слязох - сори, ама аз искам да си купя услуга, а те не ми правят благодеяние, че да трябва и да ме разиграват.

Всяко нещо си има мярка.

При това, имам 2-ма комшии таксисти, които са много свестни хора и си имаме приказка (ама те не са "на барикадите" и работят с включен апарат), та не слагам под общ знаменател, ама наистина покрай сухото гори и мокрото.

# 80
  • Мнения: 227
Немога да повярвам, че тези хора наистина се взимат толкова на сериозно. Crazy....И аз искам много неща - ама няма.

За кое да плащам 1.0 лв/км - за кофти возене с кофти кола, некултурен шофьор или затова че винаги надписват ?
Ми по добре за 1.5 лв. еднократно да си ползвам маршрутката - обслужването не е по-различно от това на таксито....

И с тези протести - само си губят времето, по този начин нищо няма да спечелят, и депутатите го знаят - е, може да им разрешат 1-2 нещица колкото да отбия номера, но не и всичко, което искат....и пак ще се стигне до протести и пак ще кибичат пред парламента, а това не води до нищо....

Защо не протестират така, като убият някое дете, или когато не лекуват някоя бременна или когато на  децата в нужда им отказват трансплантации....или защо не протестираха така като вдигат горивата или данъците или тока и парното или хляба ? Всеки гледа себе си и собствения си интерес....

Ами с тези протести - сега е момента да излезнат и всичките изнасилени момичета от шофьори на таксита - мен не веднъж или два пъти са ми пускали ръце, намеци, че даже са отклонявали от маршрута.- бях на косъм.....Лека му пръст на човека, който пострада, съжалявам и за семейството му, защото най-много ще страда то, но ако нещо трябва да се промени - то това са самите хора, а ако се излиза на протест - то трябва всеки ден някой да протестира за да има резултат. И не само това - хората трябва да са единни.
Някак си обаче това е невъзможно, защото още от учебниците в 3-4-ти клас знаем че българи са предали Левски....Все някой ще се откаже от страх......така беше и в училище - всички бягаме от час, обаче все някой се намираше да се върне и да прецака останалите....

Извън темата малко - незнам как се събраха толкова хора на протеста в подкрепа на медиците - е след 8 години съдбата на медиците и кампанията по медиите успя предизвика вниманието на няколко хиляди души.  Peace

# 81
  • Мнения: 4 965

Извън темата малко - незнам как се събраха толкова хора на протеста в подкрепа на медиците - е след 8 години съдбата на медиците и кампанията по медиите успя предизвика вниманието на няколко хиляди души.  Peace



В тази връзка, жалко е, че в този ден медиите (включително и чуждите) отазяваха основно протеста на таксистите и исканията "някой" да им обезопаси колите и да ги застрахова, докато протестът за медиците, който целеше да насочи вниманието към несправедливата съдба на тези хора (български жени и майки), беше просто споменат в емисиите. Нямам предвид концерта - говоря за новините. ooooh!

# 82
  • Мнения: 13 512
реакцията,естествено не закъсня.Получих го от 10 човека на Кю-то, а както виждам и много други от вас  са го получили. Явно на хората наистина им писна от наглостта на  тези хора!

http://bezbakshish.hit.bg/

Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 14:01 от monda

# 83
  • Мнения: 4 371
Дуци, мери си приказките!  Close
Така ли?! Защо не цитираш всички, които са обидили хората и не си сложиш бесния емотикон там?

# 84
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз пък мисля, че тая акция "без бакшиш" е половинчата работа. Не мога да разбера какво цели? Да им покажем колко сме недоволни ли? Ами боле ги брига таксистите за нашето недоволство и че някой нямало да им дава бакшиш в продължение на 1 месец. Нали си возят на левче на километър и нали месецът не е безкраен. А пък, ако някой от тях откаже да върне рестото- какво правим? Ще се бием ли?

Аз викам 1 месец без никакви таксита.

# 85
  • София
  • Мнения: 9 974
Бил ли е някой скоро зад граница да сподели какви са цените на таксиметровите услуги в други градове на Европа?
30-40 с ми се върти в главата.
Само че разстоянията в доста случаи са по-дълги от софийските.
То и стандартът им е доста по-висок, но нали трябва да започнем да се изравняваме с европейците. Нечии доходи - сега, на други - след 30 години!

От летището на Виена до центъра на града, около 20 км - 30 евро. Возиш се на идеално чист, удобен  Мерцедес S класа, който събира целия ти багаж, че и още толкова. Шофьорът беше турчин, който живее от години там, и беше много любезен, макар че почти не говореше английски се разбрахме и на тръгване да ни закара. Беше точен до минутка!

# 86
  • Мнения: 193
Егати наглостта. Поне да зареждат органично гориво за тези цени. А те повечето са на газ и допринасят за увеличаването на озоновата дупка.
С тези задръствания в София, не ползвам таксита от една година. Ходя пеша и се чувствам супер.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 423
Не стига, че ресто под 2 лева не връщат, слушат чалга до дупка, пушат, зяпат си тв-то докато карат и ми слагат някакви ужасни кокосови ароматизатори, ами още претенции имат.
И получават доста пари на всичкото отгоре - нищо че непрекъснато се оплакват.
От къде толкова много пари получават, защото аз не знам, би ли ме осветлила? Ще взема да стана една бакшишка, ще си оправя живота за няма един месец време Thinking newsm78
Е то това е публична тайна,че таксиметровите шофьори вСофия изкарват добри пари. Отговори - колкото да си платим сметките го доказават. Защото ако нямам пари ще гледам сметките ми за месеца да са 200 лева, ако имам може и 2000лв да ми покриват сметките. Не казвам,че мъжът ти не е свестен. Говоря за масата,  него не го познавам. Возили са ме и много културни и приятни хора. И да - такситата са много мръсни, често мирише(познайте от кого), няма климатик, а прозорците не се отварят  Shocked Е аз човек ли съм или в тия условия возят животни? Ама това с прозорците,чалгата и цигарите и животните не го заслужават.
Ами аз не бих се качила на такова такси, влизам, виждам и слизам, никой не е длъжен да диша парите от мръсните им чорапи и потните им дрехи, то си личи като влезеш, даже още като отвориш вратата, така че избора е твой - наистина срещу парите си трябва да получиш чиста кола, спретнат шофьор и културно отношение, да не говорим за цигари, чалга, мръсотия ....
Но, за публичната тайна можем много да поспорим, друг е въпроса, че няма смисъл.
Публична тайна е и за други професии колко пари се изкарват, но аз не мога да бъда категорична, защото просто не съм в къщите на хората, за да знам с какво и с колко живеят - това ми прилича на гледане в паницата на другия, липса на елементарна тактичност е да се опитваш всячески да разбереш кой за колко работи, любопитството не се почита почти никъде!

# 88
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Бил ли е някой скоро зад граница да сподели какви са цените на таксиметровите услуги в други градове на Европа?
30-40 с ми се върти в главата.
Само че разстоянията в доста случаи са по-дълги от софийските.
То и стандартът им е доста по-висок, но нали трябва да започнем да се изравняваме с европейците. Нечии доходи - сега, на други - след 30 години!

Бил ли е някой скоро зад граница да сподели какви са цените на таксиметровите услуги в други градове на Европа?
30-40 с ми се върти в главата.
Само че разстоянията в доста случаи са по-дълги от софийските.
То и стандартът им е доста по-висок, но нали трябва да започнем да се изравняваме с европейците. Нечии доходи - сега, на други - след 30 години!

От летището на Виена до центъра на града, около 20 км - 30 евро. Возиш се на идеално чист, удобен  Мерцедес S класа, който събира целия ти багаж, че и още толкова. Шофьорът беше турчин, който живее от години там, и беше много любезен, макар че почти не говореше английски се разбрахме и на тръгване да ни закара. Беше точен до минутка!

За Виена има и едно желязно изискване към шофьорите на таксита. За да получат право да бъдат такива, държат направо жесток изпит по картата на града. Като се качиш в такси там, шофьорът НЯМА АБСОЛЮТНО НИКАКВО ПРАВО да те пита къде се намира посочения адрес. И трябва да те заведе до там по най-прекия път. Ако те заговори с въпрос как и откъде да мине, автоматично губи права - след като се оплачеш на съответните служби. По същия начин губи права, ако се оплачеш, че не е бил коректен и те е превел през по-дълъг маршрут. Друг е въпроса, ако ти сам не поискаш да мине от еди къде си. Шофьорът няма право и да говори с клиент, освен ако самият клиент не го заговори.
А не като тук - да ми задават въпрос "Къде се намира Цариградско шосе"? При това шофьор в една от големите ни компании #2gunfire
За хигиената в колите просто не искам да говоря. Тя е под всяка критика. Twisted Evil
Не слагам всички под общ знаменател, защото има и свестни таксиджии. Но се броят на пръстите на едната ръка. А аз поне съм от хората, които волю-неволю всеки ден ползват такси. И определено имам "опит" с бакшишите. Сериозно се замислям обаче дали да продължавам да разчитам на добре платената им услуга (всички знаем как се правят на разсеяни за рестото, как ти надуват главата с проблемите си, как лъжат с помощта на помпи и какво ли още не - говоря за големи компании, в други аз не се качвам, и как отказват да те качат за определени разстояния - идеалният вариант за тях би бил от центъра до Младост 4, но ако може през Видин и Варна).  #2gunfire

# 89
  • Мнения: 1 063
Шушон, благодаря за информацията.
От години се движа пеша или ползвам само такси. Налага ми се все пак – за работа, по лични дела. (Инцидентно пътувам с такси и извън София, тогава е по договоряне с шофьора.)
Нагледала съм се на (не)учтиви и на любезни шофьори, честни и не. (Но това го има и извън сферата на услугите.)
(Гледах случайно по ТВ, дори нямам спомен дали е било в новинарски блок, но беше есента на 2006 -та.  за да съм по-точна.  Техен  представител или случаен  таксиметров шофьор, говореше, че идеята им  е  да се стигне до 1- 2 лв. на км (доколкото помня!) за да не се качва всеки).
Не искали клиентела от  типа  на градски транспорт –  т.е. брояща стотинки.
Не „возят” на по- кратки разстояния, но обикалят „свободни”.
1 лв. за км  си е много при положение, че повечето са на газ.
Или съвсем забравиха, че обслужват хора?
Разбира се, че оставям бакшиш - за добре свършена работа (и понякога за да напусна бързо таксито).

Общи условия

Активация на акаунт