Цените на такситата стават 1 лев за км.

  • 5 218
  • 119
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 563

[/quote]

Ами да, наистина са безумия, защото няма такова нещо.
Летище София се обслужва от една компания и ако преди години е било така (явно информацията ти е доста стара), отдавна нещата са вече регламентирани в това отношение.

[/quote]

не е много стара, последно от миналото лято Thinking както и да е, може и единици да са тези а ако има само една компания обслужваща летище София, още по-добре Peace

# 106
  • Мнения: 13 512

Ами да, наистина са безумия, защото няма такова нещо.
Летище София се обслужва от една компания и ако преди години е било така (явно информацията ти е доста стара), отдавна нещата са вече регламентирани в това отношение.

[/quote]

не е много стара, последно от миналото лято Thinking както и да е, може и единици да са тези а ако има само една компания обслужваща летище София, още по-добре Peace

[/quote]

да,да...за новия терминал имаше предаване по телевизията- на 2 до 5 левса на километър. И логото и фирмата на такситата- подобно на  голяма софийска фирма, което вкарва хората в заблуда. и бакшишите викат- ами хората идват от чужбина, на тях не им е скъпо... Та сега ще има търгове за избор на фирма и тогава ще се оправят нещата

# 107
  • София
  • Мнения: 6 363
Тия безумия дето ги чувам от познати че от летището в София до центъра взимали по 30.00-40.00 направо не искам да ги коментирам Shocked на някой случвало ли му се е?

Ами да, наистина са безумия, защото няма такова нещо.
Летище София се обслужва от една компания и ако преди години е било така (явно информацията ти е доста стара), отдавна нещата са вече регламентирани в това отношение.

и кво като са регламентирани? ти кога за последно взе такси от летището до града с обслужващата компания?

щото на мен ми се случи миналото лято, да се кача с мъжа си и с бременния корем на регламентирано такси от стоянката и пича като чу, че сме за Младост, след точно 10 метра "му се развали колата" и ни накара да се върнем обратно. следващият, пак регламентиран таксидижя, който ни качи, като му споделих случката, рече - ами като сте за Младост, разбирам защо му се е развалила колата на колегата.

викам, абе на тебе 5 лева малко ли ти се виждат? какво, като чакаш на летището, да не очакваш да ме наследиш?

същата мизерия си е там и с регламентацията...

# 108
  • Мнения: 13 512
Точно така стоят нещата и на жп гарите- и във варна и в софия. прецди време ми се наложи да взема такси от гарата.  и понеже ги знам,че там само мошенници чакалят, си извиках по телефона такси и докато го чаках- се поразходих да им огледам табелките  с тарифата... ами един си беше сложил на  предно стъкло тарифа ,49, а на страничното- 4,90 на километър! е,такъв не е ли за линч?

# 109
  • Мнения: 2 353
  Да, на гарата наистина са много нагли. Затова винаги казвам желаната точка и питам за цена. Като ми кажат, че да речем до "Шипка" ще ми вземат десет лева се изсмивам с глас и продължавам, докато не попадна на нормален човек.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 5 663
Аз се чудих..... Колко по дяволите иска да взима един таксиметров шофьор. 2000, 3000 ..... Не ми е ясно щом не му харесват парите да сменя професията. В смисъл може учител да получава 200лв. за да учи децата ни, /медицински работници пак по толкова дето са учили по 6-7 години/, а не може таксиметров шофьор да взима примерно 500лв.  Чудя се колко от тях са с образование и професия /знам, че има изключения/, за да имат претенции за повече. Срамота е да искат от държавата такива неща. Ми да взема и аз да изляза на протест бе. Живея на първия етаж - нямам решетки. Искам да правя фирма за софтуер обаче ми трябва добър доход и се чудя дали да не ми намалят данаците, ако може да не се налага да плащам за търговска марака......глупости. Прекаляват.

# 111
  • Мнения: 13 512
  Да, на гарата наистина са много нагли. Затова винаги казвам желаната точка и питам за цена. Като ми кажат, че да речем до "Шипка" ще ми вземат десет лева се изсмивам с глас и продължавам, докато не попадна на нормален човек.
..и те хукват след теб и започват...ана чакай, ще се разберем, ще ти направя  остъпка.. ходи след теб и  нарежда

# 112
  • Мнения: 126
То вече всичко стана скапо..не се очудвам вобще!!!!!!!!!

# 113
  • София
  • Мнения: 3 162
Моите впечатления са от последните 2-3 години и най-вече последната 1. 80-те години физически ми е невъзможно да си ги спомням, така че поне в това не можете да ме обвините.

Аз таксита рядко викам по телефона, но не ми се е случвало да ме ударят в цената или поне не чувствително, да чукна на дърво. НО на поне 20-30 таксиметрови шофьора+1-2 шофьорки им знам семейната история до на девера им зълвин син. Случвало ми се е вечер след работа оставяме колежката и продължаваме към нас, при което този "обърка" пътя и нямаше такъв страх, добре, че беше близо до нас и ми е познат района. Друго....от Изток към Младост по Цариградско бакшишът реши, че е време да излети и караше с около 140, при което естествено пропусна моста и се върна около 200 метра на задна по Цариградско. И катастрофа в такси съм преживявала, пак защото караше със състезателна скорост. Отделно, нали, колата ни я помля бакшиш и после като я видях ми беше чудно как така приятелят ми е жив, но да, те са повече от добри, кротки и възпитани хора. Попадала съм и на свестни, които поне мълчат, случвало се е  примерно при 5,06 да закръглят на 5, но е било не повече от 2 или 3 пъти.
Много са ми весели и покрай баловете, когато като те видят вечер млад и не по дънки, светват все едно сипечалба от тотото. И им се развалят апаратите, и военния клуб-младост излиза около 15 лева, та можело да се разберем. Тогава опитът ни да се приберем беше с 4 таксита от пиаца, гореспоменатия случай, и накрая си извикахме един, който или беше човек, или не посмя да се прави на луд, че нали през фирмата е минало.

# 114
  • Мнения: 2 353
  Ние пък винаги си говорим за живота по принцип. Т.е. те говорят, на мен ми е интересно и слушам. Никога няма да забравя теорията за Господ на един от тях - адски човешка и добричка версия.
 

# 115
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Тия безумия дето ги чувам от познати че от летището в София до центъра взимали по 30.00-40.00 направо не искам да ги коментирам Shocked на някой случвало ли му се е?

Ами да, наистина са безумия, защото няма такова нещо.
Летище София се обслужва от една компания и ако преди години е било така (явно информацията ти е доста стара), отдавна нещата са вече регламентирани в това отношение.

и кво като са регламентирани? ти кога за последно взе такси от летището до града с обслужващата компания?


веднага ти казвам, 10.02.2007г, тоест беше събота в 23ч. с въпросната регламентирана компания.

# 116
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Тия безумия дето ги чувам от познати че от летището в София до центъра взимали по 30.00-40.00 направо не искам да ги коментирам Shocked на някой случвало ли му се е?

Ами да, наистина са безумия, защото няма такова нещо.
Летище София се обслужва от една компания и ако преди години е било така (явно информацията ти е доста стара), отдавна нещата са вече регламентирани в това отношение.

и кво като са регламентирани? ти кога за последно взе такси от летището до града с обслужващата компания?


веднага ти казвам, 10.02.2007г, тоест беше събота в 23ч. с въпросната регламентирана компания.

И вместо 50 ст начална такса не ти ли чукна левче? Защото това им е редовния номер. Вече за километрите изобщо не споря защото съм се убедила че явно моята кола не отчита вярно след като всички бакшиши ми ги изкарват двойно че и тройно повече. А за касова бележка изобщо и не се разправям защото там пише само колко км е изминал а не начална и крайна точка. И заради тях си нося пълни джобове със стотинки защото ми е писнало да ми закръглят от 7.10 на 8 лв.

# 117
  • Мнения: 1 895
След поредицата икономически претенции на таксиметровите шофьори маскирани зад "искания за повече сигурност" и появилите се в последствие призиви за бойкот на жълтите коли, ето още един списък с искания  - този път на клиентите на такситата:

ИСКАНИЯ КЪМ ШОФЬОРИТЕ НА ТАКСИТА И ТАКСИМЕТРОВИТЕ КОМПАНИИ


1. Шофьорите на таксита, ако не носят костюми, то поне да изглеждат прилично
2. Автомобилите да са на не повече от 5 години, чисти, проветрени, свежи, без смехотворни “тунинги”
3. Шофьорите на таксита да бъдат любезни, да говорят на “Вие”, да не разговарят, ако клиента няма желание за това, да посрещат и изпращат с любезен поздрав
4. Шофьорите на таксита да не отказват превоз под никакъв предлог, независимо от разстоянието
5. Шофьорите на таксита да помнят маршрута през цялото време, предлагайки най-бърз и удобен вариант за достигането на крайната цел
6. Апаратите да бъдат на видно от всички седалки място, с достатъчно чист и ярък дисплей
7. Шофьорите на таксита да попитат, дали клиента желае да слуша музика и каква да бъде тя
8. Шофьорите на таксита винаги да издават касов бон, в когато им свърши лентата - да преустановят работа, докато не поставят нова ролка
9. Шофьорите на таксита винаги да разполагат с оборотни пари - основно дребни и никога да не закръгляват сумата нагоре, освен в случаите, когато клиентът не желае това
10. Шофьорите на таксита да спазват стриктно ЗДП и да не бъдат толерирани при нарушения, освен в екстремни случаи (Пр. превозват тежко болен, инвалид, ранен, бременна жена)
11. Диспечерките, в случай на невъзможност да изпълнят поръчката, да предупредят веднага, а не след 40-минутно чакане
12. Тарифата да се определя върху %/цената на горивото на конкретния автомобил (газ, бензин, метан, дизел)
13. Да отпадне таксуването “Повикване по телефона”
14. Тарифа “Престой” да бъде 10% от цената за Пробег на километър” на конкретния автомобил
15. Шофьорите на таксита да не водят никакви лични разговори по станциите, освен в случай, когато това е наистина необходимо (Пр. Да съобщат за нарушение, престъпление и други)
16. Шофьорите на таксита да слизат, за да помогнат за товарене или разтоварване на багаж от багажника
17. Шофьорите на таксита, когато са на стоянка, да стоят в личния си автомобил или, ако са в близост до него - да бъдат отзивчиви, когато видят, че има клиент
18. Шофьорите на таксита да оставят клиента да избере автомобил, а не да го “разпределят” в кой да се качи
19. Идентификационните карти винаги да отговарят на шофьора в момента и да имат по-подробна информация (Име, Презиме, фамилия, ЕГН, шофьорски стаж (години))
20. Стикерите с тарифите да бъдат по-големи, с ясни букви, никога с долепвани отгоре цифри, скъсани, замърсени или друго, което би могло да подвете клиента

Пълният текст от тук Peace
http://blog.zabunov.be/journals/say-no-to-taxi-drivers/

# 118
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не ползвам такси от преди 4 години, когато 3-ма шофьори на пиацата ми отказа да закарат приятелката ми с гипсиран крак от Съдебната палата до ъгъла на Раковска и Евлоги Георгиев - да, близо е, но момичето не можеше да ходи, измъчи се с тия патерици, докато стигнем. Затова и не ми пука - ако искат да направят цената и 5 лв/км. Нямам против, но няма и да ползвам. Иначе и аз намирам за изключитено грозно да използват смъртта на колегата си, за да си дигнат доходите и намалят данъците, но тяхна си работа.

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 10:41 от ШоколаДка

# 119
  • София
  • Мнения: 6 363
Тия безумия дето ги чувам от познати че от летището в София до центъра взимали по 30.00-40.00 направо не искам да ги коментирам Shocked на някой случвало ли му се е?

Ами да, наистина са безумия, защото няма такова нещо.
Летище София се обслужва от една компания и ако преди години е било така (явно информацията ти е доста стара), отдавна нещата са вече регламентирани в това отношение.

и кво като са регламентирани? ти кога за последно взе такси от летището до града с обслужващата компания?


веднага ти казвам, 10.02.2007г, тоест беше събота в 23ч. с въпросната регламентирана компания.

специално за теб - прясно събитие:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=67&Board=blackfirm& … mp;part=&vc=1

Общи условия

Активация на акаунт