Цените на такситата стават 1 лев за км.

  • 5 237
  • 119
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 002
защо ще качват  цените ?
аз като гледам почнаха да ги свалят - всички бяха по 50 ст. дневна, 55 ст. нощна ,
сега има и по  44  ст. и дневна , и нощна
хареса ми това за чужбината , че шофьорът трябва да те закара по най-прекия път , докато тук  90 % обичат да те разкарват по по-дълъг маршрут  , ако си блейка  може да те вози и половин ден из града ...

другият проблем е рестото - хората са над нещата просто и ако може , ресто не връщат  ...

# 91
  • Мнения: 208
Не стига, че ресто под 2 лева не връщат, слушат чалга до дупка, пушат, зяпат си тв-то докато карат и ми слагат някакви ужасни кокосови ароматизатори, ами още претенции имат.
И получават доста пари на всичкото отгоре - нищо че непрекъснато се оплакват.
От къде толкова много пари получават, защото аз не знам, би ли ме осветлила? Ще взема да стана една бакшишка, ще си оправя живота за няма един месец време Thinking newsm78
Е то това е публична тайна,че таксиметровите шофьори вСофия изкарват добри пари. Отговори - колкото да си платим сметките го доказават. Защото ако нямам пари ще гледам сметките ми за месеца да са 200 лева, ако имам може и 2000лв да ми покриват сметките. Не казвам,че мъжът ти не е свестен. Говоря за масата,  него не го познавам. Возили са ме и много културни и приятни хора. И да - такситата са много мръсни, често мирише(познайте от кого), няма климатик, а прозорците не се отварят  Shocked Е аз човек ли съм или в тия условия возят животни? Ама това с прозорците,чалгата и цигарите и животните не го заслужават.
Ами аз не бих се качила на такова такси, влизам, виждам и слизам, никой не е длъжен да диша парите от мръсните им чорапи и потните им дрехи, то си личи като влезеш, даже още като отвориш вратата, така че избора е твой - наистина срещу парите си трябва да получиш чиста кола, спретнат шофьор и културно отношение, да не говорим за цигари, чалга, мръсотия ....
Но, за публичната тайна можем много да поспорим, друг е въпроса, че няма смисъл.
Публична тайна е и за други професии колко пари се изкарват, но аз не мога да бъда категорична, защото просто не съм в къщите на хората, за да знам с какво и с колко живеят - това ми прилича на гледане в паницата на другия, липса на елементарна тактичност е да се опитваш всячески да разбереш кой за колко работи, любопитството не се почита почти никъде!

Въобще не ме интересува твоят мъж за колко работи. Вашият случай даже въоще не ме интересува. Аз говоря за 90% от таксиметровите шофьори в София - Да изкарват добри пари. Вие очевидно не сте от тези 90% така,че доходите ви не представляват интерес за мен. Аз съм наясно, че бакшишите печелят добре. Престани да се засягаш, защото каквото и да кажа не  е насочено към теб и мъжът ти. Имам си други наблюдения по въпроса.

# 92
  • София
  • Мнения: 4 423
Ок, няма проблем, разбрах те!

# 93
  • Мнения: 1 959
За какво да ги съжалявам че взеха на мъжът ми 50лв.от хотел"Принцес" до аерогарата ,че го и чака да си зареди с газ на газостанцията не благодаря.Това никаде го няма по цивилизованите страни

# 94
  • Мнения: X
мдааааа, крайно време е и тук да има строги изисквания
някой питаше за Западна Европа
малък пример: от Дания и Швеция - 2 евро на км, луксозна кола - мерцедес или волво лимузина, шофьор с униформа, само шофьорът слага или сваля багажа от багажника, ако си поръчаш комби - винаги е комби, багажникът е винаги свободен да събере поне 3 големи куфара и три по-малки
мястото на задните седалки стига даже за дългите крака на мъжа ми
в багажника се мъдри столче за деца, веднага го монтира, ако се налага
ако пътникът е възрастен човек, го хващат под ръка и го прикрепят да си стигне до дома
някой са казали за картите - освен че имат ГПС, картите им са в главите, изпитите са таксиметров шофьор за много тежки
не знам какви данъци плащат

само това стига, за да се види, че нашите отворковци са на светлинни години
нека постигнат поне половината, за да имат очи да искат нещо

# 95
  • Мнения: 563
Интересно ми е да чуя чужбинските майки.Имам приятели в Германия,там такситата са много скъпи.Изобщо съм чувала,че в сверата на услугите всичко е скъпо и не само в Германия.Там е лукс да се возиш в такси.
Аз лично не бих могла да си го позволя.Въпреки,че Буболина е права,случвало ми се е и на 7,00лв. тарифа да се кача,но съм си блейка и хич не гледам тарифите.От тогава си имам 4ри фирми на които разчитам и от които съм доволна.На чалга и вмирисана кола не съм попадала. Naughty

В Торонто първоначалната такса е $2.75 + $1.00 на км + $0.40 на минута - това е за всички таксиметрови компании горе-долу, разликите са незначителни. Както е казала PetyaL винаги помагат с багажа, не те тормозят с неприятна музика, учтиви са в по-голямата си част и никой не пуши вътре в таксито, защото е забранено. Имат столчета за бебета при нужда, ако случайно не си си взел твоето. Тук поне има и вариант за лимузина до летището, ние сме наемали веднъж преди да си купим кола - струва $40.00 независимо от къде тръгваш и в някои случаи е по-евтино от обикновеното такси ( ако си далече от летището и трябва да минеш през целият град например).
Тия безумия дето ги чувам от познати че от летището в София до центъра взимали по 30.00-40.00 направо не искам да ги коментирам Shocked на някой случвало ли му се е?

# 96
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Тия безумия дето ги чувам от познати че от летището в София до центъра взимали по 30.00-40.00 направо не искам да ги коментирам Shocked на някой случвало ли му се е?

Ами да, наистина са безумия, защото няма такова нещо.
Летище София се обслужва от една компания и ако преди години е било така (явно информацията ти е доста стара), отдавна нещата са вече регламентирани в това отношение.

Ползвам услугите на такситата доста често, и смятам, че цените в момента на фона на всичко останало са меко казано смешни.
Не крия коя компания ползвам - 91119, ами как на мен веднъж не ми се падна скапана, раздрънкана кола, мръсен шофьор, чалга музика и прочие, точно обратното на всичко, което описвате.....явно някои от много отдавна не са ползвали такси, и си пишат тук истории от 80-те, в което няма нищо лошо. Mr. Green


ааа, да, и понеже ще ме ядете сега Mr. Green, - мъжът ми е много далеч от професията таксиметров шофьор

# 97
# 98
# 99
  • Мнения: 9 990
Що да те ядеме бе?Късметлийка Hug......или фирмата се е пооправила.Аз последно ползвах преди няколко дена такси, а не през 80-те....не спря този човек да говори за жена си и да плюе по всичко женско.....доста цветущо...явно забравяйки, че вози бременна жена с момиченце... WhistlingПоне не ме удари в цената този път, но не намери лев да върне...нямал...

# 100
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ами как на мен веднъж не ми се падна скапана, раздрънкана кола, мръсен шофьор, чалга музика и прочие, точно обратното на всичко, което описвате.....
Аха, да, вярно казваш. Аз ги гледах на протеста им - всички бяха едни изтупани такива, с костюми, не се чуваше никъде чалга, не пиеха и не пушеха в колите си, не викаха и не хвърляха бомбички, говореха си тихо и смирено. И не хулеха и не псуваха.
Да, така беше.

# 101
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839

е добре де, само аз ли съм късметлийка да му се невиди, че тук прочетох 1000 стр. плюене.

# 102
  • Мнения: 9 990
Ми ЛИо-прави си сметка бе-що да лъжем ooooh! Thinking
Да похваля и аз един, ама един, на 50 случая, разбираш  ли???Казахме, че има и свестни.За това е и неодобрението им от протеста. Те ако бяха Свят-хората щяха да застанат зад тях на барикадата, не мислиш ли?Всеки като е патил не веднъж-ми то се трупа, мамка му, да те ругаят и лъжат....

# 103
  • Мнения: 208
Тия безумия дето ги чувам от познати че от летището в София до центъра взимали по 30.00-40.00 направо не искам да ги коментирам Shocked на някой случвало ли му се е?

Ами да, наистина са безумия, защото няма такова нещо.
Летище София се обслужва от една компания и ако преди години е било така (явно информацията ти е доста стара), отдавна нещата са вече регламентирани в това отношение.

Ползвам услугите на такситата доста често, и смятам, че цените в момента на фона на всичко останало са меко казано смешни.
Не крия коя компания ползвам - 91119, ами как на мен веднъж не ми се падна скапана, раздрънкана кола, мръсен шофьор, чалга музика и прочие, точно обратното на всичко, което описвате.....явно някои от много отдавна не са ползвали такси, и си пишат тук истории от 80-те, в което няма нищо лошо. Mr. Green


ааа, да, и понеже ще ме ядете сега Mr. Green, - мъжът ми е много далеч от професията таксиметров шофьор
Да , спомням си историйки от 80-те, когато между другото съм родена. Цените наистина са меко казано смешни - при качеството на тези услуги и 10 ст на колометър са им много  #2gunfire Поне през 80-те нямаше чалга  hahaha 

# 104
  • Мнения: 1 455

е добре де, само аз ли съм късметлийка да му се невиди, че тук прочетох 1000 стр. плюене.
Лио не си само ти Wink
 Единични са случаите и то преди две три години,да съм се качвала на такси в което се пуши,или слуша чалга,пък ресто винаги са ми връщали,освен ако не говорите за стотинки.Даже си мислех,че им е забранено да се пуши.Но аз ползвам услугите на 4 фирми и от всички съм доволна.ОК,СиБи Такси,1 долар и 1 евро.Факт е обаче,че има много нелегални таксита,работила съм на Илиенци и там е пълно с такива,около гарата също.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт