Имам проблем с дъщеря ми

  • 1 836
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 404
Ох,поуспокоихте ме  bouquetПреди малко една пациентка пък ми донесе букетче зюмбюлчета и настроението ми пое най-накрая във възходяща посока GrinningСнощи някак много страшни ми изглеждаха нещата.
Малко се чуствам виновна,признавам си.Уж работя на смени,но....За градината вече съм сигурна,Ния става на три през юли,но ако ние искаме,може да тръгне още сега,тя на практика е записана в групата.Дано да попадне на добри учителки Praynig
П.С.Очаквах да ми се накарате за биричката,пък то Simple SmileНаздраве Hug

# 16
  • Мнения: 561
Майка ми не е от глезещите баби,напротив-при нея има войнишки ред.Затова си мисля,че като си дойде у дома,Ния просто се отпуска,след като през деня не е смеела.Често чувам майка ми да и казва-не плачи,само бебетата плачат;не викай така,заболява ме главата;не съм доволна от теб,отивам в другата стая.Много пъти сме говорили,тя уж обещава да се промени,но...А в градината не е ли същото,т.е едва ли са чували за Монтесори,за мъдра обич,за.....прочие светулки дето ми напълниха главата.
Просто в градината няма кой да им отдели чак такова внимание...не са чували със сигурност за Монтесори, може и да са, но са го забравили  Laughing. Знам, че сега звучи еретично, но ..... много внимание им отделяме на нашите деца!!!!! Ще мине съвсем скоро и после ще се питаш.... дали моето дете все още има нужда от мен ..... болезнени истини Sad

# 17
  • Мнения: 24 467
Именно поради тази причина съм твърдо против отглеждане на деца от бабите им- независимо дали създават "войнишки ред" или са любители на разпутинов анархизъм. За мен лично гледачка- външен човек е добра идея, а след това- детска градина на около 2,5 - 3 годишна възраст. Яслите не ги харесвам. За мен те са място за отглеждане на деца не от педагози, а от "лели" /съжалявам, така го преживяхме ние, макар и само за две седмици/, където децата трябва да ходят на гърнета по сигнал, да не спят на възглавници и разни тем подобни. Виж, градината е друго нещо. Смятам, че не необходимо специално отношение към всяко дете, точно за това я и харесвам, тъй като децата именно там разбират, че са едни от многото, а не нещо супер специално. Последното е едно от най- вредоносните отношения към собствената личност и при децата и при възрастните.

# 18
  • Мнения: 1 404
Judy,това ми се въртеше и на мен в главата,когато пусках темата,но не можах да го формулирам толкова ясно.Абсолютно съм съгласна,ще си имам напролет ученичка Grinning

# 19
  • Мнения: 179
Мисля, 4е детето има нужда от другар4ета.Да си играе, пее, учи има нужда от разнообразие и развитие.Твърдо съм за яслите и ДГ.Разликата е огромна между дете което посе6тава ясла и ДГ, и дете което се гледа в къщи.За баби няма да коментирам ooooh!

# 20
  • Мнения: 525
Аз имах подобен проблем, но откакто е на градина се промени, стана по-възпитана, извинява се и най-важното е, че е спокойна.
Желая ти успех

# 21
  • Мнения: 24 467
Ще ви дам следният, отново лицен, пример. В ДГ на големия ми син в подготвителната група бяха организирани две отделни такива групи. Групата на сина ми бяха деца, които от първа група си бяха "общоградински", а в другата- гледани, както е най- често по нашенско, от бабите и ако предучилищната не бе задължигтелна така щяха да си избутат до първи клас. В края на учебната година имаше тържество на абитуриентите от двете групи и трябва да ви споделя, че разликата беше фрапираща. Нямаше нищо общо между поведението и начина, по който се представиха децата от двете групи. Това си беше направо за урок по детска психология /нищо че нямам общо с тази специалносту, беше супер интересно/. "Градинските деца се държаха много свободно, а и песничките и стихчетата рецитираха и пяха много по- добре, нямаше подсказване от страна на учителките, подканяния от типа "Сашко, ти си наред". Другата група на "бабинчетата" си глътнаха езика. Бяха сковани, неестествени и притеснени през цялото време. Когато си получаваха кетапите за приключилото ниво на обучение някои се срамуваха да отидат да си ги вземат лично. Това окончателно ме убеди, че мястото на едно здраво дете, което няма някакви здравословни проблеми е именно в ДГ.

# 22
  • Мнения: 5 183
С две ръце съм за градината.  Peace

# 23
  • Мнения: 1 404
Ще ви дам следният, отново лицен, пример. В ДГ на големия ми син в подготвителната група бяха организирани две отделни такива групи. Групата на сина ми бяха деца, които от първа група си бяха "общоградински", а в другата- гледани, както е най- често по нашенско, от бабите и ако предучилищната не бе задължигтелна така щяха да си избутат до първи клас. В края на учебната година имаше тържество на абитуриентите от двете групи и трябва да ви споделя, че разликата беше фрапираща. Нямаше нищо общо между поведението и начина, по който се представиха децата от двете групи. Това си беше направо за урок по детска психология /нищо че нямам общо с тази специалносту, беше супер интересно/. "Градинските деца се държаха много свободно, а и песничките и стихчетата рецитираха и пяха много по- добре, нямаше подсказване от страна на учителките, подканяния от типа "Сашко, ти си наред". Другата група на "бабинчетата" си глътнаха езика. Бяха сковани, неестествени и притеснени през цялото време. Когато си получаваха кетапите за приключилото ниво на обучение някои се срамуваха да отидат да си ги вземат лично. Това окончателно ме убеди, че мястото на едно здраво дете, което няма някакви здравословни проблеми е именно в ДГ.
Judy,аз така се чуствах в предучилищна,беше ми непонятна тая група деца в стаята,толкова много бяха,че ме плашеха.Не можах да свикна,почуствах се добре едва в първи клас.Винаги съм била твърдо ЗА детската градина,просто мислех да е след няколко месеца,т.е да навърши три,но явно се налага да поизбързам.

# 24
  • Мнения: 1 640
За съжаление , бабите и дядовците/а и не само те!/ не са чели детска психология,книгите на Додсън,Спок,Перну и т.н.Не искат и да прочетат сега.Мъжът ми -също.Неиздържани в педагогичен план реплики съм чувала от тях.Затова :"И сам воинът е воин"!Заради това аз сама си гледам детето вече 2г.и 5 месеца.
 За дет.градина-изчакай  да стане на 3 г.,не туширай проблемите на бебеш.пуберитет с прехвърляне на детето на грижите на учителките там.Ако ти е възможно вземи отпуск или фалшив болничен/било честа практика чувам от колеги,де!/ и обърни внимание на детето-малко разходки,атракциони,гостуване при приятелки с деца,игри на воля у дома,гушнати у дома пред ДВД-то,като се постопли-пикник навън с таткото и детето,зоопарк и т.н.
Бабата да си преосмисли "войнишкия ред"-обясни й ,че е за доброто на детето да си мери приказките и да е по-толерантна и по-либерална с внучето.Моите вкъщи ги превъзпитавам и наставлявам всеки ден,нищо че виждат детето ми за броени минути или часове само.Своеволия и антипедагогични прояви спрямо детето ми не позволявам,пък нека се сърдят-не ми пука!То сърдити и засегнати от мен винаги ще има. Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 24 467
"За съжаление , бабите и дядовците/а и не само те!/ не са чели детска психология,книгите на Додсън,Спок,Перну и т.н.Не искат и да прочетат сега.Мъжът ми -също.Неиздържани в педагогичен план реплики съм чувала от тях."
Ами то майка ми е чела доста, даже първата книга на Спок дето я имам у нас тя ми подари, когато родих първия си син. Може и лекции подробно да ви изчете и няма да намерите пропуск, уверявам ви. Друго обаче е ако трябва да практикува прочетеното. За това и ползвам за гледане не хора дето четат, а такива, дето имат мерак да се занимават с малките ми деца. При нея например напълно важи правилото "Не гледай попа какво прави, ами слушай какво ти приказва.".

# 26
  • София
  • Мнения: 2 967
Детската градина не е лош вариант   Thinking


Мисля, че ще се решат проблемите. Детето ще се чувства много добре и няма да се изнервя.

Общи условия

Активация на акаунт