Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 299 642
  • 281
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1
аз бях на гинеколог, откри ми гъбички и ми предписа микомакс за 3 седмици по 1, изпих го веднага и на съшия ден ми дойде(така и трябваше), но сега вече 6 ден не ми е свършило, кървенето е леко де, но май няма край, корема също ми е поддут?Възможно ли е да е от хапчето?до сега не съм приемала такива лекарства  Rolling Eyes Thinkingказа ми също, че имам леко увеличение на десния яйчник, за сега съм изпила само едното хапче но незнам.... newsm78

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 21:50 от conquiztador4e

# 151
Попаднах на темата и искам да се изкажа.
Отврътента и разочарована съм от лекарите като цяло-пълни мошенници и непокисти!
Повече от година и половина имам болки ниско в дясно (кризисни) След първото посещение при личният лекар последваха направления и рецепти от всеки ..но ефект-никакъв-болките продължават и незнам към кой да се обърна вече,защото и те самите незнаят какъв е точно проблема.Геникологът ми каза че имам някакво възпаление но проблема не е от това,след куп лекарства и т.н...болките продължиха,наложи се да отида на Гастроентереолог за да погледне стомахът ми -там ми откри гастрит,но и от това не било.Една вечер се събудих с много силни болки помислих че вече е апандисит,но в спешното ми направила изследвания -и всичко е 6,но болките продължават.Единственото което правя в момента е да се пристрастявам към аули на и това е.....
Странно е, че всички изследвания са нормални а болките си ги има  NeWS78




# 152
  • София
  • Мнения: 1 423
Да не би да правиш киста на яйчника, която да се маха с цикъла и после пак да се появява в следващия цикъл и затова гинекологът да не може да я хване, ако те гледа в дните след цикъла.
Ако пиеш противозачатъчни дали няма да се махне болката.

# 153
  • Мнения: 89
Айде и аз да се оплача  Sad Вече от година съм така-болки в ниско  в ляво,понякога и в дясно.Хиляди прегледи и нищо. Преди седмица гинеколога ми каза,4е съм имала киста (незнайно защо не я е видял) , която се е спукала, но нямало нищо опасно и болката ,която усещам ве4е под пъпа ниско долу била от те4ността на кистата и щяла от самосебе си да си премине Shocked Пуснах кръв и урина - всичко е наред, оба4е мен продължава да си ме боли -не много силно, но ....и вече не знам на къде  Cry

# 154
  • Мнения: 64
Айде и аз да се оплача  Sad Вече от година съм така-болки в ниско  в ляво,понякога и в дясно.Хиляди прегледи и нищо. Преди седмица гинеколога ми каза,4е съм имала киста (незнайно защо не я е видял) , която се е спукала, но нямало нищо опасно и болката ,която усещам ве4е под пъпа ниско долу била от те4ността на кистата и щяла от самосебе си да си премине Shocked Пуснах кръв и урина - всичко е наред, оба4е мен продължава да си ме боли -не много силно, но ....и вече не знам на къде  Cry
И аз имам същия проблем. Не съм ходила на гинеколог от година, но всеки път казват  че няма нищо. Последната гинеколожка ми обясни, че проблема може да идва от подуване на корема, което при мен идва от Гастрит, Колит и т.н
пия си Мезим форте и вече нямам проблеми  Hug

# 155
  • Мнения: 108
Да не би да правиш киста на яйчника, която да се маха с цикъла и после пак да се появява в следващия цикъл и затова гинекологът да не може да я хване, ако те гледа в дните след цикъла.
През месец, първия ден от цикъла, имам адски болки - боли ме в дясно от кръста до ниско долу - цялата половина. Почти винаги трябва да пия обезболяващо. Ходих на профилактичен прегред при гинеколог - всичко ми е наред. За себе си реших, че това е от киста на десния яйчник, която се пука. Ама то тези кисти нямат край. Винаги от дясно и през месец ме боли - и така е от много време.
Може ли да се разбере дали наистина е това - например забелязала съм, че изтичат едни съсиреци. И дали да предприема по-сериозни мерки.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако смяташ, че е възможно да имаш киста, просто иди на гинеколог преди да ти дойде, някъде след 22-рия ден на цикъла. ще ти направи ехография и ще види какво има. Иначе ако ходиш в началото и средата на цикъла и евентуално,ако имаш киста (но може и да нямаш) няма да се види,ако е такава която се появява и изчезва с цикъла.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
мен ме болеше така години,сега отвреме навреме пак се появява тази болка.
ходила съм по гинеколози-всичко е ок.правила съм изследвания
гледаха ми и бъбреците,правиха ми даже цветна снимка-всичко беше наред.
изследваха ми стомах и черва с каша-оказа се нарушвен мобилитет и т.н.понякога имам и запек-имало връзка и с това.
и аз не съм оперирана от апендисит-не знам има ли връзка.
все още обаче си го имам като проблем понякога...

# 158
  • Мнения: 1 243
И мен ме е боляло няколко пъти днес вечерта пак ме заболя болката я усещам към яйчника и над него усещам нещо като стягане отпусни ме за малко и пак ме стяга придружено с малко газове какво може да е това Sad

# 159
  • Мнения: 64
И мен ме е боляло няколко пъти днес вечерта пак ме заболя болката я усещам към яйчника и над него усещам нещо като стягане отпусни ме за малко и пак ме стяга придружено с малко газове какво може да е това Sad
От това ще да е мила. И при мен установявам , че така се получава. Но и след секс, понякога ме стяга като предменструална болка и след 2-3 минути ме отпуска.
Странни женски работи   Crossing Arms

# 160
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета!

Реших и аз да споделя досегашния си опит с вас, дано помогна на някого...
Значи аз имах киста преди време, която обаче изчезна може би заради противозачатъчните, които пиех. Не знам дали от това са били болките долу вдясно или заради слепването, което ми откриха... Имала съм едни такива много странни остри болки, които се появяват за кратко и през неопределени периоди за време. Докато веднъж не ме заболя адски, адски силно, пречерня ми пред очите. Отново на същото място и много се притесних. Естествено гинеколожката и джп-то ми казаха, че не е от яйчниците, както аз си мислех, а от червата най-вероятно... Та, какво исках да споделя с вас - че при мен има слепнал яйчник с тръбата, и хомеопатката, при която ходя, ми каза, че има много голяма вероятност от извънматочна бременност и засега да не забременявам в никакъв случай, а да изчакам. Прати ме да си направя тест за гонорея, защото при нея много често се получавали тези слепвания. Тя се предавала само по полов път... И ми изписа едно лекарство, което подобно на миналите, действа на организма като цяло, подобрява имунната система и го кара да се справи сам. Много съм доволна от нея, защото и раничката, която имах във влагалището също намаля доста, както и анаербната инфекция "от самосебе си" /според гинеколожката/ изчезна. Каза да не се настройвам песимистично за това слепване, защтото има шанс да се пооправи поне дотолкова, че тръбата да не е слепнала и така. Сега ще отида да се тествам за гонорея и ще сменя гинеколожката си - казва се д-р Мая Василева и работи във Вита. Изглежда точна, но няколко пъти се дъни вече, което не ми харесва Simple Smile Аз като я питах д-р Василева - кажете ми това слепване какво означава? тя нищо конкретно не ми обясни, а да ми беше казала по дяволите, че има вероятност за извънматочна бременност, операциии и усложнения. Като чета и вие сте имали същите проблеми. Жалко наистна, по някога докторите просто нямат право на грешки, защото те струват много скъпо...

# 161
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
ходих скоро пак на гастроентеролог и се оказа,че е възможно тази болка да се пренася там от проблеми с дуоденит ,гастродуоденит.
наистина при мен се появи по същото време,по което започнаха проблемите и с гастрита,но едва сега ,след около 5г,попаднах на лекар,който я взе по-насериозно .
така че,тези от вас,които имат проблеми с гастрит,може да попитате и за това.

# 162
  • София
  • Мнения: 1 423
Тези дни ме започна пак болката- от дясно, ниско долу. Дори като натискам от горе по корема, пак ме боли. Ходих на гинеколог, киста няма. Боли ме като изгарящо и самата болка слиза към бедрото.

# 163
  • Мнения: 1 288
здравейте! аз имах точно такива симптоми- болка, пулсираща, от време на време в дясно. колко пъти ме проверяваха за апандисит, не е. гинеколожката гледа - каза, че не от там болката. така мина сигурно повече от година. преди 10 дни започнах да уринирам кръв. и какво се оказа- папилом в пикочния мехур  Sad сега ми предстои операция другата седмица, за да го махнат.
съветът ми е да си прегледате бъбреците и пикочния мехур с ехограф, защото при мен изследванията на кръв и урина не показаха нищо. в следствие на това, че цяла година не съм предприела нищо, сега ще трябва да ме оперират по открития начин, а не само да изгорят папилома, тъй като той е станал много голям вече  Confused

# 164
  • Мнения: 5
Аз имам увеличена дясна тръба.Възможно ли е от това да ми се забавя менструацията?

Общи условия

Активация на акаунт