Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 299 639
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 24
Здравейте! Имам нужда от мнение! Всичко започна с това, че цикълът ми закъсня и имах болки ниско долу в дясно ( от време на време). Гинекологът ми каза, че е от яйчника, нямам киста. Предписа ми дуфастон 10 дни и каза,че ще ми дойде цикъла. Да ама на другия ден леко прокървих, не ми е дошъл цикълът по-скоро при пишкане имам съсиреци.Обадих се по телефона на доки и каза да продължавам да го пия дуфастона. Доста съм притеснена бледа,отпаднала,а и болката си я имам, даже по-често. Не знам да чакам ли да минат 10 дни, или да ходя при други лекари?

# 241
  • Бургас
  • Мнения: 260
Здравей не съм имала проблем като твоя досега и дано нямам в бъдеще , но ако смяташ , 4е си по зле от преди да отидеш на прегледа най -добре още утре потърси друг лекар ,  да 4уеш второ мнение и да си по спокойна (аз бих направила така ). Не 4акай да не стане така да се влошат нещата и успех с ле4ението.

# 242
  • Мнения: 177
Здравейте на всички бг мами   bouquet
И аз самата се очудвам колко много сме с такъв проблем....... и аз да не се оцепвам от колектива искам да споделя, че съм с хорномален дисбаланс и миналия месец ми закъсня със седмица, но за сметка на това, когато ми дойде няма да описвам колко тежко ми беше, сега този месец дойде нормално, но от няколко седмици имам болки в яйчниците и най-вече ниско вдясно...... успокоявах се първия път, че е от овулацията и ме болят..... след това се успокоявах с факта, че съм в предменструален синдром, а след като мина и той се успокойх с факта, че съм в цикъл и за това болят.......... но сега, когато вече не съм, нямам оправдание и ще си призная, че имам проблем......... и като гледах и четях всичките коментари наистина ли няма някой, който е намерил лек по въпроса  newsm78

# 243
  • Мнения: 46
Здравейте,от два месеца ме боли кръста,изтръпват ми краката и всичко започна след цикъл.Преди няколко дни ходих на гинеколог и ми откри възпален яйчник-ляв и в момента пия лекарства,болката в кръста изчезна ,но краката си чувствам студени и изтръпнали.Мислите ли че това е от яйчника или имам два проблема?

# 244
  • Мнения: 177
Да, от това е, но може и да имаш друг проблем.... недай си Боже.....
Аз посетих д-р на 1 април със същите оплаквания за болки в яйчниците повече в дясния, и изтръпване...... след изследванията реши, че са възпалени яйчници и ми предписа антибиотик, като ми каза да прекратя сексуалните си взаймоотношения до следващия цикъл........ и поради разбъркани хормони си имам и втора диагнлоза - хормонален дисбаланс, който някак го и усетих във по-изявените предменструални синдроми последните месеци......... за което ми предписа Ясмин, но аз се дърпам от противозачатъчни  #Crazy

# 245
  • Мнения: 5
Здравейте!Някоя от Вас оправили се и как ?Много искам някой да ми отговори!При мен ситуацията е  -болка ,която започна преди 3 години.Силна болка ,ниско долу в дясно ,в корема и към кръста,която обаче последните месеци се разпространи и в ляво .Пареща,силна болка , която на моменти не ми давада се обърна.Обиколихме абсолютно всички видове доктори , къде ли не-никой не можа да ми помогне.Лекувахме се с антибиотици,с пробиотици,с противовъзпалителни и какво ли още не.Изпих сигурно един тон лекарства без ефект.Почти никаква причина не можа да се открие, освен дискова херния на л5,с1.Направо умирам от болки всеки ден , писна ми да ходя по лекари , но в същото време ме е страх , защото е някакъв кошмар.Имам две коремни операции-махнаха ми апандесита ,имах перитонит и след това ми слагаха платно ,защото направих голяма коремна херния.На всичкото отгоре на мястото където беше хернията , пак започна да се подува , явно пак е изпаднала, даже и с платно , но не искам да се оперирам.Хернията е високо, в областта на стомаха и не е причина за болките.Докторите не са  отхвърлили и срастванията като възможна причина , но според мен е защото нямат какво друго да кажат.МОЛЯ ВИ,ПОМОГНЕТЕ МИ-със съвет, с идея ,с каквото и да е!!!

# 246
  • София
  • Мнения: 565
Aз пак се включвам в темата да споделя. Сигурно на повечето ще ви се стори смешно, защото аз от години имам проблем с болки ниско долу вдясно и не съм открила от какво се получават, освен че ми казват, че вероятно имам колит (не е невъзможно, често съм имала запек). Та понеже не откривам никакъв проблем чрез лекари, се доверих на теорията за колита и започнах да тествам различни храни и т.н., за да видя кое как ми влияе. При промяната на много много храни не спираше да ме боли и установих, че всъщност единственото нещо, което повтарям всеки ден е да пия нескафе 3в1. Реших да го спра пробно - е, хора, чудо е ,ви казвам, болката просто си спря. Сигурно ще ми се изсмеете, но се заклевам, че повече от месец не ми се е появявала тази болка след като спрях да пия кафето, а преди това ме болеше всеки ден. Това го давам като пример, не казвам, че това кафе е отровно. Мисълта ми беше друга- за всички, които имат поставени диагнози колит или имат съмнения за такъв поради запек или други причини, просто пробвайте сами за себе си да смените за известно време обичайни храни или напитки. Не съм лекар, може и да е чисто съвпадение, но е напълно възможно е нещо, което консумирате да го раздразва този колит или и аз не знам. Но ви казвам, че при мен има видима промяна и дано да продължи

# 247
  • Мнения: 25
Бременна съм в 25 г.с , преди месец бях в болница заради подобна болка със съмнения за апендисит , но изследванията ми са в горната граница без да я преминават . Искам да поясня ,че от години имам болка ниско долу вдясно, минах през всички лекари - уж хроничен апендесит.Сега след като забременях болката не е вече долу , а 5-6 см встрани от пъпа , постоянна при натиск иначе не я усещам като се движа просто боли като натисна в определена точка.Ходила съм много пъти на хирург, гинеколог и т.н - нищо само общи приказки.Искам да попитам дали може да е някакво срастване и има ли и други с моите оплаквания.

# 248
  • София
  • Мнения: 38 489
При бременност матката притиска всичко, така че всичко може да те боли.
Мене много ме болеше моя проблем по време на бременността.
И като родих - спря.
Обаче сега, от един-два дни, нещо пак се обажда.
Май трябва да мина и на гинеколог.

Нескафе 3 в1 е такава химия, че добре, че си го спряла.
Колит и запек е напълно възможно.
Пий нещо натурално за изчистване на червата.

# 249
  • Мнения: 0
Moje li da mi kajete ot kakvo moje da e tova bolki nisko v qi4nicite no i v krysta a i imam te4enie ne e bqlo a edno po kato leko kafqvo bolakta ne e netyrpima no nqmam temperatura no poslednite dni ve4e use6tam bolakta da trygva ne samo nisko no  i leko na gore po korema .. ako nqkoi moje da me posyveyva i uspokoi 6te sym mu blagodarna Simple Smile

# 250
  • София
  • Мнения: 565
Мимозка, много трудно е така да се определи. Течението обаче сочи за някакъв гинекологичен проблем, знам че в някои случаи цикълът започва така, което обяснява и болката, но ти преди цикъл ли си или не? Мисля че е време да отидеш на гинеколог

# 251
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте, и аз ще дам малко пояснения с моя проблем ниско долу в дясно, който вече имам от близо 2 години, след всякакви лечения, много лекари гинеколози и гастроентеролози, ехографии и колоноскопия съмнения за болест на Крон понеже любимото място било долу в дясно, и понякога се обаждало по-горе в ляво(което при мен го нямаше),  ми казаха че понеже физиологично нищо ми няма имам синдром на дразнимо дебело черво, т.е. всичко е на психична основа.....до днес си имам ту силни ту слаби болки в дясно, облекчава ме "иберогаст" - много хубави билкови капки, не водят до пристрастяване (понеже пих много от тях, без ефект), но аз не вярвам особенно в тази диагноза, и вероятно ще посетя тази година друг гастро, който да не е от най-прочутите, понеже при тях всичко е на конвейр, не те помнят, всеки път преразказваш какво сте правели и може да позабравиш нещо....и не се получава май с тях, според мен трябва лекарят да има по-лично отношение към пациент, когато се касае за по-особен случай. Ще пробвам да спра кафето, както посъветва deny, макар че веднъж пробвах, заради друг здравословен проблем и ме болеше глава зверски всеки ден, ще намеря някакъв заместител на кофеина. Ако вземе и при мен да се получи ще споделя, но засега няма оправия тази гадна болка.

# 252
  • Sofia
  • Мнения: 233
И аз се включвам. Преди 6 месеца си сложих спирала и от тогава започнаха болките. На третия месец имах уголемен десен яйчник. Пих хормил и се оправи. Вече ходих при двама гинеколози и дваната казват, че всичко ми е наред. Махнах спиралата с надеждата, че ще се оправя, но не, болките си останаха. Явно ще трябва и гастроентеролог да посетя.

# 253
  • Мнения: 4 600
Здравейте, и аз ще дам малко пояснения с моя проблем ниско долу в дясно, който вече имам от близо 2 години, след всякакви лечения, много лекари гинеколози и гастроентеролози, ехографии и колоноскопия съмнения за болест на Крон понеже любимото място било долу в дясно, и понякога се обаждало по-горе в ляво(което при мен го нямаше),  ми казаха че понеже физиологично нищо ми няма имам синдром на дразнимо дебело черво, т.е. всичко е на психична основа.....до днес си имам ту силни ту слаби болки в дясно, облекчава ме "иберогаст" - много хубави билкови капки, не водят до пристрастяване (понеже пих много от тях, без ефект), но аз не вярвам особенно в тази диагноза, и вероятно ще посетя тази година друг гастро, който да не е от най-прочутите, понеже при тях всичко е на конвейр, не те помнят, всеки път преразказваш какво сте правели и може да позабравиш нещо....и не се получава май с тях, според мен трябва лекарят да има по-лично отношение към пациент, когато се касае за по-особен случай. Ще пробвам да спра кафето, както посъветва deny, макар че веднъж пробвах, заради друг здравословен проблем и ме болеше глава зверски всеки ден, ще намеря някакъв заместител на кофеина. Ако вземе и при мен да се получи ще споделя, но засега няма оправия тази гадна болка.

Искам да кажа на всички с такива болки ниско и вдясно или ляво да посетят и невролог, защото има тазов мускул при който ако има проблем, боли много, точно като яйчник или апандисит. Аз бях с такава болка 2г, първо казаха че е апнадисит и искаха да ме режат, но не се съгласих. После ходих и 2-3 пъти на гинеколог, оказа се че не и от яйчници, и така си търпях. Една приятелка ми каза да отида на невролог да не би да е нерв или мускул, отидох и точно това се оказа, лекува се много бързо.

# 254
  • Варна
  • Мнения: 249
Благодаря тигърче за съвета. Ще посетя такъв специалист. С какво се лекува твоя нерв?

Общи условия

Активация на акаунт