Що си мислех

  • 1 724
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
че има жени, които просто искат да  изплачат мъката си. Без да им дават ценни съвети.
Ключ.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 16:25 от Г-жа Смутена-Засрамена

# 1
  • Мнения: 4 324
Ако имаш въпроси, давай. 
Ако  имаш да кажеш нещо хубаво, направи го по подходящ начин, а не с рогата напред.
Ако искаш да поговориш, започни - ама с конкретно питане или пък опитай да помогнеш на някого. 

Стига с безполезните теми.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 361
Етикетът на безплодието
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=148

препоръчвам да се прочете, преди да се пише.

# 3
  • Мнения: 884
Етикетът на безплодието
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=148

препоръчвам да се прочете, преди да се пише.
Гърлото ми се стегна и осъзнах, че от година и половина се опитвам да стоя и от двете страни на проблема- имам едно дете, искам второ, но не става, и много се надявам на подкрепа от близките си, тъй като все още не искам да повярвам че имам проблем, и вярвам в някакво чудо. В същото време имам приятелка, доста по-голяма от мен, която няма деца, иска да има и аз и казвам това, което аз самата мечтая да чуя някой да казва на мен.Шарен свят...

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
че има жени, които просто искат да  изплачат мъката си. Без да им дават ценни съвети.
Ключ.
В "Искам бебе" могат спокойно да го направят. Там са потупванията по рамото и утешенията. То и затова аз не влизах там... Достатъчно усилия ми костваше да се справям с мъката си, че да трябва и да ме утешават... Имах много повече нужда от истинска помощ и благодарение на прочетеното тук и съветите на момичетата след 5 г. успях.
Ако не беше този форум, с "досадните" потребителки, които дават само акъл, не вярвам, че щях да намеря своя лекар и заедно с него да се боря. Най-вероятно щях още да посещавам кварталния гинеколог, да вярвам на всяка негова дума и да се самосъжалявам.....

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА ОТ ТОЗИ ФОРУМ, КОИТО НЕ СЕ УМОРЯВАТ ДА СПОДЕЛЯТ ИНФОРМАЦИЯТА, С КОЯТО РАЗПОЛАГАТ И ДА ДАВАТ ЦЕННИ СЪВЕТИ  bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 09:38 от Лекси

# 5
  • Мнения: 1 143
В "Искам бебе" могат спокойно да го направят. Там са потупванията по рамото и утешенията. То и затова аз не влизах там... Достатъчно усилия ми костваше да се справям с мъката си, че да трябва и да ме утешават... Имах много повече нужда от истинска помощ и благодарение на прочетеното тук и съветите на момичетата след 5 г. успях.
Ако не беше този форум, с "досадните" потребителки, които дават само акъл, не вярвам, че щях да намеря своя лекар и заедно с него да се боря. Най-вероятно щях още да посещавам кварталния гинеколог, да вярвам на всяка негова дума и да се самосъжалявам.....

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА ОТ ТОЗИ ФОРУМ, КОИТО НЕ СЕ УМОРЯВАТ ДА СПОДЕЛЯТ ИНФОРМАЦИЯТА, С КОЯТО РАЗПОЛАГАТ И ДА ДАВАТ ЦЕННИ СЪВЕТИ  bouquet  bouquet

БЛАГОДАРЯ ВИ И АЗ, МОМИЧЕТА!  Тук намерих възможността да говоря свободно и с други хора, които имат или са имали същия проблем като моя; да усетя и чуждата болка, не само своята; да потърся съвет или информация и да ги получа!  Hug
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО МИ СЕ СКАРАХА! Simple Smile  И КОИТО МЕ ПОДКРЕПЯТ!   bouquet

# 6
  • Мнения: 122
Етикетът на безплодието
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=148

препоръчвам да се прочете, преди да се пише.
Jam това е невероятна статия - благодаря! поне половината неща съм чувала от близки! само ако можех да я дам на повечето си приятели/близки да я прочетат...с тяхното "трябва да се успокоите"...това за успокояването съм го чувала имам чувството хиляда пъти! Rolling Eyes Да не говорим за една позната, която бях срещнала докато беше бременна,и се изказа толкова нетактично, че цял ден после ми беше криво - нещо от рода на - а бе и при вас някой ден ще стане...все едно каза а бе слънцето огрява и кучия г** някой ден... Cry

# 7
  • Мнения: 2 523
Цитат
че има жени, които просто искат да  изплачат мъката си. Без да им дават ценни съвети.

Явно не си наясно много с въпроса за "проблемното забременяване".
Дано си отворила линка, даден от Джам.
Между другото за теб какво означава "ценни съвети"?

# 8
  • Мнения: 2 494
Най-добрата ми приятелка от 6 години се опитват да забременее.
Опитвам се да я разбера, но надали успявам напълно.........
Надявам се, че успявам поне да и помогна с каквото мога и да не я наранявам неумишлено.......  Praynig
Знам, че не им е лесно, но те вярват и аз заедно с тях, вярвам и се моля скоро да имат най-желаното на този свят!  baby_neutral

Моля се за всички вас!!!  Praynig Hug

# 9
  • Мнения: 920
Да, прочетох статията. Но дали вие не я четете избирателно.

1. Не им казвайте да се успокоят!- това важи за всички. Независимо от проблемите. 1000 пъти го чух покрай развода си.
2.Не омаловажавайте проблема! - това са глупости, подминавам ги.
3. Следващите също. До...
4.Не се правете на лекар! - някои май се правят.
5. Не се оплаквайте от бременността си!- да, това съм го правила. Не от бременността , а от децата.
   Не знаех, че тя има такъв проблем.
6. Не клюкарствайте за приятелката си! - не клюкарствам.
7.Не настоявайте за осиновяване (все още)! - това пък изобщо не е моя работа.

Изобщо цябата статия е тъпа американска измислица за олигофрени. Че кой нормален човек ще се държи така?!

И съм много щастлива, че приятелката ми не ме отрязя, въпреки моите понякога не на място приказки.
И че има дете.
И да, не когато се успокои, а когато се примири с гадната съдба. Което не става по желание и от съвети.
Няма да забравя думите й в отговор на моя тъп въпрос
- Как стана
- Ами по естествения начин

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 19:49 от Г-жа Смутена-Засрамена

# 10
  • Мнения: 2 022
Не, Смутена-засрамена, това кое ти мислиш, че е вярно или не е -  не е важно в случая. Статията е написана от проблемнозабременяващи и твоето мнение в случая няма значение, защото  не е обективно.  Жалко, че изобщо се налага да се пишат такива статии...
Браво за прятелката ти!

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 20:48 от Cygnus

# 11
  • Мнения: 920
 твоето мнение в случая няма значение
Аз пък мисля, че има. Криете се в клуба на проблемнозабременяващите. Никой не ни разбира. А какво правите да ви разбират?  О, не, вие не можете да ни разберете.

# 12
  • Мнения: 547
Смутена-засрамена,докато не преминеш през ада на безплодието няма да разбереш за какво става въпрос.Статията добре описва чувствата,които двойките с безплодие изпитват,особено когато близки и приятели се държат точно така,както статията ги съветва да не правят.Именно поради такова отношение от приятели с които сме били близки от 20г. те вече са бивши,а тези които наричам истински свои приятелки срещнах през последната година точно тук,в този форум.Именно благодарение на наученото тук от съвети и от изстрадания им опит аз успях да бъда полезна на себе си.Тук никой не подминава сълзите на другия без да се опита да помогне с добра дума или съвет,защото всяка сълза тук е зов за помощ.И всички които са минали оттук,дори и тези които вече са успели помагат с всичко с което могат-всеки според натрупания опит.Сигурна съм,че зад естественото забременяване на приятелката ти стоят многос традание и борба,за които ти дори не подозираш.Да забременяла е по естествен път,но не като дар от небето,а благодарение на огромното си желание,воля и сила да се пребори за това щастие.Повярвай ми човек никога не се примирява с това.Просто на теб така ти изглежда отстрани.

# 13
  • Мнения: 9 092
Момичета, за какво спорите?
Съжалявам, не разбирам предмета на темата...

# 14
  • Мнения: 920
Смутена-засрамена,докато не преминеш през ада на безплодието няма да разбереш за какво става въпрос.Статията добре описва чувствата,които двойките с безплодие изпитват,особено когато близки и приятели се държат точно така,както статията ги съветва да не правят.Именно поради такова отношение от приятели с които сме били близки от 20г. те вече са бивши,а тези които наричам истински свои приятелки срещнах през последната година точно тук,в този форум.Именно благодарение на наученото тук от съвети и от изстрадания им опит аз успях да бъда полезна на себе си.Тук никой не подминава сълзите на другия без да се опита да помогне с добра дума или съвет,защото всяка сълза тук е зов за помощ.И всички които са минали оттук,дори и тези които вече са успели помагат с всичко с което могат-всеки според натрупания опит.Сигурна съм,че зад естественото забременяване на приятелката ти стоят многос традание и борба,за които ти дори не подозираш.Да забременяла е по естествен път,но не като дар от небето,а благодарение на огромното си желание,воля и сила да се пребори за това щастие.Повярвай ми човек никога не се примирява с това.Просто на теб така ти изглежда отстрани.


Да, точно така е. 10 г.  Моите деца вече ходеха на у-ще.

Общи условия

Активация на акаунт