Демоде ли са чамовите мебели?

  • 10 472
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 539
Чамът е ОК за детска стая например. Перфектен е за вила и т.н.
За хол и дневна ние избрахме бук. Доста по-скъпо е, но не съжалявам. Масивното си е масивно Peace МДФ или ПДЧ в хола не ми харесва особено.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Ако те притеснява цвета на чама, това не е проблем. Има специални байцове и лакове , с които предварително се третира дървото. Може ти да си поръчаш и избереш цвета в специализираните магазини за бои. Що се отнася до това дали е модерно или демоде, важно е на теб да ти харесва и да се чувстваш уютно .
Апропо, дамите които се движат в крак с модата всяка година ли си сменят обзавеждането и цвета на стените?

# 32
  • Мнения: 4 546
разбира се , че не , danimar_69   Simple Smile нито всяка година си сменям плочките в банята  Wink и защо са тези нападки? задължително ли е на всички да им харесва чамът, щом на теб ти допада?

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен пък плоскостите са ми грозни ...... дървото мирише на смола и създава уют ..... в момента си правим библиотечка от чам...нелакиран и без помпозности ...много е хубава , на фона на крещящите ни тапети

# 34
  • Мнения: 4 406
не знам дали са демоде... спалнята ми е с такива мебели, купихме ги преди 6 години, защото бяха евтини, а ние не можехме да си позволим друго.
сега не искам други, защото свикнах с тези и смятам, че създават уют. вярно е, че бързо потъмняват се износват- леглото скърцаше още на втората година( не че нямаше причина да се износи  Embarassed Embarassed Grinning ) но си го разглобихме и добавихме гума по свръзките, сега няма грешка.
нямам намерение да сменям обзавеждането!

# 35
  • Мнения: 23
Здравейте! Тъй като и без това навремето не можах да се преборя се радвам 4е тук поне мога да се оплача. Отдавна стои този въпрос естествени материали, но грозно или изкуствени ламинати но ефектни. Аз нямах избор и макар че ми се виждат грозни като ковчези гардеробите са ни от чам. С големи огледала, черешов цвят, но пак са ми гадни. И  не на последно място дървото доста мирише. Както казват диша. Който ги харесва на Пиротска ги има много.

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тези на Пиротска не ми харесват....ние си правим сами .... подобни на Икей- ските  Wink

# 37
  • Мнения: 192
Родителите ми имат чамова кухня.  С годините цвета на мебелите леко потъмня и има много "благороден" вид и действително много ми харесва!  Не мисля, че един естествен матирал може да отмине от мода... 

# 38
# 39
  • Мнения: 1 893
http://www.schnaeppchen-eck-moebel.de/archivbilder/Wohnzimmer/index.html

Който иска може да разгледа и тези мебели. Те са от различни видове плътна дървесина.

# 40
  • Мнения: 2 768

A къде точно пише, че материала е ЧАМ? Масивни мебели, но нито един от моделите не е чамов. Поне не това, което в Б-я наричаме ЧАМ и масово се правят мебели  (и за което питаше авторката на темата).

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 21:43 от eta

# 41
  • Мнения: 1 893
ета, на всички снимки пише 100% pinie, т.е бор
Че в България чамовете мебели, които масово се предлагат, са други, и аз съм го казала. Идеята ми беше че има и хубави такива, но просто са скъпи и се правят само по поръчка.

# 42
  • Мнения: 2 768
pinie, не е просто бор, а пиния, иглолистно дърво от южна Европа, най-често срещано в Иберийския полуостров, но и по крайбрежието на Турция съм го виждала.   http://de.wikipedia.org/wiki/Pinie

Така че пак не е това, което тук се нарича ЧАМ, нито предполагам е близко до качеството, вида и цената му.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
pinie, не е просто бор, а пиния, иглолистно дърво от южна Европа, най-често срещано в Иберийския полуостров, но и по крайбрежието на Турция съм го виждала.   http://de.wikipedia.org/wiki/Pinie

Така че пак не е това, което тук се нарича ЧАМ, нито предполагам е близко до качеството, вида и цената му.

Какво значение има...чамовите мебели могат да изглеждат по същия начин , лакирани с подходящ лак. .....

# 44
  • Мнения: 2 768
изобщо не може да се направи сравнение, мебеките от сайта нямат "чепове", фладера е съвсем различен - няма лак, който да докара чамовите мебели да изглеждат толкова "гладки"

аз също харесвам вида на естественото дърво, но предпочитам фурнирования МДФ, едновременно има топлината на естественото дърво, но и здравината и устойчивостта на МДФ-а

Общи условия

Активация на акаунт