Nedostig na jeliazo pri bebetata

  • 522
  • 7
  •   1
Отговори
Цитат
Zdraveite az sam maika na shest mesechno momchence - dosega toi beshe samo na karma, ot edin mesec iade plodovi pureta i kasichki, no neiska da poema zelenchukovite purenca i zelenchuk s meso. Napravih mu profilkatichnite izsledvania, koito se praviat na shest meseca i se ustanovi, che himoglobina mu e nisak - okolo 96. Lekarkata mi kaza, che shte mu predpishe jeliazo pod formata na lekarstvo i da se postaraia da go naucha da iade zelenchuk s meso...
Toi se protivi, plache i ne go jelae...v momenta v koito mu predloja kasha ili plodovo pure go iziajda s goliam apetit...Molia vi da me posavetvate ili da spodelite ako ste imali podoben problem...
Blagodaria vi predvaritelno na vsichki maminki...
Здравейте аз съм майка на шест месечно момченце - досега той беше само на кърма, от един месец яде плодови пюрета и кашички, но не иска да поема зеленчуковите пюренца и зеленчук с месо. Направих му профилактичните изследвания, които се правят на шест месеца и се установи, че хемоглобина му е нисък - около 96. Лекарката ми каза, че ще му предпише желязо под формата на лекарство и да се постарая да го науча да яде зеленчук с месо...
Той се противи, плаче и не го желае...в момента в които му предложа каша или плодово пюре го изяжда с голям апетит...Моля ви да ме посъветвате или да споделите ако сте имали подобен проблем...
Благодаря ви предварително на всички маминки...

------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 09:47 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 950
Ние още не сме правили изследвания, но опита ми със зеленчуковите пюрета е следния: Моята дъщеря също не ги искаше да ги яде. Спрях да й давам плодови пюрета и започнах да й правя в къщи. Първо започнах с пюре с ябълка, картоф и морков като наблегнах повече на ябълката и се получи.

# 2
Благодаря ти за споделения опит...

# 3
  • Мнения: 535
Синът ми беше с хемоглобин 92на 6 месеца. Още не го бях захранила. На нас ни предписаха също желязо, изпихме си го, наблегнах на цвеклото и елдата. Месо дадох към 7ми месец. Не мисля,че е проблем това, че не яде зеленчукови пюрета. По- скоро детето обича вече сладичкото и затова приема с охота плодови пюрета и каши. Ако искаш да хапва и други неща, просто му прави домашни каши и пюрета, в които не слагай захар. А дотогава- само кърма! Hug

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 23:25 от Stansi

# 4
Благодаря ти, сега съм вече по - спокойна...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
И моят син имаше хемоглобин 92 на 6 мес ,но педиатърката каза, че не е чак толкова зле. Още повече, че се гледат и още 2 показателя(ако и те са зле, тогава е анемия)
Хапчета желязо бих дала само при по-тежка анемия, а тя се установява и по други симптоми - ако детето е апатично, не е жизнено, някои гледат и бледостта на кожата, но според мен това не е показател(има си бели бебета и без анемия)
Мариян беше и е много активен и изобщо не съм се интересувала колко му е хемоглобина. Виж, ако беше отпуснат и поспалив, тогава бих правила по-задълбочени изследвания...
Не се връзвай толкова на педиатрите, при положение, че детето ти е жизнено, игриво, здраво, нищо не му пречи че е с леко нисък хемоглобин, като започнете по-късно (аз започнах да давам към края на 9-тия мес) месни пюрета, ще започне да му се качва. Сега можеш да даваш домашно приготвени пюренца със спанак, коприва и др. желязосъдържащи треваляци.
Но мисля, че не е нужно да даваш пюрета, които то не харесва, ще се дигне хемоглобина, спокойно! (поне аз не съм давала, де, ти си следвай инстинкта какво ти казва - ако усещаш детето си напълно добре, не давай, но ако го чувстваш болнаво - давай)
А, я си помисли преди 300 години, например, някой знаел ли е колко му е хемоглобина?

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 14:32 от ludmilana

# 6
БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ОТГОВОРА И АЗ СПОДЕЛЯМ ТВОЕТО МНЕНИЕ И МИСЛЯ, ЧЕ НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ ТРЕВОЖА ТОЛКОВА МНОГО...ТОЙ СЕ ЧУВСТВА ДОБРЕ, А ЗА МЕН ТОВА Е НАЙ - ВАЖНОТО...

# 7
  • Мнения: 535
Искрено съжалявам за безсмисленият си постинг Embarassed Явно не съм мислила като съм го писала Blush Crazy

Общи условия

Активация на акаунт