резултати от имунологични изследвания

  • 1 465
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Може ли да ми дадете мнението си за резултатите ми от имунологичните  изследвания.Толкова ли са лоши,колкото си мисля...
Вече преодолях донякъде депресията,но доста неща не са ми ясни и колкото повече чета из интернет по-неясно ми става.
Антиоварални антитела:
срещу зона пелуцида +++
Антигранулозаклетъчни +
Антилутеални -
Антифосфолипидни:
Cardiolipin +
Диагнозата:Антитела срещу сперматозоиди,яйцеклетки,лигавица на матката.
За антителата срещу зона пелуцида ми стана ясно,но  какви са антигранулозаклетъчните и
антилутеалните?И какво означава антитела срещу лигавица на матката?
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 547
Мия,първо да те питам лекарят не ти ли обясни резултатите.Аз ще ти разкажа моя опит с тези изследвания.В два последователни месеца правих имунологични,част от които се дублираха.Първия месец имах киста /неспукан фоликул/ и резултат: антитела срещу зона пелуцида.Според лекарката имах и антигранулозоклетъчни,но доколкото грамотно мога да събирам като сметнах референтните граници установих,че моя резултат би трябвало да е в норма,но може и да греша все пак.Коментара на лекарката беше хормонален стерилитет и с тези резултати обясни ендометриозната ми киста отпреди година и на база на този резултат спомена нещо за поликистоза при положение,но реално нямам такава.На следващия месец резултатите бяха напълно противоположни.Нямах антитела срещу зона пелуцида /същия месец си имах овулация,а кистата беше изчезнала преди пукането на фоликула/ и антилипидните които предния месец бяха отрицателни втория път бяха положителни.Изследванията правих съответно в София и в Плевен.В крайна сметка ако приемем,че и двата пъти изследванията са коректно направени излиза,че част от резултатите отразяват моментно състояние,а не окончателно установен проблем.Моя съвет към теб е да потърсиш коментар от лекаря назначил изследванията и предполагам самия той ще назначи повторни изследвания след някакъв интервал от време.Честно казано и аз не разбрах какви са тези гранулозоклетъчни антитела.Желая ти по най-бързия начин да се изясни имаш ли имунологичен проблем.Не се притеснявай,доколкото знам за имунологичните проблеми има подходящи лечения.Успех! 

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря.В момента не съм в България.Майка ми е взела изследванията.Доколкото разбрах само е казал,че заради това не мога да забременея.
Когато си правих изследването имах някакво нарушение в менструацията,продължи по-дълго от нормалното.Мисля си,че и това може да е дало отражение.
Успех и на вас,момичета.

Общи условия

Активация на акаунт