Mucha fiesta , poco trabajo...ИСПАНИЯ

  • 22 004
  • 283
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 811
Ами кажи за корите де?
Взимам ги от Хиперкор или от Опенкор.Мисля си ,4е щом ги има там,ще ги има и в Корт Инглес.Казват се Фроза и са гръцки.1,90 мисля,4е бяха.И аз съвсем скоро разбрах за съществуването им тук и досега само две баници съм правила.Да си призная преди изобщо не съм правила,в Бг имам предвид.

# 106
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ооооооо от краи време си ги има Simple Smile питаите бе жени
 кисело зеле - руските магазини
 сирене - плюс , лидл
 лютеница - пак руските магазини . или томате фрито касеро - много напомня на лютеница
 Mr. Green

# 107
  • Мнения: 811

А между другото ще обясните ли как стоят нещата с легализирането на дипломите, че ги имаме преведени и нотариално заверени от лятото, но все не ми стига време да се поинтересувам какво, къде и как...

Ами зависи какво сте завършили.Аз примерно съм завършила география и трябва да се обърна към Министерио де Сиенсиа и Култура.Ще потърся къде го 4етох и ще пусна линка.

# 108
  • Мнения: 811
Ей,много сме активни днес.Направо си е за похвала.  bouquet
Хулиган4е,баницата я правих именно със сирене от лидл.Ама не е баш като нащо.Но става,де  Wink.

# 109
  • Spain
  • Мнения: 3 750
отивам аз да правя едни питки .днес ще ги пробвам със сирене
 ще ви пи6а и рецептата - изклз4ително проста
 взема се една високо 4аша (300 мл е моята )  вода  и се затопля и се  слага половин бу4ка мая (меркадона ) и   2 лъжици мед
разбърква се до еднородна смес . слага се 3 лъжици олио и 1 лъжица сол . брашно 1/2 кг
бърка се и се оставя да втаса
 аз имам машина за хляб - от лидл и не се цапам  Mr. Green Mr. Green има си програма за тесто . след 1 4ас го вадя втасало . правя малки топчици , разто4вам ги като въженци и ги вързвам на възел - така пека възел4етата Simple Smile
 като се изпекат - всяка питка намазвам с (олио+сол+4ервен пипер + шарена сол -това го правя на смес предварително ). рецептата е от форума . ве4е ги правя за амнаисти път Simple Smile -мъжо всяка събота и неделя ме подпитва и през седмицата дори Simple Smile .днес ми е купил и сирене да пробвам  Mr. Green
аиде давайте снимки какво се стискате 

# 110
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Алест  Embarassed тръгнах да пиша вица и  Embarassed Rolling Eyes не можах да се сетя за половината виц - ама на нас това в компанията ни беше станало като нарицателно .
беше за една баба и една котка и това е игра на думи - котката казала на бабата  накрая "пиис бабоп пиис" (което на наглииски озна4ава мир )..ноооо какво е правила бабата и какво е казала и по какви при4ини - нямам спомени -  Embarassed Rolling Eyes Mr. Green

# 111
  • Мнения: 176
Абе, аз нещо не мога да се оправя с тоя албум, не мога да кача снимка. Дава ми да я избера и до там, долу опцията прикачи фаил си стои неактивна  newsm78

# 112
  • Мнения: 1 818
Пак съм аз,изчетох темичката ,та да си дам и аз мнението..
Вес,ти като обичаш фентуzи да четеш сигурно ще ти хареса "Хиперион"-страшна е.За "Колелото на времето" няма да отварям приказка,че всички любители са я чели,само не знам кога ще излиза 12-а книга.Ти знаеш ли?
ХулигAнче,как става купуването на жилище без налични пари.Светни ме,моля те. newsm78От близо година "ходим по мъките"и не става и не става.Банката като разбере,че сме 5 човека на една заплата,"пада от смях"
Да ви кажа за тарxета комунитарia при нас как стана-подадохме документите в общината на Елче без проблеми на 19 януари,стана за минути.След две седмици пристигна ресуелво-то(така май се казваше) на големия син ,утре ще ходи в Алиkанте за пръстовия отпечатък.Нашите писма още ги няма...
А относно акта за раждане с апостил на дечицата-ние подадохме документите във регистро civil-Орихуела(там живеехме преди)и след  две седмици пак там ходихме да вземем акта със сложения апостил.Вярно е ,че без този апостил не правят пасаван на детето...И ние дълго време се мъчихме да се свържем със служителите във посолството и накрая пуснахме фах със телефоните ни.Обадиха ни се след няколко дена,че няма нужда от час за пасаван.
В България извадихме български акт за раждане,че трябваше за паспорта...Няма да ви разказвам за премеждията,че няма да ми стигне една седмица.О-ох ужасна работа.А разправят,че администраторите в Испания били бавни...
Айде,целувки от мен ,че много се увлякох  newsm51
Забравих...
Дунде,ако имаш още проблеми със PC-то ще те пусна на моя средния син,той е еспециалист...почти  newsm53

# 113
  • ES
  • Мнения: 2 172
Алест и Хулиганче, вие като сте работили като лимпиеси, защо не си направихте трjета като емлеада де огар, не можахте ли да "изнудите" някои, даже и българи с резиденции са можели да ви се разпишат.

А за така лелееяните бг продукти като сирене, кори, лютеница, кисело зеле, вече има доста магазини с бг хранителни стоки. В Гандия знам поне два. Когато имаме път на там си взимаме. Ама това сирене по 7 euro..., то не че фетата излиза по-евтина де. А тези кори в Опенкора не ги знаех, много рядко пазаруваме там, щото е доста по-скъпо от другите маркети, но ще вляза да потърся. Те къде са точно, замрузени ли са и как им казват hojas de holandres?

А аз пуснах актовете за раждане до Валенсия с писмо и чакам до колко време ще се върнат. Да, за пасаван и аз знам, че не трябва час.

Габи, много бързо са ви дошли отговорите за тархета комунитария, но може би защото сте нямали до сега. Ама наистина сте си за чудене 5 човека с една заплата.

До скоро

# 114
  • ES
  • Мнения: 2 172
Като заговорихте за работа и то не нискоквалифицирана се сетих за Теуа. До колкото си спомням тя работеше в някакъв офис или агенция. Тя как е успяла да надскочи нивото на лимиесата?

# 115
  • Мнения: 201
здравеите моми4ета, гледам баиа сте хакерствали в уикенда  Laughing
елидима01 несто се опита да се искаже6 неподготвена и да се нари4а6 героиниа и наи добрата маика само стото си давала кърма или така ми се струва? дано да съм сгре6ила..... и относно вапроса естествено 4е е ли4но и то много ли4но ре6ение, и освен това, само да уто4ниа 4е има мноооооого деца дето маиките им ПРОСТО НЕ СА ИМАЛИ КЪРМА и поради тази при4ина ме са по малко маики и осте пове4е децата им не са по болни или по здрави от обратниа слу4аи, и тъи като не ми се говори пове4е по този вапрос ниама да ти исписвам романи с това кои е по и кои под.
malaga_22 не ми се сте да съм "леко" твърда но не смиата6ли 4е наи малкото което може6 да направи6 като маика коиато иска да отгледа детето си във Испаниа е да запо4не6 сас ходене и распитване макар и да не знае6 езика, ако триабва с ре4ниците, стото тука може да се помогне и е за това темата, но не и да ти се свър6и работата тук вав форума, запо4ваики с тва 4е поне наи малкото което може6е да направи6 в БГ е да си преведе6 и легализира6 книйката с ваксините на детето, за да не си осигуриава6 тук главоболието. и последно не смиата6ли 4е вместо да ни дава6 класес де географиа за тва каде се намира Малага дали е в Андалусиа или не, може6 да ги вложи6 в усвоиаването на испанскиа, 4е тъи като гледам баиа сте ти е нужен  Wink ади много късмет ти желиаиа, и наистина нисто ли4но против ниамам, може би съм прекаленно отговорна и си мислиа 4е вси4ки са като мен....... поздрави
хулиганке хахаха ко да та права тебе, много зе да ми каес биен и колкото и да се опитва6 маи ниама да успее6 да ме иадоса6, колкото и хормони в изли6ак да имам с таиа бременност  Laughing Laughing 1.не помниа даже то4но на кого от 2те ми приателки го казах, но искам само едно да ти е иасно¡ и то е 4е една от наи добрите ми приателки е от една много умилде фамилиа, 4иито 4ленове са 4иста4и държавни и 4асни, никога не хузгам хората по работни4еската класа, но и осте по малко по дипломата им, стото както ти сама каза колкото и да иа има6 ако не ти вър6и работа и ако нисто не става от тебе като 4овек само може да си иа гледа6. 2. радвам се 4е 4исти6 на много прости хора, само 4е разликата при мен е 4е маи ниама да съм много прости4ка и моиата 4иста4ка 4исти на една лиценсиада и на един мъж със ба4иерато логсе= на средно специално в БГ и цикло супериор, което мислиа 4е е равно на полу вис6е в БГ, ако толкова е важен статуса със то4ност, и 3 исказах се тогава така застото до колкото си спомниам както винаги става6е вапрос за 4истите българи и мръсните испанци, и само като го повтариам пак по4вам да се смеиа. та както и да е..... да права си, за тва 4е може6 да се запокати6(мислиа 4е така се изрази) но ми се сте да ме познава6 за да види6 колко съм умана и умилде, ама със българстината и дебелокостта и всезнаиността НЕ.  Wink Wink
gaby_s триабва да утидете в ниакоиа инмобилиариа и да им кажете 4е имате проблеми с кредита, и те сте ви предложат ниакоиа финансиера, с коиато работиат конкретно, имат баиа високи интереси, но ако е последна вазможност, по добре тва от колкото нисто. или...... ако синътти големиа е палнолетен да пи6ете апартамента на него и на бастата и ако работи да се видиат и 2те номини....., или незнам.... триабва да има ниакакво спасение, неможе да ниама такова.
поздрави на вси4ки

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 00:41 от Дивиана

# 116
  • Франция
  • Мнения: 152
Хулиганче, дай паролата и на мен. А пък който иска да ме види, имам мнооого снимки в подписа.

geri to, корите се казват pasta filo и са при замразените продукти

alest, давай линка, моля те и аз се интересувам

# 117
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ГАби - ние отидохме в една имобилиариа .там просто им казах 4е не умеемда спестяваме -  могат ли да ни намерят нещо . предложиха ни апартамента - тои пъв взе 4е ни хареса . от там мом4ето ни подаде документите в банката  LA CAIXA . от банката поискаха номините на мъжа ми (но ние не сме женени -дефакто е ерген - може това да е помогнало)  - като ги видяха питаха няма ли откъде да се измислят още 300 -400 евро отгоре . шефа му даде "белжка" просто бележка - не някакъв официален документ .. ина4е примерно ако имашприятелка испанка .. ами тя може да ти напише една такава 4е 4истиш къщи  и така ..за 15 дни ..ох щях да пиша още но и утре е ден ..днес се изморих в една друга тема  Simple Smile

# 118
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Мацки, минавам само да ви изчета какво сте си лафили и си лягам, че е посред нощ. Добре дошли на новите момичета!   bouquet Утре като се събудя ще сложа и някоя от новите ни снимки. Да се отчета: ходихме в Лондон този уикенд, беше страхотно, имахме късмет събота почти да не вали, да пекне слънце, да видим смяната на караула пред Бъкингамския дворец, да се качим на виенското колело Лондон Ай, че даже и да видим фалшив атентат  Laughing. Стъпихме от двете страни на земята (Гринуичкия меридиан), обядвахме в Хародс, и разни такива хубави неща. И разбира се, трябваше да завърши по супер каръшки начин  Close - лошо време, закъснял полет за Женева, и резултата - 200 евро за такси!!!  #Crazy Сега по тъмна доба ще приготвям рекламации до компанията, щото и на хотел в Женева не можахме да останем - започва автосалона и всичко е резервирано от месеци за следващите 2 седмици newsm78.
Ох, оплаках се, и ми олекна малко.  bowuu Дано ни възстановят парите Praynig
Отивам да лягам, и утре пак ще докладвам  Mr. Green

# 119
  • Мнения: 354
Привет на всички  Hug Hug Hug нещо бая сте пописали та докат ви изчетох Crazy

Ееееее, ама у наше село нема руски магазин та ни кисело зеле ни лютеница мога да си хапна TiredА за корите за баница добре че ме светна преди време тук Хулиганчето за което едно голямо мерсаж че ги има в кортинглес.

Хулиганче  давай насам паролата  Praynig

gaby s дай да го видим еспециалиста дали ще оправи работата че съм много боса Sad
 
Айде по късно пак ще се включа  bouquet
Вес Много кофти завършек хайде ще се забрави давай снимки.

Общи условия

Активация на акаунт