как се обръщате към свекървата си - по име, бабо, майко?

  • 8 524
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 793
Като ви чета май има доста недоволни от свекървите.

# 76
  • Мнения: 3 886
Казвам и майко и заслужава Peace

# 77
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 793
Това отношение свекърва-снаха ми напомня на стар-нов войник. Стария войник "изисква" от новия това, което се е искало от него. Всичко се повтаря. На някой от "мъжките" майки ще се стигне до същото положение. Всеки си казва, че той ще бъде различен, че това "майко" няма да иска да му се казва, но никой не може да предвиди бъдещето.

Аз също не съм казала "майко", но това не е защото тя не заслужава. Просто все не намирам точното време.

# 78
  • Мнения: 269
"леля" и "чичо"! Crossing Arms Една майка си имам!!!На сватбата, пред всички реши че трябва да е ясно и каза:"Аз нямам нищо против, както си решиш-мамо, лельо.." Аз само това и чаках! Peace

# 79
  • Мнения: 4 621
По име се обръщам и към свекърва ми и към свекър ми.

# 80
  • Мнения: 1 353
С мъжът ми сме заедно от 7 години като 4 от тях сме женени. Към свекърва ми не се обръщам по никакъв начин, защото не си го е заслужила. Но пък моят Краси в началото се обръщаше към моите родители с мамо и татко, но когато започнахме да се прибираме много рядко, това обръщение отшумя от само себе си.

# 81
  • Мнения: 463
Имахме един разговор още в началото когато се преместих да живея в тях-по нейно желание и тя ми каза ,че говорили с нейна приятелка и нейната снаха след толкова години все още продулжавала да не я нарича някак.И така предложи да не й казвам майко или на мъжа и татко а както си извебра по име или както ги наричат другите дори и сина им.Извенъж ,обаче настана проблем.Не и било приятно да наричам мъжа й по име -трябвало от уважение да го наричам чичо.... а нея можело както си искам.Мъжа ми можело да нарича моите родители по име защото тяхната разлика била по малка .Той пък каза ,че нямал изобщо претенции.Аз заявих ,че един ден детето ми като ме пита защо им казвам чичо и лельо -аз какво ще отговоря?
То от къде щяло да знае??????????И така заслужи моето неужавение и да нея наричам никак... Mr. Green

# 82
  • Мнения: 1 554
ПО ИМЕ  Twisted Evil

# 83
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Майко.....но има и по-добър вариянт на име.......обаче никак-не бива такова неуважение към майката на съпругът ви.......нали и вие сте майки

# 84
  • Мнения: 6 713
Казвам майко, въпреки че не заслужава   Thinking

# 85
  • Мнения: 4 155
Ние сме на чичо и лельо.
За мен това е най-лесното. Не съм свикнала да викам по име на възрастни хора, а и имам само една майка и татко.

# 86
  • Мнения: 133
Обръщам се към свекърва си с името Кики(все нещо липсва, все нещо е бутнала и е забравила къде го е сложила))
Кики идва от извънземното.
А колко е готина само...на всички пожелавам такава супер свекърва като моята. Носи на майтап, на бой( Wink ) и е послушна.

# 87
  • Мнения: 91
много искат да им казвам мама и тати ама тоз език  smile3534  не може да се пречупи и толкоз , преди да се оженим бяхме на леля и чичо и след като сключихме брак , решиха ,ч е нещата сасе променили , но за мен са си същите, затова сега карам без обращения  Embarassed , макар много не мога да се оплача , понеже се опитват да ни помагат, макар ,че понякога не искат да приемат ,че другите също могат да бъдат прави.... Peace

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Един път чух една млада снаха да се обръща с "Свекърво" и ми стана много странно и смешно Wink

# 89
  • Мнения: 1 426
С майко...
Тука някой каза: лельо... много смешно ми стана.
Най-добре щеше да е "свекърво", ако ме питате мене

Общи условия

Активация на акаунт