Органзата - Как се пере?

  • 4 781
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 721
Дайте съвет как се перат пердета от органза. Последният път ги накиснах, изпрах и после изсуших на простора, но много се намачкаха. Има ли начин да не се намачкат? Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 1 800
Edno vreme imahme danteleni perdeta i maika mi kogato gi pereshe ,ostavashe gi na prostora samo da se iztsediat i oshte vlajni gi zaka4vashe..ot tejesta se izpuvaha i nikoga ne izglejdaha nama4kani...moje bi tozi metod da  stava i za tvoiete...

# 2
Аз моите ги изпрах в пералнята на програма за вълна и ги окачих мокри. Като изсъхнаха, изглеждаха като изгладени. Нищо им няма.

# 3
  • Мнения: 4 390
На "Ръчно пране" ги пускам, на 30 гр, без изцеждане и без центрофуга, но пак се
мачкат леко и не минава без гладене. Tired

# 4
  • Мнения: 14 489
затова най-добре на химическо чистене. там ги изглаждат и с по-мощни ютии. миналото лято направих така и бях много доволна.

# 5
  • Мнения: 824
Няма вариант без гладене на органза-и влажни съм ги слагала ,но си искат ютия Twisted Evil

# 6
Само моите нямат нужда от гладене  Simple Smile Може би защото в подгъва имат оловна лента, която ги опъва и докато са мокри се изправят.

# 7
  • Мнения: 824
Само моите нямат нужда от гладене  Simple Smile Може би защото в подгъва имат оловна лента, която ги опъва и докато са мокри се изправят.
и аз имам лента ама....................... пак не са като изгледени след пране

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз пък много харесвам точно пердетата от органза леко намачкани...  Peace

# 9
  • Мнения: 2 309
И мойте са с лента, но си остават смачкани.

затова най-добре на химическо чистене. там ги изглаждат и с по-мощни ютии. миналото лято направих така и бях много доволна.

Как така с мощни ютии, не залепват ли, аз мойте ги гладя на  най-ниската степен и пак им треперя да не се залепят?

# 10
  • Мнения: 1 065
ами то остави това, че ги харесвам леко намачкани, ама те са си такива поначало. като ги гладя дали няма да им изгладя и техните си гънки

# 11
  • Мнения: 4 970
И аз се амислям да си сложа пердета от органза, но имам  и друго 4удене освен гладенето Thinking, Как се комбинират с други по-плътни завеси? Явно аз не съм попадала на такива подходящи newsm78.Ако може да сложите снимки, ще съм ви много благодарна Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 6 963
И аз скоро ще ги пера и точно се чудех на каква програма да ги пускам.Вълна и ръчно пране може,но няма ли да е по-добре да ги пусна на деликатни тъкани  Thinking

И аз се амислям да си сложа пердета от органза, но имам  и друго 4удене освен гладенето Thinking, Как се комбинират с други по-плътни завеси? Явно аз не съм попадала на такива подходящи newsm78.Ако може да сложите снимки, ще съм ви много благодарна Hug

С плътни завеси незнам как ще се получи,но ние вкъщи сме с ето такива руло щори и ефекта е добър  Wink

# 13
  • Мнения: 4 390
Моите не са комбинирани със завеси, от този тип са -
Органза се комбинира с тафта, сатен и др., в зависимост от това дали са -
органза и сатен или чиста органза, дали са едноцветни, двуцветни, трицветни, преливащи се, с бродерия, щампа... Crazy

ето ти няколко снимки, има  и органза с тафта
http://www.artek-bg.com/uploads/Image/galleries/curtains/04b.jpg
http://www.artek-bg.com/uploads/Image/galleries/curtains/08b.jpg
http://www.artek-bg.com/uploads/Image/galleries/curtains/15b.jpg

# 14
  • Мнения: 1 655
Как се комбинират с други по-плътни завеси?
Тук има доста предложения. А тази комбинация ми е любима.
За дневната си купих жълто-оранжева органза и червена тафта, чакам да ми ги ушият тези дни.

# 15
  • Мнения: 721
Уриел, идеята ти за химическо е жестока. Така или иначе пердета на се перат всеки ден, така че хич няма да ме затрудни да ги занеса до мола.
Моята органза в спалнята е комбинирана с т.нар. шанжирани пердета, дето си менят цвета при различна светлина, но не ми харесват и ще ги сменям.
Иначе съм си окачвала пердетата мокри и ефекта е пак намачкан Wink

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз моите ги изпрах в пералнята на програма за вълна и ги окачих мокри. Като изсъхнаха, изглеждаха като изгладени. Нищо им няма.
Точно така Peace Моите са от органза - пускам ги на 30 на ръчно и после простирам веднага след центрофугата и хубавко поизпъвам. И хич не стоят намачкани Flutter

# 17
  • Мнения: 2 768
Как се комбинират с други по-плътни завеси? Явно аз не съм попадала на такива подходящи newsm78.Ако може да сложите снимки, ще съм ви много благодарна Hug

Нямaм представа моите завеси точно органза ли са, нещо подобно като вид. Комбинирала съм ги с blackout завеси, като органзата е върху тях. Не знам дали точно го обясних, ето снимка: http://images08.snimka.bg/000910241.jpg

# 18
  • Мнения: 14 489
И мойте са с лента, но си остават смачкани.

затова най-добре на химическо чистене. там ги изглаждат и с по-мощни ютии. миналото лято направих така и бях много доволна.

Как така с мощни ютии, не залепват ли, аз мойте ги гладя на  най-ниската степен и пак им треперя да не се залепят?

органзата според мен се комбинира с всичко /най-добре с тафта естествено/ което има леко лъскава повърхност.
моите ги гладех вкъщи на най-високата степен на ютията със спрей за колосване и пак няма оглаждане. идеята за химическото ми я даде собственичката на магазина за пердета като поръчвах миналото лято завеси за една от спалните. даже ми се струва че в химическото ги изпраха, а не ги чистиха с препарати /вече не помня/ но там перат в големи перални и дори да ги сушат в сушилни, те са професионални и не намачкват, а и ютиите им са професионални с по-мощна пара.

Общи условия

Активация на акаунт