кое ви дава самочувствие?

  • 3 212
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Образованието ми и опитът, който имам, ми дават самочувствие. Но не мога да кажа, че във всичко съм уверена, все още се уча на самочувствие

# 16
  • Мнения: 2 792
 Аз съм с проблемно самочувствие  ту го има, ту го няма. С идеята за скромността и моята глава е промита, та ме избива и на скромност и на самосъмнения( това вече си е заслуга само на баща ми, той ми ги набиваше тези в главата) и такива разни работи. Най-важното за самочувствието е да не ти личи, че хич го няма  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 1 074
Аз се преборих за самочувствието си.
От най-добрите в професията ми съм в рамките на България, а смея да твърдя и в Европа Wink
Но ако го нямаше мъжа ми, нямаше да съм това, което съм...
Благодаря, слънчице newsm76

# 18
  • Мнения: 3 491
Като свърша нещо отначало докрай и качествено, ми се вдига самочувствието. Съответно губя самочувствие в резултат на започнати и недовършени проекти и намерения.

# 19
  • Мнения: 5 877
Това последното ще си го разпечатам и лепна на компютъра. Или може би трябва да ми се появява на влизане във форума.

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Самочувствието зависи (според мен) от отношението на родителите към теб в детството.
За съжаление, след това е много, много трудно, да не кажа невъзможно да си стъпиш на краката (пак по мои наблюдения).
Познавам много хора, които са успели да постигнат целите си и би трябвало да имат самочувствие. Според околните те са много самоуверени, но това съвсем не е така и всеки по-прозорлив човек (като мен  Joy) усеща горчивата истина.
Затова се опитвам да се държа така с детето си, че да има самочувствие.
П.П. Мда, Блажка и мен ме изпраща на нивата.  BlushОтивам.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 891
И аз смятам, че в повечето случаи, самочувствието иде от родителите, но не винаги. Понякога самочувствието може да е някаква защитна реакция от ситуация, в която си поставен от малък.

# 22
  • Мнения: 648
    Нужно ми е да съм в мир със себе си, от там идва и толеранса ми към другите,много интимно е това чуство и не са достатъчни само положителни, външни фактори Crazy
   Пак ще се повторя, че скромността е за тези, които нямат други качества Flutter

# 23
  • Мнения: 3 447
Самочувствието зависи (според мен) от отношението на родителите към теб в детството.
Мдаа... Тогава се гради принципното, базисно самочувствие. Ако родителите не са успели да го изградят, в по-късна възраст то е обвързано единствено с постиженията, а не с личността и качествата й. И ако не успееш да свършиш нещо, тотално се срива.
Ако говорим пък за женското самочувствие, мисля, че е много важен начинът, по който бащата се отнася към малкото момиче - дали тя е "на тате принцесата" или пък "провалил се син", примерно...

# 24
  • Мнения: 6 993
Аз не съм гледана по Тошово време...Бях на 5, когато се смениха времената. И все пак нямам самочувствие...Или за 5 години за успели да ми насадят в ДГ тия истории със скромността краси човека и ала-бала...? То само с тая красота ще си остана Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 080
Същността ми .

# 26
  • Мнения: 287
Не знам, какъв е критерият за самочувствие, но аз лично се чувствам много уверена и силна от както родих бебката! Имам образование, кариера-въпреки, че съм малка, дом, външност...но от както родих дете-мисля, че нищо не може да ми се опре вече...сега чувствам, че съм изпълнила плана Grinning винаги съм искала да съм майка и може би е заради това...

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Комплексни са причините.Но до голяма степен е и въпрос на характер.Жив пример са децата ми.И към двамата се отнасям еднакво строго,гушкам ги,поощрявам ги,казвам им ,че са умни,добри и хубави деца(най-хубавото птиче:)),все пак искам да имат самочувствие,то дава увереност.Но големият ми син ,след като съм изброила горе написаното ми казва"Кое ми е умното,че на контролното получих 5,5?"А малкият,макар че често тетрадката му е зачервена(първокласник е) се усмихва и казва"Ами аз,бе мамо,нали знаеш?"
А колкото до Тошовото време,имах "удоволствието"да бъда една от стадото.Тогава беше"здравословно"всички да сме като от калъп.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Глезен страдалец с лашкащо се самочувствие - това съм аз. Гледана съм по Тошово време и още не мога да се измъкна от догмите му.
Хм, Дафни Дю Морие има един разказ - "Откраднати очи" май .... за мен се отнася...

# 29
На мен самочувствие ми дава това че съм родила едно прекрасно и умно дете. Образованието също играе роля - мога да кажа, че малко ми повдигна самочувствието... Но най много ме кефи, когато споря с някой с МНОГО ГОЛЯМО самочувствие, да се окаже че аз съм права... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт