Пуканки

  • 4 049
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 205
В къщи всички ги обожаване. Аз ги правя в машина за пуканки "Solac", която имам от 10 год. Намирам си  българска царевица. В купата добавям олио и сол.  Правила съм и в микровълновата, много хубави стават, но съм чувала, че палмовото  масло, което е добавено е много калорично. Пробвах да направя и карамелизирани пуканки, но нещо не ми се получиха . Споделете вашия опит и "хитрини".

# 1
  • Мнения: 577
не сьм пробвала да карамелизирам пуканки,но соленичките ги правя в микровьлновата сьс сол и масло,и винаги са Crazy

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
И аз купувам бг.царевица от пазара и я пукам в най-обикновена тенджера с по-дебело дъно и става страхотна.
Тази в пакетите за микровълнова не я харесвам.... не понасям миризмата на маслото.
Иначе за карамелизирането мисля, че няма някаква философия.... както и крокана .... в намазнена тава се разлива карамела и веднага изпуканите пуканки и се стараете да поразбъркате внимателно( да не се натрошат пуканките)...когато стегне карамела се разчупват/изваждат. 
Аз не съм правила, но това си спомням от мама.  Simple Smile

п.п. Дали пък не може пуканките да се полеят на тънка струйка с карамела Thinking newsm78

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Спомням си,че преди много години майка ми карамелизираше захар и в нея овалваше готовите пуканки.Но те са много крехки и се натрошават или слепват.Нямаха този вид,който сме свикнали да виждаме от машинките,но пък бяха наистина вкусни.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 184


п.п. Дали пък не може пуканките да се полеят на тънка струйка с карамела Thinking newsm78
Сигурно може.Дори ще станат по-красиви,няма да приличат на ядки,а и няма да са прекалено сладки.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Аз си пукам обикновени пуканки в микровълновата. В иенска тенджера с капак сипвам мазнина и я слагам в МВ да се сгорещи. След това изваждам, слагам шепа пуканки и поръсвам със сол. Затварям, разджурквам  Mr. Green и слагам в МВ. Стават супер, даже ми харесват повече от тези в пакетчетата.  Peace

# 6
  • Мнения: 243
bigcat, аз също имам машина за пуканки, заровена някъде в шкафовете от доста години. Не съм я използвала, защото пуканките винаги ставаха сухи и безсолни. Кажи, моля те как, къде и колко олио слагаш newsm78

# 7
  • Мнения: 133
И на мен ми стана интересно  newsm78 как слага олио и сол в тая машинка и аз имам такава от 14 год . ,но  събира праха в някой шкаф.Не ми харесваха и на мен сухи и безвкусни са ми.

# 8
  • София
  • Мнения: 205
Porsha, mama Tedy, аз правя така: на дъното на по-голяма купа слагам салфетка, която попива излишното олио. Когато първият слой пуканки  покрият дъното на купата, ги  поливам с много тънка струя олио и поръсвам със сол, разбърквам. През това време вече падат следващите- с тях същото. Накрая разбърквам купата, за да се разнесе солта равномерно. Вместо олио може да използвате разтопено масло. Ако пуканките не стават крехки и има много "циганки"  Simple Smile, това означава, че са се овлажнили и с 10 мин. престой  в леко загрята фурна решавате проблема. Sunglasses Само да уточня, че в машинките НЕ се поставя мазнина (пише го в указанието).

# 9
  • Мнения: 133
Благодаря за разяснението!Защото и на моята пише ,че вътре не се слага олио и сол.Но все пак ще пробвам по твоя начин.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
п.п. Дали пък не може пуканките да се полеят на тънка струйка с карамела Thinking newsm78

Може, аз така правя. И стават екстра. Само ги разбърквам лекичко да не се начупят.

# 11
  • Мнения: 243
Thanks, ще се пробва!

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз ги правя в обикновенна тенджера.Нямам никакви хитринки Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 159
винаги съм си купувала от тези в пакетчетата за микровълнова, но така като ви чета ще взема да пробвам в МВ с иенска тенджера да видя какво ще стане Laughing

Общи условия

Активация на акаунт