Кое от двете пловдивски училища бихте ми препоръчали за 1-ви клас?

  • 71 347
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 006
Запис правя, защото нещо съм притеснена с новите промени...
Не мога да разбера, оставаме си в детската градина или да си търсим предучилищна група, след като догодина септември ще  е на 5 години?
Ако ЗлаВещице е тук, ще я помоля да коменитра, ако има повече инфо? Както и всеки друг?

# 226
  • Мнения: 6 206
Е какво има да търсиш. Всички градини имат предучилищна
Лошото е, че вашите ще са опитните зайчета, но нали трябва да се вземат едни пари, едни колективи да напишат учебници, помагала. Други да намислят методика, да ги помъчим тези деца, пък да видим, че не става и да си върнем нещата както бяха.

Дефакто няма да е нищо по-различно от сега - децата в трета група оцветяват, пишат, имат занимания всеки ден. Само че сега вече ще му казваме официално предучилищна. Дрън, дрън, та пляс...

Нашите пък могат да изгорят с целодневното обучение. Да ме извиняват, но няма как 1 госпожа да помогне в подготовката на 20 деца. И ще стане - псевдо учене и подготовка до 17 часа и после дооправяне на бакиите вкъщи до 20 часа - резултат преуморени и изнервени деца. Дано се убедят за едната година, която предстои и за нас да са по-реални нещата вече през 2011.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
На моето дете се оформя отлагане от първи клас заради говора...още не е наваксъл късното си проговаряне...та сега ми се върти една идея - догодина да го пусна в предучилищна група в училище.. хем да свикне да е ученик, хем да навакса още една година. Сега ми остава по-трудното - да открия пловдивско  удобно за нас училище, което има предучилищна групо в училище.

# 228
  • Мнения: 1 006
Каспър,
имах предвид, че се налага да побързам с избора си, тъй като така или иначе не желая да я оставям да кара предучилищна в детската градина.
Промените обаче наистина ме накараха да се замисля, за мен е рано на 5 г. да я местя newsm78

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 14 081
Засега няма никакви указания, че от септември ще има ПГ от 5 годишни в училище. Всичко е намерения и планове.

# 230
  • Мнения: 8 822
Е какво има да търсиш. Всички градини имат предучилищна
Лошото е, че вашите ще са опитните зайчета, но нали трябва да се вземат едни пари, едни колективи да напишат учебници, помагала. Други да намислят методика, да ги помъчим тези деца, пък да видим, че не става и да си върнем нещата както бяха.

Дефакто няма да е нищо по-различно от сега - децата в трета група оцветяват, пишат, имат занимания всеки ден. Само че сега вече ще му казваме официално предучилищна. Дрън, дрън, та пляс...

Нашите пък могат да изгорят с целодневното обучение. Да ме извиняват, но няма как 1 госпожа да помогне в подготовката на 20 деца. И ще стане - псевдо учене и подготовка до 17 часа и после дооправяне на бакиите вкъщи до 20 часа - резултат преуморени и изнервени деца. Дано се убедят за едната година, която предстои и за нас да са по-реални нещата вече през 2011.


Съвсем точен разбор на предстоящата ситуация. Жалко за опитните зайчета само.... Sad Иначе били готови с парите, необходими за целодневно обучение и щели да го въвеждат от есента....който може да спаси детето си, да опита. Като знам в какво състояние са училищата, направо настръхвам Close Имам чувството, че ще настане хаос,  учениците от следния курс си отиват, малките остават да блъскат следобяд с гимназистите.... Shocked Предполагам, че много хора ще започнат да си прибират децата на обед, без да ги интересуват поредните министерски глупости. newsm78

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 14 081
Не мога да ви разбера  Thinking 90% от родителите когато записват децата си на училище искат да има занималня. И дори по това си избират училището. И сега, когато тази занималня, желана от повечето родители има вероятност да се узакони като задължителна започвате да протестирате срещу нея.

# 232
  • Мнения: 6 206
Това че имам моя занималня, не означава, че нямам мнение като родител
Направила съм я точно, защото знам, че другата не върши работа. И съм я правила като за моето дете - резултат, нямам нито едно отказало се дете и от отварянето й до се сега има ръст 300%.
Първо - една учителка няма как да помогне на 20 деца адекватно, колкото и да е добра
После няма база за почивка - горките деца затворени от сутрин до вечер в гадната стая, да, такива са стаите. Дворовете също са доста подтикащи - да не говорим, че много малко учителки от държавните занимални се напъват да помислят за нещо допълнително и креативно.
За капак е храната - колко много училища са въобще без столове. А много от тези които имат, са с ужасна храна...
На кое да съм благодарна? Че задължават детето ми да си губи времето по 5 часа на ден и после да наваксвам с него.
Не, благодаря.
Да, нека има занималня - нека осигурят на всички, които искат. Така финансово притеснените родители ще имат един дерт по-малко и няма да са с извивани ръце децата им да се записват в частна занималня в същата училищна стая или в някакви псевдо занимални, където храната и отношението са  ужасни и общо взето не са по-различни от държавната... Така в последните години са се нароили множество занимални, които и без пари не бих си пуснала детето.
Но да задължават - просто е безсмислено и е 100% сигурно, че няма да издържи дълго.
Жалко за опитните зайчета един, два випуска.

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 14 081
Никой не ви кара да сте благодарни. Просто казвам че съм учудена, като гледам какво е в действителност положението. На никой директор не му се иска да открива допълнителни занимални, защото това са излишни средства и повече разходи. Но са принудени да го правят, защото родителите като записват децата си питат дали има занималня и ако им се отговори отрицателно следва "ще ви се обадим допълнително" - и отиване в съседното училище, където има полуинтернатни групи.
А колкото до определенията за стаите, учителите, заниманията, столовете и дворовете мисля, че изобщо не може всички училища да се слагат под един знаменател.

# 234
  • Мнения: 6 206
Да, не могат, едни са по-малко зле, други са мнооого по-зле.
Това си е лично мнение, както и всеки родител си го има.
Специално във вашето училище до миналата година доста добре беше развита кооперацията на частна занималня в стая на училището.
Пък и нека да познавах госпожата, госпожицата по-точно.
Рядко говоря за неща, които не познавам в детайли.
Приеми го обаче за лично субективно мнение.

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Имам първокласничка и петокласник и от собствени наблюдения мога да споделя че занималнята не трябва да е задължителна. Нямам опит с частните занимални моите деца са ходили и ходят на занималня само първи клас докато свикнат да бъдат самостоятелни и отговорни към домашните си. Нашата занималня се води от класните на първи клас които се редуват. Примерно понеделник и сряда е нашата класна , вторник е класната да другия първи клас и така. Предимството е че учителите си знаят докъде са стигнали кое от децата как усвоява материала и на какво ниво е и съответно на занималнята наблягат на слабите места или дават допълнителни задачи на бързо усвояващите.

Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 17:49 от mdonkova

# 236
  • София
  • Мнения: 2 662
Привет, ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне - предстои да запиша дъщеря ми в първи клас - училището ще е ЕЛИН ПЕЛИН, моля някой ако може да помогне с препоръка на педагог, който тази година ще води първи клас.

# 237
  • Мнения: 577
Ето още една тема за у-щата в Пловдив:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=456751.0;topicseen

# 238
  • София
  • Мнения: 2 662
тази занималня, желана от повечето родители
Ето тук е разковничето според мен - от повечето родители - съвсем не означава всички. Нямам възможност всеки ден да съм в къщи с бъдещата първокласничка, но съм твърдо против това детето да преседява в училище 8-9 часа. Кога това дете ще почива, кога ще ми остава на мен време да видя какво е правило през деня, да контактувам с адекватно дете, а не с преуморено и изнервено зверче. Честно казано не очаквам в занималнята да ми свършат работата и задълженията които имам като родител. Кога ще намеря време да заведа детето си на тренировките, които вече трета година посещава... Ако това решение е повод да се откажа от всичко това - е тук ще съм нарушител - ще намеря начин детето ми да не посещава целодневно училище, какъвто и  да е той.

# 239
  • Мнения: 606

Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт