За белината в детската градина

  • 2 336
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Днес имахме среща родителското настоятелство с директорката и повдигнагхме въпроса дали няма вариант да не се мие с белина. Едно че децата го дишат, ами и дъщеря ми мирише цялата на белина, като я взема. Да не говоря, че повечето й дрехи са съсипани. Отговорът беше, че това е разрешено от ХЕИ и е права, но знам, че има и други не толкова смърдящи препарати, които също отговарят на изискванията. Просто не знам кои са. Някой знае ли? В градината при сестра ми мият с някакъв такъв препарат, но тя не знае името му.

# 1
  • Мнения: 686
Можеш да се обърнеш към ХЕИ във вашата община.Те контролират тези процеси.
Имаме заведение ,което също дезинфекцирахме с белина ,но след проверка от Хеи ни написаха предписание -да го правим със съвсем други дезинфектанти.

# 2
  • Мнения: 636
 Белината наистина е гадно нещо. Според мен в някои детски градини проблемът е не толкова, че се използва белина, а перверзните количества от тази гадост, които се изливат. Подозирам, че чистачките не я разреждат, а просто ръсят по пода с шишето и после замазват отгоре с парцал. Може би трябва отново да повдигнете въпроса с белината, като поискате да се разрежда в посоченото на етикета количество и да се проветрява хубаво след това. Според мен ако се прави както трябва, не е възможно дрехите на децата да се обезцветяват, както съм чувала, че става. Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Хлорина се казва! Пак е на същия принцип, дезинфекцира, но не избелва дрехите и не мирише толкова. Ако държиш да ти кажа точното име ще трябва да почакаш до утре следобяд.

# 4
  • Мнения: 998
Преди няколко години, моя приятелка, чиито деца са в частна детска градина говори по този въпрос  с директорката и тя й каза, че от ХЕИ идвали и изследвали/измервали не знам точно какво в тоалетните и нищо освен белината не давало резултати в необходимите граници. Това е, което знам по въпроса, може и сега нещата да изглеждат различно, но все пак чак пък да има по дрехите на децата не мисля, че е нормално.

# 5
  • Мнения: 5 140
Да унищожават им се дрехите, на две дечица на мой познати така са им се съсипали сумати дрешки.
По точно на крачолите, като са им по дълги и се влачат отзад.
А щерка ми май прави алергия от белината там. Не съм 100% сигурна, но и това ми казаха че може да е фактор.

# 6
  • Мнения: 233
Преди няколко години, моя приятелка, чиито деца са в частна детска градина говори по този въпрос  с директорката и тя й каза, че от ХЕИ идвали и изследвали/измервали не знам точно какво в тоалетните и нищо освен белината не давало резултати в необходимите граници. Това е, което знам по въпроса, може и сега нещата да изглеждат различно, но все пак чак пък да има по дрехите на децата не мисля, че е нормално.
   Не, не е по различно и при нас проблема е същия. Май въпроса трябва да се постави по на горе, ако трябва да съберем подписи на майки, зщото наистина е сериозно. Остави дрешките, това е отрова. Племеницата май е развила алергия. Аз лично с кого ли не говорих и в ХЕИ ходих само си прехвърлят топката. smile3511

# 7
  • Мнения: 1 881
Винаги съм се чудела как за толкова години не намериха алтернатива на белината. А съм сигурна, че се предозира и количеството. Вероятно много деца развиват алергии от този препарат. На мен започват веднага да ми текат сълзите от белина, и не мога да виждам минути след това!

# 8
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
И на моя позната дъщеря й направи алергия от белината в дет.градина.
А на сина ми всички блузки са с петна и то отпред на коремчето,явно като си мият ръцете-нали мивките са нисички.
Абе гадна работа е тая белина,ама е най евтина и така ще си карат с нея...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Изобщо не е единствения дезинфектант белината, но старите кадри от РИОКОЗ (бившето ХЕИ), като са се запаянтили .... и като не признават резултатите от други дезинфектанти! ooooh! Но по новите стандарти вече се признават всички дезинфектанти, не само белината. Peace Някои детски градини все още използват белината, но в певечето използват хлорина.
Това, което пишете, за избелелите дрешки отдавна го няма вече! Хлорината не избелва, а дезинфекцира. И не мирише толкова, колкото белината! Crossing Arms И не предизвиква такива алергии и дискомфорт, както белината! Peace

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Това, което пишете, за избелелите дрешки отдавна го няма вече! Хлорината не избелва, а дезинфекцира. И не мирише толкова, колкото белината! Crossing Arms И не предизвиква такива алергии и дискомфорт, както белината! Peace
Какво искаш да кажеш че белите петна на сина ми по блузката  са мираж?
Ела да го подушиш след като го взема от детската -не се трае...
Белина ли е хлорина ли е ,все тая ама е факт в нашата  градина,за вашата незнам.

# 11
  • Мнения: 7 821
Погледнете това. Попитайте в темата на СНБМ или я прегледайте по-обстойно (аз нямам време сега  Embarassed ) докъде са стигнали нещата и кои са новите препарати.

# 12
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Досега не ми е правило впечатление, нито съм усещала мирис. Поражения по дрехите за 4 години също нямам / освен от покапано и боички Twisted Evil/. Съседката ми е лелка, довечера ще я питам с какво се дизинфекцира в нашата градина.

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо изобщо трябва да се използват хлорирани препарати ...все пак там не е клиника по заразни и паразитни болести

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Защото са най-евтини.
За 4 години имаме съсипани само едни джинси. Но мият много рано при нас и не е така натрапчива миризмата сутрин, а следобяд дори не се усеща...

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Но са вредни ... децата дишат изпарения, но явно никой не го е грижа, нали  Sad ...незнам за дънките , но какво става с белия дроб  Thinking

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами нали това казвам - специално в нашата градина мият много рано, още като дойдат лелите - в 6ч. Проветряват и минават да чистят коридорите и двора. Почти не се усеща към 8ч, когато масово си водим децата.
Питах няколко пъти и отговорът беше цитираното по-горе: Защото е най-евтино с хипохлорид.

# 17
  • Мнения: 109
При първата ми дъщеря говорих със Столичното ХЕИ по тези въпроси ,показаха ми заповеди,предписания и още куп други документи за дезифектантите.Дали ни харесва или не но белината добре почиства и е евтина.Дайте да не се залъгваме,но с 40лв на месец които плащаме - там ни гледат децата,хранят ги три пъти на ден и ги учат.А в групите са по 30 деца.Ако искаме това или онова (защото всеки си има свои изисквания) да си наемеме детегледачка срещу 250/350 лева на месец без храната на детето.Разбира се това е лично мое мнение.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
за мен сапунената вода е достатъчна за изчистване , но това е мое мнение, не експертно

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
При първата ми дъщеря говорих със Столичното ХЕИ по тези въпроси ,показаха ми заповеди,предписания и още куп други документи за дезифектантите.Дали ни харесва или не но белината добре почиства и е евтина.Дайте да не се залъгваме,но с 40лв на месец които плащаме - там ни гледат децата,хранят ги три пъти на ден и ги учат.А в групите са по 30 деца.Ако искаме това или онова (защото всеки си има свои изисквания) да си наемеме детегледачка срещу 250/350 лева на месец без храната на детето.Разбира се това е лично мое мнение.


  Хайде сега и да не раждаме,а?Ние плащаме 40,но нали и от общината се отпускат пари.Носим си тоалетна хартия,сапун,вода и какво ли още не.Ами ако кажат съм съгласна и препарат да носим-30 деца ,веднъж месечно,по 1 бутилка от каквото кажат...,не само градината ами и целия квартал ще им стигне да измият.
  На детето ми дрехите миришат ужасно,поражения по тах нямаме,но миризмата е убийствена.А да не ви казвам чаршафите как са пропити с нея,когато ги взимаме за пране в петък. Sick #Crazy

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Shocked Перете си чаршафите? А в градината какво правят?

# 21
  • Мнения: 47 981
при нас ние носим препаратите,но познайте-искат си белина
мият с белина, и след това с вода,така че миризмата се убива , и в яслата е така
ако не се минава след  белината с вода, остава и избелва и дрешките на децата

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Shocked Перете си чаршафите? А в градината какво правят?

  Confused Да,носим си чаршафи от вкъщи и си ги вземаме в петък за пране.И то на защото аз съм вманиачена и искам децата ми да спят на собственото си бельо,цялата градина е така.

# 23
  • Мнения: 3 211
Ами нали това казвам - специално в нашата градина мият много рано, още като дойдат лелите - в 6ч. Проветряват и минават да чистят коридорите и двора. Почти не се усеща към 8ч, когато масово си водим децата.
Питах няколко пъти и отговорът беше цитираното по-горе: Защото е най-евтино с хипохлорид.
И в нашата градина много рядко понамирисва, а аз много ги усещам тези миризми. Не съм питала с какво мията, но не мирише и е чисто. Досега не са й разваляли дрехи Peace
А в яслата като беше много миришеше, вечер като я вземех й миришеше главичката от препарата, с който са дезинфекцирали чаршафите. Sick

# 24
  • Мнения: X
При първата ми дъщеря говорих със Столичното ХЕИ по тези въпроси ,показаха ми заповеди,предписания и още куп други документи за дезифектантите.Дали ни харесва или не но белината добре почиства и е евтина.Дайте да не се залъгваме,но с 40лв на месец които плащаме - там ни гледат децата,хранят ги три пъти на ден и ги учат.А в групите са по 30 деца.Ако искаме това или онова (защото всеки си има свои изисквания) да си наемеме детегледачка срещу 250/350 лева на месец без храната на детето.Разбира се това е лично мое мнение.
  202uu
според мен по-добре с белината отколкото без нея  newsm78
аз лично почти не ползвам белина, защото не мога да й търпя миризмата, но я одобрявам. мисля, че е силна и убива микробите. може би ще е по-добре, ако навсякъде измиват в 6 часа и после проветряват яко - просто да са малко по-стриктни.  Naughty

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
 В нашата детска мият с белина. Сутрин водя децата в 8 часа и все още коридорите са мокри - съответно децата започват да се разхождат боси, коленичат, лазят докато си сложат пантофите.
 Щерката е алергична - видяла съм се в чудо - щом ходи на градина, цялата от долу е зачервена и я сърби. Всяка вечер мазила, чудеса. Събота и неделя се оправи и най-късно до вторник отново проблем.
 Със сина слава богу няма проблеми засега.
 Говорила съм с учителките по въпроса, но казват, че от ХЕИ като дойдат и капнат някъде за проби, само да не излезе белина си имат проблеми.
 Първо се оплаквах, че си носим чаршафите ние и си ги перем, но сега мисля, че е по-добре - поне знам с какво са прани.
 

# 26
  • София
  • Мнения: 6 559
Бях пускала такава тема...
Изозин се казвапрепаратът поне в нашата ясла (на хапчета е и е същото, което си ползва в б-ците в т.ч и в родилните и неонатологични отделения) не мирише на белина, но ефекта върху дрехите на децата е поразителен  #2gunfire #2gunfire #2gunfire.
При нас с белина чистят само тоалетните.
Имах 3-4 разговора първо с лелите и сестрите, после с директоркатаи най-накрая с представител на ХЕИ. Това е стандарт ( даже ми казаха, че и частните ДГ спазвали същите изисквания). Показаха ми как проверяват с реактив / лакмус или нещо от сорта дали навсякъде е минавано с това (за под, мебели и играчки имало разл. предписания за концентрацията дали се спазват - божа работа) и ако не е минавано има санкции.  Поне вече дрехите им не поразяват, което ме навежда на мисълта , че и кожата, защото всъщност това е големият проблем.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 552
И в нашата ДГ мият тоалетните с белина и ако са прясно измили помещението си мирише гадно.Близнаците имат доста съсипани дрехи.Паталончетата отпред са на петна,като пишат прави се опират на т. чиния.Имат и крачоли на петна,като си събуят панталона крачолите направо в неизсъхналата локва пред т.чиния.Мисля,че трябва да има дървени скари, на които да стъпват.Не съм се разправяла с никого,просто прежалих дрехите.

# 28
  • Мнения: 1 449
Като ви чета, нищо не се е променило вече 10 г, откакто голямата ми дъщеря ходеше на градина, после и при сина ми, явно това го чака и малкия  Twisted Evil А препарати има, след като в болничното заведение, където работи свекърва ми, използват много приятно ароматизиран препарат със син цвят. Дали в болницата не трябва дезинфекция?!? Ясно е, че убива всички микроби, просто е цивилизовано средство.

# 29
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А препарати има, след като в болничното заведение, където работи свекърва ми, използват много приятно ароматизиран препарат със син цвят. Дали в болницата не трябва дезинфекция?!? Ясно е, че убива всички микроби, просто е цивилизовано средство.

Това имам впредвид и аз. И моята свекърва работи в болница и беше донесла малко. Напомняше ми на моята ясла-явно с такова още тогава са мили. Но от нея знам, че това било от някакви помощи, не знам дали се продава. Вкъщи белина и за дрехи не ползвам, пък камо ли за миене. Не искам те да ми купуват препаратите, ние ще ги купуваме, стига да нямаме проблеми с ХЕИ.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 559
А препарати има, след като в болничното заведение, където работи свекърва ми, използват много приятно ароматизиран препарат със син цвят. Дали в болницата не трябва дезинфекция?!? Ясно е, че убива всички микроби, просто е цивилизовано средство.

Това имам впредвид и аз. И моята свекърва работи в болница и беше донесла малко. Напомняше ми на моята ясла-явно с такова още тогава са мили. Но от нея знам, че това било от някакви помощи, не знам дали се продава. Вкъщи белина и за дрехи не ползвам, пък камо ли за миене. Не искам те да ми купуват препаратите, ние ще ги купуваме, стига да нямаме проблеми с ХЕИ.
Това забравих за пиша, че въпросният Изозин е в няколко вариации - има и готино миришещ, това ми го казаха санитарките в б-цата, в която раждах, защото миришеше много хубаво и ги попитах с какво мият. Амо този хубаво миришещият бил от помощи  Sick Mr. Green

# 31
  • Мнения: 109
Искам да допълня предния си постинг.Когато става дума за събиране на нещо в помощ на ОДЗ или у-ще всички сме "ЗА",но това до момента на самото даване.Какво имам предвид.И при голямата и при малката сме събирали пари,препарати,че и боя в помощ на съответното заведение.За периода1997-2002 при голямата в ОДЗто-аз и още една майка бяхме в помощ на учителките.Когато давахме препарати се записваше в една тетрадка с три подписа,в крайна сметка се оказа ,че средно на месец САМО около 9 родители дават,другите не.Сега в у-ще е същото дай за това ,дай за онова .Но дават пак само няколко.Говоря за това,че всички искаме да ни е добре на децата ни ,слагаме висок праг,но според мен когато се обърнем много малко от нас с нещо са помогнали.
Иначе за протокола :в нашето ОДЗ( и при каката и при малката )мият с белина и ние си перем чаршавите.Досега те нямат съсипани дрехи.Аз съм закупила няколко удобни комплекта клин и блузка,а красивите им дрехи не са за там.

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не искам всички родители да дават. Ще купуваме тези, които сме с претенциите. Едва ли ще обеднея от някой и друг препарат. Няма къде толкова да я водя, зад си облича хубавите дрехи, по принцип не се вманиячавам за дрехите, ама от едно обличане да се съсипят...... А дори и да не са кой знае какви дрехите й-е, не ме кефи да ходи избеляла.

Общи условия

Активация на акаунт