Здравословно хранене на деца от 3 до 7 годишна възраст

  • 120 757
  • 1 172
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 309
Дъмпер,дай малко повече информация за закаляването-изтъркало се е името

# 1 171
  • Мнения: 7 803
5 минути в гореща вода, да може да се стои в нея, и после 10 секунди в студена. това се повтаря 2 пъти. после не се бърше с кърпа, леко може да се подсуши с потупване, но не се бърше. човека трябва да се движи, зада изсъхне от самосебеси. това го правеха на децата в санаториума с краката, малко под коляното да са натопени във водата. на възрастните го правеха и с ръце, малко над лактите да са във вода. във вода може да се слагат и различни масла, зависи от търсения ефект, но може и само с вода. за много малки деца не се препоръчват маслата. това са баните. може да се правят и последователни топли и студени душове. облива се бавно съответното място, повече с топла вода, отколкото със студена. вначалото може водата да не е студена, а леко хладка и постепенно да се изстудява. ние бяхме там пролетта, но имаше снимки на малки деца как ходят боси в снега. нас ни караха да ходим сутрин рано боси върху мъх. ужасно е, но пък закалява наистина. мога да кажа, че след 3седмичен престой в този санаториум, вече нямам проблем със студени крайници. винаги ръцете и краката ми са били ледени, сега всичко е ок. имаше и други процедури за възрастни. възглавници пълни с разни билки, се загряват на пара и се поставят на различни места, където е нужно, например на корема или кръста. човека е гол и се завива като пашкулче, да му е топло. така се стои около час. повечето пъти заспиваш  Simple Smile имаше и топли или студени завивания на ръцете или краката.

# 1 172
  • Мнения: 5 713
Момичета, Честита Баба Марта!

Да сме здрави ние и нашите деца!


 Hug

Позволих си да пусна нова тема. На 1стр съм събрала линкове, книги, статии, полезна информация.
Дано ви хареса и да е от полза.
Беше ми приятно да прочета отново какви сме ги бистрели преди 1-2 години.  Wink Определено има развитие и промени.

Мислех линковете да ги посъбера в отделни групи, за да е по- прилежно. Така сега е малко разхвърляно. Общо взето цяла събота четох темата и се изморих. Ще оставя тази задача за друг път или за друг желаещ.  Simple Smile

НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт