Много мина, мъничко остана и през МАЙ ще стана мама!

  • 9 320
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 154
Честит празник, девойки Simple Smile Да сме все така щастливи и обичани Simple Smile

Един бодлив поздрав от мен  Laughing

# 61
  • Мнения: 65
Честит Празник! Дано догодина всички да сме много щастливи МАМИ!   bouquet   bouquet   bouquet

Дали от хормоните или от факта, че моята така дълго чакана рожба рита в мен и нямам търпение да стана мама, днес много се вълнувам и за пръв път усещам този празник толкова специален! Даже след няколко цветя и пожелания хубавичко си поплаках.   Embarassed

Снощи прегледът ми при Димитрова мина добре, надявам да не се налага да ходя при нея вече.
Бебо е порастнал, а тя не ми се скара този път за кг. и корема.  Wink

И за пръв път сериозно си поговорих с лекар за раждането. Опря нож до кокал.  Shocked
Бебо е застанал главично и ако така се задържи, няма пречки да родя нормално.
НО е с лице напред (към пъпа ми). И за пръв път чух от Димитрова, че това е признак, че съм с тесен таз  Rolling Eyes и може да е показател за секцио. От друга страна тя не препоръчва секцио при мен, тъй като съм с пробеми в кръвосъсирването и съм с много рядка кр. група АБ "-" и при секцио има по-голям риск от кръвозагуба.
Каза ми, заради кръвните показатели е хубаво да се ориентирам към голяма болница с кръвна банка. Аз иначе почти се бях навила за Вита, където е моя много добра и позната лекарка.
Тя ми препоръча Токуда да проверя... мъжа ми иска да идем да видим.
Съвсем се обърках и снощи не съм спала да мисля.  newsm78
Иначе я попитах да ме насочи към добър лекар, но тя не искаше да се ангажира с име и каза, че протежирането от лекар не е гаранция, че всичко ще е наред. И че дори жените дето отиват просто така, без уговорка нямат проблеми, а се случва често при уговорки пак да стават бели...

И така размисли и страсти.... Thinking

# 62
  • Мнения: 152
Честит празник, майчета! Да сте щастливи и мъжете до вас винаги да ви обичат и да ви глезят.
http://www.trekearth.com/gallery/North_America/Canada/photo194012.htm

И нещо забавно: http://fun.notrial.info/if_women_controlled_the_world/

# 63
 newsm51ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, МИЛИ МАЙЧЕТА!!! ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВИНАГИ ОБИЧНИ!!!

# 64
  • Мнения: 87
Svetla, на мен никакви допълнителни изследвания не са ми правили, хемоглобина ми беше 116 и ми дадоха да пия желязо, защото се очаквало да продължи да пада ... не съм много доволна от факта, че трябва да го пия, ама като са ми го дали го пия.

# 65
  • Мнения: 3 089
балонеса - мисля, че майчин дом е с предимство пред другите родилни домове, когато иде реч за доставки от кръвна банка.

# 66
  • Мнения: 65
majceto и аз си мисля така, но Димитрова, макар че е от МД не ми каза да ходя там и лекар не ми препоръча.  А и тя не иска да се ангажира с раждане, понеже е много заета...  Confused
Единственото име, което спомена е на лекар от МД, който сега е в Токуда.

Сега ще сондирам още мнения на 2-3 ма лекари и ще реша къде и как ще  стане. И дано синковеца да ме предразположи за нормално раждане, поне риска от секциото да избегна.  Praynig

# 67
  • Мнения: 83
Svetla, на мен никакви допълнителни изследвания не са ми правили, хемоглобина ми беше 116 и ми дадоха да пия желязо, защото се очаквало да продължи да пада ... не съм много доволна от факта, че трябва да го пия, ама като са ми го дали го пия.
  newsm10
Но на мен ми пуснаха и за желязо и то беше близо до долната граница,хемоглобин 115

# 68
  • Мнения: 3 089
балонеса - ми аз да ти кажа, имам чувството, че кръвозагубата при нормално раждане е повече отколкото при секцио  newsm78 я поразрови и на тая тема туй-онуй.
а това го казвам по спомени - помня, че на училището в св. софия казаха, че родилките след като родят, биват оставени за час-два не в следродилна зала, а в коридора, за да може да са пред очите на който лекар мине, защото кръвозагубата при нормално раждане била голяма и кръвното можело да падне рязко, границите да се доближат и да си отидеш ей-така. затова родилките били по коридорите, а не заради лекарския садизъм. това обясняваха. и в интерес на истината, при обиколката, която превихме тогава, имаше една току-що родила жена, която си стоеше на легло точно в коридора. е по-бледо същество не бях виждала никога в живота си Confused а от друга страна, секциата си стоят в реанимация, но там почти никой не влиза, т.е. не си пред погледите дори на сестрите. та така, размисли някакви...

# 69
  • Мнения: 1 225
Честит празник и от мен, майчета.
Много любов ви желая, усмивки и здрави бебчета.

edna mama, сега пак ли при Манчев ще раждаш? Разбрах, че той само със секцио изражда. Дали е верно?

gmsvetla, на мен не са ми правили такива изследвания - само пълна кръвна картина, където се видя че хемоглобина ми е 101.

Balonesa, явно повечета са ни обзели мисли за вида раждане и изборът на лекар. Аз също още нищо не съм решила, а съм с болки и ме е страх да не родя толкова рано. Докторът ми каза само да лежа и да си пия хапчетата. Знам само,че ще раждам в Майчин дом. А кой е лекарят в Токуда?
Димитрова, при която си ходила - от Фемина ли е?

# 70
  • Мнения: 65
majceto - аз ще разровя из нета и ще разпитам 100% лекарите, надявам се да не им се разминават само мненията  Crazy А и с хематолог смятам да се консултирам.

sisko2 - да същата лекарка е, тя работи и в МД. А док. който преди е бил в МД , а сега е в Токуда е док. Иван Диков. Има доста хубави мнения тук писани за него...

# 71
  • Мнения: 41
Момичета, бъдете най=очарователните, обичани и красиви жени, майки и съпруги!

А сега едно питане към тези дето са се ориентирали към Шейново: някоя от вас дали е проверила, по колко жени са в стая, колко струва ВИП=а и дали е необходимо да се заявява предварително, ако искаш да си сам в стая Thinking newsm78 и такива ми други нещица...та ако някоя има идея плс да я сподели Hug Hug

# 72
  • България
  • Мнения: 3 621
Памучни сутиени за кърмачки в Бургас има в подлеза на операта. Аз дори и сега съм с такъв, защото не можах да си намера за бременни, но са много удобни. Peace Има различни размери.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 588
Балонеса, на мен моята докторка ми препоръча Майчин дом, именно поради причината, че съм с нисък хемоглобин и че, ако недай си боже изгубя много кръв, там ще могат да реагират по-бързо, там били големи специалисти и пр. Аз много се притеснявам заради ниския хемоглобин, от това да не изгубя много кръв, от разни усложнения. Sad Дано няма такива Praynig И поради тази причина сигурно ще трябва да се съобразя и с това. Въпросът не е къде ще се чувствам най-удобно, къде ще е най-чисто и комфортно и т.н, а къде ще сме в най-добри ръце с бебчо. И ако това наистина е Майчин дом, ще се абстрахирам от лошите отзиви и оплюването му от доста жени и ще преживея мизерията и т.н.
Дано имаме безпроблемно раждане всички. Praynig

# 74
  • София
  • Мнения: 1 402
Подкрепям думите на majceto стоях точно около час и половина близо два след нормалното си раждане в коридора с торба пясък на шкембето....ако не ме лъже паметта казаха че съм изгубила нормално количество кръв - около 400 мл/гр.
После ме свалиха долу в стаята и така ..... последваха лохии и т.н.

п.с. родих в шейново, и пак там живот и здраве ще бъда, аз лично не съм с добри впечатления от МД

Общи условия

Активация на акаунт