По какви причини родихте секцио?

  • 3 370
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 228
Цитат на: Sisqo
Цитат на: Sim
По спешност, и 100 пъти съжалих, че не беше "по желание" още от самото начало...

Здравей,
Аз съм бременна в 7ия месец и днес ходих на едно училище в Тина Киркова и там казаха точно това, че по принцип винаги гледали да пробват нормално раждане и ако се наложи тогава секцио  #Shocked  Това ми се стори малко тъпо - струва ми се излишно да те подлагат на такива мъчения? Не знам де - има ли някакво значение всъщност за теб - ако не е планово секциото, не е толкова прецизно ли какво - или разреза е по-голям. Има ли разлика между това по спешност и плановото? Аз май съм се навила вече за секцио ама ме е страх, че като отида да раждам и някой ще си реши да ме пробва нормално първо и тогава  #Sniper Засега съм с тесен таз и бебето е седалищно ама може да се променят нещата знам ли?


По принцип се предпочита нормалното раждане, защото е естествено и бла-бла-бла, обаче според мен в някои случаи - както при мен - лекарят на когото платих сериозна сума и който ми наблюдаваше бременността трябваше да прецени, че след повече от 6 месеца лежане (защото имах проблеми) няма да имам физическите сили, необходими за едно нормално раждане. А за разликата между спешно и планово - зависи колко спешно е спешното, ако има време, не виждам с ккаво е по-различно от плановото, но май в повечето случаи няма достатъчно време. Пожелавам ти леко раждане, каквото и да решиш!

# 31
  • Мнения: X
Планово

# 32
  • Мнения: 155
По спешност. Бебето беше високо, не беше слезнало в малкия таз, а и не искаше. След 1-1.30ч. напъни и опити да родя нормално, стана ясно, че тоновете на мъничето се губят при всяка контракция. Направиха още изследвания и решиха да ми направят секцио. Доволна съм, че екипът (д-р Гагова, д-р Чорбова, д-р Кумански и акушерката Митрева) беше на невероятно ниво.
Засега не съжалявам, че родих секцио.......

# 33
  • Мнения: 92
По спешност - изтекоха ми водите и получих разкритие, а на бебето му се били подали крачето и пъпната връв!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Тесен таз и седалищно придлежение Sad

# 35
  • Мнения: 1 800
По желание Grinning

# 36
  • Мнения: 2 609
Седалищно-планово

# 37
по спешност - като Ванилия - преносено бебе, никакви контракции и разкритие, мнооого слаби тонове на бебо. Обаче, живот и здраве, вторият път ще е по желание.

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1-вото по спешност.
Липса на родова дейност и след редуциране на последното.Много бърз пулс на плода, показващ страдание на последния( в случая на последната;) );
2-рото по мое желание+мед. показатели, та затова не ме  Money много яко!  Twisted Evil

Не съм гласувала!

# 39
  • Мнения: 3 861
AZ RODIH PO SPESHNOST SLED 18 CHASA MUKI. MALKIA KALOYAN VSASTNOST BESHE DOSTA GOLIAM(3850) A AZ DOSTA TIASNA I ZATOVA... Cry

 

# 40
  • Мнения: 173
Планово - краково предлежание.

# 41
  • Мнения: 470
Планово, защото както се изрази лекарят:"Казах ли ти аз, че отдолу нямаше да може да мине!"
Тесен таз, много едро бебе - 4700 кг далеч преди термина.
И втория път пак същия сценарий.

# 42
  • Мнения: 3 861
Цитат на: Sim
Цитат на: Sisqo
Цитат на: Sim
По спешност, и 100 пъти съжалих, че не беше "по желание" още от самото начало...

Здравей,
Аз съм бременна в 7ия месец и днес ходих на едно училище в Тина Киркова и там казаха точно това, че по принцип винаги гледали да пробват нормално раждане и ако се наложи тогава секцио  #Shocked  Това ми се стори малко тъпо - струва ми се излишно да те подлагат на такива мъчения? Не знам де - има ли някакво значение всъщност за теб - ако не е планово секциото, не е толкова прецизно ли какво - или разреза е по-голям. Има ли разлика между това по спешност и плановото? Аз май съм се навила вече за секцио ама ме е страх, че като отида да раждам и някой ще си реши да ме пробва нормално първо и тогава  #Sniper Засега съм с тесен таз и бебето е седалищно ама може да се променят нещата знам ли?


ЗДРАВЕЙ, АЗ ХОДИХ НА ТОВА УЧИЛИЩЕ И НАКРАЯ РОДИХ СЕКЦИО ПО СПЕШНОСТ СЛЕД 18 ЧАСОВ ЗОР. ИЗМЪЧИХА МЕ ДО КРАЙ Cry , НО ИСКАМ ДА ТИ КАЖА, ЧЕ СЛЕДОПЕРАТИВНИЯ ПЕРИОД НА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ ПОНЕ ПРИ МЕН БЕШЕ ДОСТА ТЕЖЪК. ЕСТЕСТВЕНОТО РАЖДАНЕ НЕ Е ПРИЯТНА ИСТОРИЯ, НО ПОНЕ СЛЕД 1 - 2 ДЕНА СИ НА КРАКА. КАКВОТО И ДА РЕШИШ ТИ ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ ОТ СЪРЦЕ Grinning
 


ОПЕРИРАХА МЕ Д-Р ЧИЧУМИШЕВ И Д-Р ГОГОВА - КЪМ ЛЕКАРИТЕ И ВЪОБЩЕ ПЕРСОНАЛА НЯМАМ ЗАБЕЛЕЖКИ ОСВЕН КЪМ НЯКОИ ОТ АКУШЕРКИТЕ В ДЕТСКО ОТДЕЛЕНИЕ

# 43
  • Мнения: 4 187
По желание!!!! И хич не съжалявам!!!! Laughing

# 44
Аз също по желане и съм много доволна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт