За 8-ми март таз година, мама МАРТенче ще има. (Някои ще почакат малко)

  • 10 340
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 492
Честито на мама babble, нека малката мома бъде здрава, хубава, добра !!!

# 61
  • Мнения: 750
Честита девойка Полина  на babble!

Момичета краката ми са като баници от многолистно тесто ...това нормално ли е или да ходя да си пусна една урина? Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 386
Честита дъщеричка на babble!  bouquet  bouquet  bouquet
 И аз болничния го получавам от работодателя понеже съм заварено положение. Миналия месец го получих на време/15-то число/. Този месец дано ги преведат пак така, че картата ми изтича в края на месеца, а от банката ми казаха че новата мога да я взема след 20-ти, т.е до тогава беба ще чака, жащото като родя няма да ми се тича по банките и да се редя на опашките им.
 За настроението-моето днес  Weary newsm45 smile3518. И аз като Бимба се чустжам дебела, грозна, тромава и ....не искам да виждам никого. Чак ме дразнеха позвъняванията на познатите да ми честитят празника. Нали знаете-след честитките следва как си, наближи ли и т.н.
Май съм в настроение и не се дразня само докато съм с вас. И това ако не е зависимост от интернет-но нали ни е добре...

# 63
  • Мнения: 492
...
Момичета краката ми са като баници от многолистно тесто ...това нормално ли е или да ходя да си пусна една урина? Rolling Eyes

И на мен ми се подуват от една седмица. Като са нависоко и се спъхват. Като казах на доки ми пусна урина за всеки случай, но тя е ок. Явно е от тежестта. А първия път въобще не ми се бяха подули.

# 64
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
а пък аз да си призная, вече се заглеждам по елегантните дрешки по магазините!! Омръзна ми с 2 чифта джинси и 2 блузи да ходя !!! newsm45
Но иначе съм в добро настроение, черпих се с колежките и сега чакам мъжа ми да се прибере.

# 65
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Абе да ви кажа, аз май съм друга порода. Нещо почнах да си мисля как ще ми липсва коремчето и хич не ми се разделя с него. Не че неискам да видя бебка, ама ако може максимално да си стои вътре. Много добре се чувствам като бременна. Е верно сега докато измия банята малко се поиззорих докато съм клекнала или наведена, ама иначе не ми тежи много коремчето.  Crazy

# 66
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И на мен не ми тежи коремчето и не ми пречи да съм бременна, но както многократно споделих това непрестанно питане - кога ще дойде бебето, ами хайде, що се туткаш и т.н. е изнервящо. Пък и вече като наближава термина, нетърпението също расте.

# 67
Момичета, честит 8-ми март! Дано скоро при всички настъпи дългоочакваният празник - да стана мама за първи или следващ път Wink!

аз имам минутка -взета от съня, но искам да ви драсна няколко реда. Благодаря за всички поздравления - много ме трогнаха.
Честито на babble за бебе Паолина! Да е послушна и сияйна, да пленява всички с чар!

Сега да разкажа за моето раждане. Бях си запазила дата за секцио в Токуда Болница за 02.03.2007. Не бях избрала екип за израждането. Но на 24 през нощта се събудих от страшни болки - стягащи, доста болезнени, но краткотряйни. Толкова силни, че се изпотявах от болка. Установих, че са на половин час. Към 5 часа прокървих /в кафеникаво/ и си казах - "това е тапата" - тръгнахме към болницата. Приеха ме с направлението за хоспитализация и защото съм за секцио. Иначе щяха да ме върнат вкъщи. /ако те приемат не плащаш прегледа,но ако те върнат вкъщи плащаш преглед от 25 лв./  Два дни ме наблюдаваха - прегледи за разкритие, запис на тоновете и т.н.- нищо подсказващо,че скоро ще раждам. Даже се усъмниха,  че това са подготвителни контракции, независимо, че постепенно те станаха на 20, 15 минути, на 10 минути /в рамките на ден и половина/. На 26 сутринта вече бяха на 10 минути, прегледите не показваха разкритие повече от 1,5 см,  записите отчитаха "леки" контракции. Аз търпях спазмите и неподсказвах, че са доста болезнени,защотоне знаех доколко са истински /с какво да ги сравня като ми е първо раждане/. Същият ден ми падна тапата - при мен беше кафеникава слуз - няма как да я сбъркате. Каква то и да е ще разберете,че нещо става. Вечерта контракциите станаха много силни- прерязващи,тръгващи от кръста към корема, на 8 минути и малко по-късно на 5 минути. Записите показаха такива контракции, че предприеха секцио по спешност /заради предписанието на офтамолога/. Та си родих със секцио,но си изтърпях и родилните болки. Сега вече съм "стрелян заек".

Колкото до престоя ми в Токуда болница. не мога да опиша какво лично отношение има екипа на родилното към пациентките. Всички са много любезни, спокойни и усмихнати, откликват на всичките ти въпроси, болежки и търпят всичките ти настроения /а те са доста променливи/. Чуството е, че си на санаториум, а не в болница. Това спокойствие, което лъха в отделението е най-ценното при всяка раждаща жена. За битовите условия,няма да казвам,че са на светлинни години от другите болници, но пак казвал персоналното отношение е това,което ме спечели за пациент на тази болница. За лекарите,скоро ще пиша в белия списък на здравния орум. Ако искате да научите повече за тях - следете изявите ми.
Колкото за финансовата част - Когато си с направление по здравната каса и не искаш допълнителни платени услуги - избор на екип, вип стая - не плащаш нищо. Всичко се поема от касата. Заплаща се ползването на нощница от болницата и ползването на телевизор. Ако си доволен от екипа, можеш да направиш дарение в банката на болницата. Дарението не е персонално, а за отделението. Бонбони и цветя за забранени.
Болницата работи 24 часа и винаги можеш да отидеш по спешност. В момента на изписването ми имаше страшен наплив на пациентки и то родилки, не знам ако е пълна базата как се процедира,но ако искате да уточните условията на постъпването ви е добре да се срешнете предварително с лекар от гинекологията. Той ще ви даде подробна информация за условията на болницата. Ако искате да ви прегледат по-добре е да минете на платен прием, защото за през здравната каса, може да няма свободни часове. Доколкото разбрах, предварителния преглед не е задължителен т.е може да отидете директно за раждане и при положение, че сте подранили само тогава си плащате прегледа. Преглед без избор на лекар е 25лв. В гинекологията ако искате да отидете при определен лекар на преглед,плащате 30 лв.
Е ми, май това е каквото се сещам около условията на болницата. Ако някой има някакви въпроси да пише.
Аз останах страшно доволна от раждането и престоя си в Токуда болница. вече се възстанових от операцията. Имах проблеми с гердите - запушени канали и бях доста объркана за гледането на бебето, но получих ценни съвети и помощ за да се чуствам сега добре.
Аз приключвам, че е време Ния да се буди за кърмене.
Доскоро мартенки!

# 68
  • Мнения: 492
Sade, благодаря за отделеното ценно време да споделиш с нас раждането си и подробната информация за болницата. Но нали знаеш какво е да си в трепетно очакване.
Целувки и  Hug  и да нацелуваш и нагушкаш малката принцеска

# 69
  • Мнения: X
Мили, момичета, имам sms от бебка Кристиана, дъщеричката на Ann-G!  baby_neutral
Малката чаровница се е родила на 07.03 в 17.10ч и вече лично ми съобщи, че мама е добре и изпраща целувки на всички ни за празника!


Да са живи и здрави двете госпожици Кристиана и Паолина на Ann-G и bubble- здрави, усмихнати и прекрасни като имената, които носят и като мамчетата си  Hug

Мила, страхотна си!!!  Peace
Бимба, дай Боже всекиму такъв съпруг /знаех си,че не трябва да напускам Карлово/  Hug

# 70
  • Мнения: 492
Честито на мама Ann-G, нека с бебка имат само слънчеви дни !!!

 cheers  НАЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ и на мъничетата също  Misc Baby Bottle

# 71
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ЧЕСТИТО И ОТ МЕН /НАС НА Ann-G[/color]

# 72
  • Мнения: 1 232
хей честито на Анджи,знаех си,че това зачезване не е току така Heart EyesЖива и здрава да е Кристиана,да слушка и да папка,ще обикаляме с нея карловските улици,уйч чуствай се поканена  bouquetкакто и всички мартенски мами със своите мартенчета Hug.
Уич казах на нашия татко какво си казала и той се напъчи Joyпред строя  bouquet,цунки милички  bouquet

# 73
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Честито бебе Кристиана на мама  Ann-G. Нека расте здрава, умна и обичана, а на мама бързо въстановяване.

# 74
  • Мнения: 750
Честито  на мама  Ann-G  бебка  Кристиана . Много щастие да донесе в дома си !  bouquet[/size]

Общи условия

Активация на акаунт