Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 559
Здравейте коремчета

аз  изгладих цял куп дрехи, най-накрая сложих мъжете по леглата и сега краката ми не ме държат. За кг. надхвърлям всякакви норми и граници, вече съм 9кг +, остават ми 3кг. до горната граница която си бях поставила, излишно е да споменавам че няма да я бъде тая  ooooh!   Единственото което ми остава е да мина само на салати и плодове, сигурно така ще стане. Ще си родим дечицата по хубаво време, но аз като раждала ве4е веднъж септемврийско бебе сега съжелявам, че няма да имам възможност последните месеци да наблегна на повече плодове. Тогава с Мати се бях вманиачила на тема череши, изяждах огромни количества всеки ден.
Това вече съм го писала, но да опитам отново - хайде на водна аеробика, да се престраши някой, че сама е тъпо  Sad    а и с компания трудно се кръшка   Wink      Sunglasses      Whistling  

# 46
  • София
  • Мнения: 1 244
Два дни да ви изпусне човек и вие изпописахте всичко   Mr. Green Страхотна темичка, както винаги!
За болката - и на мен ми се случва инцидентно, но не й обръщам внимание. Още преди док каза, че е от разтягането на матката. По-големият проблем ми е "тежестта", имам чувство понякога, че ще изпадне... както и че бебето постоянно ми седи на пикочния мехур   Simple Smile През 5 мин. съм в тоалетната, а уж това неразположение било за първия триместър...
За киселините - дъвча Талцид като са по-силни (през ден - два примерно). Иначе си ги търпя.
И накрая за един "инцидент" от тази нощ - два пъти се будя мокра и сменям тениски... Сериозно ми се разтекоха гърдите... Отивам в Кърмаческия, да видя пише ли нещо по въпроса...  Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 5 720
Здравейте!  Hug Днес нещо няма раздвижване.. newsm78 ,къде сте се изпокрили Simple Smile Аз станах преди 1   час даже папках вече за да мога да си пия хапчетата и седнах малко да ви видя как сте Simple Smile но няма никой  Sunglasses Искам да ви питам някой който е пил Магнерич колко време и по коло табелтки на ден е пил,аз като се обадих на доки вчера ми каза 3 x2 ма не каза колко време  newsm78 И аз си мислех за пишкането,че е до 3 месец ама НЕ Simple Smile особенно нощно време ставам поне 3 пъти ooooh!  и сигурно и на мен ми притиска пикочния мехур Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 768
Прочетох, че сте обсъждали "болката в ляво" - включвам се в отбора. Понякога я усещам на нивото на пъпа, понякога като болка в далака...или поне там където би трябвало да е далака. Поразрових се и прочетох, че може да се дължи на това, че бебешорчо си намества крачетата на точно определено местенце и притиска подребрието...а може и от нарастването на коремчето да е

# 49
  • Мнения: 616
Здравейте днес .
Вчера  следобед се чувствах ужасно зле лежеше ми се и главата ми тежеше не знам на какво се дължеше.
Темичката е страхотна както винаги както заглавието така и оформлението.  bouquet

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 559
 wavey       здравейте

днес наистина е пустичко, сигурно и така ще си остане, предполагам всички са заети съботно-неделно с разходки и други приятни занимания.
Искам да питам определените за началото на юли - нашият герой ли е толкова шантав или е нармално, а пък аз съм забравила, но рита и се върти страшно много, през ноща до 01.30 си прави гимнастика в продължение на час, някой със същия опит като мен ???

# 51
  • Мнения: 493
mds и моята кукла ги прави тия.Цял ден не се обажда много-много,легна ли си вечер е ужас.Незнам защо така,но това направо ме побърква.На мен понеже ми е за пръв път не ме питай как се чувствам,ужасно странно.Вчера си приказвах с моите приятелки с опит и всички ми казват като се роди живот и здраве и като почне да плаче да не го взимам много много на ръце,че после съм щяла да се побъркам.Днес седя и си мисля,как няма да го взема,та аз го чакам от 5 години,абсурд да го оставя да плаче горкото.Дали това е вчрно?Чудя се вечер като се разреве и аз ако не го взема ми ние ще разбудим всички наоколо newsm78.Как така ще заспи само ами бебетата не се ли приспиват на ръце?
Ужас ужасно съм необразована на тая тема,но дано да е кротичко,че незнам....

# 52
  • Мнения: 129
Здравейте, мами
Да се отчета, че чакам МОМЧЕ  stork-boy Simple Smile Много съм щастлива, такова си бяхме поръчали с таткото, такова сме си и направили  Mr. Green

 Stephy, аз също съм наддала 12-13 кг вече  Mr. Green Embarassed Ма хич не ми дреме,ям си като прасе и се глезя (сега ми е паднало  Twisted Evil) пък после ще му мисля, ще ги сваляме някакси.

Да ви попитам някоя от вас получавала ли е отоци досега? Вчера се бях надула и бая се поизплаших, явно задържам вода и док ми заповяда да изключа изцяло солта от менюто. Сега ще ми изследват урината за албумин  newsm78. И взе да ми се вие свят и да ми пада кръвното все повече  SadАко някой има опит с подобни несгоди, ще се радвам да сподели!

# 53
  • Мнения: 129
dimianki , аз пия папаверин (което е аналог на Магнерич), не се притеснявай, те не са опасни за бебето. Докторът ми каза да си ги пия докрая на бременността. Аз трябва да ги пия 3х1, но в обши линии понякога пропускам и вземам 1, 2 пъти по едно. Не ги спирай, няма да ти навредят, само могат да ти помогнат.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 720
Мерси Андромеда! Simple Smile Мен много ме е страх от всякакви лекраства особенно сега заради бебо:(и искам да знам всичко!Той ми каза да пия оосвен Магнерича и нош-па 3x2 a ako знаеш колко ми е трудно да ги пия Sick

# 55
  • Мнения: 129
Рабирам те, напълно.  И папаверинът е гаден и горчив  Sick,
Но-шпа то също не е опасно, пий си ги редовно щом ти е казал. Аз също пия но-шпа и ги пия заради чувствителна матка и бъбречни болки.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 720
oooo то и нош- па то е мани Sick ма няма начин щом трябва ще пия и така! Confused

# 57
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
С килограмите аз съм +9кг.
За ритането - моята по-малка принцеса рита често. Понякога я усещам през 2-3 часа, но трябва да съм легнала или поне да не съм заета с друго, за да разбера колко дълго рита. Усещам я и през деня и през ноща, и ниско и високо, понякога силно и отчетливо като блъскане, понякога слабо като въртене и наместване.
Това доколко се усеща ритането зависи и от разположението на плацентата.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 720
Аз все не съм сигурна то ли е не е ли newsm78 и много се ядосвам а искам много да съм сигурна, че си е то! Но сигурно ми е раничко ....поне доки ми каза към 20 седмица та дори и 22 newsm78 мен ми се струва много далеч  Sad

# 59
  • София
  • Мнения: 7 242
dimianki , аз пия папаверин (което е аналог на Магнерич)
dimianki, папаверин е аналог на но шпа, а магнерича на магнерода. Аз взимам магнерод, който е много по-добър вариант от магнерича /и по скъп Confused/. Питай док. и го смени. Иначе няма проблем да го взимаш дълго - аз го пия от 6 г.с. до сега. В момента дазата ми е 2х1, но започнах с по-голяма. И да знаеш, че е бебето Grinning. Време е да го усетиш.

Аз вчера установих, че съм +10 Tired

Andromeda
, честито момченце. Аз получавам от доста време отоци. по този повод на няколко пъти си изследвах албумина и е ОК. Предполагам, че се получава от това, че не се движа много и съм предимно в седнало положение.

Бебка не е много активна, но се обажда 3 - 4 пъти на ден, а вечер - почти винаги.

Аngela, хич да не ги слушаш, ей. Колкото повече си я гушкаш, толкова по-добре и за нея и за теб. Едно бебе не може да се "разглези". То просто си има нужди и плачейки, го паказва. 9 месеца е било плътно до теб - как няма да продължиш да го гушкаш? За разглезване се говори по-нататък, когато децата вече разбират и съзнателно манипулират. Моята е много гушкана и не смятам, че е разглезена. Поставени са й ясни граници и ги спазва, а това, че често се целуваме и гушкаме е нещо съвсем различно.

Общи условия

Активация на акаунт