Откраднаха ни дрешките от детската градина!

  • 1 914
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Вчера като подарък за празника са ни откраднали дрехите от шкафчето в детската градина!
Естественно никой от госпожите и лелята не е видял нищо и не е чул нищо. Само че дрешките с чантата ги няма. Мислите ли че има смисъл да занимавам полицията с жалба по случая! Толкова неприятно ми стана за дрехите но все пак се купуват, майната им на парите но се замислих че утре така може да изчезне и някое от децата? Тогава какво, сигурно пак ще вдигат рамене и ще ми викат ние не сме видели!!! #Cussing out

# 1
  • Мнения: 470
Много неприятно, наистина. Но аз пък вчера се зачудих дали днес например ще си намеря детенцето в градината, защото без проблем влязох и си го взех, в групата нямаше нито учителка, нито лелка Rolling Eyes
Дрешки са ни изчезвали, но не го слагам на сърце, тъкмо повод за шопинг Peace

# 2
  • Мнения: 1 455
Може да е станало някакво объркване знам ли Thinking
Веднъж помолих баща ми да вземе малкия от градина,беше облечен с други дрехи,но от лелките.После се оказа,че те са объркали и след няколко дена се намериха.Та в тая връзка си мисля,че може някой ей така да е объркал...нека лелките да разпитат.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Сигурно е станало някакво объркване с дрешките. Мъжът ми веднъж като я прибираше и му бяха дали пижамата за пране уикенда - бяха я объркали с на някакво друго дете и той понеже няма представа дали не е нейна и си я беше взел човека. А на всичко отгоре и таня беше спала цяла седмица с нея, а пък беше 2 номера по-голяма от нейната - горкото друго дете - то било по-пълничко и на мойта кльоща пижамата му е стояла направо като клин  Laughing Та стават такива работи.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 На щерката в групата имаше едно момченце, което постоянно ходеше и ровеше на децата в гардеробчетата и разместваше дрехите, криеше ги(така и не ми стана ясно как може да скрие нещо в детската градина и после нито чистачка, нито лелки да го видят).
 Един ден - отивам да взема Креми и няма шапка, няма шал, а навън кучи студ. Добре, че по някакво стечение на обстоятелствата имах нейна шапка в офиса(а той е на 5 мин. от детската).
 Две седмици не се появиха и аз ги бях отписала.
 Питах госпожите кое е това дете - не искат да кажат, били говорили с родителите, и те му говорили и т.н.
 Накрая се появиха - детето ги било скрило(иска ми се да вярвам, че е така).
 Изчакай - може действително да са ги разместили някъде по гардеробчетата.

# 5
  • Мнения: 5 468
Може някое дете да е направило някоя беля и да са взели резервните дрехи на твоето дете, като после ще ги върнат. Случва се понякога да няма някой резервен вариант в шкафчето си и да вземат от друго.
Аз веднъж си позволих в яслата да взема от чуждо шкафче памперс, който на другата сутрин забравих да върна и го върнах вечерта, като взимах детето. Ако майката сутринта е видяла, че го няма, а вечерта, че е там..., какво ли си е помислила newsm78. Не я познавах.
Ама нямах избор. Като отидох да взема детето си, гледам я - стои с памперс виснал до земята. Питах лелята, защо й е виснал памперса така (напикан яко, сигурно цял ден не беше сменян Sad), тя ми казва, че нямала памперс в шкафчето. Леле..., а уж всяка сутрин оставях по 3 памперса в шкафа. Както и да е. Разсърдих се, че хем и 3-те памперса ги няма, хем детето ми стои в този вид цял ден и отворих друго шкафче, да намеря памперс. Върнах го, разбира се (не го направих с цел кражба), както и може да бъдат върнати вашите дрехи.

Представи си, че някои дете, се е напикало в градината и майка му не е оставила резервен комплект от дрехи.

# 6
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Лично вчера с лелята от нашата група, която също не е видяла нищо търсихме по всички шкафчета на децата. Обиколихме и цялото спално помещение и групата. Днес сутринта отново коментирахме случая и се оказва че не са имали инциденти с напишквания. Странно ми е че персонала се чувства гузен защото целият етаж на двете групи беше оставен празен. Вървяха много хора по стълбите за третият етаж на градината където имаше тържество. Не ми е приятно но явно че се случва а дрехите не бяха стари Cry Повечето от родителите които видях тази вечер казваха че не са взимали чужди дрешки

# 7
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не си го слагай на сърце толкова - може да е объркване, може да е скрито от дете, а може и кражба да е, обаче това все пак са комплект дрешки... само вещи. В детската градина на дъщеря ми шкафчетата са отпред, преди самата стая и там децата биват обличани и разсъбличани от родителите преди да ги вкарат вътре или да си ги вземат, така че в тези моменти учителката или лелката и да иска не може да упражни никакъв контрол - не знам при вас как е, но аз не бих могла да ги обвиня. Изчезнали - изчезнали, прежали ги и на другия въпрос - няма абсолютно никакъв смисъл да ходиш в полицията. Дори да ти обърнат внимание и да подадеш жалба, тя просто ще си стои в някоя папка на нечие бюро сума ти време, но дрешките никой няма да тръгне да търси, камо ли да намери.

# 8
  • Мнения: 1 629
Веднъж ми дадоха Климент с розова блузка и дънки с розови пайети Laughing
Почакай, може наистина някоя завеяна баба да се е объркала.

# 9
  • Мнения: 1 883
Според мен още в понеделник информирай лелките и учителките.Ако имате табло на групата може да сложиш обява. На големия син му бяха откраднали обувките,не се намериха.Дядо му  го беше прибрал по пантофи.Много се ядосвам в такива случаи.Тогава бях финансово притеснена, а обувките бяха кожени и скъпи, не можах да му купя други такива и купих маратонки.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 529
И нашият тати е носил в къщи чужда пижама. Намирали сме и чужди дрешки за смяна в нашето шкафче
Наистина идеята с обява на таблото според мен е добра..
Страшна глупост да откраднеш детски дрешки на другарчето на детето ти. Чак ми е трудно да повярвам, че може да има такъв човек.
Дано да е станало някакво объркване и да се намерят вашите неща. Hug

# 11
  • Мнения: 51
Дрешки - не, но играчки са ни изчезвали и то много пъти. Госпожите, естествено, нищо не са видели, но в края на краищата по-важно е да пазят здравето и живота на децата ни, а не финтифлюшките им. За мен големият проблем е, че не е редно майката, която е открила чуждата вещ в багажа на детето си /всяка майка добре знае какво е купувала и какво не/, да не я върне отново в градината. Детето ми понякога е носило чужди играчки и е твърдяло, че еди кой си /дете от неговата група/ му ги бил подарил. Още на следващия ден връщам чуждата вещ и моля госпожата да пита съответната майка, дали е истина това.

# 12
  • Мнения: 4 406
в нашата ясла миналата есен изчезна детска количка от помещението, в което ги съхраняват през деня. доколкото чух, персоналът е събрал пари да възстанови количката, явно е била тяхна вината
моя позната влезе да си остави детето и като излезе- й нямаше ботушите. отиде си с едни чехли, които й дадоха лелките (ботушите се намериха скрити в задния двор #Crazy #Crazy)

# 13
  • Мнения: 1 520
Не мога да повярвам, че и това може да се случи в градината. Егати, да откраднеш детски дрешки.

Сложи запитване на таблото. Ама дали ще даде резултат.
Полицията мисля няма да ти обърне много внимание.

Дано се окаже грешка, и виновният да се извини.

# 14
# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
Не ми се вярва някоя майка да краде. По вероятно е външен човек да се е промъкнал и грабнал нещо, което е докопал. В нашата ясла напр е отворено. Всеки може да се качи и прерови шкафовете за секунди без да го усетят през деня. Аз съм се връщала за да оставя нещо в шкафа ни и никой не е излизал да погледне.

# 16
  • Мнения: 2 891
Най-вероятно е взета по грешка, но въпросът е да имат доблестта да я върнат!

# 17
  • Мнения: 1 512
Аз мисля, че може да е станало объркване.
 Когато баща ми или мъжът ми са прибирали Кристина от ДГ, винаги са носили я чужда пижама, я анцуг или нещо друго. И винаги сме ги връщали. Има едно гардеробче, където се събират изгубени или намерени вещи. Там госпожите прибират всичко, което намерят или им е върнато. Понякога с месеци си стоят там нещата и никой не си ги търси.
Опиши на една бележка раницата и това, което е било в нея, изчакай и не се ядосвай толкова.

# 18
  • Мнения: 524
наистина стават обърквания! Веднъж след първа смяна забравих да предупредя колежката кои обувки на кое дете къде се сушат(зима, след пързалка) и познай- як малчуган от трета група майка му го носи на ръце, защото е по пантофи, а колежките звънят: " Къде са обувките на Лъчо?"
сБЪРКАХ СЕ ОТ УЖАС И НЕПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ. Слава богу на следващия ден лютата мама оцени, че не се е случило кой знае какво и че е нормална ситуацията след като сина й е такъв заплес.
Иначе и моите деца са "потурчвали" няколко пижами и жилетки...
За сметка на това всяка градина има достоен фонд"Оборотни дрехи"...
Успех, не се впрягай и не пращай твърде скъпи и хубави дрехи за които да съжеляваш !

# 19
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Може наистина да  е станало объркване.

Аз отивам един ден да вземам Боби от ДГ и гледам само със една тънка блузка и със якето отгоре.Питам г-жата защо е така ами намокрил се,като се миел,а дрехите резервни във шкафчето,дето съм му оставила ги няма.
Както и да е помислих,че дрехите някой си ги е прибрали  повече няма да ги видя.
След една седмица,водя сутринта боби влизаме и отварям шкафчето и гледам във една торбичка дрехите на Боби.Изпрани и изгладени.До ден днешен не знам,кой тогава се е обслужил със дрехите ни.Сега съм оставила във шкафчето му два чифта дрехи.И двата чифта са прилежно сгънати във шкафчето.В случай,че пак нящой изпадне в нужда моментна, поне да остане единият чифт дрехи и за боби при нужда. Grinning Grinning
Случвало се е да си идва веднъж със чужд-момичешки потник на дантелки. Mr. Green
Но съм забравяла във градината вещи,които са ми били връщани.
Пак веднъж,много бързах за градината,за да не закъснея и във бързината грабнах 20 лв.сложих ги във портмонето си със мисълта,че като се прибираме със детето ще минем покрай магазина и ще напазаруваме.Е да ама защото него ден имах хиляди неща на главата си,бързах и отваряйки шкафчето на Боби и почвайки да го обличам оставих портмонето си отгоре върху шкафчетата.
Естественно го забравих.Усетих се по-късно във магазина,че го няма портмонето ми.Хич и не си направих труда пак да ходя до ДГ и да го търся,стана ми ясно,че едва ли ще ми го върне някой.
Въпреки това обаче,когато на следващият ден моят мъж заведе детето сутринта го накарах да каже на госпожите,че така и така съм си забравила портмонето предишният ден.
Половин час след като тръгнаха за градината, мъжът ми се обади и каза,че след като казал на госпожата тя му е дала портмонето,като преди това го е питал,колко парички е имало вътре.Мъжът ми и казал,че е имало 20 лв.
По-късно разбрах,че точно след нас е влязъл мъжът на една позната,чийто мъж обаче аз не познавах лично.Та момчето вижда портмонето самотно стоящо и го дава на госпожата.
После се запознахме и лично,та една вечер се събрахме и заедно със децата се почерпихме на една сладкарница. eat Mr. Green
Има и честни хора.

# 20
  • Мнения: 8 505
И да подадеш жалба,надали ще има някакъв резултат.На кумата ми откраднаха количката и ботушите на малкия (две отделни кражби) и единственото,което се случи,е че им загубиха няколко часа в разпити Tired

# 21
  • Мнения: 190
Дано е станало объркване и дрешките да се намерят. Аз по природа съм оптимист, но днес четох за опити за кражби на бебета от количките им, за откраднати дрешки, като се прибирах в рейса имаше един клошар и щях да припадна отсмрадта /шофьора каза че няма право да го гони от рейса, а клошара изтрови хората в рейса/, СЪЖАЛЯВАМ за отклонението от темата.
Дано дрешките се намерят

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
 ooooh!
Просто нямам думи!Споделих на мъжа ми аква тема чета в момента и даже ме нахока,че съм влезнала да чета криминална хроника Mr. GreenВчера четох темата за кражбата на децата,днес чета пак кражби.Е просто незнам накъде отива този свят както казва баба ми

# 23
  • София
  • Мнения: 1 444
Децата ми порастнаха, но видях темата и реших да споделя.Преди години, когато тук нямаше нито свестни дрешки, нито нищо както сега за децата, в градината и то уж една от най-елитните градини в София, на голямата ми дъщеря изчезна суитчера.Беше страшно ефектен, донесен от Швеция и нямаше начин да има същия никое друго дете.Питах, търсих, нищо.Минаха два дни и отивам да я взема.Играеха в двора, разпределени по групи.Изведнъж видях в съседна група едно дете облечено с нейният суитчер.Извиках учителката, не мога да събличам детето на площадката, обясних че е на моето дете и държа да ми се даде.Тя тъкмо предприе мерки и се появи майката, която мислех ще се сконфузи, но не.Започна да говори какви ли не тъпотии, а когато посочих белези, които няма как да знае, майката каза, че си го е намерила, харесала и това го прави неин и на детето и.Тъй като нямаше да отстъпи, а въпроса беше принципен, освен това бях адски ядосана, подходих грубо и безцеремонно.Взех дрешката на детето си за секунди и не съжалих.Не бива да се отстъпва и толерира подобно поведение.

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
И да подадеш жалба,надали ще има някакъв резултат.На кумата ми откраднаха количката и ботушите на малкия (две отделни кражби) и единственото,което се случи,е че им загубиха няколко часа в разпити Tired
Peaceабсолютно вярно - само ще си загубиш времето като висиш в полицията и чакаш да ти обърнат внимание!!!

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Децата ми порастнаха, но видях темата и реших да споделя.Преди години, когато тук нямаше нито свестни дрешки, нито нищо както сега за децата, в градината и то уж една от най-елитните градини в София, на голямата ми дъщеря изчезна суитчера.Беше страшно ефектен, донесен от Швеция и нямаше начин да има същия никое друго дете.Питах, търсих, нищо.Минаха два дни и отивам да я взема.Играеха в двора, разпределени по групи.Изведнъж видях в съседна група едно дете облечено с нейният суитчер.Извиках учителката, не мога да събличам детето на площадката, обясних че е на моето дете и държа да ми се даде.Тя тъкмо предприе мерки и се появи майката, която мислех ще се сконфузи, но не.Започна да говори какви ли не тъпотии, а когато посочих белези, които няма как да знае, майката каза, че си го е намерила, харесала и това го прави неин и на детето и.Тъй като нямаше да отстъпи, а въпроса беше принципен, освен това бях адски ядосана, подходих грубо и безцеремонно.Взех дрешката на детето си за секунди и не съжалих.Не бива да се отстъпва и толерира подобно поведение.
Shocked Shocked Shocked
лелееее!!! какви са тия хора!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 444
Каква полиция.....? Явно се шегуваш!
Работя 15 години в системата, не съм полицай, опазил ме бог, но ежедневно имам сблъсък с тях и мога да ти кажа, че това е меко казано губи време.Те автомобили и хора не си правят труда да намерят, ти дрешките на детето ти ще искаш да търсят.Абсурдно, освен това съм убедена, че ще те натирят, без дори внимание да ти обърнат.
Кажи на учителките по-добре или влез при деректорката, да знае и да вземе съответните мерки.

# 27
  • Мнения: 1 113
Най-вероятно е станало някакво объркване. На моя приятелка детето е в групата на дъщеря ми. Тя ми разказва как един ден отива да го вземе и се оказва, че на детето му липсва всичко от шкафчето - яке, обувки, шапка. Пита лелята и госпожата, всички вдигат рамена. Започват да отварят шкафчетата на вече взетите деца и се оказва, че на едно от тях дрехите са там. Лелята се сеща, че го е взела бабата и дори си спомня коментарите докато го е обличала: "Ау, купили са ти ново яке! Браво, много е хубаво! (после, вадейки обувките, продължава) И нови обувки! Я, как хубаво са те обзавели!"  Laughing На следващият ден бяха върнали всичко. Неприятно, но се случва. Дано и при вас да излезе такава ситуацията.

# 28
  • Мнения: 251
Най-вероятно е станало някакво объркване.


И на нас ни се е случвало, но  после са ни ги връщали. Затова едно време  нашите дрехи ни ги надписваха  Mr. Green. Надявам се да ви ги върнат.

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И на нас ни се е случвало,ама не ни ги върнаха. Sad

# 30
  • Мнения: 1 364
Едва ли някой ще влезе в градината да краде дрехи. Ставало е някакаво объркване. Намирала съм в шкафчето на Алекс чужди дрехи.

# 31
  • Мнения: 69
     Много неприятно.На нас още от първата седмица "изчезваха" чорапки,кърпа за ръце все такива.Всичко беше надписано и уж по погрешка ставало.
 Обаче една вечер присъствах на инцедент, как едно дете си тръгна по пантофи ,защото му бяха отмъкнали обувките.
След две вечери и ние си тръгнахме така,по същата причина само дето нашите бяха новички.Ей като ме хванаха бесните,на следващия ден им дадох да разберат както аз си знам.Това ми се случи за първи път да изляза от нерви така.Не ме беше яд за обувките,а че детето се прибра с мокри крака ,навън вълеше здраво.Намаше таксита или поне не отговаряха.Колкото можех я носех,ама през "реките" даже и аз плувах.
  От цялата история след няколко дена обувките ми бяха върнати от
госпожите.Незнам какво са разследвали  и как е станало ,но пък от тогава НИЩО не изчезва.

Общи условия

Активация на акаунт