Бромокриптин или.....?

  • 2 401
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 133
Здравейте мами. Налага ми  се да спра да кърмя дъщеря ми,която е на 4 месеца. Тъй като имам много кърма днес ходих на лекар ,за да ми изпише хапчета за спиране. Изписа ми бромокриптин 2 пъти по 1 хапче за 10 дни. Моля ако някоя от вас ги е пила нека ми каже какви са последствията от тези хапчета и за колко време ще спре кърмата ми . Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 3 456
Ох, аз съм ги пила. Горещо ти препоръчвам да попиташ не може ли да пиеш нещо по-ново. Бромокриптинът на мен лично ми даде много странични действия-падаше ми кръвното, виеше ми свят, повръщах- бях абсолютен парцал

# 2
  • Мнения: 475
При мен пък не даде никакви странични ефекти.Пих ги 6 дни и кърмата ми спря постепенно.Нищо не ми стана от тях.консултирай се с лекаря си за всеки случай. Peace

# 3
  • Мнения: 7 474
И аз ги пих, но не съм имала проблеми, макар че ме предупредиха,че сваля кръвното.

# 4
  • Мнения: 133
Само толкова малко мами ли са пили тези хапчета? Няма ли и други , които да ми кажат мнението си ?

# 5
  • Мнения: 796
Аз също съм ги пила,но само първия ден ми беше много лошо и ми се виеше свят,през следващите дни ми нямаше нищо.Аз ги пих около седмица,не помня точно,че беше отдавна.

# 6
  • Мнения: 1 896
Питай в кърмаческия - има и естествени начини за спиране на кърмата, които са по-безвредни, но става по-постепенно, не толкова рязко.
Мисля, че има и други хапчета, за тези не съм чула някой да каже нещо добро досега.
Може да питаш лекаря си за Достинекс - те са по-нови и за тях се чуват по-добри мнения, но били по-скъпи. Действат по-бързо от бромокриптина.
Има и хомеопатични лекарства, но трябва да те прегледа хомеопат, защото се предписват на индивидуален принцип. Този вариант също ще е по-безвреден от хапчетата.

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 23:03 от basilisk

# 7
  • Мнения: 252
Здравей аз също пих тези хапчета и лекаря ми препоръча по 1 хапче вечер преди лягане заради страничните ефекти.На мен ми се виеше свят от тях и то доста.Пият се 10 дни-на мен за толкова ми и спря кърмата.

# 8
  • Мнения: 2 498
Този Бромокриптин е наистина с много странични действия....

Аз пих Достинекс...по-скъп е , но си заслужава парите Peace.....

# 9
  • София
  • Мнения: 3 405
Достинекс, но първо се информирай от лекаря, аз също не съм доволна от бромкриптина.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 90
На мен също ми падаше кръвното и ми се виеше свят.

# 11
  • Мнения: 1 732
Достинекс!

# 12
  • София
  • Мнения: 5 719
По добре Достинекс аз пиех преди време Бромокриптин и бях много зле изкарах само 5 дни като на 5 ия припаднах от него!

# 13
  • Мнения: 125
Аз пия Бромокриптин вече 6 месяца, но по други причини. Започнах да пия по схема от 1/4 постепено увеличив дозата до 1 хапче. В начало много ми болеше глава, но свикнах.И съм много доволна от тези хапчета! Резултат - бремена съм!

# 14
  • Мнения: 741
Аз пиех Бромокриптин по друг повод доста дълго време.Не съм имала никакви оплаквания.За да не ти пада кръвното пии повечко течности и хапвай по нещо сладичко.Сутрин след хапчето изпий едно кафе,а вечерта го изпии непосредствено преди да си легнеш

# 15
Zdraveite, az pih bromokriptin mesec, za da mi spre karamata, zashtoto oshte kato rodih se naloji da ia sprat, niamala sam stranichni efekti. Obshto vzeto dokolkoto znam niamash goliam izbor na lekarstva. Ima vnosno parlodel, no lichno az sam go pila po drug povpd i se chuvstvah izkluchitelno zle. Prosto se vaoraji s tarpenie i si izpii lekarstvata.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 481
Пила съм дълго време  Бромокриптин, Достинекс, Парлодел по друг повод. Бромокриптина определено има  неприятни странични ефекти, най- добре говори с лекар за Достинекс. Доста по-скъп е, но първо няма да го усетиш и второ, ще са ти нужни много малко таблетки.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз с първото дете пих бромокриптин за спиране на кърмата и едвам оживях Sick.Беше ми супер гадно,едвам ставах от леглото,а ми бяха казали и да намаля течностите за да не произвеждам повече кърма #Crazy та съвсем ми беше заминало кръвното и сега смятам да опитам по естествен път да спра кърмата,като му дойде времето

# 18
  • Мнения: 5 391
Аз също съм пила, започнах 4-5 дена вечер преди лягане за пия по половин, после започнах цяло, после едно сутрин, едно вечер и така постепенно стигнах до 3 пъти по едно на ден.Но понеже беше много плавно избегнах гадните му странични действия.
Кърмата ми спря за около 3 седмици.

# 19
  • Мнения: 8 917
На мен ми казаха за Бромокриптина, че е добре да се пие вечер, понеже сваля кръвното. Аз така или иначе не ги пих Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 686
И на мен се наложи да си спра кърмата с Бромокриптин. Лекарката ми каза, ако не ми понася да взема Парлодел. Но с Бромокриптина нямах никакви проблеми. Даже само 1 седмица го пих, кърмата ми спря веднага и не съм имала никакъв дискомфорт.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз пих Достинекс.
Не мога да ти помогна за Бромокриптин с друго,освен да те предупредя,че спирането на кърмата е много болезнено.Аз не можах да спя от болка и пих течен аналгин.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 686
При мен нямаше абсолютно никаква болка, когато взех Бромокриптин! Преди това бях намалила кърменето до 2-3 минути сутрин и вечер. Мислех, че ще мога да спра да кърмя постепенно и естествено, но, когато спрях за 24 часа се препълних и да, тогава имаше болка, но е нормална, както когато гърдите са препълнени. Дадох на бебето да цокне, колкото да ме облекчи и почнах Бромокриптина. След това нито съм се препълвала, нито съм цедяла, нито е имало болка.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Тинтири-Минтири,
сигурно и мамата,която започна темата ще се размине без болка,ако постъпи като теб и сравнително постепенно намалява кърменията и съответно кърмата.Обаче ми се струва,че нейният случай по-скоро прилича на моя-рязко спиране при наличие на изключително много кърма/давам пример със себе си-със помпа изцеждах над 100 мл. от гърда при положение,че бебо по това време ядеше 50 мл.-направо кърмата ми течеше по земята!/.Е,това спиране определено ме болеше повече от секциото!
 Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 2 686
В такива случаи трябва да се изцежда по малко, колкото да се намали напрежението и болката и докато кърмата намалее от лекарството. Съжалявам, че така се е получило при теб. И наистина знам как боли и от секцио и от препълване на гърдите  Grinning. И двете са мнооого неприятни!   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Да,явно е трябвало да се облекчава тази болка с малко изцеждане,ама денонощен рев,безсъние и следродилна депресия в същото време= никакво време за четене  Mr. Green Грешката си е моя.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт