Разликата между Lactofem и Floragyn?

  • 56 344
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 201
А може ли да се ползват профилактично? Т.е. без предписание от лекар?
Аз понякога си усещам, че средата не ми е ок и ... да предотвратя евентуално гъбички... Как мислите?
Лактофема може да се ползва профилактично,за другото не знам.

# 31
Момичета,ползвам лактофем,но по много странен начин го изхвърлям цели 3 дни и като пресечено мляко стои,някой нещо знае ли по въпроса?Мисля,че преди да го ползвам нямах проблеми,поне не такива.

Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 18:23 от травиата

# 32
Здравейте!До момента в България Lactofem няма аналог,защото той единствено съдържа живи лактобацили,които живеят нормално във влагалището,но примерно приемайки антибиотик независимо по каква причина унищожаваме освен причинителя на заболяването ,но и лактобацилите.Те поддържат баланса във влагалището като произвеждат освен млечна киселина и водороден прекис.Не е важно колко вида лактобацили има в един препарат,а дали те са живи.Флоражин и Вагизан основно действат посредством млечната киселина,която съдържат като по този начин се понижава киселинността във влагалището/в кисела среда бактериите отвън немогат да живеят/,но този ефект трае докато се поставчт глобулите.Lactofem съдържа живите организми,които произвежда мл.киселина и ефекта е дълготраен,защото тези лактобацили поставени във влагалището започват нормално да си живеят там и да предпазват от инфекции.Може да се използва и от бременни и от кърмачки.

# 33
Травиата и на мен Лактофем не ми влия добре . Получава ми се гъсто течение на парцали и парене  и дискомфорт . По принцип ми е предписано като край на лечение , но вместо да се подобрява , се влошава .

# 34
blagodaria ti za komentara,Kremena,iskah samo da spodelia,4e imah dosta oplakvania dokato polzvah tozi preparat,no v4era si vzeh novia rezyltat -mikrobiologiata i se okazva 4e sega vsi4ko e ok.,taka 4e iavno deistva dori mi izpisaha o6te edin kyrs!

# 35
здравейте,аз също имам проблем  ходих на гинеколог и ми изписа лактофем и фасижин, гинеколожката ми каза че е заради наличието на е-coli във микробилогичното изследване. Идва и моя проблем цикъла ми закъснява със 7 дни,направих си няколко теста за бременност но те са отрицателни в понеделник пак съм на гинеколог защото е малко плашещо...цикъла ми е точен по принцип даже и в точен час ми идва  Laughing та въпроса ми е на някои случвало ли му се е ??? мисълта че може да съм бременна ме ужасява та аз съм едва на 20г. Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 21
Здравейте, преди шест месеца имах гинекологични проблеми,отидох на лекар и ми откриха гъбички и също така ,че имам малка раничка на шийката на матката,назначиха ми лечение за гъбичките , а след 10 дни отидох и ми я изгориха.След още 10 дни почнах да ходя често на тоалетна по- малка нужда.Направах си иследвания на бъбреците /по принцип имам проблеми защото преди 15 години съм оперирана по повод камък в левия уретер/,направих изследване на урина ,кръв ,ехография,та дори и цветна снимка на бъбреците.За моя радост всички изследванаия бяха нормални без никакви отклонения.Тогава отидох отново на гиниколог и ми взеха влагалищен секрет , на него също се установи ,че нямам никакъв разтеж, само имам значително намаляване на лактобацилите и докторката ми назначи ЛАКТОФЕМ и ми каза ,че имам нарушение на микрофлората на влагалището от и честото ми уриниране се се дължи на това. Ако някой е имал подобен проблем, нека да ми пише! Предварително Ви благодаря!!!  С уважение: Руми

# 37
Rumians, moje li da mi pi6e6 na e-mail nsnikolova@mail.bg ot kude moga da si kupq Lactofem - i az imam nazna4eno li4enie s Lactofem, no nqma nikude po aptekite. Mersi

# 38
  • Мнения: 250
Моя гинеколог ми каза, че няколко месеца няма да го има по аптеките , може би е спряно и после пак ще го има Simple Smile Споко

# 39
  • Мнения: 242
Точно това щях да кажа и да попитам ! Преди един месец, когато имах нужда от Лактофем и отидох в аптеката(от София съм) и ми казаха, че било спряно от производство  Close Защо? Гинеколожката ми беше много учудена,защото каза, че било от малкото смислени неща, които сме внасяли Sad
Ако някой знае дали е останало в някоя аптека в София нека каже Simple Smile

# 40
Момичет, аз от доста време имам проблем с трихомони, а сега и с гъбички. Пила съм мног лекарства, които не помагат. Сега а своя глава съм решила да си взема някакъв пробиотик, мисля да е лактофем (ако го има по аптеките). Имате ли представа дали в моя случай ще помогне, защото все пак трихомоните не са бактерии...  newsm78
И някъде нагоре в темата някой беше писал, че като се спре, пак те нападат гадинки. Така ли е?

# 41
  • Мнения: 75
И на мен на последния преглед - микробиология чиста, наблюдаваха се само множество епителни клетки. Пак имам течение,, малко е  ,но все пак.След лечение на гъбична инфекция появила се след лечение на хламидии, вече всичко е ок.Доки ми предписа Лактофем за възтановяване на влагалищната флора- през 3 дни по една доза от гела +таблетка в продължение на 30 дни ( а тези 30 дни се чудя как? Нали все пак ще ми дойде цикъла след 27 28 дни Rolling Eyes),  забравих да го питам дали, по време на използване на гела, секса трябва да е с презерватив или няма проблем и без, защото ми писна вече от тях Mr. Green

# 42
  • Мнения: 7 201
Доки ми предписа Лактофем за възтановяване на влагалищната флора- през 3 дни по една доза от гела +таблетка в продължение на 30 дни ( а тези 30 дни се чудя как? Нали все пак ще ми дойде цикъла след 27 28 дни Rolling Eyes),  забравих да го питам дали, по време на използване на гела, секса трябва да е с презерватив или няма проблем и без, защото ми писна вече от тях Mr. Green
В деня,когато го поставяш ще избягваш секса.(а и нали се поставя на всеки 3 дни)
Все пак по-важното е да се излекуваш,нали?! Peace

# 43
  • Мнения: 75
Благодаря, Mam4е
да разбира се че това е най важното.Не ми е проблем въздържанието Laughing, но все пак реших да попитам, как стоят нещата по време на ползването му

# 44
  • Мнения: 749
Можеш да слагаш таблетката след секс, вечер- по принцип вечер се слагат всякакви вагинални таблетки. Секса е нещо много полезно и не знам защо трябва да се въздържаш. Освен ако нямаш някое силно течение или инфекция- тогава с презерватив. А ако го правите без- лактобацили може да проима и при мъжа ти, което е добре, защото като го правите в бъдеще ще ти предава по малко . Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт