Отговори
  • Мнения: 204
Днес най-накрая се свързах с НОИ, за да разбера защо още не са ми преведени парите за болничния ми от 15.01. Служителката беше много любезна, провери по ЕГН и понеже не й излезна справката, ме помоли да й оставя телефон за обратна връзка Simple Smile И наистина се обади - каза, че поради неясни причини все още не бил обработен, но се надява другата седмица да ми бъдат преведени парите Simple Smile
Телефонът в НОИ, на който можете да проверите (става въпрос за София) е: 926 19 90. Там по ЕГН извършват справката.

Желая ви късмет!

# 1
  • Мнения: 174
Благодаря ти и аз съм като теб

# 2
  • София
  • Мнения: 1 402
И аз и аз, благодаря   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 402
Бързам да се поправя ...патили са миииииииииииииииииииииииииии
ураааааааааааааааааааааааааааааааааааа

# 4
  • Мнения: 4 316
Благораря ти !Една колежка на майка има такъв проблем с болничен за около месец и и е адски трудно.Тя е самотна майка и разчита на това за да свърже двата края.А скапаната система я остави без заплата не е ясно до кога. Чудя се на недомислицата с тази нова система как е възможно!Най засегнати са точно тези дето уж май трябва да са най-защитени. #Cussing out Дано никога не ми се наложи да разчитам на тези пари за да нахраня детето си! Praynig

# 5
  • Мнения: 1 217
Днес се обадих.Жената беше много любезна и ми обясни всичко.
Не съм получила още парите за януари, #2gunfireно дано до края на седмицата ми ги преведат.
Добре че имаме пари за черни дни ,защото с една заплата едвали ще се оправиме. #Crazy

# 6
  • Мнения: 533
Аз май ще трябва да се боря с белите мечки.Прехвърлят си топката счет.на у-щето ,в което работя и НОИ!мОМИЧЕТА,ОБАЖДАЙТЕ СЕ ПОСТОЯННО В нои ЗА СПРАВКА!

# 7
  • Мнения: 204
Аз май ще трябва да се боря с белите мечки.Прехвърлят си топката счет.на у-щето ,в което работя и НОИ!мОМИЧЕТА,ОБАЖДАЙТЕ СЕ ПОСТОЯННО В нои ЗА СПРАВКА!

Определено трябва да ги тормозим!!! След 2 дена звънене на 7 телефона, които или даваха заето, или свободно, или вдигаха и ми затваряха  #2gunfire #2gunfire #2gunfire успях да разбера, че тъй като се самоосигурявах и от миналата година смених на по-високия процент, те не са ми го отразили!!! Един вид, сега нямам право на обезщетения. В същото време, обаче виждат, че са внасяни на по-високия процент осигуровките. Никаква комуникация няма между НАП и НОИ!!! Трябвало ръчно да се пуснат парите, защото програмата им не може автоматично!!!  #Crazy #Crazy Накрая, когато попитах аз какво трябва да направя - те ми казват - нищо... ние трябва да оправим нещата!!!
Направо нямам думи за държавата ни. Ако аз закъснея с вноските - започват да ми начисляват лихви. А за съжаление ние нищо не можем да им направим   #Cussing out #Cussing out

# 8
  • Мнения: 291
Аз се опитвам да се свържа с НОИ ве4е втори ден Tired Имам три номера (9261986;9261990 и 9261939), които дават или заето, или никой не вдига #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Някой дали знае и други номера, на които да се мъчи човек???

# 9
  • София
  • Мнения: 1 603
Аз се опитвам да се свържа с НОИ ве4е втори ден Tired Имам три номера (9261986;9261990 и 9261939), които дават или заето, или никой не вдига #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Някой дали знае и други номера, на които да се мъчи човек???



 Тези трите са за справка по ЕГН, има още хиляди телефони на НОИ, ма няма да ти свършат работа. Да непрекъснато дава заето или не вдигат, аз едвам се свързах. Та и аз да се оплача : от офиса казват НОИ са тъпаци... от НОИ, че счетоводителката не си била свършила работата, тя пък казва, че била ОК, а на НОИ системата нещо била се скапала .... #2gunfire, а шефа ми каза " като те гледам ти май си мислиш, че трябва нещо аз да ти помогна "  #2gunfire #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 217
Успях вчера пак да се свърза с НОИ и се оказа ,не стига че счетоводителката е занесла болничния на 1 март а и НОИ на 26 март го приема за изчисление.Казаха ,че имам шанс да получа пари за януари в началото на април. #Crazy #Crazy
Това със сигурност го няма в нито една европейска държава.
Нямам думи. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Някой знае ли, дали по едно и също време превеждат парите на всички - в началото на месеца? На мен счетоводителката ми каза да си ги чакам през Април за февруари, ама началото ли, края ли? Не мога всеки ден да търча на банкомата да проверявам.

# 12
  • Мнения: 288
И аз още не съм получила парите за януари!
Кой искаше да поощри раждаемостта у нас - не става така!
Ние навреме внасяме осигуровките си - защо те не ни плащат?!?!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 603
Някой знае ли, дали по едно и също време превеждат парите на всички - в началото на месеца? На мен счетоводителката ми каза да си ги чакам през Април за февруари, ама началото ли, края ли? Не мога всеки ден да търча на банкомата да проверявам.

Пари се превеждат ВСЯКА СРЯДА и са по сметките на хората в ЧЕТВЪРТЪК, това ми казаха от НОИ, та вече ходя само в четвъртъците, а не като преди всеки ден ... ма кво като ходя ... #2gunfire. Пробвай утре, стискам палци.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Мерси!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт