А ако "трябва"

  • 4 510
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 655
а проблемното забременяване не е причина има доктори и лечения.
Знам еднажена която има едно момче но е с церебрална парализа а е вече на 13 или 14, а сега имат бебе-пак момиченце да са им живии здрави имат 5 момичета вече!
това с много женството е вече отживелица!

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 12:59 от Kremi_m

# 76
  • Мнения: 920
не е толкова лесно да се вземе втора жена!а истината е че не искат!
питала съмдоста мъже приятели, и къде нашега къде на истина са казвали аз на 1 не мога да насмогна ти за 2 говориш!
ами една арабка развихрила се из магазините и по почивки верно не можеш да и насмогнеш!е то и българките го правим това ама май сме по съвестни защото си обичаме половинките май
Ами много хубаво правят - мъжът трябва! Щом си е зел жена - да я издържа. Какво я интересува нея как -  ми да работи. А ние, българките, ги издържаме.

# 77
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ти остави детайлите, аз и сега не гладя, само при слу4ай! бониш е слугиня, но най-4есто си има такава услуга, като хими4еското! аз  говоря ти  да си направиш харем, айде стиска ли ти на 4 мъже да се  дадеш и да си матриархална кокона! аз си го представям добре, не знам другите жени ще остискат ли ! така е и с мъжете, голяма работа трябва да си за да ти стиска да се разпределиш по равно!

# 78
  • Мнения: 920
ти остави детайлите, аз и сега не гладя, само при слу4ай! бониш е слугиня, но най-4есто си има такава услуга, като хими4еското! аз  говоря ти  да си направиш харем, айде стиска ли ти на 4 мъже да се  дадеш и да си матриархална кокона! аз си го представям добре, не знам другите жени ще остискат ли ! така е и с мъжете, голяма работа трябва да си за да ти стиска да се разпределиш по равно!
Ей, марси, че ние и тук имаме химическо. Не мож да си представиш.

# 79
  • Мнения: 1 655
А че има много българки дето си издържат мъжете е истина, горките мъже и егати путиовците са тези екземпляри!
Азима предвид че ние като харчим се съобразяваме,дане прекрацим границата!
сега не може да си купим диамантена огърлица а и пак дай и дай а той да се скъсва, аз поне има съвест!

# 80
  • Мнения: 418
Колко пъти се чудя , и колко питах защто не се напраBи еидн пофорум Религия ?!?!?!?!? Bcи4ku umaт? --има ли господ, няма ли, ще праBите ли козунаци , няма ли, коледа ли , ноBа ли година, Мухамед ли , Uсус  li...4 ли жени, hijab ли ....Не може BъB форум за сем-Bо да се гоBори(i diskutira) за Bсичко др. осBен за тоBа ...( a interesat na tema religija e javno poveceh ot goljam, taj kato takiva temi sa v izobilie i tuk i vav dr. podforumi...i tova moje da ni radva...edin zadaden vapros e podadaena raka za DIALOG !!!!!) ...

По темата ....ето  изBадки от Quran-а на бг, english, arabic:

"Marry women of your choice, two, or three, or four; but if you fear that you shall not be able to deal justly (with them), then only one." Al-Qur’an (4:3)

3.  А ако ви е страх, че няма да сте справедливи към сираците, шако се ожените за тях,щ встъпвайте в брак с онези от жените, които харесвате  две и три, и четири. А ако ви е страх, че няма да сте справедливи  с една или с шпленничкищ владени от десницата ви. Това е най-малкото, за да не се отклоните. (Quran 4:3)


وَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تُقْسِطُوا فِي الْيَتَامَى فَانكِحُوا مَا طَابَ لَكُمْ مِنَ النِسَاء مَثْنَى وَثُلاَثَ وَرُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلاَّ تَعْدِلُوا فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ ذَلِكَ أَدْنَى أَلاَّ تَعُولُوا
                            


Бракът на мъжа с повече от една жена не е задължение, а разрешение, което едBа ли някои  може да спази.  А за тези(мъже), които са женени за поBече от една жена (POLYGYNY, не polygamy), как може да знaем дали са спраBделиBи или не?! Аз лично не се наемам да съдя никого за напраBения избор на този чоBек.  Но за мен съм си напраBила research-а, изBодите...аз не бих участBала B подеобен Bид сем-Bо ...Просто съм такаBа.  И след като не желая да бъдa B такъB брак, и ако изпадна B такаBа ситуация, напускам сапруЖесkото тяло.  Имам глаBа на раменете, имам диплома, имам experience..Bсе шет се опраBя Simple Smile  Bсичко опира до тоBа какBи знания и умение Bладее даден чоBек. Родителите ми Bинаги са ми казBали и учели, че най-добрата инBестиция , която може да напраBи родител за детето си е да му даде ОБРАЗОBАНИЕ (баба ми пак ми е казBала да имам  някакъB ЗАНАЯТ B ръцете си , Bинаги). Оттам нататък Bсичко ще е по-лесно ...


Pak po temata
ПО надолу BаB същата Surah се казBа следното :  

"You will never be able to be fair and just among women (wives)...." Qur’an (4:129)

129.     И не ще съумеете да сте справедливи към жените си, дори да се стремите. И не се увличайте всецяло по една, та да оставите друга  висяща. И ако помирявате и сте богобоязливи  Аллах е опрощаващ, милосърден. (Яуран 4:129)  

Vseki da cheti, razbira i interpretira kakto nameri za dobre Simple Smile   bouquet

# 81
  • Мнения: 1 655
ти остави детайлите, аз и сега не гладя, само при слу4ай! бониш е слугиня, но най-4есто си има такава услуга, като хими4еското! аз  говоря ти  да си направиш харем, айде стиска ли ти на 4 мъже да се  дадеш и да си матриархална кокона! аз си го представям добре, не знам другите жени ще остискат ли ! така е и с мъжете, голяма работа трябва да си за да ти стиска да се разпределиш по равно!
Ей, марси, че ние и тук имаме химическо. Не мож да си представиш.
не разбра май!
там химическо е да си дадеш цлото пранена пералня!
Аз една година една риза не съм опрала

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 13:31 от Kremi_m

# 82
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
виждаш ли Лиске, че не съм отишла много надалече- пак изпростяха нещата Laughing
как за 2 години , откакто пиша в тоя форум, някой не отвори тема за арабската култура и изкуство. и това сериозно го казвам. все се рови на хората в личния живот и виждатели колко са отвратителни и ненормални, защото са по-различни от нас...
питат ви- "бихте ли". отговорете "дали" и толкова. другото са "моабет" да става.
наскоро имаше тема за това как разбираме кой е интелигентен. е с такива теми. поне аз.

# 83
А потокът от имигранти върви от изток на запад?
Ама, прост народ е европееца, бе, и това си е. Е, на, хората комунизма построили - басейни, перални, мръвки, жени, ама не, той се дърпа и си стои в дъждовната и неприветлива Европа и се запъва. Тесногръдие, деебиш.


P.S. Толкова са лесни за дразнене "праведните", че чак май почват да ми стават скучни...

# 84
  • Мнения: 3 423
Олей, къде заби темата.
А аз мислех, че е за любов

# 85
  • Мнения: 920
Ех, ако не беше тоя пусти петрол?!

# 86
Олей, къде заби темата.
А аз мислех, че е за любов

Е, любов, де. Към ближния.

# 87
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ама засрамена, не каза стиска ли ти за мъжки харем или само по бройки си падаш?май, никой няма силици няколко мъже да управлява по пантофи и жартиери!  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 920
ама засрамена, не каза стиска ли ти за мъжки харем или само по бройки си падаш?май, никой няма силици няколко мъже да управлява по пантофи и жартиери!  Mr. Green

Не, марси, нямам желание за мъжки харем. Но не бих виряла и в женския.
И, както посочих по-горе, ако го нямаше тая пусти петрол, щеше ли някой да споменава арабски страни.

# 89
  • Мнения: 967
Стига да може да ми отделя много време, внимание и т.н. може и да се навия.

Общи условия

Активация на акаунт