Сменихте ли си работата

  • 1 969
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 370
За да не размивам темата-ако желаеш, мога да ти поразкажа на 2-на 3 на ЛС.

Разкажи тук, мисля че ще бъде интересно на всички. Hug
Хмммм.....предпочитам да не е тук, ако нямаш нищо против. Mr. Green
Но с 2 думи-това, което е от постинга ми. Мислеха, че могат да колят и бесят....уволняваха наред без прегрешения никакви!!! А работата беше рутинна, но не можеше да се поставят критерии за определена бройка или време за изпълнение на задачата, да не уточнявам подробности. И.......от 100 и повече души няколко се усетиха, че не са им пипнати работите....и ги осъдиха.
Апропо, постфактум разбрах, че и моя милост са я гласели в една от групите за уволнение. Обаче аз тогава бях излязла в дълъг болничен по време на бременност....и на болничния пишеше "абортус иминенс'....и направо ме "забравили" от по-нататъшни черни списъци.
Сега духал вятърът на промяната уж..... Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, работя си я тази работа вече 9 години.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Започнах работа на друго място на следващия ден от приключването на майчинстовото.  Simple Smile

Работодателите знаеха, че съм прясно излязла от въпросното майчинство и въпреки това ме наеха на работа.

# 33
  • Мнения: 2 407
Не на същата съм си и съм доволна!

# 34
  • Мнения: 1 999
отиваш директно в Инспекция по Труда-те водят служебно дело. До 3 години законът те пази, трябва някаква много драстична причина да има, за да разрешат от Инспекцията уволнението.



Бременните и майките с деца до 3 годишна възраст се ползват със специална закрила при уволнение в изрично посочените в закона случаи, когато се прекратява трудовия договор поради:

-   закриване на част от предприятието или съкращаване на щата;
-   при намаляване на обема на работата;
-   при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата;
-   при промяна на изискванията за изпълнение на длъжността, ако работникът или служителят не отговоря на тях;
-   при дисциплинарно уволнение.

Работничка или служителка, която ползва отпуск поради бременност и раждане, може да бъде уволнена само при закриване на цялото предприятие.

Когато работодателят реши да прекрати трудовия договор на бременна работничка или служителка на някое от основанията, посочени в разпоредбата на чл. 333 от Кодекса на труда, той е длъжен преди да пристъпи към уволнението да поиска и да получи разрешение от инспекцията по труда за прекратяването на трудовото правоотношение.

В случай, че работодателят прекрати трудовия договор на ползващата се със закрила работничка или служителка без предварителното разрешение на инспекцията по труда, при оспорване на заповедта по съдебен ред, съдът ще я възстанови на работа, без да разглежда спора по същество.

На който му се занимава, в това е истината bowuu

http://git.mlsp.government.bg/

# 35
  • Мнения: 2 071
Върнах се на старата си работа, но на 4 часа, срещам разбиране от работодателя си засега и по отношение на болнични.

# 36
  • Мнения: 26
Аз се върнах на старата работа. Само че на друга позиция по-ниска и със съответното по-ниско заплащане, след почти една година работа и връщане на старата позиция, но в друг отдел накрая си "изкарвам" същите пари като преди три години. Беше компромисно решение заради това, че се намира близо до вкъщи, а таткото беше с по-натоварена работа. Сега таткото поуспокои темпото, а аз си сменям работата. Казвам им довиждане в петък. И съм доволна.......................

Общи условия

Активация на акаунт