Защо има майки , които не носят играчки навън ?

  • 4 603
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Имам чувството , че някой от вас не са разбрали какъв ми е въпросът  Sick
Питам - " Защо не се носят играчки навън ? "

Ако майката носи и аз нося - ОК  Peace Да си играят с всичките играчки , накрая си ги събираме и така .

 
По-чудно ми е как има майки, които НЕ дават на другите деца да си играят с играчките на техните деца...

Трябва ли да разбирам , че трябва да си даваме играчките на чуждите деца , а моето да стои отстрани и да гледа , а той да няма с какво да си играе ?

# 16
  • Мнения: 1 080
Тази тема за играчките ..Аз престанах да изнасям дребни такива ,защото ми писна да изчезват .Сега баткото е достатъчно голям за да си ги пази а на малкия изнасям една кофичка и една лопатка .Въпреки това кофичката вече я няма .

# 17
  • Мнения: 8 769
Понякога не вземам, защото забравям. Ами в улисията това облечено ли е, другото пищи за тези точно обувки, а не за онези...и изобщо излизането ни е една малка лудница.
В повечето случаи не се притеснявам, че децата ми може и да харесат някоя чужда играчка-уча ги дса споделят, защото е имало случаи, когато моето дете е с количка, за която всички останали реват... Crazy

# 18
  • Мнения: 3 268
Освен кофичка и лопатки за пясъчника,не нося други играчки,защото Калина не дава на никой да играе с тях.Пробвала съм в началото като излизаме ,но настава такъв рев и истерия,че вече не нося,поради тази причина.Тя от своя страна не пипа играчките на другите деца .Какво да правя,характер.Не удобрявам това,някой да отнася нечии играчки ,това е многа гадно.Направо нямам думи.Освен ако е неволно,разбира се.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 062
Играчки е множествено число. Т.е. - предполага се, че твоето дете има и други такива, с които да играе. И разбира се, че ако детето ти си я поиска, аз в тази хипотетична ситуация бих накарала моето дете да я върне и то веднага, и то със сигурност ще бъде последвано от кански рев, защото моето дете е от "лошите", играещи почти 100% с чужди играчки, които в момента, в който вземе вече смята за свои. Е, напоследък вече разбира от дума и ги връща без спорове, но преди изобщо не беше така.
Тук спор не искам да водя, а искам да кажа, че аз умишлено не забравям нейните играчки вкъщи и въпреки това пак има деца, чиито играчки биват отнети от нейна страна. Искам да кажа, че има деца и деца, майки и майки и т.н. Аз лично споделям нашите и дори досега даже и тя да поиска да си вземе нейната си играчка, я карам да изчака другото дете да се наиграе и тогава да си я вземе.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Pipinka , ти писа, че  детето ти не взима чужди играчки - може би затова като му вземат неговите, няма с какво да си играе - не става "замяната"...

# 21
  • Мнения: 4 406
нося за другите деца. моето винаги иска чуждите играчки и караме на замени. тръгвали сме си с чужди играчки само с разрешението на собственицитеим, и при следващи срещи ги връщам. така се процедира и с нашите неща. но това става , когато играем с познати. ако не са ми близки, аз си искам играчките, като си тръгваме

# 22
  • Мнения: 959
Винаги нося играчки най-различни,но малката налита на чуждите.На мен ми става много неудобно и винаги предлагам нейните,а ако децата настояват за техните просто си тръгваме.

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не знам защо не носят. Мога да кажа за себе си, че ми се е случвало няколко пъти, но винаги купувам в такъв случай. Една кофичка е 3лв. Не е нужно да е от най-хубавките. Даже сега ще си сложа в багажника на колата да си имам.
Аз не познавам такива майки, които никога не носят играчки.

# 24
  • Мнения: 4 668
Pipinka , ти писа, че  детето ти не взима чужди играчки - може би затова като му вземат неговите, няма с какво да си играе - не става "замяната"...

Говоря за едностранни ситуации - когато те не носят играчки , а вземат нашите и то всичките !

А като казах , че не взема имам предвид , че никога няма да вземе играчка от ръцете на дете  Wink
Когато всичко е сложено накуп - ще си играе разбира се !

# 25
  • Мнения: 8 999
Защо има майки , които не носят играчки навън ?

Защото са гадини. Аз с такива майки не си играя!

# 26
  • Мнения: 459
Моята дъщеря е още малка и отскоро започнахме да излизаме по парковете. Първите два пъти не съм й взимала играчки, просто не се сетих, и тя съответно взима от купа, който са направили другите деца, обаче като видят че тя им взима от играчките в повечето случаи й ги взимат от ръцете. Това само два пъти, от тогава всеки път носим предимно топки, бастунчета. Нашите се оставят на поляната и дъщеря ми взима чуждите и обратното, докато оставим нашите играчки, вече чуждите деца са взели нашите. Смятам го за съвсем нормално. Въпреки, че има 2-3 по -големи дечица, които ходят и от всяко дете обират от ръцете играчките, докато могат да носят, струпват ги на един куп и не дават да се взима от купа, въпреки че повечето играчки не са техни. Това не го одобрявам.

Колкото до това, редовно да има майки, които не носят играчки /лично аз до сега не съм срещала такива/ смятам, че никак не е редно, още повече да си тръгват с чужди играчки уж неволно.

# 27
  • Мнения: 390
И аз това се питам newsm78
Като излизаме, винаги съм натоварена с цяла чанта кофички, лопатки, топки, колички.
Нямам против чуждите деца да си играят с играчките на моето дете. Той поне засега, също дава, не сме и загубвали нищо.
Друго ми е чудно. Като отидем на пясъчника, ние и най-много още едно, две деца да имат играчки. Естествено всички деца се скупчват да вземат по нещо. Майките им започват да им се карат: Недей, да пипаш нещата на детето! Остави, това не е твое!
Естествено следва тръшкане, пищене, рев....
Защо е нужно това?
Защо,вместо да му вземеш една лопатка, трябва да си тормозиш така детето?
И това се повтаря всеки ден, не говоря за случайно дошли деца.
Ако всеки си носи, така няма да се получават дразги, просто си ги разменят, защото чуждото винаги е по-хубаво и всичко ще е ОК Sunglasses

# 28
  • София
  • Мнения: 1 062
И така не е баш, защото моето беше тип "моето си е мое, чуждото и то е мое". И излиза, че моето е "невъзпитано". На годинка, примерно. Така или иначе, аз вече я водя само с познати деца, които, дори и да няма играчки, дори и да им ги вземе, да не ме гледат майките им като че нарочно си карам детето да им взима играчките.
Моето е бяс, дете с много чепат характер. Който има такова ще ме разбере. Който няма, ще си мисли винаги, че моето дете е "лошото" в групата, а аз съм една безотговорна към чуждите деца и играчки майка.

# 29
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не знам ... Моето дете никога не е искало чужди играчки ...

Е, хайде де, чак пък никога да не е искало. Моята щерка взима чужди играчки, признавам си, но просто те са и по-интересни, вижда ги за 1 път и я интригуват. Нашите ги зарязва другите да си играят. Повечето пъти нося играчки навън, но понякога забравям и тогава играе с чуждите - не съм и забранявала, но ако трябва.... да го правя от сега нататък, а? Всъщност това чак толкова голям проблем ли е?

Общи условия

Активация на акаунт