Кекс с 2 яйца (бързо, лесно, вкусно:))

  • 51 490
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 481
сега го направих, чакам само да изстине Mr. Green
исках да питам обръща ли се или това отгоре му е лицето, а също дали може с нещо да се намаже за повече вид? newsm78

Аз го пека по традиционния начин в кексова форма и го обръщам, но не е задължително. А за намазване... ми не съм намазвала, но често си мисля, че тестото дори би могло да се използва за торта... така че, течен шоколад, сметана, би му вървяло...

Предполагам, че вече е опапано де... дано поне да се е харесало Simple Smile

ddoychinova  Hug идеята ти е страхотна, а и добре изглежда на таз мъничка снимка, трябва и аз да пробвам:)

belinda  Mr. Green другата пролет!

# 31
  • Мнения: 349
 Щастливка,
 благодаря,
снимката е малка  Embarassed(орязах всичко, което се виждаше отстрани), а кекса никак не е малък 10 - 11 см на страна.
 

# 32
  • Мнения: 11 607
Щастливка,
 благодаря,
снимката е малка  Embarassed(орязах всичко, което се виждаше отстрани), а кекса никак не е малък 10 - 11 см на страна.
 

Как стана така шахматно?

# 33
  • Мнения: 2 159

Предполагам, че вече е опапано де... дано поне да се е харесало Simple Smile

определено, беше много вкусно Hug

# 34
  • Мнения: 3 537
В момента кекса ми се пече.По късно ще докладвам как е станал като го извадя и изстине  Grinning
Изкуших се и туй то, аман, провалих си диетата пак  ooooh! ...пак и отново Mr. Green

# 35
  • Мнения: 349
Мама Цоцоланка ,

Първо исках още вчера да те поздравя за приложената снимка на нашите световни шампиони! newsm51


Как стана така шахматно?
[/quote]

За този изглед  - има два начина :
* пекат се във форма за кекс (правоъгълна);след като изстинаха напълно двата кекса (бял и кафяв) ги разрязах на средата по дължина и при сглобяването с крема им размених местата шахматно;
* да се пекат заедно - изливат се по дължина (едновреммено) бяла и кафява смес; отгоре обратно. Но при печене, вседствие бухването се смесват, въпреки това е красиво. Това го видях  в един руски сайт, като го намеря ще ти го пусна

# 36
  • София
  • Мнения: 35 991
Току-що направих кекса, стана наистина бързо, лесно и вкусно   chef  Направих го във формички за мъфини. Ето и резултатите. Щастливка, благодаря за споделената рецепта   bouquet
Браво! Супер са lily_b   bouquet

  bouquet и за рецептата Щастливка

# 37
  • Мнения: 3 537
И моя кекс стана супер, изобщо не стана сух както друг път,а напротив пръхкав и сочен Heart Eyes Благодаря отнова за рецептата на Щастливка  Hug Нямаше кога да го снимам,защото се омете за норматив Mr. Green
 Да кажа само за сладкото Rolling Eyes направих го със сладко от череши ,обаче всичките черешки бяха паднали на дъното на формата  Rolling Eyes

 

# 38
  • Мнения: 151
И аз го пробвах. Стана страхотен. Мерси за рецептата.  Peace

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829

 Да кажа само за сладкото Rolling Eyes направих го със сладко от череши ,обаче всичките черешки бяха паднали на дъното на формата  Rolling Eyes[/color]
 
Винаги падат - много са тежки. Или трябва да ги режеш на 1/4, или да ползваш конфитюр - разпределя се малко по-добре и не се събира всичкия долу.

# 40
  • Мнения: 3 537

 Да кажа само за сладкото Rolling Eyes направих го със сладко от череши ,обаче всичките черешки бяха паднали на дъното на формата  Rolling Eyes[/color]
 
Винаги падат - много са тежки. Или трябва да ги режеш на 1/4, или да ползваш конфитюр - разпределя се малко по-добре и не се събира всичкия долу.
Ааа, мерси,  Grinning виж,за това да нарежа черешките не съм се сетила  Wink

# 41
  • Мнения: 2 099
Най-накрая вчера го направих и аз кекса в тефлонови мъфини, мъжът ми, който е супер каприз- каза че му харсева Peace. Само имах проблем с отделянето му, повечето ми мъфини се разделиха на части, докато успея да ги извадя, но иначе кексчето беше много приятно, пухкаво и леко и почти свърши. Другият път обаче ще го направя в хартиени формички, за да не си играя с ваденето на кексчетата от формите.

# 42
  • Мнения: 481
Мацки, много ме радвате, че кексчето ви допада, а за сладкото... ми то май всеки трябва да си му намери цаката, при мен вишните потъват, но не се залепват и съответно като обърна кекса седят от горе, и е много ефектно.
Както обаче подозирате може и без сладкото  Mr. Green само евентуално да се увеличи захарта  Peace
А и орехчета как добре му идват  Laughing

# 43
  • Мнения: 22 867
Ето го! Не изглежда зле, сложих му сладко от ягоди, май розовее от него, и орехи.

# 44
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, на колко градуса го печете?

Общи условия

Активация на акаунт